Jump to content

Moto Zajednica

da li je imalo pametno???

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Evo i moje skromno iskustvo, mozda ti pomogne da se lakse odlucis.

 

Posle nekoliko skuter od 50 cm3 prvi veci motor mi je bio Piaggio mp3 od 250cm3 (ako se oni racunaju u motore :moto3: ).

Razlika je bila ogromna, dva sveta i malo vise, motor je mnogo jaci, brzi i tezi, ono sto je po meni na njemu bilo fenomenalno to su kocnice.

Dva tocka napred i na oba po jedan disk, znaci koci kao lud i sa dva tocka napred skoro je nemoguce da ti izleti prednji kraj kada naglo stisnes prednju kocnicu.

Presao sam sa njim 5000 km i jedinu manu koju sam mu nasao jeste teziste koje mu je po meni povisoko.

Bilo je gustih situacija, ali sam za godinu dana uspeo da ga ne ogrebem ili padnem sa njega.

 

Posle godinu dana sam trazio nesto jace i vece, nesto sa cime mogu da obidjem i dalje krajeve pa i poneku drzavu.

Pre mesec dana sam presao na suzuki SV 650n i ponovo krece ista prica.

Razlika je bila ogromna, dva sveta i malo vise, motor je mnogo jaci i brzi, jedino sto je malo laksi (oko 180kg).

Motor vuce (kida) kao lud, ima menjac i gas je na njemu ostar kao "zilet", u pocetku sam mucio tantalove muke da se priviknem na menjac, noznu kocnicu, ostar gas i 2 tocka.

Evo sada posle skoro mesec dana mogu da kazem da sam se dobro snasao na njemu i poceo da uzivam u "laganoj " voznji.

 

Iskreno receno jos uvek se plasim ovog motora, njegove ogromne snage, tezine i ostrine.

 

Mislim da je najbitnije da se u pocetku ne opustis mnogo, pomislis ja imam motor od 500-600 kubika i sad sam BAJA.

Pazi kako i koliko dajes gas, kako kreces, kako kocis, po kakvoj podlozi vozis, pazi sta rade ostali ucesnici, cuvaj se u krivini, na raskrsnicama, itd........itd.......

Znaci nema opustanja dok se vozis, zaboravi na ono "ja sam brzi" ili "ja imam prednost", vozaci automobila, kamiona i autobusa nas slabo vide i cesto izlecu ili nam na neki drugi nacin oduzimaju prvenstvo prolaza.

Otvori cetvoro ociju i cuvaj sebe i ostale ucesnike, prati sta rade ili nameravaju da urade i obavezno se uveri da su te videli pre nego sto kreces u preticanje ili raskrsnicu.

Jaci motori mnogo brzo naguraju (nabiju) brzinu a tesko se zaustavljaju ako postane gusto, zato uvek gledaj i razmisljaj u napred.

 

 

U pocetku i neces nesto uzivati u voznji zato sto nema opustanja, stalno si na oprezu i napet zato pravi cesce pauze da ti mozak ne prokuva od Non-Stop rada.

Mnogo je bitno da se plasis samog motora i njegove snage, ako nema straha nema ni postovanja sile na kojoj sedis.:aha:

 

Imaj stalno na umu da si za tu spravu dao "lepe pare" koje si tesko zaradio, a da jednom nepaznjom ili ludorijom mozes izgubiti i pare i zdravlje.

 

Zato pamet u glavu i Obavezno Kacigu na tu glavu da ti sacuva tu pamet ako nesto krene naopako.

 

 

Toliko od mene, nadam se da sam bio od pomoci.

 

Zelim ti puno srece i mnogo predjenih kilometara :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Dr@g@n, hvala, pomocice naravno svaki komentar, savet, sugestija, sigurno nece odmoci. :takoje: vidim da si i ti isao koliko toliko postepeno, mozda ja jesam kreten ali nemam zivaca za to ni volje ni para, tako da opet mi se vratila ideja od 600 cm :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 468 postova
  • Lokacija: Selo Vrbovno
  • Motocikl: BMW R 1150 GS (2003)

Nije ni meni bas bila namera da idem postepeno, Piaggio MP3 sam uzeo cisto iz zezanja i vozio sa "B" kategorijom.

 

Vremenom sam se zarazio i resio da polazem za "A" kategoriju.

 

U martu polozio, pocetkom maja prodao Piaggio a krajem kupio SV-a.:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Prvih mesec dana sam samo vozio pravolinijski,na poslu u hali. Onda sam mesec dana vozio u krug,prvom,u dvoristu firme gde sam radio.E onda sam uzeo L tablicu,rekao sebi il si ninja il si minja i izasao malo na ulicu. I tako,malo po malo,ne brze od 50-60 na sat,par meseci.Zvuci smesno,ali cinilo mi se kao da idem 160.Pre toga sam 13 godina vozio auto i presao oko 100000km,vecinom po Beogradu,tako da sam saobracaj dobro poznavao. Evo druzimo se ja i zimzelen vec sedam godina,slusa on mene,malo vise slusam ja njega...sve dok ne dodje neka mackica pa nam sve pokvari ! U pocetnim danima mi se desilo 2 puta da ga jedva zadrzim da ne padne.Jednom nisam dobro otvorio nogaru,a drugi put mi se ugasio kad sam vezbao poligon,zatresao se i krenuo da pada.Oba puta sam uspeo da ga zadrzim na par cm od zamlje zahvaljujuci petnaest godina teretane :lud: . U principu , osim par nebuloza ,vecina stvari koje su ti ljudi pre mene rekli su po meni tacne,a ja sam ti naveo svoj primer jer stvari nikad nisu crno-bele.A ti vidi u kojoj ces se prici pronaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

da nisam vozio ovako jak motor ne bih se izvukao iz nekih situacija koje sam imao (pod jak motor prvo mislim na dupli disk napred, i na ubrzanje koje mi je par puta bilo potrebno da se sklonim od nekih kamikaza)

 

Već ko zna koji put navodiš da te je "jak motor spasao od nekih situacija". Ajde nam prepričaj te situacije? Jurio te Terminator sa sačmarom, šta li?

 

ne, nije me niko jurio. nisi procitao da pod jak motor sam prvo naveo dupli disk napred, pa tek onda ubrzanje. pise ti da si iz beograda a odakle si u stvari? valjda sam znas kakva stoka sve vozi po gradu. evo ti primer za izvlacenje situacije sa gasom. vozim najnormalnije preko brankovog mosta, levom trakom preticem jedan automobil i vidim jos jedan ispred njega, kada sam bio u ravni sa drugim lik je poceo da ulazi u moju traku i da me gura u ogradu, iz cista mira, cak nikoga nije bilo ispred njega. gas i izvukao sam se. da sam vozio nesto slabije verovatno ne bih. a o situacijama gde moram da kocim u raskrsnici gde mi oduzimaju prednost ne moram da pricam uopste. jel ti je sad malo jasnije? ako nije, izadji malo, vozi se.

slazem se da sa brzim motorom mozes vrlo lako da upadnes u nevolju ako dajes gas kako ne treba. ali ako vozis normalno, sa takvim motorom imas mnogo prednosti i prostora da se iscupas iz sranja, i to je jedina istina i jedino realno. nemam vise sta da dodam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Moj prvi motor je bio ovaj koji i sad vozim,zx12r. Sa njim sam i polagao.Pre toga nisam ni seo ni na jedan drugi,a kamoli da sam vozio. Vozio sam samo biciklu. Meso je jace od celika,a to NATO nije znao. :takoje:

 

prijatelju sad si mi vratio zelju da uzmem odma 600 cm :takoje: kako je bilo na pocetku ??? daj jos par recenica o dozivljajima, na pocetku, kako je islo, jel bilo padova itd. :zdravo:

 

Evo ti i moja situacija.

 

Prvi motor Transalp 650. Takođe prvi motor sa menjačem na koji sam seo.

 

E sad, imam 30 i kusur godina, nisam neiživljen, vodim računa ... sve to doprinosi mojoj odluci da kupim jak motor. Ovo mi je prva sezona i vozim motor kao da je mercedes 123 200D.

 

Dakle - ako voziš glavom, u redu je.

 

Takođe - imam 190 cm i 100 kg, pa samim tim motor od 200 i kusur kila mogu da "držim" ... Sve uzmi u obzir, nemoj se zaletati.

 

Poenta moje priče je da je uvek bolje ići postepeno i prema sopstvenim sklonostima. Ja sam po prirodi miran čovek, ne jurcam, ne vuče me da zavrnem gas, pa da budem iskren - za ovih par meseci nisam prešao 120 km/h (jednom na autoputu) - dakle, isto mi se "vata" (što se tiče brzine, ne težine) da li sam kupio enduro od 250 ccm ili 1200 ccm.

 

U svakom slučaju, imaš dve bezbedne varijante:

1 . Kupi motor glavom i vozi ga glavom

2. Kupi motor srcem, a vozi ga glavom

 

:takoje:

 

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Ako je neko mentol mnogo mu je i bajs! A moja ti je preporuka da odmah uzmes jaci motor i samo polako. A zasto pa ovako.

Prvo u zbog lose materijalne situacije u zemlji kupovina vozila je zivotna investicija za vecinu. I dok budes prelazio sa npr 50 na 250 pa 600 pa 1000 itd izgubis ludilo puno para sem ako nisi neki nakupac ili sreckovic. Tako da uzmi nesto jace i polako, a ako se dokaze da si iz one pomenute grupe na pocetku onda :neznam: srecno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Prvih mesec dana sam samo vozio pravolinijski,na poslu u hali. Onda sam mesec dana vozio u krug,prvom,u dvoristu firme gde sam radio.E onda sam uzeo L tablicu,rekao sebi il si ninja il si minja i izasao malo na ulicu. I tako,malo po malo,ne brze od 50-60 na sat,par meseci.Zvuci smesno,ali cinilo mi se kao da idem 160.Pre toga sam 13 godina vozio auto i presao oko 100000km,vecinom po Beogradu,tako da sam saobracaj dobro poznavao. Evo druzimo se ja i zimzelen vec sedam godina,slusa on mene,malo vise slusam ja njega...sve dok ne dodje neka mackica pa nam sve pokvari ! U pocetnim danima mi se desilo 2 puta da ga jedva zadrzim da ne padne.Jednom nisam dobro otvorio nogaru,a drugi put mi se ugasio kad sam vezbao poligon,zatresao se i krenuo da pada.Oba puta sam uspeo da ga zadrzim na par cm od zamlje zahvaljujuci petnaest godina teretane :lud: . U principu , osim par nebuloza ,vecina stvari koje su ti ljudi pre mene rekli su po meni tacne,a ja sam ti naveo svoj primer jer stvari nikad nisu crno-bele.A ti vidi u kojoj ces se prici pronaci.

 

:lol::lol::lol::lol::lol: ovo je dobro "il si ninja il si minja", u pravu si potpuno, sta kazes ti 50, 60 dok se ne naviknes. Eto dokaza da moze da se obuzda gas ako imas kocnicu u glavi !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Demon, koliko vidim ti si postavio temu samo da bi ti neko dunuo u jedra i verifikovao ono sto si ti jos od pre otvaranja teme resio

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

:lol::lol::lol::lol::lol: ovo je dobro "il si ninja il si minja", u pravu si potpuno, sta kazes ti 50, 60 dok se ne naviknes. Eto dokaza da moze da se obuzda gas ako imas kocnicu u glavi !

 

A otvoriš podforum "Crna Hronika", pa pogledaš sve dokaze protiv?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ako je neko mentol mnogo mu je i bajs! A moja ti je preporuka da odmah uzmes jaci motor i samo polako. A zasto pa ovako.

Prvo u zbog lose materijalne situacije u zemlji kupovina vozila je zivotna investicija za vecinu. I dok budes prelazio sa npr 50 na 250 pa 600 pa 1000 itd izgubis ludilo puno para sem ako nisi neki nakupac ili sreckovic. Tako da uzmi nesto jace i polako, a ako se dokaze da si iz one pomenute grupe na pocetku onda :neznam: srecno.

 

nisam brate ni tatin sin a ni sreckovic, da jesam ja bi isao od 125 cm pa nadalje. Najvise mi je zbog vremena i para i zivaca koje izgubi covek dok prelazi sa manje kubikaze na vecu :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Demon, koliko vidim ti si postavio temu samo da bi ti neko dunuo u jedra i verifikovao ono sto si ti jos od pre otvaranja teme resio

 

brate na trenutak sam odustao i odlucio da uzmem prvo nesto od 250 cm, al kad sam cuo da neki krecu i od 1200 cm, zasto ne bi ja mogao od 600 a nisam manijak da ga teram dok mu dusa ne ispadne :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

:lol::lol::lol::lol::lol: ovo je dobro "il si ninja il si minja", u pravu si potpuno, sta kazes ti 50, 60 dok se ne naviknes. Eto dokaza da moze da se obuzda gas ako imas kocnicu u glavi !

 

A otvoriš podforum "Crna Hronika", pa pogledaš sve dokaze protiv?

 

iskreno da ti kazem druze ne verujem ja da je ovde mnogo njih poginulo zbog velike kubikaze na pocetku, vec zbog prvenstveno neprilagodjene brzine, to je samo moje misljenje koje moze biti netacno, bez uvrede :zdravo:

Promenio član Demon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

bla bla neda mi se sve citati, bilo je ovakvih tema brdo jedno....

 

Evo ti prijedlog, ako bas moras da se qrchish sa R-om i 600cc, Yamaha YZF600R Thundercat...za pocetnika dusu dao, nece te kazniti ako napravis neku gresku, a moze da se ponese sa bilo kojim R-om u toj klasi...

 

btw, ja osim bicikla nisam nikad nista drugo tjerao na dva tocka, polozio i sjeo na Tcata

nije meni do kurcenja, msm motor nije ferari da se kurcim, sad ih mnogi voze tako da mi to nije ni na 10 mestu, tj uopste ne ramisljam o tome :zdravo:

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

E bate kupi enduro!!! Nemo smaras sa ovim 1nanana.gif ... Ce mi bude dosadno kad sam budem jezdio kroz sumu 1moto3.gif

 

brate ne volim enduro, jbg nemam nista protiv njih al h jednostavno ne volim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

divljanje na apeencu i na R-u su 2 dijametralno razlicita pojma jer fizika i vreme i preciznost ljudske reakcije su isti, a brzine i do 6-7 puta vece

 

a pomenuta hronika je poprilicno puna onih sto su videli kako neki krecu sa 600, pa ce i oni, polagano i pazljivo

 

na trenutak si poceo trezveno da razmisljas i onda prdnuo u cabar

R-ove ne odobravam na civilnom putu ni u kom slucaju, ma koliko iskusan vozac je za volanom, a kamoli kad neko direktno sa trotineta prelazi na njih

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Ej druze, kupi Hyosung GT250 i bog da te vidi :moto3: . Izgleda ko motor,vozi se kao motor i ide kao motor (a trosi kao skuter od 50 kubika). Naucices da vozis ko zmaj i drzace te bar godinu dana pre nego sto pozelis jaci. Vidim da neko pominje SV 650 ali nemoj. Posto nisi iskusan moze da te lansira sa sedista ko od sale npr. pri promeni brzine na dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

iskreno da ti kazem druze ne verujem ja da je ovde mnogo njih poginulo zbog velike kubikaze na pocetku, vec zbog prvenstveno neprilagodjene brzine, to je samo moje misljenje koje moze biti netacno, bez uvrede :zdravo:

 

Znam 5 tema iz prošle sezone sa ljudima koji su poginuli u prvih mesec dana od kupovine prvog velikog motora, mislim da čak mogu i da nabrojim koji su motori biti.

 

Ne vređam se, ali, ipak pišem sa malo većim iskustvom od tebe. Sve sa idejom da ti što više toga uđe u glavu.

Neprilagođena brzina, neprilagođena reakcija, spora reakcija, odsustvo reakcije, neadekvatna oprema, loša tehnička ispravnost motocikla, loši uslovi na putu...

 

Sve to mogu da budu razlozi za pad, izletanje, povrede, smrt... Aprilija RS 125 može da te dovede do neprilagođene brzine. Čak i Keeway speed. 125. Nije kubikaža merilo brzine.

 

Moj prvi pravi motor je bio od 600 kubika. Znači, može se. Ali, nije bio R. Bio je lenj, uštrojen Yamaha XJ 600. I prvi padovi su mi bili sa njim. Zbog gluposti. Isecanja, oduzimanja prvenstva, zbog tramvajske šine... Srećom, na malim brzinama, inače sada ne bih bio ovde da ti napišem novu tepih poruku.

 

Slušaj me: motocikl koji ima 6 brzina i max 15000 obrtaja nećeš voziti u 3. brzini sa 3000 obrtaja! Jednostavno, NEĆEŠ!

Za mesec, svideće ti se kako ide, svideće ti se osećaj brzine, osećaj ubrzanja, osećaj da možeš da se provučeš... I pomislićeš da si ukopčao kako stvari funkcionišu. Onda ćeš se zaj***ti.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Demon, koliko vidim ti si postavio temu samo da bi ti neko dunuo u jedra i verifikovao ono sto si ti jos od pre otvaranja teme resio

 

brate na trenutak sam odustao i odlucio da uzmem prvo nesto od 250 cm, al kad sam cuo da neki krecu i od 1200 cm, zasto ne bi ja mogao od 600 a nisam manijak da ga teram dok mu dusa ne ispadne :takoje:

Čim ti razmišljaš o tome neće biti problema, mislim da se zakucaš negde sa 300, ti likovi imaju toliko samopouzdanja da nikoga ne pitaju za savet. Samo obrati pažnju da su to motori sa dosta skupih plastika i da će ti verovatno ispasti koji put dok se ne uvozaš, bar stavi slajdere da te manje košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

Slušaj me: motocikl koji ima 6 brzina i max 15000 obrtaja nećeš voziti u 3. brzini sa 3000 obrtaja! Jednostavno, NEĆEŠ!

Za mesec, svideće ti se kako ide, svideće ti se osećaj brzine, osećaj ubrzanja, osećaj da možeš da se provučeš... I pomislićeš da si ukopčao kako stvari funkcionišu. Onda ćeš se zaj***ti.

 

 

ma nemas ti pojma Dejane, obuzdace se, moze on to ;)

 

kad bi zavrnuo gas na tom lenjom XJ600 pishnuo bi u gace sto od prpe, sto od srece, ali ne, nije to za njega, ko da se maltretira sa tim decijim motorcicima, R je za njega pravi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

brate, pazi, moze, ali moras biti ogroman karakter i prvih 2 godine se obuzdavati

u suprotnom mic po mic se opsustas, pocinjes sve vise sebi da dozvoljavas, a znanje za reakciju u kriicnoj situaciji ravno nuli, a sa takvim motorom broj kriticnih situacija se exponencijalno povecava

 

ako imas sta izmedju usiju i kroz usi (oci) do te sive mase sta dopire, kreni od slabijeg motora kog ces doktorirati, pa onda predji na jaci

ako smatras da treba da gadjas vola medju rogove, kupi R i zelim ti mnoooogo srece

 

niko ovde nije zavistan sto ces ti da vozis R a ostali ne, savrseno svakoga zabole dupe za to, ali svako ti daje savet da sacuva tvoju glavu kad ti ocigledno to ne umes jer si nestrpljiv da odmah zajases ono sto ti se svidja

 

ajde trkni do batajnice pa pitaj da ti daju krug avionom, polako ces, nisi siledzija

sta mislis, da li ce te samo izbaciti ili te isprepucati po glavi pa tek onda izbaciti napolje

 

seti se kako si sa 13 godina mislio da si uhvatio boga za testise a danas kad si stariji i zreliji shvatas kakve si gluposti pravio

dakle iz prve ruke si shvatio da si tad trebao slusati savet starijeg i iskusnijeg

 

e sad shvati i prihvati da i od tebe ima stariji i iskusniji i da ti daje savet koji ce ti se sam javiti za 10 godina, ako ga sam sada ne prihvatis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

brate, pazi, moze, ali moras biti ogroman karakter i prvih 2 godine se obuzdavati

u suprotnom mic po mic se opsustas, pocinjes sve vise sebi da dozvoljavas, a znanje za reakciju u kriicnoj situaciji ravno nuli, a sa takvim motorom broj kriticnih situacija se exponencijalno povecava

 

ako imas sta izmedju usiju i kroz usi (oci) do te sive mase sta dopire, kreni od slabijeg motora kog ces doktorirati, pa onda predji na jaci

ako smatras da treba da gadjas vola medju rogove, kupi R i zelim ti mnoooogo srece

 

niko ovde nije zavistan sto ces ti da vozis R a ostali ne, savrseno svakoga zabole dupe za to, ali svako ti daje savet da sacuva tvoju glavu kad ti ocigledno to ne umes jer si nestrpljiv da odmah zajases ono sto ti se svidja

 

ajde trkni do batajnice pa pitaj da ti daju krug avionom, polako ces, nisi siledzija

sta mislis, da li ce te samo izbaciti ili te isprepucati po glavi pa tek onda izbaciti napolje

 

seti se kako si sa 13 godina mislio da si uhvatio boga za testise a danas kad si stariji i zreliji shvatas kakve si gluposti pravio

dakle iz prve ruke si shvatio da si tad trebao slusati savet starijeg i iskusnijeg

 

e sad shvati i prihvati da i od tebe ima stariji i iskusniji i da ti daje savet koji ce ti se sam javiti za 10 godina, ako ga sam sada ne prihvatis

 

shvatam ja da ste vi svi mnogo iskusniji od mene, tj ja nemam iskustva uopste, ja idem na opciju da necu divljati uopste, jer ja sam smiren potpuno, ni autom nikad ne prelazim 100, cak ni na auto putu, tako da imam granicu to mi je najmanji problem, razmislicu ima jos dosta vremena do kupovine motora :takoje:

Promenio član Demon

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja