Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Ја колико знам у НС ретко ко има воље и знања да се зеза са тим ... ако имаш времена одвези код Сателиса ... са све путем до БГ и назад ће те изаћи јефтиније него да си радио у НС и одрађено профи!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CTX700 DCT

Ја колико знам у НС ретко ко има воље и знања да се зеза са тим ... ако имаш времена одвези код Сателиса ... са све путем до БГ и назад ће те изаћи јефтиније него да си радио у НС и одрађено профи!!!

 

potvrđujem - odavno nisam video da neko tako profesionalno i pedantno radi kao Dare Satelis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Pre svega pozdrav svima i hvala vam na ovako odlicnom forumu 1zdravo.gif Ja se zovem Milos,iz Novog Sada sam i imam 23 godine.Evo kako je sve pocelo: Sa 16 godina sam polozio PSP i kupio svoj prvi motor Piaggio Free.Tako je pocela ljubav prema masinama,bio sam prezadovoljan sa njim,naravno bilo je tu nekih prepravki cim mi je dosadila voznja 40 km/h :) Posle sam uzeo Peugeot Speed Fight 2,i kako sam napunio 18 godina,polozio za B kategoriju presao sam na automobile.Promeuo sam ih par da bih mi se sada vratila zelja da predjem na dva tocka.Upravo polazem za A2 kategoriju (posto nemam godina za A ) ali svakako masina koju planiram da uzmem mi se uklapa u A2 kategoriju.Vozio sam svasta od drugara Beverly,Runner 200,Atlantic.... pa cak i Ninju 1000.Ali motor koji je ostavio poseban utisak na mene jeste Gilera Nexus 500.Tako da sam odlucio da prodam svoj sadasnji auto i uzmem Nexusa.Svaka pomoc ce mi dobro doci,posto ovde imam dosta ljudi sa mnogo iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav Miloše i dobrodošao :zdravo: Imamo odličan odeljak za maxiskutere pa se priključi :takoje: a kad dospeš dođi do Žablja da se upoznamo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobro dosao kolega, srecno u kupovini Nexusa i sta god te zanima pitaj.

Imas tri Novosadjana SrdjanNS vozi dati model, Aleksandar NS takodje, samo 250cc i macko koji je nekad vozio 500-ku pa ce ti dati info iz prve ruke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Hvala svima na dobrodoslici !! Nasao sam motor za sebe,ovih dana su mi se najavili neki kupci za auto ako uspem da ga prodam idem odma po Nexus-a.Evo i kako izgleda da cujem bas i vase misljenje,naravno u kupovinu ne bih isao sam.Vodio bih dva drugara sto vec duze voze motore. http://www.polovniautomobili.com/oglas4749366/gilera_nexsus/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Odma da ti kazem da ne valja nista, sklpan je od najmanje dva ista, razlicite boje na obe strane....... ma izgleda ki bombona, ako je realno stanja takvo, kao i predjena km, ima slatko da se navozas 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Sada bih molio za vasu pomoc.Bio sam da pogledam ovo cudo od motora,nazalost nisam ga kupio pa bih voleo da cujem vase savete.Prvi razlog je sto prodavac nece ni malo da spusti cenu,ja sam planirao da dam 3000 za taj motor toliko sam i poneo 1zvizduk.gif,a on ne spusta ispod 3200.Kasnije sam ponudio 3100 pa da pozajmim od druga sa kojim sam isao ali opet nije vredelo,bio je spreman da zbog 100 eura odustane.Inace motor stoji sedam meseci u oglasima cisto sumnjam da mu je neko dosao sa vise kasa po njega ali ajde...Drugi problem je sto u toku voznje korman podrhtava,pogotovo pri kocenju.To me jako brine a ne znam sta bi moglo da bude i koliko je popravka za tako nesto.Drugar koji je isao samnom ima vise iskustva,clan je na forumu i uzeo je skoro Atlantik 500.Kaze da je mozda guma,mozda felna,mozda lezaj kormana,amortizer..sve u svemu dok se ne otvori ne zna nista a popravka bi mogla da bude od 50 do 200 e.Da li vredi sada uzimati to i koje je vase misljenje za taj kvar?I da motor je perfektan,nema ni jednu ogrebotinu,za sve sto je uradjeno poseduje racune,garancije...Pogledao sam par Nexusa ni jedan mu nije ni blizu,verovatno zato i ta cena 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta je 100e ako je motor tako perfektan. Dogovori se da odete kod majstora da pogleda zbog čega trese i da podelite po pola trošak, tj toliko da ti skine sa cene. I po meni si onda kupio motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 368 postova
  • Lokacija: Tu i tamo...
  • Motocikl: Bicikla

Sada bih molio za vasu pomoc.Bio sam da pogledam ovo cudo od motora,nazalost nisam ga kupio pa bih voleo da cujem vase savete.Prvi razlog je sto prodavac nece ni malo da spusti cenu,ja sam planirao da dam 3000 za taj motor toliko sam i poneo 1zvizduk.gif,a on ne spusta ispod 3200.Kasnije sam ponudio 3100 pa da pozajmim od druga sa kojim sam isao ali opet nije vredelo,bio je spreman da zbog 100 eura odustane.Inace motor stoji sedam meseci u oglasima cisto sumnjam da mu je neko dosao sa vise kasa po njega ali ajde...Drugi problem je sto u toku voznje korman podrhtava,pogotovo pri kocenju.To me jako brine a ne znam sta bi moglo da bude i koliko je popravka za tako nesto.Drugar koji je isao samnom ima vise iskustva,clan je na forumu i uzeo je skoro Atlantik 500.Kaze da je mozda guma,mozda felna,mozda lezaj kormana,amortizer..sve u svemu dok se ne otvori ne zna nista a popravka bi mogla da bude od 50 do 200 e.Da li vredi sada uzimati to i koje je vase misljenje za taj kvar?I da motor je perfektan,nema ni jednu ogrebotinu,za sve sto je uradjeno poseduje racune,garancije...Pogledao sam par Nexusa ni jedan mu nije ni blizu,verovatno zato i ta cena 1hmm.gif

 

Hoće prilikom kočenja da podrhtava, ako su nove pločice, ali ako se to dešava stalno prilikom vožnje, onda je moguće da bude ovo što si nabrojao, ali ja bih ti preporučio da odustaneš od tog motora, čim si namirisao da mu to fali, ko zna šta mu još nije kako treba...Ide zima, biće ih po oglasima...:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8862 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

1.

Sada bih molio za vasu pomoc.Bio sam da pogledam ovo cudo od motora,nazalost nisam ga kupio pa bih voleo da cujem vase savete.Prvi razlog je sto prodavac nece ni malo da spusti cenu,ja sam planirao da dam 3000 za taj motor toliko sam i poneo 1zvizduk.gif,a on ne spusta ispod 3200.Kasnije sam ponudio 3100 pa da pozajmim od druga sa kojim sam isao ali opet nije vredelo,bio je spreman da zbog 100 eura odustane.Inace motor stoji sedam meseci u oglasima cisto sumnjam da mu je neko dosao sa vise kasa po njega ali ajde...

 

2.

Drugi problem je sto u toku voznje korman podrhtava,pogotovo pri kocenju.To me jako brine a ne znam sta bi moglo da bude i koliko je popravka za tako nesto.Drugar koji je isao samnom ima vise iskustva,clan je na forumu i uzeo je skoro Atlantik 500.Kaze da je mozda guma,mozda felna,mozda lezaj kormana,amortizer..sve u svemu dok se ne otvori ne zna nista a popravka bi mogla da bude od 50 do 200 e.

 

3.

Da li vredi sada uzimati to i koje je vase misljenje za taj kvar?I da motor je perfektan,nema ni jednu ogrebotinu,za sve sto je uradjeno poseduje racune,garancije...Pogledao sam par Nexusa ni jedan mu nije ni blizu,verovatno zato i ta cena 1hmm.gif

 

Ajd da probam da ti odgovorim, gledano iz mog ugla:

 

1. Ocigledno prodavac zna sta prodaje te zbok toga drzi cenu, sto bi rekli "kolko para toliko i muzike", pritom ima sve racune i serv knjigu tj potvrda o redovnom odrzavanju, sto je redak slucaj da neko prilozi uz motor, jako redak.

 

2.

Sto se tice podrhtavanja kormana, moze biti vise razloga, treba krenuti nekim redom jer mi deluje da nema "veliki" problem, preko slika izgleda max dobro.

Za pocetak bi skinuo kofer pa probao, nesto mi tegici na kormanu ne ulivaju poverenje......

 

3.

Reko bi da vredi uzeti, ako je sagledan sa svih strana i utvrdjeno da nema drugih mana, takodje mozes nagovestiti prodavcu na problem sa vibracijom pa pravac kod majstora da se vidi sta je u pitanju, koliko bi kostalo, trosak snosi prodavac ili ti za tu vrednost spusta cenu motora.... msm da bi to bilo posteno.

 

Eto toliko, srecno i javi rezultat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Hvala na odgovrima,znaci mi dosta.Nesto smo pregovarali da to bude 3.200 ali da ga on sredi,odnosi odkloni taj kvar.Ili da bude 3.100 pa da ja to sredjujem.Za sada smo se razisli,msm da je cena mala jaca ali verujem da vredi svaki dinar.Sto je najgore nema slicnih da se prodaju.Sacekacu koju nedelju,mozda se javi da je resio kvar ili spusti cenu.A u medjuvremnu mozda iskoci nesto novo.Pare su spremne,cekam samo pravu priliku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Pa da se pohvalim.Masina kupljena!! 1aha.gif Evo i koja slika iz oglasa ja jos nisam stigao da ga slikam,osim ovo u transportu :) Imao sam srece ovaj vikend vreme bilo prelepo pa se masina i vozila dva dana.Prodavac je bio dosta odlucan i nije hteo nista da spusti cenu tako da sam morao da idem linijom lakseg otpora i otvorim se za jos malo 1hmm.gif Prvi utisci su da sam prezadovoljan,masina ide kao munja.Motor je u perfektnom stanju estetski kao i mehanicki.Motor je 2009 godiste,500 ccm,presao 19.000 km.Dobio sam originalan kofer,dva vizira ovaj kraci kao na slikama i jos jedan duzi Givi.Tri kljuca,sve moguce papire,fakture,garancije (posto je kupljen nov u Srbiji i odrzavan u ovlascenom servisu) Steta sto nije sezona,pa ne mogu odmah da uzivam toliko u njemu.Nadam se da ce me sluziti i da ce se isplatiti novac koji sam ulozio :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Beverly 500ie

Posto sam tek uzeo Nexusa imam veliku zelju da ga stalno vozim.Ne znam kako vi ali ja se vozam i sada,jeste da je decembar ali vreme je idealno i vidjam dosta motora po gradu.Nemam neku ozbiljnu opremu ali nije strasno,u gradu je 13 C,odem malo do miseluka,tvrdjave i ne dalje :) Evo jedne slike sa moje danasnje voznje.

cd4pj1.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5603 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Premestio sam temu iz Predstavljanja članova u postojeću temu o Nexus 500 modelu. Nastavi prepisku ovde :zdravo::takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi scooter club, 1556 postova
  • Lokacija: Backa Palanka SRB / Ludwigsburg DE
  • Motocikl: Honda NC 750x dct

Dobro dosao na ove strane "komsija!" Relativno smo blizu i kad vozam sa MSC-om uglavnom u NS moram. 1nanana.gif

Brzo ce prolece, pa se vozamo! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1516 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Milose, neka ti je sa srecom pazar - da te sluzi verno i da ga ne "stedis"! Koliko god da si ga platio nemoj da ti bude zao, jer ako si ti na kraju zadovoljan onda "merak nema cenu":ljubav: . Ovaj veliki nexus mi se oduvek svidjao na oko, mada ga nikada nisam vozio i ne znam da li bi mi legao. Izgleda perfektno ocuvan, verujem da ga je prethodni vlasnik mazio i pazio čim ga je tako tvrdoglavo "udavao". Navikni se sada na njega, lepo uvozaj pa onda na prolece da nam pojacas NS ekipu za djirove. Btw. ima nas jos koji ne priznajemo "mrtvu sezonu", i koristimo lepo vreme :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja