Jump to content

Moto Zajednica

Promenio ulje, sad dimi

Recommended Posts

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Preso vec 3000 km pa reko da promenim ulje i filter. Malo mi trosio ulje pa reko umesto Motul 5000 15w50 koje je bilo, sipam Motul 2000 20w50 mineralno. Kad sam upalio na malo jacem gasu dimi belo ko lud. Ostavio da radi 5 min u leru pa opet malo po gasu i opet dimi, Kad ga onako lepo muski obrnem umesto belog krene cak i crni dim ko da sagoreva cisto ulje. Do danas sa starim uljem nije ni malo dimio.Jel treba da se besim il ima neki manje bolan zakljucak? 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

možda je dimio i ranije a ti nisi obraćao pažnju. jesi li proveravao kakve su ti svećice ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Svecice skoro menjane, bile malo garave. Nije danas dimio tako, isto ga malo isturiro da se zagreje pre nego sto sam ispustio ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6297 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Cekaj, polako sa vadjenjem ulja. Beli dim - vodena para ili kondezacija iz auspuha. Crni dim, prebogata smesa. Plavi dim - trosi ulje. Ti si imao beli i crni dim, a plavog nigde :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Pa bem li ga, meni izgledao kao beli. Ne verujem da je para ili kondenzacija, toplo je napolju. Mozda jedino da sagoreva ostatak iz auspuha, mada sigurno ima i toga sto malo trosi ulje. Brine me najvise jer nije uopste dimio do zamene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

A cuo sam danas jos jedno objasnjenje. Dimi isto ko i pre samo mineralna ulja u odnosu na sintetiku se mnogo vise vide.

Ako me generalna ceka cu se samoutepam

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

gusce ulje vise dimi nego redje.... crni dim,,viska goriva... beli dim..voda.. plavi ulje,...,.

visedimi sa gustim uljem jer nemoze da ga obrise sa hilzne,karika nemoze da obrise...probaj redje ulje,mozda nije za generalnu,cekaj polako,mozda su gumice ventila, vodjice, mozda je problematican dihtung glave pa smrce ulje u klip, jel ti dimi na iber lauf..ako ste pustili mnogo malo smese to jest malo goriva na karbove isto dimi,jer benzin podpomaze zaptivanje prve karike, itd itd,poalko,,crevo od ibera i vidi jel dimi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Upravo ga ispreturo celog. Proverio oba iberlaufa, ni jedno crevo ne dimi. Skinuo svecice, crne kao sto se moze videti sa slike. To sto dimi crno na jacem gasu i jednom izduvu, najverovatnije je od lose mesavine. Tacnije ubedjen sam da je zbog toga jer mi je bas na tom karburatoru zaglavljen sraf za stelovanje vazduha (vuce skoro cisto gorivo). Evo kako izgleda dim

post-17423-0-32147800-1340731894_thumb.jpg

post-17423-0-91701600-1340731914_thumb.jpg

post-17423-0-73001100-1340731931_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Sipao sam to mineralno jer sam samo to naso od 20w50, a na 3000 sam menjao jer je vec odredjena kolicina nestala. Pa reko sto da dosipam, bolje zamenim sve i turim gusce, racunam manje ce trositi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Samo da pohvalim majstora Shubu sa Banovog brda. Kao da sam drugi motor dobio. Kompresija bila slabija zbog rastelovanih ventila, sad 2 bara jaca. Karburatori skroz sredjeni i nastelovani, zamenjena pumpa goriva koja je zajebavala, svi losi srafovi zamenjeni i ceo motor pretresen detaljno. Sad cakce ko mache, skroz drugi zvuk i rad. Potrosnja znatno smanjena.

Nikad vise mineralno djubre u masinu. E da, stavljeno je motul 5100 10w40 i radi odlicno.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 290 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Honda cb750k -- cbx 125 f -- yamaha xv 1900 star raider

Samo da pohvalim majstora Shubu sa Banovog brda. Kao da sam drugi motor dobio. Kompresija bila slabija zbog rastelovanih ventila, sad 2 bara jaca. Karburatori skroz sredjeni i nastelovani, zamenjena pumpa goriva koja je zajebavala, svi losi srafovi zamenjeni i ceo motor pretresen detaljno. Sad cakce ko mache, skroz drugi zvuk i rad. Potrosnja znatno smanjena.

Nikad vise mineralno djubre u masinu. E da, stavljeno je motul 5100 10w40 i radi odlicno.

 

 

 

Raštelovan motor a tebi ulje krivo :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Radi Shuba sve. Sto se tice cene ja mislim da je bio korektan. Ja sam otisao kod njega po preporuci nekih drugih majstora kojima se nije radio moj motor.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja