Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

e ovako imam APN 4, prva farba na njemu, nove gume, pet brzina... motor extra. u masini je 42mm klip. ne znam vise nista o tome kakva je radilica i to.tako sam ga uzeo pre 2 meseca i jos ide hvala bogu... prodavac je rekao da je uradjena generalna i stavljen 42mm klip. mene interesuje koliko taj motor moze da predje prosecno kilometara a da ne crkne zbog tog klipa sto je van standarda, i da li uopste moze da crkne ako se opusteno vozi. max brzina je oko 75km/h. ako bi se motor stalno vozio oko 50-60 km/h da li bi postojala opasnost da se dogodi havarija? jedno pitanje, a drugo glasi koliko kilometara odprilike moze da predje po ovim vrucinama, a da se ne pregreje? na koliko se pravi pauza ako se pravi? nikad taj motor nisam imao... hvala svima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 262 postova
  • Lokacija: NS

apn ima ventilator koji ga hladi i skoro da ne moze da se pregreje sve i da hoces! taj klip je bash velik , ako se dobro secam(bilo pre 20-tak god.) mi smo stavljali 39,5 umasto standardnog 38mm i stavljali smo napred lanchanik od 14 zuba umesto orginalnog sa 13 i slatko se vozali... koristi kvalitetno ulje za meshavinu , teraj i ne brini-izdrzljivi su oni prilichno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Mojem APN 6 (dodata samo peta brzina) treba da nastelujem platinsku dugmad, prvi put nakon izlaska iz fabrike.

A kupih ga u prodavnici pre 30 godina i 5 meseci ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

APN i da hoces nemozes ga pregrejati, kao i sto su ti rekli samo sipaj kvalitetno ulje za mesavinu i uzivaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

imam originalno castrol motorno ulje koje je pravljeno za kamione, znaci za dizele... njega sipam. sipam 150 grama na 5 litara benzina i to je to. ide lepo i fino. pitam za grejanje i da li moze da rikne tako jer bih mozda 2 puta nedeljno prelazio 60-tak km, 30km odprilike u jednom pravcu. ne znam da li bi on to trebao i mogao da izdrzi sa tim klipom? i ne znam jel neke veze imaju lancanici sa tim, osim sto imaju sa prenosom snage i obrtaja? kod mene su stavljeni drugi zupcanici, nazad je stavljen manji sigurno dok za napred ne znam da li je menjan... ljudi hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Apn se ne pregreva ako je sve podeseno kako treba(paljenje,karburator),samo normalno vozi bez izivljavanja i nikakvih problema.Kako sam vec neko vreme bez veceg motora od kad ode Yamaha,sad se vozam i ja sa apn-om koji sam kupio pre nekih 25 god. Pre neki dan ja i supuga na njemu napravismo lepu voznjicu od nekih 150km(po licnoj proceni posto nema km sata) na zahtevnoj relaciji za njegovu kubikazu i godine.Ruta je bila: Valjevo-Markova Crkva-Toplica-Mionica-Dicibare(preko Krcmara)-pa silazak sa Divcibara za Valjevo ali sada sa druge strane preko Kaone i sve to na temperaturi od preko 30 stepeni u hladu.Tako da nemoj se sekiras samo kvalitetno ulje za mesavinu(ja koristim ipon sintetiku 3%) i put pod tockove.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

hvala momci. mene je brinulo to sto je klip mnogo veci u odnosu na standard. sobzirom da ide oko 75, nekih 50 na sat je odlicna brzina??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 246 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ600 Diversion

Neće ti se pregrejati ali možeš lako razlupati radilicu.Nemoj ga terati u velike obrtaje.Ako ti se i desi da radilica dobije lufta, zameni je sa original CKR.Uz dobro ulje nema šanse da je razvališ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Konstruktor

Ja vec neko vreme koristim castrol 2T mineralno evo slike

 

Sada planiram da kocnem ipone 2T 100% sintetiku. Pa me zanima jesi ti zadovoljan tim uljem,koliko stavljas na 5 litara benzina, koja je cena, gde kupujes u valjevu. Ja ima ATX kada skinem auspuh pun je ulja sat to moze biti. Hvala unapred

post-21159-0-30872200-1341054111_thumb.jpg

post-21159-0-25817700-1341054154_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Ja vec godinama koristim samo ipone siguran sam da je original jer ga dobavljam od proverene veleprodaje.Vise sam nego zadovoljan.Ranije sam imao problema sa nabavkom originalnog ulja pogotovu sto sam serviser pa kad uradim masinu naravno treba sipati i ulje i stajati iza toga pred musterijom da je dobro ulje ,od kada koristim ipone mirno spavam.Gde tacno ima da se uzme u Valjevu neznam jer se ja i delovima i uljem snabdevam iz veleprodaja.Mogu ti izaci u susret da ti dam koji litar po cenama po kojima ja dobavljam a to je oko 7.5e.Kad budes dolazio u Valjevo javi se.Inace sto imas ulja u auspuhu najverovatnije je u pitanju previse ulja ,3-4% je sasvim dovoljno(150-200ml na 5l goriva).Mada moze da se desi da ti je los i semering radilice do korpe pa tu povuce ulja iz menjaca kada se to desi motor jako dimi ali prestane kad potrosi ulje iz menjaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Ljubovija
  • Motocikl: Tomos ATX, Yamaha DT 125 R, Sprint Apollo 250 RX

Kada budem odlucio javi cu ti. Sto se cene tice nije skupo cim budem potrosio ovo castrol zovem te. Ja sipam ovo castrol na 5 litara benzina 100 grama ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 310 postova
  • Lokacija: Bar
  • Motocikl: YAMAHA xj 650 Seca, BMWk100

Imao sam APN4 sedamdesetih godina .Ja sam tada stavio klip 42mm na standardnu radilicu.prešao sam sa njim iako puno km. bez ikakvih problema.Samo bez cimanja na kvačilu,što se grejanja tiče on jako teško može da se ugreje jer ventilator jako dobro hladi motor.stavi napred zupčanik14 zuba a nazad32 i dobićeš jako lepe duge brzine. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

E tesko reci,sto reko Stanislav iz Radovana lll ,izmedju 10 i 50,salim se naravno za standardnu masinu u dobrom stanju 2.5-3l a za frizirane masine i do 6l.Naravno na potrosnju utice i sam stil voznje kao i zahtevnost rute po kojoj se vozi,kao i opste stanje mopeda(lezajevi u tockovima,lanac lancanici,itd)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

Pa znas kako otvoren put je u pitanju. Motor je u relativno dobrom stanju dok je 42mm klip. U pitanju je stvarno sto km u oba smera. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

a da vas pitam koliko litara benzina potrosi apn 4 na sto km? nesto odprilike.

Cim pipnes masinu,odmah prelazi 3,5-4 litara potrosnja.Np imam i ja jednog apejenca prepravljenog za kros staze i malo nafriziran pa zna da potrosi oko 5 litara u proseku,ali malo zesce voznje i snagom od oko 6 ks i prenosom od 15-43 s kojim postize oko 70 km/h.Znaci apejenac da ide,mora i da potrosi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Vojvodina

Pa bi sigurno.Ali sve to zavisi za sta bi ga koristio.Posto vidim da bi ti trebalo za otvoreni put,nebi se previse uputio u vece friziranje jer ta radilica koja je fabricki u njemu,nije za vecu snagu od 3,5-4 konja,a ta snaga se vrlo lako dostigne.Da dobijes dobrih 70 km/h,za prvi potez bi ti savetovao da izvadis radilicu i odneses na remont i odmah da predjes na "ckr" klasu,i tu neces vise imati problema.A kostat ce e oko 1300-1500 dinara.I onda vec moze bila koja termo grupa da dodje u obzir,od 6 do cak 9 ks.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

meni prvo treba kvalitet da nedeljno mogu da prodjem i 200 km na primer a da ne razmisljam a posle snaga... bolje da ide 50 na sat bez problema nego 80 a da skupljam delove po asvaltu. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Nema potrebe za velikom filozofijom.Ako ti je sve ok i standard sem klipa nece prelaziti 3.5l.Jedina bitna stvar u slucaju kada je klip

42 je pravilno podesiti kompresioni odnos koji ne bi trebalo da prelazi 8:1,a ako nije nista drugo uradjeno sem klipa onda je sigurno veci kompresioni odnos.Posto predpostavljam da nisi bas strucnjak za mehaniku najjednostavnije ces to resiti tako sto ces staviti drugu glavu od umo-06 masine(sa tomosove kosacice,pumpe,ili pente sve su iste)potrebno je malo skratiti pera da bi mogla lepo da stane pod deklo ali to je vec lako.Kada ovo uradis garantujem ti da neces imati nikakvih problema sa masinom nekoliko narednih godina.Preveliki kompresioni odnos je jedan od glavnih uzroka stradanja radilice ne samo na tomosu vec na bilo kojoj masini,ovi mladji ,,majstori" uglavnom neznaju ni teoriju masina sa unutrasnjim sagorevanjem a kamo li sta drugo pa sam tim cesto i pricaju svasta.Uradi ovako kako sam ti rekao i uz normalnu voznju neces imati nikakvih problema.A sto se tice odnosa lancanika to ti nemoze niko reci sta da stavis moras sam odrediti prema svojoj tezini i putevim po kojim najcesce vozis ,nemoze se staviti isti odnos lancanika za nekog ko je tezak 50kg i vozi po vojvodini ravnoj i kod nekog ko ima 120kg i vozi po planinskim putevima.Probaj nekoliko varijanti prenosa pa sam odredi sta najvise odgovara tvom stilu voznje i putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

radim u servisu za kamione i autobuse, mehanicar sam, ali tomosa ne znam, ali ni ni... i samo pokusavam da uradim masinu da prelazi dosta jer bi to i trebalo... imam 60kg i vozim po otvorenom samo... :zvizduk::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Ulje koje koristiš nije adekvatno. Motorno ulje nije namenjeno za pravljenje mešavine i ume da se istaloži na dnu rezervoara ako se svakodnevno ne mućka (vozi). Mada kada sam bio klinac za mešavinu smo koristili svašta, a najčešće SAE 30 za traktore. Da li su tomosi zaribavali zbog toga ili mladenačkog stila vožnje i friziranja, Bog zna...

U svakom slučaju ko je mogao da nabavi "Castrol" TTS bio je glavni u kraju i svi su vozili za njim samo da osete karakterističan miris, koji je asocirao na trke tadašnjih dvotaktnih "specijalki"... A što se tiče klipa, ako su dobri ležajevi na klipnjači i radilica dobro izbalansirana ne bi trebalo da bude problema. Ni radilica od UMO 06 ili T4 nije mnogo robusnija, gde taj klip ide serijski. Ah, da - fabrika preporučije mešavinu od 4% ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 99 postova
  • Lokacija: Sremski Mihaljevci
  • Motocikl: Honda CBR 600

zasad stoji parkiran. pokusacu da ga prodam, iako mi tesko pada jer je motor kao nov, prva farba na njemu, jer mi treba neki pouzdaniji motor ili autic. a ako ne budem uspeo resice mo njega da vidimo sta i kako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja