Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Probao sam Nexus 300 i pozicija sedenja mi se uopšte nije dopala :jok: Ne sporim ništa drugo, to je sjajna mašina, ide brutalno, ali nisam mogao uopšte da se namestim. Stopala stoje previsoko pa su mi kolena blizu volana (imam 189cm), sedeo sam kao na noši. Prednji deo, gde bi trebalo da mogu da se izbace noge (turing pozicija) je tu samo estetski, tu je nemoguće podići noge, jedino ako ih prebacim PREKO volana :staa:

 

Sa druge strane, Tmax nisam probao ali mi pozicija deluje malo udobnija. Mada, nijedan od ova dva nije turing maxi, sigurno da su Burgman ili Silwerving udobniji za duže vožnje :neznam:

 

Gilera_Nexus_500_2006_13_1024x768.jpg

big_yamaha_tmax_500_18-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Problem je u tome sto sam navikao na motocikl i kada sednem na klasican skuter nemam osecaj sigurnosti/kontrole. Nexus (uz T Max i mozda jos po neki) je po osecaju navodno priblizan osecaju voznje motocikla pa mi se to svidja. Bojim se da klasican touring skuter ''ne bih znao da vozim'' 1neznam.gif A i na GSR-u sam poprilicno na rukama, ne koliko na sportskim motociklima ali... A i suvozac hoce da lezi na ledjima 1lol.gif tako da ne verujem da je u poredjenju sa tim Nexus losiji. Samo problem je izgleda visina zbog koje ja necu moci lepo da se smestim ,a posebno mi smeta kada su noge blizu kormana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Gledaj onda t maxa jer ti je on od skutera pored gp800 i srv 850 naj priblizniji sportskom motoru jer mu je ram iz jednog dela kao kod R-a Vile su mu od fazera, a kocnice od r1 ,extra ubrzava za krivine je boli glava tako da gledaj njega jer su mu tu cene sa nexusom a on je po meni 10x bolji skut

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ma kazem T Max extra stvar ali razika u cenama izmedju novijih primeraka je poprilicna.A posto je Nexus jednocilindras mislim da je jednostavniji i jeftiniji za odrzavanje. Koliko su kocnice sposobne za njegove perfomanse i da li je trajan zadnji amortizer posto sam citao o razlicitim iskustvima vezanim za njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ima cini mi se od pocetka proizvodnje samo ne znam hoce li da zeza... Ako se dobro secam, procitao sam negde da moze,a i ne mora da mu se desi nesto 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

ja sto sam imao na x9 500 2 amortizera ima bas debeli kada sednemo ja i cale oni max pritisnuti ,a nexus koliko se secam ima valjda 1 ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ma ne verujem da je to toliko strasno, cak sta vise svi hvale njegovo ogibljenje, ponasanje u krivinama... U ostalom i na modernim sportskim motociklima je 1 amortizer... Dobro sve je to malo drugacije ali mislim da ovaj odlicno radi posao 0namigivanje.gif Samo ako bi neko ko ima iskustvo kazao da li je bilo problema sa doticnim 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Nadam se da niste mislili da Nexus ima amortizer onako mali i tanak...ispod sedista se krije poprilicno jak amortizer...evo i linka pa pogledajte...

http://www.gileraspares.co.uk/spares/epc2.asp?modelID=1329&PageiD=T31&m=NEXUS+500++2004+REAR+DAMPER&uID=0

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Evo i urednik foruma Alexanto je podelio sa mnom iskustvo sto se tice Master 500 agregata. Problem sa termostatom je resen od 2004 ,a sto se tice Nexusa 500 ne bi trebalo da taj model ima problema sa termostatom, a samim tim i sa ostalim... On na svojoj AA500 ima 56 000km i sve funkcionise bez problema. Znaci ako je sve redovno servisirano i ako je zagrevan pre voznje sa agregatom ne bi trebalo da bude problema. Uz to ako nije koristen iskljucivo po gradu onda odlicno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5597 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Od sve moje gužve i frke, tek sad videh ovu zanimljivu temu... Želeo bih da dam par osvrta:

 

- T-Maxovi sa linkova za oglase su modeli sa karburatorom, poznati po komotnoj potrošnji i do famoznih 10 litara na 100 km.

- J Costa varijator nije dobar izbor za Master agregate zbog nemogućnosti usklađivanja forme: usis - prenos - izduv. Mnogo bolje su se pokazali varijatori Malossi ili Polini.

- Sa nasviranim i usklađenim usisom (K&N), prenosom (Malossi/Polini) i izduvom (Leo Vinci/Gianelli/Mivv/Race Ada) Nexus ne zaostaje mnogo ili čak nimalo u performansama za T-Maxom (naravno standardnim) a još uvek je manji potrošač i povoljniji za održavanje i servisiranje...

- Kočnice na Nexusu su zlanti Brembo, ogibljenje je sportsko i primereno takvom načinu vožnje

 

Sam agregat je nepotrebno komentarisati. Ugrađuje se u majko mila modela što u formi 400, što 500 ccm (Nexus, X8, X9, AA 400, AA 500, Peugeot Satelis i Geopolis, Scarabeo, X-Evo, Fuocco, MP3, Beverly 400, 500, Malaguti SpiderMax...) Ukoliko se domaćinski održava i rabi može mnogo toga lepog i dugotrajnog da uzvrati na radost i zadovoljstvo njegovog vlasnika. Iz same njegove široke upotrebe proizilazi i mogućnost lake i povoljne nabavke eventualnih delova za njega pa i čitavih agregata.

 

Toliko...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam i dan danas skeptican po pitanju odrzavanju maksi skutera, no, u potpunosti se slazem sa Alexovim misljenjem. Smatram da je ''Piaggio Master'' def. najbolji kompromis u smislu mogucnosti i cene exploatacije. T Max, iz moje perspektive, je preskup za ono sto nudi. Ako bih sada kupovao maxi, to bi def. bilo nesto pogonjeno Masterom 500, tipa X9 EVO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Smooth operator, 136 postova
  • Motocikl: nexus 300

Izvinjavam se sto vadim temu iz mrtvih, ali listam forum i ovo je jedina konkretna tema koja se tice Nexusa 500, a posto imam veoma interesantnu ponudu za jedan takav skuter (2004. godiste), zanima me da li neko od forumasa ima iskustva iz voznje posto je sto se tice agregata sve i vise nego poznato.

 

U principu vidim da ga vlasnici ostalih "ozbiljnih" skutera ne hvale previse, ali da takodje i nemaju nista konkretno protiv njega, osim sto se pominje neudobnost i manjak mesta za noge kod visih ljudi (190+). Mene licno, posebno interesuje gradska voznja, tj. da li ovi siroki retrovizori prave problem pri provlacenju, ali me takodje zanima koliko su u Gileri uspeli, obzirom da pretenduju da bude sportski model, da priblize ponasanje u krivinama nekom motoru koji nije skuter.

 

Hvala unapred.

 

 

22830_0_1_4_nexus%20500_Image%20credits%20-%20Gilera.jpg

 

 

@MODs, da li moze ova tema da se prebaci u maxi skuter forum, mozda ce je pre videti moja ciljna grupa? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1509 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Versys buljavi

@robbief jednačina kod tebe je jasna ..850-150=500 :nanana:

 

A sad ozbiljno... Baš u nedelju smo nešto pričali o ovakvoj Gileri, e sad Bojan zvani Macko021 koji je dugo vozi i njemu stabilnost ne pretstavlja problem, tj. hvalio je njeno ponašanje u krivinama i pri zanošenju...

On je manji od tebe tako da pitanje tvojih 190+ostaje ...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Silver Wing 600

Probacu malo da "ozivim" temu o Nexusu. Posle x-y motora, ponovo sam se dokopao 500-tke. Medjutim, mislim da su potrebni neki zahvati na njoj. Prilikom starta (polaska izmesta) i prilikom voznje na malim brzinama, javljaju se vibracije koje prilicno iritiraju, Citav motor podrhtava, sto izaziva ozbiljnu nervozu. Vec pri malo vecim obrtajima sve to nestaje voznja je totalno ok. Ako neko ima neki savet, instrukciju, na sta da se fokusiram,bio bih jako zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na kvacilo. Otisle ti obloge. Zameni to i gas. Mislim da je oko 10-11.000 kompletno ili da skines pa da ti neko prelepi obloge

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Moraces da otvoris CVT i prekontrolises stanje variomata, rolnica, klizaca, kais, zvono kvacila, kvacilo, roler, semeringe.

 

 

- rolnice ako su se ukockastile...... menjas

- kais ako se potrosio..... menjas

- klizaci ako su se pojeli i dobili lufta....... menjas

- ferode na kvacilu izmeri sublerom, debljina mesa pri osovini ne sme biti ispod 2mm

- zvono kvacila ne sme imati riseve sa unutrasnje strane, boja samog zvona ako je ljubicasto-plava znaci da je pregrejano, moguce iskrivljeno

- semering radilice i reduktora mora biti suv, ne sme biti mot. ulja ili ulje iz reduktora

.........

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja