Jump to content

Moto Zajednica

Pojačana kontrola biciklističke staze na Adi

Recommended Posts

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Za vikend sam vozio rolere na Adi. Na početku biciklističke staze (makiška strana) odmah posle šumice i one uzbrdice dva saobraćajca koji zaustavljaju skutere i motore a kod Sunseta je bio marsovac na BMWu... Biciklističkom stazom je zabranjena vožnja motora (osim skuteri od 50ccm).

 

Ja vratih jedno 10tak skutera i par motora al su dosta i navatali... ukoliko budete isli skuterom od 50ccm i krenu da vam pišu prijavu obratite pažnju da vam ne napišu kretanje pešačkom stazom već biciklističkom (što nije prekršaj).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

Setili su se, ali mi nije jasno što i pešacima ne pišu prijave za kretanje biciklističkom umesto pešačkom stazom? 0stabre.gif

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 375 postova
  • Lokacija: Beograd

Mene zaustavili juce sa devojkom vidi se da su neki novopeceni od 20 -ak godina njih trojca. isao biciklistickom jeste da moj nije skuter ali nije ni sportski motor, pitali kao jel znas da je zabranjeno ja kazem ne, oni jel imas dokumenta ja im pokazao i verovatno sam im bio simpatican ja ovako celav sa tetovazama pa nisu hteli nista da pisu vidim posle neku decu od 15ak godina na skuteru zaustavili i ovaj kao nesto telefonira.

Ma jedino cenim specijalce i neke marsovce jer nas razumeju za neke stvari a ove ostale ne mirisem uopste!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Pre godinu dana na Savskom keju oko 45. bloka, uđem sa Gixxerom u pešačku zonu do splavova. Bio sam sa devojkom. Kada smo se vraćali, na onom pešačkom prevoju stoje panduri, i već postrojili jedno tri-četiri motora ili skutera, pišu im kazne.

 

Zaustavljaju i mene iz povratka, pitaju da li znam da je zabranjen prolaz svim vozilima na motorni pogon? Ja, kao i uvek, uljudno sa njima: "Znam, vi ste u pravu, potpuno sam svestan da sam ušao u zabranjenu zonu ali zaista sam u pazio da niko od pešaka ne bude ugrožen. A razlog zašto sam to uradio je, znate, strah od krađe. Veoma sam uplašen za svoj motor kada mi nije u vidokrugu, možete pretpostaviti kako se to danas krade. Eto, samo zbog toga sam prošao ovuda, jer mi je mnogo nebezbedno da ga ostavim na parkingu koji je toliko udaljen."

 

Pandur zatvara tefter i kaže: "Hajde, vidim da si normalan i razuman, nemoj više ovo da radiš, neću ti pisati kaznu, vodi devojku na voćnu salatu, kaži joj da policija časti!" :lol:

  • Podržavam 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Proslo leto, drugar i ja dosli na Zlatibor na motoskup i svratimo na kafu u neki kafic kod jezera. Uprakiravamo motore pored baste od kafica i ja snimim pandura i pandurku kako idu ka nama. Jebiga, jeste pesacka zona, ali tih 20m koliko smo prosli tuda do kafica nismo nikoga ugrozili, 5 na sat sa spustenim nogama, samo da se parkiramo. Krenem ja ka njima kao satro da ih pitam jel smemo motore tu da ostavimo dok popijemo pice i oni moze, ma nije nikakav problem, samo da vidimo dokumenta. Ja rekoh OK i krenem da vadim, a drugar zna za jadac i lepo ih pita jel hoce da pisu kaznu ili ne, da ne bude vadi dokumenta radi fore. Kaze ne , ne , razumemo mi motoskup je... Dajemo mi dokumenta i onaj smrad od pandura kaze ovoj pisi! Drugar i oca i majku, gadja ih rukavicama, popizdeo skroz, ima gomilu kazni i zabrana, ja se samo smejem onako i ne verujem kolika su djubrad. Godinu dana su mi zvonili na kucu, cimali majku, sestru dok na kraju nisam prelomio i platio jebenu kaznu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ma sad je zajeb za te kazne ako se kriješ,bio svedok takvom maleru kad sam reg moj skuter - u sup došao čovek da odjavi motor i vrati tablice zajedno sa novim vlasnikom,mislim da je ovaj bio iz nekog grada iz Vojvodine, pa da ovaj isti registruje na svoje ime .Međutim stari vlasnik je dobijao pozive za neke kazne i krio se kao nije tu.Sud je u sup poslao neko obaveštenje da je on sa fiktivnim mestom boravka,ako su moji ušni sateliti dobro čuli onu sa druge strane šaltera.

Epilog je bio,išao je lik i kod šefa da pokuša da ga odobrovolje da čovek reg motor na svoje ime, STATIVA nije mogao ništa da uradi u supu.Verovatno će morati da plati te kazne koje su mu stizale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5392 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

motor može da se pregura preko i kroz pešačku stazu stim što policija insistira da guraš motor pored sebe a ne da sediš na njemu... za ovo nisam siguran, pa neka mi neko potvrdi ko zna sa većom sigurnošću ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Pre neki dan uđem na Adu kod žičare i parkiram se ispod drveta sa leve strane odmah posle nizbrdice kojom se izlazi na stazu. U povratku snimim marsovca parkiro odmah uz moj motor i preslišava nekog skuteraša.

 

Ja se lagano oblačim i taman kad je završio sa skuterašem, nizbrdo ka nama ide batica na nekoj apriliji mile...bez kacige i bez tablica

 

Šta reći, dok nekom ne smrkne, drugom ne svane. Izvukoh se što bi narod reko "ko puvanjak iz gaća" :zvizduk: :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Važno da kažnjavaju nas koji kao da guramo motor do negde, a kad se neki iživljavaju sa bajsevima na pešačkoj stazi, onda ništa. Skuteri od 49 kubika piče sa 50 na sat na stazi i ništa ne pišu. Znači, totalna jedna demagogija na toj Adi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova
  • Motocikl: Suzuki Boulevard C90T

Mene danas kaznili, dva komunalca me zaustavila i ono neke price kako moraju al eto zao im je. Kao imaju unutrasnju kontrolu sad tu, plus neki majmun pre neki dan spuco motorom devojku na pesackoj stazi, onako muski. Rezultat, patroliraju i sve skidaju sa motora (osim onih klinaca sa skuterima od 50ccm koji bez kacige i bilo kakve opreme pice kolko god mogu) al zato sve ostale kaznjavaju. I na izlazu sa ade dve patrole non stop stoje i bukvalno sve zaustavljaju i na alko test.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Al stvarno mi nije jasno šta će neko motorom ili skuterom na stazi, kad postoji stari obrenovački put duž cele Ade, i sa NBG strane regularno može motorom do Jezera i posle rampe još kolko treba na zažmuriš i daš gas bezbedno do nudističke (ko voli), zatim offroad, itd...

 

Drugo, skuteraše i bicikliste koji vidno divljaju stazama ne predviđenim za njih, ne bi kažnjavao, nego bi im odvrtao ventile sa guma, kao nama policija u detinjstvu mnogo godina pre ovih ratova, pa da vidiš kako će da se opamete sledeći put, kad budu gurali i pumpali gume na +40 stepeni...

 

Da dodam, nije džentlmenski od policije da popunjava normu kaznama tako što stane između skijališta i onog parčeta ulice, tu uvek ima motorciklista koji realno nikoga ne ugrožavaju dok prolaze za tih 50m do parkinga kafane, a nema gde da se ostavi motor kada je sve prepuno automobila. Bolje da su zaboli znak sa ograničenjem brzine na 30km/h dok traje kupališna sezona i da to kontrolišu, pošto ima ludaka koji na tom delu puta probijaju zvučni zid, i više puta su mi takvi besno svirali i ablendovali dok prelazim sa decom ulicu, jer pobogu, nemaju pešaci šta da traže na trkačkoj stazi...

Dakle zbog toga mi je palo na pamet da sprevedem mere terorizma i častim takve ludake obluctcima po šoferkama u letu, a šljunka fala bogu ima...

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 312 postova

Al stvarno mi nije jasno šta će neko motorom ili skuterom na stazi, kad postoji stari obrenovački put duž cele Ade, i sa NBG strane regularno može motorom do Jezera i posle rampe još kolko treba na zažmuriš i daš gas bezbedno do nudističke (ko voli), zatim offroad, itd...

 

 

Stari balkanski kompleks: ako si povalio a nisi se pohvalio kao da nisi ni povalio.

 

Ili u ovom slučaju, džabe što može bezbedno starim obrenovačkim putem kad ih tamo niko ne vidi. Nije bitno kakav si i kako živiš već kako to drugi vide.

Jadni smo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Al stvarno mi nije jasno šta će neko motorom ili skuterom na stazi, kad postoji stari obrenovački put duž cele Ade, i sa NBG strane regularno može motorom do Jezera i posle rampe još kolko treba na zažmuriš i daš gas bezbedno do nudističke (ko voli), zatim offroad, itd...

 

 

Stari balkanski kompleks: ako si povalio a nisi se pohvalio kao da nisi ni povalio.

 

Ili u ovom slučaju, džabe što može bezbedno starim obrenovačkim putem kad ih tamo niko ne vidi. Nije bitno kakav si i kako živiš već kako to drugi vide.

Jadni smo.

 

pre ću kolima da idem na Adu, a motor sam ranije sa namerom parkirao na šetalištu kako bi izbego slične situacije..............

 

http://forum.bjbiker...ciga-sa-motora/

 

ili nešto gore.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Al stvarno mi nije jasno šta će neko motorom ili skuterom na stazi, kad postoji stari obrenovački put duž cele Ade, i sa NBG strane regularno može motorom do Jezera i posle rampe još kolko treba na zažmuriš i daš gas bezbedno do nudističke (ko voli), zatim offroad, itd...

 

 

Stari balkanski kompleks: ako si povalio a nisi se pohvalio kao da nisi ni povalio.

 

Ili u ovom slučaju, džabe što može bezbedno starim obrenovačkim putem kad ih tamo niko ne vidi. Nije bitno kakav si i kako živiš već kako to drugi vide.

Jadni smo.

 

pre ću kolima da idem na Adu, a motor sam ranije sa namerom parkirao na šetalištu kako bi izbego slične situacije..............

 

http://forum.bjbiker...ciga-sa-motora/

 

ili nešto gore.........

 

I ja parkiram motor uz šetalište ili negde u vidokrugu, ali gotovo nikada se ne vozam stazom. I kada se nađem na bic. stazi to je možda nekih 50-ak metara tamo il ovamo dok se ne parkiram. Ako me za toliko uhapse, e onda jbg, pohvaliću se kakav sam baksuz. Kacigu ili nosim pod mišku ili u kofer. Ko zna kakva sve živuljka noću može da se zavuče, pa da je stavim na glavu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 74 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R DUCATI Streetfighter 1098

Skoro svaki dan sam na Adi u "Just Vanila", jos mi se nije desilo da je saobracajac na motoru bio nepristojan i da nije dopustio da provezem 100m pesacke staze do kafica. Realno malo ljubaznosti + postovanja prema policijskom sluzbeniku koji je na +40 na suncu ide daleko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

 

I kada se nađem na bic. stazi to je možda nekih 50-ak metara tamo il ovamo dok se ne parkiram. Ako me za toliko uhapse, e onda jbg, pohvaliću se kakav sam baksuz.

 

O tome se i radi.Tih nekoliko metara je problem.recimo ja sidjem kod Red shoes-a na biciklističku i do svog mesta mi treba oko 100 metara. Tada vozim toliko sporo i sa respektom za sve koliko da se ne srušim. Problem je kad hoću do Kraja sveta jer onda imam poviše, ali mi ne pada napamet da ostavim skuter kod rampe iza Jezera na onoj čudnoj travnatoj površini gde je onaj češalj za bicikle odn. motocikle. Ono je sramota...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jbg, rizik posla... Jedna nepredvidiva masna fleka na putu, i nema ni motora, ni tebe, ni nicega... Oprezno svuda i svakom trenutku, uzivati na motoru opusteno i bez rizika ima samo u filmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja