Jump to content

Moto Zajednica

Moto Guzzi Stelvio

Recommended Posts

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

A najgore je sto kolenima kacis cilindre a to moze biti jako veselo kad se ugreju... ma milina :)

 

Jel mislis da je BMW-u bolje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Uz novi dizajn aerodinamičnih oplata ABS dolazi kao serijska oprema. Takođe i instalacija za grijanje ručki i navigaciju dolazi kao serijska oprema. Prednja guma je dimenzija 110/80-19, a zadnja 150/70-17. Prednji diskovi broje prečnik od 320 mm dok je štap prednje viljuške prečnika 50 mm. Pomenimo da je prednje, baš kao i zadnje vješanje podesivo po svim parametrima. Ne treba pominjat da je sva ta roba (vješanje, kočnice, točkovi) roba sa potpisom. Sam pogonski agregat je dobro poznat, vazdušno-uljno hlađen u V konfiguraciji sada sa drugačijom bregastom osovinom i dvije lambda sonde, na svaku izduvnu granu po jedna (prije spajanja izduvnih grana). Na taj način se posebno obrađuju podaci iz svakog cilindra ponaosob. Rezultat svih tih izmjena na motoru je direkniji odziv na gas, kao i razvijanje obrtnog momenta u nižim i srednjim obrtajima. takođe je smanjena emisija štetnih gasova tako da ovaj motor sa lakoćom zadovoljava Euro 3 norme. NTX je više orjentisan na makadam za razliku od običnog Stelvia no ne razlikuju se puno osim u nekim detaljima. Npr. NTX ima žibčane felne za razliku od običnog sa felnama od aluminijuma. Zbog svoje makadamske orjentacije NTX je izloženiji padovima pa u seriji dolaze štitnici motor, uljne pumpe i cilindarskih glava (crash bar). Aluminijski koferi, halogena lampa, GPS navigacija, štitnik kardana, grijanje ručki kao i ostala oprema je na dugačkom spisku dodatne opreme koja se nudi uz Stelvio i Stelvio NTX. Zbog dodatne opreme Stelvio NTX će biti skuplji te se stoga bez doplate za Stelvio nudi opcija da se umjesto aluminijskih uzmu klasične felne kakvim je opremljen model Stelvio NTX. Činim se da su ovim redizajnom otklonili slabe tačke starog stelvia. Da li je to dovoljno za borbu sa konkurencijom?

 

5139056837_3e0eefafa1_b.jpg

 

5139661514_0f9a194960_b.jpg

 

5139661878_9dc0f71d9a_b.jpg

 

5139056581_dcb65264a2_b.jpg

 

5139057159_d29743e7b8_b.jpg

 

Tehnički podaci za Moto Guzzi Stelvio:

 

Motor: V2

Zapremina: 1.151 ccm

Snaga: 102 KS pri 7.000 o/min.

Obrtni moment: 110 Nm pri 5.500 o/min.

Mjenjač: 6 brzina

Težina: 251 kg

Rezervoar: 32 l

Visina sjedišta: 82-84 cm

Ubrzanje do 100 km/h: - s

Max. brzina: - km/h

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

A najgore je sto kolenima kacis cilindre a to moze biti jako veselo kad se ugreju... ma milina :)

 

Jel mislis da je BMW-u bolje?

 

Zapravo da, vozio sam oba i kod GS-a je to mnoogo bolje reseno iako i njemu strce klipovi. Kod GS-a je bolja ergonomija... barem meni jer imam dva metra nadmorske visine i umem to da cenim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

@abdulah100k

 

Delim misljenje.

Velikog Gs-a sam imao, a ovu nakazu vozio cca 100km. Sasvim dovoljno da se oseti ogromna razlika.

Ovo jedino da vozis kao zaposleni u Guzzi-ju, cisto zbog velikih rabata za zaposlene. Cini mi se da ga ni u tim okolnostima ne bih uzeo u obzir.

G.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

@abdulah100k

 

Delim misljenje.

Velikog Gs-a sam imao, a ovu nakazu vozio cca 100km. Sasvim dovoljno da se oseti ogromna razlika.

Ovo jedino da vozis kao zaposleni u Guzzi-ju, cisto zbog velikih rabata za zaposlene. Cini mi se da ga ni u tim okolnostima ne bih uzeo u obzir.

G.

 

Sve je stvar ukusa, mozda sam pristrasan ali ovo je meni :ooo:

 

Abdulaha razumem u potpunosti, definitivno nije za ljude preko 190cm

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Motocikl: BMW Dakar 650GS

@dzolaja

U potpunosti se slazem da je sve stvar ukusa i licnih afiniteta. doduse, i ja sam skoro 2 metra visok.

Ipak, ne verujem da bi ovaj bajk mogao da "goni" neko ko je preterano nizak.

pozdrav

G.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja