Jump to content

Moto Zajednica

Africa Twin - aditivi

Recommended Posts

  • U prolazu, 17 postova

Postoje li neki aditivi koje vredi sipati!? Nesto slicno kao kod automobila sto ima. Jel neko koristio i kakva su iskustva i naravno okvirne cene i mesta gde ima da se kupi. Ja nisam dvotockas (vozim samo bicikl), a ovo pitam jer ce biti kao neka vrsta poklona.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nikakvi aditivi nisu potrebni. Kad bi birao poklon, najvise bi voleo da mi neko pokloni vaucer za sipanje goriva, mnogo vise nego aditiv :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ako je za poklon onda uvek dobro dodje sprej za lanac npr. MOTUL off road

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 17 postova

Slusam dalje predloge. Mora biti nesto za navedeni motor, a opet da je poklon tj. da ima tu formu :) E sad mozda neki gadget ako uopste postoji, ili nesto tako za odrzavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Postoje li neki aditivi koje vredi sipati!? Nesto slicno kao kod automobila sto ima. Jel neko koristio i kakva su iskustva i naravno okvirne cene i mesta gde ima da se kupi. Ja nisam dvotockas (vozim samo bicikl), a ovo pitam jer ce biti kao neka vrsta poklona.

 

Što se tiče aditiva za ulje to je zaista nepotrebno, ali postoje aditivi za gorivo koji čiste garež i prljavštinu iz celog sistema kuda gorivo prolazi... Ljudi koji ga koriste su prezadovoljni sa njime (Castrol, Wurth ...) Ja planiram isto da ga sipam i isteram garež i prljavštinu iz agregata.

 

Ako je za poklon možda vidi nešto za vozača (tu ti je izbor mnogo veći) ;) letnje rukavice, okovratnik koji može da se nosi kao i kapa (ne znam kako mu je pravi naziv ali je vrh stvar), sprej za čišćenje kacige, za čišćenje vizira...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Nemas potrebe za tim, samo mozes da napravis problem sa kvacilom. Dobro ulje i teraj.

 

A jel bi valjalo sipati ono Wurthovo sredstvo za ciscenje unutrasnjosti motora kada se menja ulje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Koliko kosta to od 300ml? I kako se tacno koristi :D Jel se pri zameni sipa u zagrejano ulje svih 300ml... ili se prvo ispusti ta kolicina ulja koja ce se dosuti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Košta oko 500 dinara. Ja sam ga kupio ali ga još nisam isprobao. Zašto? Zato što mi je drugar koji radi u radnji autodelova rekao da ga ne probavam ako baš nemoram. Kaže da od njega hoće da počne da curi na zaptivačima koji drže pre njegovog korišćenja ali nisu baš u najboljem stanju. Tj. nisu novi. Tako da sam se odlučio da ne probavam. Ne bih voleo da zbog toga moram da se upuštam u neki veći posao. Hteo sam i u auto da ga sipam pa sam odustao. Što bi se reklo medveđa usluga.

Sipaš novo ulje i gas. Ako hoćeš da ga ispereš promeniš ulje posle male kilometraže i to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja