Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha x-max 250, misljenje?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Mislim da je isto kada su u pitanju motori sto se tice Svajcarske. Sezona im je kratka i retko ko ima priliku da prevali velike kilometraze, a + velika verovatnoca da je odlicno odrzavan i ocuvan. :) Kupi li vise tog x max-a? :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Jedan dobar mi jen promakao, a nema ih nesto po oglasima....Niko bre od kolega ne daje neke informacije.... Mozda uzmem i nekog xcitinga ako ovo ne nadjem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

steta sto niko da kaze konkretne stvari....

yamaha je yamaha, znamo da bi po defualt-u trebalo da je super, ali i neka iskustva iz prve ruke prijatelja skuterasa trebamo 0stabre.gif0stabre.gif

 

kao npr. : Da li ispod sedista staje kaciga, i koja?

Kako se provlaci kroz guzvu, kojom lakocom se manevrise?

Koliko 'iljada km moze da se tera a da mu se ne pojavi neki ozbiljniji kvar (pod uuslovom redovnom odrzavanja)?

Da li ima neku boljku?

Nekima je i potrosnja bitna? (opet trosi manje od mog auta, 13-17L)

Neko iskustvo sa duzeg puta, preko 300km recimo? (moj tata je mojim SYM-om redovito isao na Drinu, 160km u jednom pravcu)

 

Kontate, tako to .... 1jee1.gif1jee1.gif1jee1.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Ajmo neke linkove dajte za olase u CH, ako ima neko.. Skrenusmo mi sa teme bas, bas, izvinite urednici... Merkate ispod sedista ima mesta u fulu, mislim da full face staje, a dve jet kacige sigurno, i majstori ga hvale, cak ga i konkurencija hvali u poverenju... :) Udobniji je polozaj sedenja, ali da je touring, mislim da nije... Eto ti moji utisci ali ja nisam bas kompetentan Merkate druze.. Koji Sym je u pitanju, Gts predpostavljam?

 

<div>Mislim da ga niko sem MP3 nije vozio tako da tesko da ce ti neko dati brojku, a 40 000 je vec izvozan skuter, naravno moze da se vozi ali je ista prica kao i kod izvozanog auta...Sve zavisi sta ti zelis i koliko love hoces da izdvojis...</div>

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Da odgovorim na neka pitanja na koja znam odgovor... Sto se tice mesta ispod sedista, tu staju dve fullface kacige i ostane izmedju mesta za jos neke sitnice (npr. prvu pomoc, novcanik...) A sto se tice guzve i manevrisanja, ponasa se kao bicikla jer je dosta uzak i okretan. Milina za voznju, pitajte SuperPOP-a. :)

E sad ja sam sa mojom dogurao 20000km bez ikakvih problema. Najdalja destinacija je bila Beograd - Zlatibor, a udobnost kao i vecina skutera... Ne moze,a da guzica ne utrne.

Za potrosnju od 250cc ne znam, ali sam cuo da je oko 4L, dok je na 125cc bila oko 3,5 - 4L(gas do kraja po gradu)...

I jedina zamerka sto sam imao to su malo zmrljavi farovi po mraku. Nije nista strasno, i to cak nisam ni primetio dok nisam seo na Piaggio i bukvalno progledao. :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

Koji Sym je u pitanju, Gts predpostavljam?

 

Sym je (bio, posto je prodat, jednom od forumasa iz Panceva, proletos) JoyMax 250, to je prethodnik GTS, ja sam ga uzeo na rec coveka koji je pokusao da ih uveze i napravi zastupnistvo. Na pola puta je zapeo negde i prodao je sve skutere sto je imao na lageru sa minimalnom marzom, npr. 3%, tako da sam ga pazario za 3050e. Samo reci hvale za Sym imam, a nadam se i da novi vlasnik!!

 

 

Ali u svakom slucaju lepo je cuti da ne postoji spisak bolnih tacaka kao na Bev-u....

 

A nazalost ovde, u Grckoj, svi skuteri u mojoj plateznoj moci su oko te kilometraze. Tako da okolo te kilometraze mi ne gine, ali ne zurim, imam neki SYM 125ccm koji mi je dala drugarica da vozim dok ne pazarim sebi nesto.

 

Ipak nije na odmet cuti jos iskustva s' X-Max-om , ipak je dobar skuterce i lepo bi bilo da ima temu posvecenu samo njemu!?!?1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

evo iskustva, ne licnog ali od dva coveka koja su kupila po novi X-Max, 2006 i 2007 godiste....

 

izuzetno nezadovoljni, kazu da su im nosaci motora riknuli jako brzo i da sistem ubrizgavanja stalno zajebava!! i to oba coveka kazu isto 1staa.gif1staa.gif1staa.gif1staa.gif nije za visoke ljude, ima malo prostora izmedju sedista i volana, do 180cm visine moze komotno da se vozika , sve preko nije 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif kazu nije to yamaha za koju svi misle bi trebala da bude. osim ooooogromnog prostora ispod sedista i imena, nista drugo nema.....

 

kako su napravili T-Max tako dobrog a ovog malisu ni za crno pod nokta, jbg.... pogresi covek dok je ziv

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

evo iskustva, ne licnog ali od dva coveka koja su kupila po novi X-Max, 2006 i 2007 godiste....

 

izuzetno nezadovoljni, kazu da su im nosaci motora riknuli jako brzo i da sistem ubrizgavanja stalno zajebava!! i to oba coveka kazu isto 1staa.gif1staa.gif1staa.gif1staa.gif nije za visoke ljude, ima malo prostora izmedju sedista i volana, do 180cm visine moze komotno da se vozika , sve preko nije 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif kazu nije to yamaha za koju svi misle bi trebala da bude. osim ooooogromnog prostora ispod sedista i imena, nista drugo nema.....

 

kako su napravili T-Max tako dobrog a ovog malisu ni za crno pod nokta, jbg.... pogresi covek dok je ziv

 

 

Visok sam 205cm pa sam vozio i imao mesta za noge ispod volana X max-a, a kada sednem na T max kolena mi zakljucaju rucice i ne mogu da maknem volan ni pola cm ni levo ni desno. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Pozdrav,

da ne otvaram novu temu, jedno brzo pitanje :)

 

Da li ce mozda Yamaha izbaciti nov model x-max 250 u 2013god, i kako mogu proveriti, ili ako se ne zna kada se to obicno sazna?

Ili da iskoristim zimski popust od 600e i pazarim motor sada?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Lokacija navedena :)

 

Zvao sam yamahu BG i rekli su da misle da najverovatnije nece izaci nov model, jedino sto se mozda promeni su boje. Rekli su da sve ima na njihovom sajtu ili ako nesto novo bude, bice na sajtu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 GT 2022

Ne fali nista aktuelnom modelu nego je stvar sledeca: planirao sam da u aprilu/maju uzmem motor jer cu tada imati para, a sada videh zimski popust pa ne znam da li da probam da nabavim pare na misice i iskoristim taj zimski popust ili da cekam lepo maj. Pa bih recimo taj novi model prelomio da uzmem u maju 1oda.gif

S tim da jos uvek nemam polozeno za A (imam samo B), cekam da Vlada smisli cene. Pre nisam upisao jer nisam imao pojma da cu uzimati motor.. :)

A za zimu ce mi trebati plus zimska oprema pa je to jos para.

I tako.. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ali mp3...LT, daj čoveku kompletnu informaciju ne može svaki mp3 sa B dozvolom!

 

 

Nemoj da pucas!!! :lol:

Tacno da LT moze sa B da se vozi, ali nema veze sa snagom koliko ja znam i koliko panduri znaju(bar ovi sto su me zaustavljali da zvernjaju u 3 tocka)... :stabre:

LT ima noznu kocnicu i izbacene migavce, dok "obican"(prvi modeli kao i moj) nemaju noznu kocnicu i zato ne mogu na B.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd - centar
  • Motocikl: Piaggio MP3 LT 400

Samo LT moze da se vozi na B, bez obzira na kubikazu. Treba voditi racuna da nisu zajebali prilikom registracije, jer da bi se vozio na B mora u saobracajnoj da bude registrovan kao (teski) tricikl. Cuo sam da ima slucajeva da nekome u saobracajnoj pise motorcikl. Bio sam vlasnik 400-tke do pre mesec dana pa sam upucen u zajebanciju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja