Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ljudi, preziveo je silovit udarac, pri tom ostao svestan. Procedio se kroz ogradu, ostao ziv. Zahvatila ga je vatra, dobrig 10 sekundi a mozda i vise, posle svega, covek izlazi iz kokpita, izvlaci se preko ograde, bos jednom nogom, otresa se od opekotina... Svestan i ziv!? 

On je po svim statistikama vec bio sa one strane! Ovo sto je on preziveo danas je ravno neverovatnom! 

Nije bio njegov dan za umiranje, nemam drugo objasnjenje. 

Nadam se samo da nisu stradali unutrasnji organi i da ce za dva dana da da ponovo intervju kako hladi opekorine u bazenu... 

Neverovatna scena. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2495 postova
  • Lokacija: Zemun

Ludilo. Preko pola minuta je prošlo od udarca i vatre dok nije izašao.

 

Ne znam da li bi u boxu mogao brže da izađe?!

Treba da skine volan, odveže se, skine zaštitu vrata pa tek onda da se iskobelja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

I još na sve to koliko sam video deo bolida u kome ja ostao je bio naglavačke.Ovo je jednostavno velika sreća da se ovako završilo,da je kojim slučajem izgubio svest teško da bi sad ležao u bolnici i davao inteeviju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Sama vatra jeste problem ali imaju malu bocu sa kiseonikom koja se aktivira u slučaju požara. Ideja za razvoj tog sistema je došla relativno davno, posle nesrećnog Nikija Laude. Nakon toga je, naravno, mnogo usavršeno i unapređeno. Ono što je neverovatno je da je on ostao pri svesti pri onoliko snažnom udarcu i izašao napolje. Iskreno, divim se konstruktorima na koji nivo je dovedena sigurnost u F1, ako se tako može reći. Do pre samo deceniju, od vozača bi pri ovakvim sudarima ostao samo prah. Ko prati Formulu 1, makar malo, zna za nesreću u Le Manu kada se bolid slično prepolovio, jednostavno "provukao" kroz čeličnu ogradu i završio u publici, dok je u Bahreinu i ograda odradila svoje. Ne daj bože više ovih situacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 888 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

F1 pratim od neke 89-e i znam kakve sve inovacije su uvodili.U glavnom svaka inovacija je prihvatana sa negodovanjem od "hans" pa do "halo" ali sve se posle pokazalo kao jako korisno.Pa zamislite šta bi ostalo samo pre par godina kad nisu imali "halo" ...Žil Bjanki je sradao pri ne tako velikom udaru ali udarac na jako opasno mesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Bogami Zil je udario mozda i jace od ovoga bar po meni. On je podigao i pomerio ceo buldozer ili koji je vec ono djavo.

 

Ne znam tacno kojom brzinom se kretao Grozan u momentu udara ali bih rekao da je kljucna stvar u spletu okolnosti odosno imao je maler da mu se bolid zabije u ogradu tako da ostane zakucan. Rekao bih da sam udarac nije bio znacajno opasniji od mora drugih kada se nista specijalno ne dogodi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1028 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Ja čekam šta će istraga da utvrdi. Koliko sam video plamen se iza zadnjeg levog točka pojavio neposredno pred udarac u ogradu. Više mi liči da se gorivo prolilo na izduvnu granu usled nekog kvara, i tako zapalilo bolid nego što bi se to desilo od samog udara. Htedoh reći samo sticaj nesrećnih okolnosti.

Grožana je spasila vrhunska psihofizička sprema. I napredna tehnologija, naravno. I nikako mi nije jasno kako mu je spala patika sa noge?

A za razliku od nas koji se zaluđujemo "motornim sportovima", prosečni povremeni gledalac posmatra te ljude kao šofere koji vrte krugove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Nije se pojavila i svako moze na YT da ode na snimak koji je @Interceptor BP postavio stavi playback speed na 0,5 ili 0,25 i videce da nema vatre. Ima nesto da li "vatra" iz auspuha ili svetlo ali nema vatre.

 

Evo uhvacen screen shot u momentu kad je vec bolid debelo u ogradi

 

 

Screenshot_20201130-183817.png

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Po meni ova staza nije dobro obezbeđena za izletanja. Ili je premalo prostora do bankine ili nedostaju još neki odbojnici. Obično ima više redova guma pre bankine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 11/30/2020 at 8:32 PM, X8 Vračar said:

Po meni ova staza nije dobro obezbeđena za izletanja. Ili je premalo prostora do bankine ili nedostaju još neki odbojnici. Obično ima više redova guma pre bankine...

Staza ispunjava sve tehnicko bezbednosne uslove , ova situacija se ne bi ni desila da grozan nije smotao desno kao na igrici ... celu karijeru ne gleda da li ima nekog pored njega pogotovo sa te njegove desne strane.

Skrenuo je kao da je na public serveru assetto corse. Da je samo malo vise koristio mozak u karijeri  danas bi imao ugovor u nekoj od ekipa.

 

Sudar je jeziv , svaka cast na reakciji , ja kad sam imao sudar trebalo mi je oko 1,5 min da dodjem sebi i shvatim sta se desilo.....

 

Situacija je bila slucajna i staza i organizator sa time zaista nemaju veze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.





×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja