Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Proslo je toliko vremena, a nigde teme posvecene konkretno NEXUS 500... Pominjan je tu i tamo ali nista konkrento. Mene je ovaj skuter bas zainteresovao da bih mozda presao na njega sa GSR 600.1aha.gif Malo me muci ubrzanje zbog preticanja 0stabre.gif.

Ja bih da oni koji su posedovali, probali, dobro se informisali kazu nesto o modelu. Pre svega sveukupna pouzdanost, prednost u odnosu na druge skutere u kategoriji, perfomanse, mane, kakav je za duze ture..?

post-17577-0-53840000-1340540202_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

nemas frke sto se tice preticaja, drugar ima Piaggio Beverly 500 koji ima isti agregat kao Nexus i ima super ubrzanje, ja mu jedva umaknem :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

U vezi sa tim najvise me brine na otvorenom putu kada recimo automobil cadi ispred mene i krece se 80-100 ,a ja bih trebao brzo da obidjem. Glupo zvuci ali sa GSR nemam nikakvih problema sa tim 1oda.gif jer fantasticno ubrzava, ali mozda ima i suvise snage za ulicu i pomalo je neudoban za duze ture. To sve iz mog ugla gledano. Naravno da od NEXUSA sa jednim cilindrom i 460 cm3 ne ocekujem da mu bude konkuretan ali ocekujem da bude konkretan 0namigivanje.gif Na NEXUS bih pre svega zbog prakticnosti i cini mi se povoljnog odrzavanja. Ali prvo da cujem vase utiske vezane za ono sto sam pomenuo u prethodnom postu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bayreuth GER
  • Motocikl: Beverly 350

U vezi sa tim najvise me brine na otvorenom putu kada recimo automobil cadi ispred mene i krece se 80-100 ,a ja bih trebao brzo da obidjem. Glupo zvuci ali sa GSR nemam nikakvih problema sa tim 1oda.gif jer fantasticno ubrzava, ali mozda ima i suvise snage za ulicu i pomalo je neudoban za duze ture. To sve iz mog ugla gledano. Naravno da od NEXUSA sa jednim cilindrom i 460 cm3 ne ocekujem da mu bude konkuretan ali ocekujem da bude konkretan 0namigivanje.gif Na NEXUS bih pre svega zbog prakticnosti i cini mi se povoljnog odrzavanja. Ali prvo da cujem vase utiske vezane za ono sto sam pomenuo u prethodnom postu.

 

Pozz,

 

Nemam bas NEXUSA 500 ali vozim Beverly 350 ST .. Slichno prilichno ...

U situaciji auto 80 - 100 a ti iza njega ... okrenes gas sa 1/3 na 1/2, ispucash se i nestanesh ispred njega ..

Sto mu dodje sa 90 na 130 ...

 

Ljuti ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ok Ljuti , to onda nije lose 0namigivanje.gif Mada kod tebe se radi o novorazvijenom Piagio motoru koji se mislim drugacije ponasa od ovog sa oznakom 500, a i nalazi se na nesto drugacijem motociklu. Mozda cak taj tvoj neka medju ubrzanja obavlja bolje. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Imam Burgmana 400 i takve stvari mu ne predstavljaju problem..plus to je 500 ccm plus vrv noviji (meni je Bugi 99 god).Mozda zvuci cudno ali pre ovog Burgmana sam imao R6 pa nisam razocaran :aha: ..a i jos jedna stvar,Maxi skuteri,pogotovo ovaj model,su tako dobra kategorija motocikala da je to iznenadjujuce.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ja razmatram da sletim sa GSR na Nexusa. Znam da ne mogu ocekivati te perfomanse koje na sadasnjem motoru zapravo retko i koristim 1aha.gif mada kada se ti nisi razocarao veroatno necu ni ja 0namigivanje.gif

A ima li neki korisnik da kaze nesto o pouzdanosti pre svega sto mi je i najbitnije? Nasao sam kod komsija Hrvata na forumu da se pominje mesanje goriva i ulja...? Postoje li neki veci problemi i pod kojim uslovima sa agregatom? 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Ja sam imao x9 500 i imas dosta dobra medjuubrzanja, a ako ti se ne svidjaju tu uvek imas lakse rolnice :D. A extra ubrzava sa 100-110 pa nagore solidan je lepo penje do 140 posle usporava

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

U preticanjima od 80-130kmh uredno pretičeš svaki automobil bez po muke..ima snage na pretek ne brini..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Dobro onda sto se preticanja/ubrzanja tice ne bih imao probleme na putu. 0takoje.gif E sad bih voleo da procitam nesto o pouzdanosti NEXUS 500 ,a i ostalih koji imaju isti agregat u svom skuteru. Vec je nekoliko vas u drugoj temi pomenulo agregat (probleme i resenja), a ako imate jos nesto da dodate ili neko drugi izvolite kasti 1oda.gif Moze nesto i u vezi sa ogibljenjem i ostatkom Nexusa sto se pouzdanosti tice pre svega. 1Mina.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3623 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

To oko rasporeda snage vrlo lako mozes da regulises sredjivanjem prenosa. T-Max koji sam vozio je imao Multivar 2000 i sahranjivao je sve na putu :D Mada, T Max je i inace malo jaci.

Ja sam probao neka dva 500 i meni se ne svidja kako idu u startu. Imam utisak da mnogo bolje idu posle 60 nego do 60

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Dobro, T-Max je ipak nesto drugacija masina. A i meni se cini bar prema snimcima i po recima drugih da je malo lenj u pocetku i negde je mozda na nivou slabijih agregata, a posle se budi i moze da omoguci solidnu putnu brzinu bez mnogo muke, sto ja i trazim zajedno sa dobrim kasnijim medju ubrzanjima. A sto nije mnogo eksplozivan u pocetku nije toliko strasno 0namigivanje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

A ja bas se razmisljam da te podsetim za T-Max..perverzija od skutera..jurio sam ga sa svojim starim DR-om 750 po Ibarskoj i ostavljao me i to junacki :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Ma svidja se on meni ,sto noviji to bolji 1oda.gif ne mora najnoviji 1lol.gif ali cenaaa... 1zvizduk.gif Razlika 3000+ evra za T-Maxa u odnosu na Nexusa (Novi), sada nov modeli mislim da je oko 10500e ,a sada vec prosli model je slicno kostao (nov) dok je bio aktuelan. Odlican skuter ali mnogo prijatelju. Ja sam inace pazario novog GSR 600 na popustu 2010-e za 6300e 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

T Max je strašan skuter, mada nisam siguran da vredi tu razliku para...Ovaj Master 500cc agregat je malko kilaviji u startu ali posle kad uhvati drž se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Upravu su do 50-60 se oseca da je kilav.... MEne burazer sa 250 x9 iskida u startu o.O a posle nema sanse. To mozes da resis sa laksim rolnicama ili stavi j costu varijator koji njemu daje 8 konja i tu neces da imas problem :D. A sto se nexusa tice meni se ne svidjaju plastike previse mi deluju kineski ...........!!

A t maxa sto se tice :D qq majke da se ima love pre bi on lego nego neki brzinac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

Hvala na predlogu ali ti izgleda nije dobar link 1neznam.gif A hoce li neko od vlasnika ili dobrih poznavalaca da kaze jos nesto o Nexusu 500. 0zbunjen.gif Sto se tice ubrzanja i uporedjivanja napricali smo se 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

T max uopste ne moze da se poredi za nexusom ... Jedina slicnost je kubikaza i sto su skuteri po ostalom se mnogo razlikuju. T max je bukvalno pravljen kao pravi motor, dok je nexus kao sportski skuter .

A na Kudijevo pitanje, pa gledaj nexus je pravljen da bi ,,parirao`` t maxu, na netu sam procitao da ima za 1-2 konja jaci motor od x9tke zbog drugacijeg filtera za vazduh jer je pravljen da bude bas sportski skut, ako si vislji malo mozda ti bude nezgodan malo za voznju i to je to. Odrzavanje mu je isto kao za svaki piaggio master agregat kais, rolnice, ulje i to bi trebalo da izadje oko 150 e vise manje... Za kakvu vrstu voznji hoces da ga kupis ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 132 postova
  • Lokacija: Loznica

T-Max odlican ali mi se svidja aktuelni i prosli model pri zalasku raniji ne toliko 1oda.gif I skupo... 0namigivanje.gif A Nexus za znatno nizu cenu prilicno konkurentan i fino izgleda.1aha.gif Jesam visi malo 190cm ,a planiram ga za sve uslove grad/otvoreno ne i off road 1lol.gif ,a pre svega bih da bude pogodan za medjugradske ture 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Ja sam se dosta lomio oko NEXUSA a glavna dilema mi je bila ta oko polozaja sedenja. Definitivno je oslonac vise na rukama i ima "napadacki" nacin sedenja. Pa kada dodas na to i suvozaca ili (jos bolje) -icu,koji/a takodje ima polozaj kao da ti lezi na ledjima,duza voznja zaista moze da predstavlja svojevrstan fizicki test. E sad,da li se to i koliko u praksi potvrdjuje,ne znam.

Ali razlika u ceni je ipak nesto zbog cega covek treba da se zamisli na kakve je kompromise spreman.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja