Jump to content

Moto Zajednica

Prerada kardanskog prenosa?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Drugari evo i video o ovoj prepravci sto smo pisali!Samo jos da se provali kako je odradjeno!.......0ljut2.gif

Koliko sam ja uspeo da vidim, na klipu je original ram od Viraga kao osnova, samo sto je izmenjao zadnji deo i vesanje, a napred ugao i duzinu vila.

Ovo mozda jednostavno zvuci kada se napise ali tu ima krsha mnogo posla. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Pričam napamet jer me mrzi da tražim manual za 535 ali na motorima sa kardanom koje sam gledao ispod poklopca se nalazi par konusnih zupčanika koje treba izvaditi i verovatno ležaj u poklopcu ili ispod njega. Trebao bi da napraviš drugi poklopac sa rupom, mestom za ležaj ako je tu i semeringom, treba ti ožljebljena osovina sa unutrašnjim nutom koji nailazi na osovinu menjača i spoljašnjim za lančanik i način da se ta osovina fiksira (to može biti problem ako je umesto centralnog šrafa matica ili osigurač) kao i lančanik na njemu (tu možeš pustiti mašti na volju pa čak i zavariti neki lančanik iz prodavnice delova za poljoprivredne mašine). I treba ti poklopac za zadnji izlaz kardanskog vratila, da ne curi ulje. Ako ide posebno hipoidno ulje u primarne zupčanike pa već postoji semering prema ostatku mašine taj deo možeš i da izostaviš samo treba zatvoren ležaj. Pa sad preračunaj, treba ti neko ko ima čime da napravi žljebove a ostalo može bilo koji strugar.

 

Druze da li postoji negde na netu da se skine MANUAL za VIRAGO 535?Ako ima da li bi mi prekopirao link da pogledam neke stvarcice?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Cini mi se da je odve samo masina ostala od viraga

 

Pa da masina je i bitna, zato sto virago 535 ima prenos preko kardana a ovde je odradjen preko lanca!

A mene muci ta "tajna" jer bih i ja tako nesto radio da bih mogao da prosirim zadnju gumu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Moram da pitam 2 pitanja, od kojih je jedno verovatno glupo:

 

1. koliko je šira (u mm) ta "šira" guma?

 

2. da li može da se motor postavi asimetrično na uzdužnu osu (odgovarajučim nosačima) onoliko koliko je neophodno da ima mesta za širu gumu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Hteo sam samo da naglasim da je ovo zahtevniji posao i da se najverovatnije ne isplati. Ali dobro dodje kao ideja, orijentaciono

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

Moram da pitam 2 pitanja, od kojih je jedno verovatno glupo:

 

1. koliko je šira (u mm) ta "šira" guma?

 

2. da li može da se motor postavi asimetrično na uzdužnu osu (odgovarajučim nosačima) onoliko koliko je neophodno da ima mesta za širu gumu?

 

Sirina gume je 250.

Dimenzije felne koja nosi ovu gumu gemu treba da bude 18x8.5j.

Agregat treba da ugradim na moj Regal Raptor, pa ako neko slucajno ima jos neke ideje moze da mi pomogne.Ili mozda nesto sto sam ja zaboravio a postoji problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

E drustvo ajde pomagajte sad!

Nasao sam na nekom hrvatskom coper forumu temu koja ima resenje za mene u fulu.A to je da covek nije preradjivao kardanski pogon sa VIRAGA 535 a ugradio je siroku gumu (240) pozadi, stim sto ja i dalje nisam ukapirao kako je on uspeo da i dalje ostane kardanski prenos.Video sam da je prosirivao zadnju viljusku ali nije mi i dalje jasno kako je posle napasovao kardan na nju.Covek je opasan izgleda za to, radio je vec nekoliko prerada i boga mi da ima opasnog znanja.

Molim sve koji nesto znaju da pomognu, bio bih zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

imam chopper-a nsu pretis-a sa 2 cilindara i od 350 kubika koje je jedan jedini na svetu (95% rucni rad)

Druze daj neku sliku motor,obozavam takve projekte.

i ja bi voleo da vidim to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Nord of country
  • Motocikl: Kawa V2

Da se mene pita, ja bi prodao oboje (kompletnu Virago 250 i mašinu 535) i nabavio Dragstar 650. Najmanje troškova... Ali, neče biti unikat, kao što če biti 535 na lanac...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

E drustvo ajde pomagajte sad!

Nasao sam na nekom hrvatskom coper forumu temu koja ima resenje za mene u fulu.A to je da covek nije preradjivao kardanski pogon sa VIRAGA 535 a ugradio je siroku gumu (240) pozadi, stim sto ja i dalje nisam ukapirao kako je on uspeo da i dalje ostane kardanski prenos.Video sam da je prosirivao zadnju viljusku ali nije mi i dalje jasno kako je posle napasovao kardan na nju.Covek je opasan izgleda za to, radio je vec nekoliko prerada i boga mi da ima opasnog znanja.

Molim sve koji nesto znaju da pomognu, bio bih zahvalan!

 

mislim da si gledao felixovu preradu.imaš je i na našem čoper forumu pošto je čovek iz Požarevca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Sprint Regal Raptor

E drustvo ajde pomagajte sad!

Nasao sam na nekom hrvatskom coper forumu temu koja ima resenje za mene u fulu.A to je da covek nije preradjivao kardanski pogon sa VIRAGA 535 a ugradio je siroku gumu (240) pozadi, stim sto ja i dalje nisam ukapirao kako je on uspeo da i dalje ostane kardanski prenos.Video sam da je prosirivao zadnju viljusku ali nije mi i dalje jasno kako je posle napasovao kardan na nju.Covek je opasan izgleda za to, radio je vec nekoliko prerada i boga mi da ima opasnog znanja.

Molim sve koji nesto znaju da pomognu, bio bih zahvalan!

 

mislim da si gledao felixovu preradu.imaš je i na našem čoper forumu pošto je čovek iz Požarevca

 

Druze aj posalji mi nekako link od te teme molim te.Ako ne sme javno ti mi nekako posalji na PP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja