Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Odakle ti i kako je Prost trazio prekid 84 u Monaku, da je trka zavrsena ili odvezeno dovoljan broj krugova, Sena pobedio a Prost bio drugi Prost bi  imao jos jednu titulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa i ´´  90 je Senna dobio titulu kontraverzno pomoću sudara.Mnogo je kontraverzi pratilo kako Prosta tako i Sennu i njihovu borbu.Naravno o pokojniku sve najlepše ali zato kažem da ko je pratio F1 u to vreme nije to bilo baš tako romantično kao na filmu.Ne bi da ulazim u bilo kakvu raspravu iz tog vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Ne govorim o filmu nego o činjenicama. Daleko od toga da je bilo romantično. Nisam to ni pomislio. Napisah, bilo je muški. A za raspravom nema potrebe. Oko nekih stvari imamo iste poglede, a oko nekih ne. To je normalno. Ne možemo svi misliti isto.:)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
3 hours ago, Fredi said:

94. Sumaheru su oduzete 2 pobede i kaznjen je sa 2 trke ne ucestvivanja da sampionat ne bude odlucen oko Belgije a onda je dosla ta nesretna Australija.

Zbog ignorisanja crne zastave, a jbg. i Briatore je muvao samo tako...

 

The 1994 Formula One cheating controversy was a series of allegations made throughout the 1994 Formula One season. Several Formula One teams were involved, with the main allegations surrounding Benetton Formula. A refuelling fire on Jos Verstappen's Benetton car at the German Grand Prix led to allegations and an investigation by Intertechnique at Benetton's team factory. Following the investigation, the FIA revealed Benetton had been using a fuel valve without a fuel filter that allowed fuel into the car 12.5% faster than a legal fuel valve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Sa ove distance moze da izgleda svakako, ja sam to pratio tada, Sumaheru su uzimali pobede i bodove samo da bi odrzali koliko toliko zanimljivost u sampionatu, inace nikada nisam navijao za njega.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Meni je ovo bilo pravo trkanje. Bez bilo kakvih penala, dodavanja vremena, crnih zastava i sl.

 

 

Koliko bi danas ovde bilo kazni!?

To je zbilja bilo potpuno neko drugo vreme.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

I sad posle trke i ove situacije kada je Verstappen ocigledno namerno izbacio Leclerc-a sa staze, neko da me ubedi da je i ova sezona regularna i da se ne usmerava sve protiv Ferraria?
Ma daaj...
Koliko god da je ova situacija za neko proslo vreme ok, sada, kada imamo tehnologiju, nova pravila, takozvani fer plej, ocigledno je guranje Mercedesa u prvi plan i pokusavanje obaranja nekih rekorda u njihovu korist, osiguravanje titule pre vremena ili sta vec.
Kao da nije dovoljno los Ferrari ove sezone, sto greskama mehanicara, sto vozaca, sada se kanali italijanski tim i ovim mafijaskim potezima. Jadno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Vise ne gledam F1 jer je zanimljiva i uzbudljiva, gledam da vidim neki novi sledeci nacin, kako ce Ferrari biti ostecen.
Svima je jasno da je ovo era Mercedesa, ali ovo je preterivanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Imam utisak da jedan navijac ferarija prica o postenju... kako kaze ona narodna ... ko o cemu kurva o postenju tako i ferari . Dok je sve namestano u njihovu korist za vreme Schumahera onda je sve ok .. sad kad se karte preokrenule onda kuknjava na sva vrata.

Generalno ... Senna je 1994. godine jos nakon 2 trke rekao da sa Benettonom nesto nije regularno , da je bezbednost vozaca 0 svi su cutali i cekali da se desi taj kobni vikend. Pred kraj sezone se dokazalo da je Benetton tehnicki ne ispravan zbog filtera za gorivo i skrivene kontrole proklizavanja , titulu dobio na kurvanjski nacin (i pored oduzimanja bodova) to je ok . Kasnije se McL zalio na fleksibilnost prednjeg krila kod ferarija i nista.... onda onaj kurvanjski potez Alonsa i Ferarija o aferi spijuniranja .... CEK FERARI JE JEDINI POSTEN IGRAC ? 

Jeste da sve ide na vodenicu mercedesa al malo se i uloge menjaju...  ovo je bilo trkanje na misice. Takodje se slazem da su unakazili trkanje i u Kanadi ali jbg, a to sto ferari daje sebi autogolove od kad nema Todt-a (MA-FIA) i Brawn-a.  Vetelu se gledalo kroz prste sve zivo 4 godine dok nije otisao u posrnuli ferari... Ne umanjujem njegovo vozacko umece , cak i van staze u emisijama je zanimljiv , saljivdzija ali za volanom ima neki kompleks , a to je kompleks Lewis Hamilton ! Ja bih najvise voleo da LH vozi za MCL ali mcl je unisten od strane ferarija i samog mercedesa . Dakle hocemo zalopojke ili trkanje ? ja zelim vise ovakvih trka i skidam kapu Maxu I Charlsu za prikazano kao i Norisu koji su pokazali da se klinci ne plase velikih .

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Zaboravih da napomenem ... Naravo Mr.Flavio kralj muljanja.... smeker , faca ....

Alonso i njegove 2 titule ... malo poceprkajte po forumima i netu ali ne SK i onom HR forumu nego malo ozbiljnije forume o F1 . Renault je razvijao sasiju (zaboravio sam izraz) lajicki recenu duplu sasiju kros koju je strujao vazduh ( trenutno koristi vecina ali kad je mercedes implementirao onda je dozvoljena )  i uticao je na DF. Takodje su imali neku varijantu pametnog ogibljenja pametno ususkanu da nekako bude nevidljiva (gle opet Flavio) i pricalo se o neverovatnom grupu (kasnije produvani difuzor - gle Brawn + MB) koji je sa manjkom konjskih snaga unistavao konkurenciju brzinom kroz krivine i neverovatnom stabilnoscu i minimalnim uvijanjem sasije u krivinama. Naravno konacno skinut ferari i MSC sa trona...  da gospodinu Flaviu nije zabranjeno bilo kakvo ucestvovanje u F1 nakon one trke u singapuru , nisam siguran ali Massu ferari pusta u trku sa crevom za gorivo ... mislim da bi mercedes imao opasnu konkurenciju . F1 je u novoj eri od 80tih pa do danas samo 3 coveka , a to su Ross Brawn , Adrian Newey i Aldo Costa ( bio u ferariju sad u Mercedesu )

Dakle F1 je takmicenje mozgova i tehnologije , nije vise vozac i misici ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Taj mehanički dodatak na prednjem ogibljenju šampionskog Renoa se zvao masdamper, ali je prošao kroz "rupu" u propisima. Jednostavno nisu imali argument da ga ospore.

I drago mi je ma kako što je Alonso "penzionisao" Šumahera i prekinuo onu već besmislenu dominaciju Ferarija.

Isto tako se u to doba pominjao i neki "skriveni" softver kod Ferarija, ali je ostalo na spekulacijama. Jebi ga, tehnologija se razvija nekad i kroz "rupe". Niko tu nije čist.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

Ne mogu reci da sam navijac Ferrarija, vise sam za Red Bull, ali zbog ovih desavanja iz zadnjih sezone, dve, Ferrari je pridobio moje simpatije. Isto tako ne pricam o proslom vremenu, jer uvek je bilo namestanja, kako u sportu, tako i u politici, na poslu, igrama na srecu itd.
Ovo guranje Mercedesa je postalo toliko ocigledno, da i onaj ko ne prati F1 moze da vidi i zakljuci posle trke ili dve. Formulu sam poceo pratiti jos kao dete, u doba Schumachera, Coultarda, Hakinena, Barrichella i ostalih. To je bilo pravo uzivanje gledati i pratiti, jer sam bio klinac koji nije znao nista o namestanjima, ali je znao da gleda uzbidljive trke, gde vozaci nisu imali ogranicenja kao danas, gde nisu bili oreoli na formulama, gde su vozila na sebi imala reklame za cigarete...
Nije bitno koji se tim gura, pitam se, hoce li doci nekada bar jedna sezona gde cemo moci da uzivamo u pravim trkama.
Hamilton trenutno jeste najbolji vozac u najboljem bolidu ove sezone, tu nema sta da se prica, ali mislim da definitivno ova bodovna razlika izmedju prva dva tima na tabeli, ne bi trebala da bude ovoliko velika.
Kada se na ovaj nacin, maltene na pola sezone odluci pitanje sampiona kako vozaca, tako i konstruktora, zasto dalje pratiti F1?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Zašto? Moj razlog je što je to vrhunski motosport a ja volim trkanje svih vrsta vozila. 'Be mi se ko je kome i šta iza kulisa. To ne vidim, niti me interesuje. Ne pamtim ni trke ni šta se kad i kome dogodilo. Istorija, i? Volim da vidim jurnjavu, borbu, neka je fer, nekad nije ali eto, to je realnost uvek bila. Od "malog N-a" na trci na Ušću, preko DTM-a u Hokenhajmu, Reli Nemačke oko Trira, Red Bull trke aviona u Brandenburgu, TCR-a u Belgiji pa sve do MotoGP-a u Asenu. Nisam nikada bio na F1 trci ali verujem da ću i to uspeti sebi da organizujem. Do tada ću verno sedeti ispred tv-a, gledati i uživati u trkanju. :)

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Karađorđevo-Bačka Palanka-Kraljevo
  • Motocikl: Suzuki gsx 750f

Do tada ću verno sedeti ispred tv-a, gledati i uživati u trkanju. :)

lomitelj@

U čemu da uživaš kada se sve zna unapred? Iskreno, izgubila je draž kakvu je  imala.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Do tada ću verno sedeti ispred tv-a, gledati i uživati u trkanjudefault_0a-smiley.gif
lomitelj@
U čemu da uživaš kada se sve zna unapred? Iskreno, izgubila je draž kakvu je  imala.
Šta da ti kažem? Nisi me razumeo. Ja u tome svemu i dalje vidim draž koja me drži.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 13 sati, Angell_Bg je napisao:


Ovo guranje Mercedesa je postalo toliko ocigledno, da i onaj ko ne prati F1 moze da vidi i zakljuci posle trke ili dve. 

Da, ko ne prati moze tako da zakljuci. Ko prati zna da je suprotno.

 

WRI2_00004974-317.jpg
F1I.COM

Bernie Ecclestone has revealed that he, the FIA and rival teams would often join forces to "help" Ferrari be more successful in Formula 1.
f1-united-states-gp-2017-lewis-hamilton-
WWW.MOTORSPORT.COM

Bernie Ecclestone believes that Ferrari’s return to form in Formula 1 may have been assisted by rivals Mercedes giving it a helping hand with its engine.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
3 hours ago, Milky said:

Retko uzbudljiva trka

Slučajno sam pogledao trku... gledljivo! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ova Formula1 postala sprdnja. Sušili stazu da bi mogli da voze po suvom, pošto kiša ne prestaje počinju trku iza bezbednosnog vozila. Bolje da se takmiče preko playstationa 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja