Jump to content

Moto Zajednica

Iznajmljivanje motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Da li neko slucajno ima iskustva sa ovim? Konkretno mislim na Moto Centar Ada i iznajmljivanje FZ6n za neku celodnevnu voznju, posto trenutno nemam ni motocikl, ni mogucnost da ga kupim.

Video sam na sajtu da im je cena relativno korektna, 5000 dinara za dan, pa cisto da proverim da li je mozda neko nesto iznajmljivao od njih, i kakva su iskustva.

 

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1070 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC750X RH09
Omogućićemo Vam vetar u kosi i mušice u očima,ako ne nosite kacigu.

 

:neznam:

 

 

Zar nije par ljudi poginulo na njihovim motorima pa su se zatvorili?

Ili je to bila neka druga radnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Stvarno? Nisam znao za to. Zvao sam ih na fiksni i javila mi se fina sekretarica koja mi je rekla da ih kontaktiram na mobilni, ali nisam, posto mi nije bilo hitno, svejedno ne bih iznajmljivao dok ne prodje ispitni rok. :)

Jel to nesto skoro bilo ili ranije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

i ovu rechenicu niko nije video chini mi se (ovo ne vazi za skutere, al zato za sve ostale motore) ...da u depozitu firme ostavi zalogu u vrednosti motocikla koji se iznajmljuje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Pa to sto ljudi ginu sa njih nije njina briga, bitno je da su motori koje daju 100% ispravni (bili).

 

Drugacije se vozi motor kad znas da popravka u slucaju kvara nije tvoja briga.:moto3:

 

Dok se ne oznojis i izdvojis pare za motor koji zelis nema uzivanja na njemu.

 

i ovu rechenicu niko nije video chini mi se (ovo ne vazi za skutere, al zato za sve ostale motore) ...da u depozitu firme ostavi zalogu u vrednosti motocikla koji se iznajmljuje....

 

:stabre: Samo toliko ?:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ♥Amor Vincit Omnia♥, 1524 postova
  • Lokacija: Beograd/Kina
  • Motocikl: Fazer 600

Ostavlja se depozit od 1000 RSD Mina, to za vrednost motora je samo za hayabusu i slične.

 

 

Prochitala sam ja ceo text chak vishe puta...a narochito tu rechenicu i obratila posebnu paznju na boldovani deo...Svako lice koje želi da iznajmi motocikle poput Suzuki hajabusa, Yamaha r1, i sličnog, jedini način iznajmljivanja je da u depozitu firme ostavi zalogu u vrednosti motocikla koji se iznajmljuje....

 

Kako sam ja shvatila oni skutere rangiraju kao neshto "neozbiljno", a Hayabusa, R1 i tome slichno (shto znachi svaki ozbiljniji motor, shto i Fazer jeste) se ostavlja zalog...

 

Mada, svakako onaj koga to interesuje, pozvace pa ce se detaljno raspitati... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U slucaju iznajmljivanja "ozbiljnih motora" depozit se podrazumeva svuda...samo je pitanje visine depozita! U razvijenijim zemljama, depozit se ostavlja tako sto se rezervisu sredstva sa kartice, a osiguranje u slucaju saobracajne nesrece ili kvara se podrazumeva. Kako je i da li je ovo prilagodjeno nasim uslovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

U nekim slucajevima,zavisno od visine osiguranja koje zelite da platite,pishe da je u cenu full osiguranja depozit ukljuchen.

Provereno za Harley Davidson na Mallorci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

U nekim slucajevima,zavisno od visine osiguranja koje zelite da platite,pishe da je u cenu full osiguranja depozit ukljuchen.

Provereno za Harley Davidson na Mallorci.

 

Jel to znaci da se depozit vraca (sto bi po pravilu trebalo da znaci depozit) ili se ne vraca nista, kao kod bilo kog osiguranja? Ili full osiguranje iskljucuje depozit, posto pokrive sve tj. full je pa nema potrebe za dodatnim obezbedjenjem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veloce come un proiettile , 728 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa Primavera 50

Evo,ovde mozete da pogledate primer u Spaniji.Full osiguranje je dosta skuplje ali pokriva sve.

Ako uzmete npr.pola osiguranja,ucesce u steti je do hiljadu eura(sto znaci da svaku stetu do soma placas,migavac,far,retrovizor,ogrebotinu) i moras da ostavis depozit.

Ponudi ti on razne opcije ali ja se nikad nisam zezao sa tim.Full pa koliko da kosta i ne mislis kad ga parkiras ne vezanog tamo negde i ukljucuje depozit ...

http://www.mallorca-motorbike.com/index.php/en/nav-harleys.html

 

Depozit se vraca ili odbija sumu za nastala ostecenja.Dobijete pun rez.gorvia,tako i vratite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: Beverly 300 ie

Dobri su ovi naši.....

Koji će mi moj iznajmljivanje, ako imam depozit u visini vrednosti motora i to na gomili? Onda ću lepo da odem u salon, pa da pazarim!!!! :stabre:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Pa bas zbog toga. Da bi kupio motor u salonu bilo bi fino da ga provozas, vidis da li je to to. Moguce da nemas nigde da ga probas a i sam znas kako je nezahvalno pozajmljivati od nekog i kako gospodin Marfi nikad ne spava. Zato je ovo idealna prilika. Moras razumeti da je to jedino moguca varijanta jer firma koja ga rentira nema nikakve garancije, niti je u mogucnosti da plati kasko osiguranje te je uzimanje depozita u vrednosti motora neminovno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8137 postova

Petošević je svojvremeno iznajmljivao Kawe bez formalnog depozita (više je bio odokativna kategorija).

 

Jednom prilikom sam slušao, dok mi je pran auto, zgode i dogodovštine oko toga. Moj zaključak je bio da bih ja uzimao 1.5x vrednost motora, tj. ne bih se ni bavio time :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Pita me neki stranac da li u Srbiji postoji iznajmljivanje motora. Moram da priznam da me je zatekao. Znam da je bilo nekih firmi koje su to radile, ali na brzinu nisam našao ni jednu koja ima funkcionalan sajt. Što za mene znači i da ne postoji.

 

Imate li info ko to trenutno radi?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: Toronto, Ontario, Canada
  • Motocikl: 2002 Suzuki GSF1200S Bandit, 2005 Yamaha Majesty 400

Evo jedan "stranac" da ozivi ovu zamrlu temu bez zadovoljavajuceg odgovora :).

 

Konkretnije, ima li gde u Beogradu i okolini da se iznajmi motorcikl? Vozim sve sto ima dva tocka i motor, a ako mogu da biram uzeo bih V-Strom 650 ili makar KLR.

 

Svaka informacija je dobrodosla posto dolazim uskoro na jedno nedelju dana a bas bi mi leglo da se provozam koju stotinu Km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Biće da se svakih nekoliko godina pojavi neki "stranac" ili možda čak entuzijasta koji oživljava ovo pitanje. Prošao sam kroz pretragu i pronašao nekoliko tema:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/65562-iznajmljivanje-na-sat-vremena/&page=2

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/7425-iznajmljivanje-motora/#comment-120586

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2292-iznajmljivanje-motora/#comment-31487https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/96138-renta-motora/

 

Niti jedna od ovih tema nije završena, u pravom smislu te reči. Odgovora ili nekog korektnog zaključka nema. Jedino što mi je postalo jasno je da svi vole svoje motore, što je veoma logično, i da ih ne bi iznajmljivalji za manje od 5000€ na dan, da je ono malo firmi koje su se time, možda više ne, bavile, zatvorene jer su neki klijenti poginuli na motorima ili imaju besprizorno visoke cene pa su samim tim stavljeni na stub srama. Bilo je tu još nekih širenja priča na tip motora, koji je bolji, koji nije, čiji je veći, čiji je tehničar i slično.

 

Bilo kako bilo, ja sam jedan od onih koji bi vrlo rado iznajmili motor, sve u zavisnosti od uslova i stanja istog, naravno. Jednostavno me zanima ponuda i eventualne mogućnosti. Da li to neko radi?

 

Posebnost u mom slučaju je što imam prebivalište u EU, srpski pasoš i nemačku vozačku dozvolu. Da li nešto od ovoga predstavlja prepreku iznajmljivanju dvotočkaša, pošto znam da oko automobila nije problem?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Iznajmljuju motore moj drugar Milanče i njegov kompanjon. Milanov broj je: 0644571559 . Inače tokom sezone se motori nalaze ili na novom Beogradu ili u Grockoj kod Milana. Ima nekoliko Suzukija 650 i mislim da sad uzimaju GS-ove. Svi motori imaju praćenje koliko znam i valjda prilikom iznajmljivanja opciju da ne voziš preko 130 činimi se. Priključeni su na neki program gde ti stigne upozorenje, kad staneš da će ti blokirati paljenje ako voziš brže.... Znam da su letos iznajmljivali neki rusi, Englezi i išli i do mora, Bosne itd. Postoji valjda opcija da ostaviš motore na destinaciji pa je jedan ostavljen u Sarajevu letos a ja sam trebao po njega, Zato znam za tu opciju.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova

još 2010 sam išao u mudjelo ali u toku letovanja u riminiju.Hteo da odem iznajmljenim motorom od riminija .Motor od 600 ccm na više dnevno 350 eura,kola nešto oko 70 e-mali auto.Skuter 50 e dnevno, 50 ccm do 50km predjenih .Preko 1km 1 evro.Puž blombiran nemožeš odvrnuti.

Ali najvažnije srpskim državljanima bez  depozita od 100 odsto od vredosti vozila nema iznajmljivanja.

Verovatno najveće letovalište u evropi 40 km dužina plaže i oko 3000 hotela.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

@lomitelj Kolega, za tebe i ostale koje to interesuje, postoje agencije koje rentiraju motocikle. Osim kolege Milana, za kog sam samo cuo, ne poznajem ga licno, takodje i kolega Marokanac je aktivan u organizovanju moto tura, mislim cak da ima u ponudi i individualno rentiranje.

Ako te interesuje Crna Gora kao destinacija za odmor, posjeti moj sajt http://www.rentamoto.me/ i pogledaj sto ima u ponudi. Za dodatne informacije, stojim na raspolaganju. ✌

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
On 2/5/2018 at 7:28 PM, dragan d said:

Iznajmljuju motore moj drugar Milanče i njegov kompanjon. Milanov broj je: 0644571559 . Inače tokom sezone se motori nalaze ili na novom Beogradu ili u Grockoj kod Milana. Ima nekoliko Suzukija 650 i mislim da sad uzimaju GS-ove. Svi motori imaju praćenje koliko znam i valjda prilikom iznajmljivanja opciju da ne voziš preko 130 činimi se. Priključeni su na neki program gde ti stigne upozorenje, kad staneš da će ti blokirati paljenje ako voziš brže.... Znam da su letos iznajmljivali neki rusi, Englezi i išli i do mora, Bosne itd. Postoji valjda opcija da ostaviš motore na destinaciji pa je jedan ostavljen u Sarajevu letos a ja sam trebao po njega, Zato znam za tu opciju.

Hvala imenjače. Broj sam zapisao. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja