Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia atlantic 250 pregrevanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BANATSKO NOVO SELO-PANCEVO
  • Motocikl: HONDA DEAUVILLE

Ako neko moze da pomogne,bio bih mu zahvalan.:stabre:

Kupio sam skuter pre dva dana,pri kupovini mi je prodavac napomenuo da motor dize temperaturu,ali mu je majstor rekao da je napuklo crevo pa je to uzrok.Naravno nije tako,nista nije puklo i nigde ne curi voda,ali podize temperaturu.

Cudna stvar kada vozim ujednacenom brzinom temp. raste,a kada gasiram i pri ubrzavanju opada.

Skinuo sam i proverio termostat,ispravan,skinuo poklopac pumpe,radi,pregledao creva nigde nisu presavijena,i posle svega ponovo raste temp.

Da napomenem,termodavac je mrtav,da li postoji mogucnost da ga je prethodni vlasnik pregrejao i da je crkao dihtung glave?

Ili je nesto trece?

Hvala za bilo kakvu pomoc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Moras da budes siguran da si odzracio citav sistem, tj da nema negde vazduha u rashladnom sistemu, neki vazdusni cep koji se seta sistemom i pravi sranje....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Cekaj,ako znas da je termodavac crko,kako mislis da ti upali ventilator da rashladi tecnost u hladnjaku kad dostigne odredjenu temperaturu???

 

Najlakse da proveris je da ga upalis i ostavis da radi u mestu,kad krene da nabija temperaturu,i dodje blizu crvenog polja na pokazivacu ili kako vec izgleda temp.sat,mora da se cuje ventilator kad se upali,cuje se kao fen za kosu,mozda malo jace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BANATSKO NOVO SELO-PANCEVO
  • Motocikl: HONDA DEAUVILLE

Cekaj,ako znas da je termodavac crko,kako mislis da ti upali ventilator da rashladi tecnost u hladnjaku kad dostigne odredjenu temperaturu???

 

Najlakse da proveris je da ga upalis i ostavis da radi u mestu,kad krene da nabija temperaturu,i dodje blizu crvenog polja na pokazivacu ili kako vec izgleda temp.sat,mora da se cuje ventilator kad se upali,cuje se kao fen za kosu,mozda malo jace.

 

ventilator sam prespoio i non stop radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BANATSKO NOVO SELO-PANCEVO
  • Motocikl: HONDA DEAUVILLE

Danas sam se malo vozao,predjem 10km po seli na 40stepeni sve normalno,odjednom pocinje da dize temperaturu,kontam mozda se stvorio vazdusni cep kod pumpe,pa popustim gornji sraf na poklopcu pumpe i ispustim malo tecnosti,pritom se culo kao da je i vazduh izasao,nakon toga temp. pocinje da pada.Nastavljam voznju sve normalno.Posle par kilometara ponovo raste,ponovim postupak,skala se vraca na polovinu,i tako par puta u nadi da cu ispustiti vazduh,ipak bezuspesno.

Primetio sam da se u sistemu stvori veci pritisak a da cep na boci ne reaguje iako pise 0,9bara.Da li postoji mogucnost da je cep zapusen i da se sve to desava zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Moguce da cep neodradjuje,ali po tome sta si napisao moguce i da je dihtung glave rikavela,jbg.

 

Teraj kod nekog u servis da pogleda sta je i kako ovako samo eksperimentises.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: BANATSKO NOVO SELO-PANCEVO
  • Motocikl: HONDA DEAUVILLE

Moguce da cep neodradjuje,ali po tome sta si napisao moguce i da je dihtung glave rikavela,jbg.

 

Teraj kod nekog u servis da pogleda sta je i kako ovako samo eksperimentises.

 

morace sutra kod majstora,ja sam probao sta sam znao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova

Pitanje za Marka bns. Da li si naso sta je bio uzrok vazdusnih cepova posto imam isti problem na atlantic 125 samo sto je kod mene izvadjen termostat. Tako sam kupio motor. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Marko tesko da ce ti odgovoriti, poslednji put je posetio forum Maj mesec 2015.

 

Kupi termostat i montiraj, proveri stanje pumpe za vodu, isperi sistem vise puta pre nego sipas antifriz (G12), ozraci (tanka creva ispod karba), upali i pusti da radi dok ne ukljuci ventilator motora.

Prati temperaturu, creva, hladnjak.... sve mora biti vruce. Ako ti ukljuci ventilator, hladnjak ostane hladan.... nesto nije kako treba biti.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja