Jump to content

Moto Zajednica

Formula 1

Recommended Posts

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
3 minutes ago, Fredi said:

WATSON John  14 1980 1985

ARNOUX René 31 1981 1982

CHEEVER Eddie 15 1983 

LAUDA Niki 31 1984 1985

BELLOF Stefan 1 1984

 ROSBERG Keke 16 1986 

JOHANSSON Stefan 16 1987 

SENNA Ayrton 32 1988 1989

MANSELL Nigel 16 1990 

ALESI Jean 15 1991

 HILL Damon 161993 

 

Prostove timske kolege, sve sem Sene ih je pocistio kao metlom. A pet svetskih prvaka je u pitanju.

89 je pocistio Sennu samo zato sto je Senna imao vise kvarova od njega... isto kao i Hill 93

A da nije pobegao kao ..c...  a 1994 godine verujem da bi Senna i dalje bio ziv

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Rekao sam izuzev Sene, sto se tice Hila tu je druga prica niti je mlad, imao je tada 33 godine niti je bio treceplasirani zbog kvarova.

 

5  1993  Germany 0  Williams  FW15C  Renault  V10  Goodyear  43  Puncture
4  1993  Britain 0  Williams FW15C  Renault V10 Goodyear 41 Engine
3  1993  Spain 0 Williams FW15C Renault V10 Goodyear 41 Engine
2 1993 San Marino 2  0 Williams FW15C Renault V10 Goodyear 20 Spin
1  1993 South Africa 4 0 Williams FW15C Renault V10 Goodyear 16 Collision

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Bezbednost je promenila atmosferu. Dovoljan je talenat za vožnju. Rizikovanje života nije više tema. Ili makar nije visoko rangirana tena.

Samim tim konglomerat likova koji se probio u vrh ima sasvim drugačiji mentalitet i stav od onih koji su sedeli u kola ne znajući da li će živi da izađu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Davne '78 svjetski prvak u F1 je bio Mario Andretti koji je rođen u Motovunu (Istra HR).

Njemu u čast, na rodnoj kući, postavljena je spomen ploča.
f3d00e8f9d9f551bb6235b9956d47d14.jpg7803992c26f08fb1b7e161581af5ab8c.jpg44142d866d3a2dd9b4c2ce9e3efad556.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
Pre 15 sati, Crven Ban je napisao:

Nisam bas siguran da je Laudu ocistio kao metlom. Zar Lauda nije uzeo sampionsku titulu u povratnickoj sezoni kad je bio sa Prostom u ekipi. (1984).

Nije bila Laudina povratnicka sezona, Lauda se vratio 82 i bila mu je treca uzastopna  sezona u Meklarenu, Prostu prva. Jeste Lauda uzeo titulu za pola boda ali je Prostu za pobedu u Monaku dodeljeno 4,5 bodova jer nije izvezeno 2/3  trke. Prost je pobedio 7 puta Lauda 5 od toga 4 puta kada je Prost odustao. Kada su oba zavrsili trku Prost je 4 puta bio ispred, sve pobede, Lauda dva puta jedna pobeda i jedno drugo mesto. Svih sest puta kada je odustao Prost je bio ubedljivo ispred Laude.

1985 Prost je bio prvak sa 73 boda i 5 pobeda Lauda 10 sa 14 bodova i jednom pobedom. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Sve sto si napisao je tacno, ali to samo daje za pravo da ipak nije Laudu ocistio kao metlom, jer da je tako pored svih ovakvih rezultata Prosta, Lauda mu je ipak uzeo titulu ispred nosa i to kao povratnik u F1, sto je malo kome poslo za rukom u F1 karijeri. (da se okiti sampionoskom titulom u povratku u najbrzi cirkus.)

Izvini a kako bi nazvao nekog ko se 1979 godine povukao iz F1 i vratio u 1982 godini, nego kao povratnika u najbrzi cirkus, pa makar mu to bila i treca sezona.

Stvarno nemam nista protiv "profesora", samo mislim da je u F1 bilo mnogo dobrih vozaca i zanimljivih titula koje su se osvajale, po neki put i bez pobede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Zajedničko i za Laudu i za Prosta je da su bili bolesno pedantni što se tiče mašine koju su vozili, te nevjerovatno posvećeni detaljima, sve je moralo da bude pod konac i u milimetar .. Gledao sam jedan dokumentarac o Prostu, i prikazuju ga kako sprema bajs kad ide na vožnju..Pa to je cirkus, lenjirom mjeri visinu cica :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam od dolaska Sene u Formulu do pogibije bio gori od najgoreg Rossievca.

Mrzeo sam Prosta iz dna duše. 

Godinama nakon penzionisanja sam čitao nešto o njemu i shvatio kakav sam papan bio. I dalje mi nije simpatičan (mislim da to ima neke veze s francuzima, ne mogu da ih smislim!!) ali ga poštujem beskrajno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Crven Ban, nisam rekao da Lauda nije povratnik, nego da se vratio 82. Velika je stvar uzeti titulu u F1 posle pauze, samo Fanjdu Laudi i Prostu je to poslo za rukom. Te 84 jednim delom sam i ja zeleo da Lauda uzme titulu i ako sam Prostov navijac, pred Prostom je bila buducnost a Laudi zadnji voz.

 

to crank, kakav je Sena bio vozac ja te potpuno razumem ali meni se Prost vec bio uvukao pod kozu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12716 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Ja sam imao 15ak godina kad je Sena počeo da pokazuje šta bi moglo da bude, zaboravio sam i Hanta i Laudu i Andretia momentalno. Prost me nikad nije zaintrigirao pozitivno. Tad još uvek nisam prezirao francuski mentalitet... možda zbog nosa :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc

Nos je zbog aerodinamike. Inace za Prosta sam poceo da navijam slucjno, u jenoj od prvih trka koje sam gledao Pike je vodio a Prost ga jurio, ajd reko da navijam za ovog sto je iza.....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Iskren da budem te 1984 sam navijao za Prosta da uzme titulu, Lauda me je nervirao jos od borbe sa Fitipaldijem koga sam inace obozavao. Ipak mislim da je Prost jako tesko izlazio na kraj i sa Laudom i sa Senom. Nekako mi taj njegov profesorski mentalitet i mirnoca sa kojom je vozio nikad nije legao. ali nesumnjivo da je bio jedan od velikih vozaca F1.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Prost je uvek vozio za dominantne timove i retko je pravio greske. Taktika njegove karijere - vozi najbolji auto, ne zaleci se, druga i treca mesta su sasvim OK, a ako pobedis jer se ovaj napred skrljao - bonus.

 

Za razliku od njega, moj idol Sena je imao taktiku - pobedi ili umri. Secam se jedne od trka u Monacu - celu trku vodi, par krugova pred kraj, ako ne i poslednji, 40 sekundi prednosti ispred drugog i pokusava da obori rekord staze. Pogresi i odustaje. Dva meseca sam se jeo zbog toga, ne znam kako je njemu bilo.

 

Sena i ja rodjeni istog dana istog meseca iste godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2081 postova
  • Lokacija: Novi Sad
8 minutes ago, lalajko said:

Prost je uvek vozio za dominantne timove i retko je pravio greske. Taktika njegove karijere - vozi najbolji auto, ne zaleci se, druga i treca mesta su sasvim OK, a ako pobedis jer se ovaj napred skrljao - bonus.

 

Za razliku od njega, moj idol Sena je imao taktiku - pobedi ili umri. Secam se jedne od trka u Monacu - celu trku vodi, par krugova pred kraj, ako ne i poslednji, 40 sekundi prednosti ispred drugog i pokusava da obori rekord staze. Pogresi i odustaje. Dva meseca sam se jeo zbog toga, ne znam kako je njemu bilo.

 

Sena i ja rodjeni istog dana istog meseca iste godine.

Dva dana posle mene hehehehehhe :) samo ranije malo 20 godina hehehe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati cesto, 3222 postova
  • Lokacija: Debrc
pre 46 minuta, lalajko je napisao:

Prost je uvek vozio za dominantne timove i retko je pravio greske. Taktika njegove karijere - vozi najbolji auto, ne zaleci se, druga i treca mesta su sasvim OK, a ako pobedis jer se ovaj napred skrljao - bonus.

 

Za razliku od njega, moj idol Sena je imao taktiku - pobedi ili umri. Secam se jedne od trka u Monacu - celu trku vodi, par krugova pred kraj, ako ne i poslednji, 40 sekundi prednosti ispred drugog i pokusava da obori rekord staze. Pogresi i odustaje. Dva meseca sam se jeo zbog toga, ne znam kako je njemu bilo.

 

Sena i ja rodjeni istog dana istog meseca iste godine.

Prost nije uvek vozio dominantne bolide, 80-83, 86-87 i 90-91 naprimer. To sto je retko pravio greske je odlika velikih sampiona. I na kraju kako li pobedi 51 put ako su mu draza bila 2 i 3 mesta.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Nisam rekao da su mu bila draza, samo da nije zeleo da se sa tih mesta po svaku cenu upusta u borbu za pobedu. Nisam ni rekao da je UVEK vozio dominantne bolide, ali vecinom jeste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja