Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
On 17.4.2019. at 17:14, Milky je napisao:

Ako izuzmemo Hamlitonovo baljezgarenje van staze ko zaista prati open wheels trke moze da zakljuci da je LH malo iznad ostalih. U gp 2 je pravio cuda gde je ipak mnogo teze nego u dobrom timu u F1 . Da zanemarimo stil voznje koji kopira od svog idola i posvecen je tome da bude kao on. Jako malo vozaca koristi push & pull tehniku zaokreta volanom (upravljacem ) i nacin gledanja ulaska u krivine dosta podseca na njegovog (mog) idola.  LH ima ono nesto da udje u duel i kad zna da nemoze on ce pokusati . To isto je imao i Alonso i ima Max .. ove ostale ne racunam oni vrte krugove. Nazalost era '80 i '90 je prosla.. uzivajmo dok jos nisu pocele elektricne kosilice da vrte krugove na SPA , Monzi itd....

Berger o Hamiltonu.

 

https://www.motorsport.com/f1/news/berger-hamilton-senna-same-level/4374478/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

   Definitivno je sada Hamilton najkompletniji (u svakom pogledu) vozač na gridu.Jeste kao što Berger kaže on ujedno i u najboljem bolidu ali realno tim koji ima najbolji bolid želi da ima i najboljeg vozača.Trenutno ne vidim ko bi mogao parirati Hamiltonu,ima par mladih nada ali još uvek je rano da bi se videlo.

  Verovatno jedini vozač koji je mogao da parira Hamiltonu je bio Alonso ali je on nizom pogrešnih odluka van staze "pucao sebi u nogu" i upropastio svoje šanse da nešto ozbiljnije ugrožava Hamiltona.Fetel iako ima četiri titule deluje psihički veoma nestabilno a iskreno ni Ferari nije na nivou Mercedesa pri tom ne mislim samo na tehnološki deo koji verovatno nije za njih nedostižan ali ostalo...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Slazem se za Alonsa. Ali ima jedna bitna stavka LH je imao sezonu sa prosecnim McL i uspevao je da opstaje u vrhu. Izvlacio je iz auta koliko god je to moglo. Paralela sa Fetelom iz RB .. kako nije imao najbolji auto tako je i psiha popustila, a Alonso je izgubio motivaciju ocigledno. Raikonnen je odlican vozac ali ocigledno da interesovanja van staze uticu na njega , a njegov kvalitet se vidi u krs i prosecnim timovima. 1993 Senna je vozio raspali V8 i uspevao je da zabelezi 5 pobeda ako se dobro secam. LH  je iz McL parirao RB i Ferariju .. jeste druga vremena su ali ima jedna paralela vezana za sam stil i razumevanje voznje koju je sam LH prostudirao i iskopirao , a i implementirao , a to je razumevanje sam stil voznje i kao i njegov idol ide do kraja pa makar to kostalo odustajanja...  bio sam skeptican ali poceo sam da ga postujem mnogo vise.

Kad bi vratili kvacilo i manuelni menjac sve bi se iskristalisalo... Damon Hill je imao problem  kad su utrnuli kvacilo i prebacili se na sekvent menjac on je bio jedan od retkih koji je imao i kvacilo. MSC se prilagodio i opstao kao i Hakkinen... a evo LH se prilagodjava svim promenama od aerodinamike do turbo hibrida... i dalje je u vrhu . Zao mi je sto Rosberg vise ne vozi njih dvoje su stvarno zlatni klinci generacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Pa dobro nije taj McL bio baš prosečan ali je Hamilton ipak izvlačio maksimum i malo preko.Hamilton je od "nadobudnog klinca" evoluirao u vrhunskog,brzog i psihički stabilnog vozača.Ne mogu reći da je moj omiljeni vozač ali jednostavno to moram priznati.Za Rosberga pak ne mogu reći da mi je žao što ne vozi jer on jednostavno nije šampionski tip iako su mu nekako "namestili" jednu titulu.Inače pratim F1 još od ´ 89-e i vremena "kontraverznih" okršaja Prost-Sena.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

Nije baš tuga ,  imao je lep i ispunjen život .

Vozio , pilotirao ,  uspešno poslovao. Trkač , pisac , menadžer, direktor.  Suprug , otac , deda.  

Goreo , bubrezi , pluća... preživeo, živeo  i  preminuo okružen porodicom.  

Kao što kažeš , legenda. 

Život ide dalje. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Ono što sam uvek cenio kod njega, i čega ću se sećati, je neverovatno snažan i borbeni duh! Ništa stajanje, ništa predaja, samo napred i samo guraj. Nikad dlaku na jeziku nije imao. Rekao je svakome šta je imao, u lice i odmah. Sa njim su svi bili načisto iako ga zbog toga nisu uvek obožavali. Nije se predavao, mašta god da je radio, dokle god ga telo nije potpuno izdalo i izgubilo bitku sa posledicama požara.

Mala digresija. Ko je gledao film "Rush", sigurno se seća scene u kojoj Džejms Hant udara novinara koji je uvredio Nikija posle nesreće. Istina je da je tog novinara baš Niki napenalio ali su scenaristi insistirali da to u filmu uradi Džejms zbog dramatike.

Bio je car, iskren i sa sobom i sa protivnicima i pamtiću ga kao takvog. Pokoj mu duši.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5206 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ne pratim f1 par godina a vidim neko pise  o dominaciji Hamiltona pa mi smjesno jer sam naletio na članak o nekom mladicu iz f2 koji je dobio Hamiltonov bolid na par krugova i odmah napravio vrijeme sporije 0.3s od najboljeg Hamiltonovog... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
On 5/22/2019 at 12:15 PM, BRACO said:

Ne pratim f1 par godina a vidim neko pise  o dominaciji Hamiltona pa mi smjesno jer sam naletio na članak o nekom mladicu iz f2 koji je dobio Hamiltonov bolid na par krugova i odmah napravio vrijeme sporije 0.3s od najboljeg Hamiltonovog... 

I ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Mislim da je to vezano za kočenje...za distribuciju sile.

Italijani ga zovu "ripartitore di frenata"...ne znam adekvatan termin na srpskom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Ne volim Fetela ali ovo je strasno... ok pravila postoje ali gledali smo trkanje do tog momenta ...

U automoto sportu direktori trka i sudije kao da neznaju sta znaci trkanje .... unistili odlicnu trku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Slučajno sam gledao poslednjih 20 krugova i odmah sam se setio zašto do sad nisam gledao i neću više ni gledati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
pre 53 minuta, Jovan Ristic je napisao:

Slučajno sam gledao poslednjih 20 krugova i odmah sam se setio zašto do sad nisam gledao i neću više ni gledati.

20 krugova slučajno ?   Ma ajte molim Vas!   

 

I pored svega , jedna od boljih trka i za gledanje i za većinu vozača.  Šta reći za TCR i Borkovića?  

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja