Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha x-max 250, misljenje?

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Ljudi svideo mi se ovaj skut na slikama, vozio sam sve i svasta, ali ovaj skuter sam video u prolazu mozda dva puta u zivotu i to na blic...ako je neko ponosni vlasnik doticnog modela neka podeli neki savet i misljenje. Cudi me malo da je toliko redak model. Unapred hvala na savetima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V strom 650

Ja kao bivsi vlasnik x max-a 125cc mogu ti reci da je motor bio vrhunski u svakom smislu. A posto se ti raspitujes za 250cc onda samo mogu reci moje iskustvo pa puta 2. :) Jedini razlog sto sam ga prodao su ovi banditi sa foruma koji voze opake masine pa je tesko drzati ritam sa njima. <_<:lol:

Motor je pouzdan do zla boga. Za jednu sezonu ubio sam 9000 km i nikada nisam imao ni jedan kvar niti me je negde ostavio na putu, tako da sto se mene tice vredi pazariti. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

slab a skup!!! ako je za po gradu onda je ok ali da putujes sa nekim ko je sa 500 slabo je!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

E druze,ja sam ga samo probao i sada hocu m*da da pojedem sto ga nisam kupio. Ali nisam uspeo da prodam svoj motor tako da je ovaj otisao.

Inace,ne mogu neke detalje da ti dam,medjutim u kracoj test voznji me je kupio. S tim da je ovaj bio 2009. godiste.

 

Naravno,ne mora i tebi da se svidi kao i meni ali licno ce mi biti krivo ako uzmem neki drugi sqt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nisam imao prilike da ga probam, ali sam sedeo na jednom kod majstora Kocke, pozicija sedenja je prilagođena vozačima srednje visine ili nižim. Što se kvaliteta i pouzdanosti tiče, Kocka kaže sve najbolje - ovo je bila 125-ica (koja je verovatno slaba za tu masu), 250cc je optimum. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Nisam imao prilike da ga probam, ali sam sedeo na jednom kod majstora Kocke, pozicija sedenja je prilagođena vozačima srednje visine ili nižim. Što se kvaliteta i pouzdanosti tiče, Kocka kaže sve najbolje - ovo je bila 125-ica (koja je verovatno slaba za tu masu), 250cc je optimum. :takoje:

 

Ako Kockalone kaze onda je to dobar skuter, taj namcor zna zanat... 1care.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Raskosur pa sta bi sa tolikom zeljom i patnjom oko Beverlija? :)

 

Prodat danas...malo su me bolele noge na turi od 600 km.... :) Mada ti to znas i bolje od mene... Ili cu da uzmem maxa ili opet malo da saltamo brzine, dvoumim se jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa na X-MAXu je polozaj sedenja i nogu vrlo slican kao na Bevu. To je takodje prevashodno gradski sqt. Ali sam ja licno jedino kod njega hteo da napravim taj kompromis...odnosno bio sam spreman da privhatim takav nacin sedenja zarad voznje X MAXA. ALi opet,ja ne planiram da skuterom prelazim tolike razdaljine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Pa na X-MAXu je polozaj sedenja i nogu vrlo slican kao na Bevu. To je takodje prevashodno gradski sqt. Ali sam ja licno jedino kod njega hteo da napravim taj kompromis...odnosno bio sam spreman da privhatim takav nacin sedenja zarad voznje X MAXA. ALi opet,ja ne planiram da skuterom prelazim tolike razdaljine.

 

Da probam ja tu tvoju Bembaru :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Pa ne znam druze sta da ti kazem. Kao i sve drugo i on ima vrlina ali i mana... Jbga...kada ga koristim kao prevozno sredstvo(kuca-pos*o-pijac-prodavnica),onda kukam sto nemam sqt...a kada ga vozim iz uzivanja i malo dalje onda kazem sebi "Bojane budalo...ako ces vec da menjas,menjaj za nesto jace...hebo te sqt...i tako u krug...

 

Sta god da izaberes,u nekom momentu ces se osecati kao da si se zajebao...prokleti motori i razlicitosti koje nose u voznji :moto3:

 

P.S. najbolje je oba :zdravo:

 

E da...ne znam koliko si visok. Ako si neki dugajlija,onda bas ovaj moj motor i nije za tebe. Bar ja mislim :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

175 cm 62-64 kilograma... Malo su Scraveri zeznuti kad treba da ih prodas, a ja sve volim neke cudne motore, onog SV-A san jedva prodao a bio je skroz korektan motor, zivce sam izgubio...Danas me nije mrzelo odem ja do lika sidjem sa bev-a i sednem na x maxa,drugaciji je polozaj sedenja i nisko je teziste, ali nisam imao prilike da ga bas provozam, mozda nekih 500 metara pravog puta punog peska, pa bas i nisam uspeo skroz da ga osetim nazalost, posto sam bio na savskom nasipu..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

U bre,al si žgoljav :nanana:

 

Salim se. Onda ti je ovaj motor super. Ja sam 172 i sa obe noge stojim na zemlji(doduse "malko" sam tezi od tebe :zvizduk: ) . Mogu i da postavim sliku kako izgledam na motoru.

 

Pa nista...razmisli sta hoces i sta ocekujes od motora... Ako te nesto innteresuje oko BMW-a,pitaj.

 

Poz :zdravo:

 

P.S. jesu zajebani za preprodaju. A nisu ni jeftini. Mene je moj 2010. kostao 3600. Bez ulaganja...samo on. A sada,vidis i sam. Ali jbga...ako ne ode,vozicu ga ja.

A taj SV je super meni...jedino mi se ne svidja spuh.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

ajmo ljudi, dajte iskustva za X-max -a!!! jeste da ih malo u nas ali dajte pricajte, priblizite nam malo. I ja se lomim da kupim X-Max, doduse sa 26000km predjenih...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

ajmo ljudi, dajte iskustva za X-max -a!!! jeste da ih malo u nas ali dajte pricajte, priblizite nam malo. I ja se lomim da kupim X-Max, doduse sa 26000km predjenih...

koji je taj, posalji mi link, nisam ga nasao u oglasima....

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

jbg nisam napomenuo da sam u inozemstvu....grckoj

mada ih ima dosta u ponudi, ali svi imaju ozbiljnu kilometrazu, tako da me interesuje i njihov vek, da li ha vredi uzimati sa

35-40.000km

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4308 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Ja sam moj Piaggio Beverly 250ie 2007. godiste prodao sa pravih 34.800km, ljudi su skepticni kad vide cifru preko 20 000 i onda svaka trgovina obicno pada u vodu, ali ja mogu da stavim glavu na panj da je moj Beverly koji sam prodao bio najbolji od svih koji su se tada prodavali na oglasima. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Ja sam moj Piaggio Beverly 250ie 2007. godiste prodao sa pravih 34.800km, ljudi su skepticni kad vide cifru preko 20 000 i onda svaka trgovina obicno pada u vodu, ali ja mogu da stavim glavu na panj da je moj Beverly koji sam prodao bio najbolji od svih koji su se tada prodavali na oglasima. :)

a

 

Zato batica ide u banku sutra da oroci 2 soma, dok ne skupim kintu za dobru pricu od motora, nemam vise zivaca da gledam leseve...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

To sa kilometražom je totalna bajka - bar kod nas. Brojka na cajgeru apsolutno ništa ne govori o motoru. Ajd negde u EU, gde postoji servisna knjižica i svi podaci pa da verujem ali kod nas... Nacionalni sport je prepravka km i priče "baba vozila do pijace..." Treba kupovati mašinu na osnovu stanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

To sa kilometražom je totalna bajka - bar kod nas. Brojka na cajgeru apsolutno ništa ne govori o motoru. Ajd negde u EU, gde postoji servisna knjižica i svi podaci pa da verujem ali kod nas... Nacionalni sport je prepravka km i priče "baba vozila do pijace..." Treba kupovati mašinu na osnovu stanja.

 

Aj ti bajo znaj sta je u masini, i kakvi su delovi stavljani, dal je hilznovan, dal je razbusen, koji mu je klip po redu... Matori na jednom motoru sam nasao stap od prednje vile pun riseva i sitnih tackica drugi normalan, i to zadovoljstvo me je kostalo 500 eura, da sve uradim kako bog zapoveda. A od tih prica baba vozila do pijace i ja svoj motor mazim i pazim, a vozi sa celavim gumama, i smatra da se kociona tecnost i ulje u menjacu ne menjaju nikada, mi je pun k***c...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd - Atina
  • Motocikl: Yamaha X-Max

UH!!!! DOtakao sam bolnu tacku foruma..... Izvinjavam se sto sam potegao temu i podpirio strasti

0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif0ljut2.gif

Italijani su italijani, izvinjavam se unapred za off ali sam da vam skiciram klasicne italijane pa cete svi porazmisliti o uvozu odande:

Elem. ja sam tamo ziveo 3 godine (sport), jednom prilikom saigrac se vencavao i vikend pre vencanja kao svi zajedno idemo na rucak, igraci sa devojkama i on naravno sa njegovom verenicom (kroz koji dan zenom). Izjeli mi to tamo sta je bilo dolazi racu, koji je toliki i kaze konobar: racun je XXX ili ti 17e po osobi. Ja dajem parice a majsto koji se vencava kroz nekoliko dana daje za sebe a njegova verenica za sebe 1lud.gif1lud.gif1ooo.gif1ooo.gif...cist racum duga ljubav....

 

tako da, vracaju i tek kako, jer tamo 70% ljudi vozi skutere celom godinom, tako da prelaze ozbiljnu kilometrazu....osim ako vlasnik nije sa severa, ispod Alpa.....

 

Hteli ste da kazete 35-40.000km nije mnogo za X-Max ???

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

@raskosur: Naravno, budževine uvek mogu da se sakriju ali te zanima ono što nepovoljno utiče na vožnju a to se često provali sa detaljnim pregledom. U suštini, najbolje je ne kupovati nešto što se vozi u Srbiji više od 5-6 godina (ako nije ovde kupljeno i nema ispravnu servisnu knjižicu) :neznam:

 

§Merkat: U pravu si, bio sam u Rimu pa sam video kako italijani "paze" skutere, zato sam i napisao "negde u EU" :jee: Izuzev upadljivo novih skutera, masovno su izudarani, iscepanih sedišta, prljavi, zapušteni... U većini drugih evropskih zemalja je drugačije.

 

Npr. u Švajcarskoj imam rodbinu, tamo nisam uspeo da ih nagovorim da me puste da im promenim sijalicu na kolima kad je crkla, kažu sve rade u servisu. Tamo se ne ugrađuju polovni delovi npr. posle havarije! Čukneš auto star 10 godina (to im je bio drugi auto, retko ko vozi tako matoro vozilo tamo), i fabrika šalje original limariju u vrednosti 1.500 evra (samo krilo, hauba i far - ako se dobro sećam) servisu gde se radi ugradnja i atest. Na kraju, kad su sve sračunali, taj auto su prodali ovde, neko ga je popravio za 200e, i dalje ga vozi..

 

To je i razlog više cene uvoza vozila iz Švajcarske, kompletna servisna istorija bez prepravki, i moja preporuka svima koji traže vozilo za dugoročnu upotrebu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja