Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Najbolje tako, svako ima razlicito drzanje, ja bas inace imam problema sa ledjima u trticnom delu i levom ramenu i duza voznja automobila mi smeta ako sedista nisu udobna, u skodi fabiji se ukocim i sav se izlomim dok u Reno laguni sa sedistima kao kada mogu odvozati koliko hoces. Najbolje da probas i bices blize svojoj odluci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Max 682 km u jednom danu, slagao sam za 10km:neznam: sad nadjoh sliku, max vozio 137 km/h po satu taj dan potrosnja sa litrom 31.2 km predjenih. Ti su podaci za nexusa od 250 ccm, za mene malo slab agregat prilikom preticanja i na uzbrdici fali snage!

20160724_211201.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Nole, pritiskaju polako godine i troškovi... već nekoliko puta probam da se "skinem" sa motora, ali ne ide, još nemam petlje za to :). Trenutno imam stroma, beverli 250 i v clic. Razmišljam da sve to zamijenim maxi skuterom sa kojim mogu i putovati (svaki zadovoljava gradske potrebe). Navalio sam na nexusa 500 baš zbog položaja pa malo "kradem" vaša iskustva dok sam ne probam, da ne bude džaba sam krečio :lol3: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ubaci malo kao opciju za razmatranje od maxi skutera, mozda neki Atlantik, Burgman ili Silver wing. Ako ces ozbiljno da putujes dosta ces se bolje voziti nego na Nexusu. Silveru dajem prednost ( kog i sam vozim), u ovoj prici kao jedinom dvocilindrasu u odnosu na ostale.

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Imao sam burgman 400 i atlantidu 500 clasic, ne odgovara polozaj mojim ledjima jbga, vise mi odgovara kao na motoru " unapred" zato i tipujem da bi nexus mogao biti to. Silver je definitivno najbolja (za mene) makina, ali mi je prevelik za Budvanske ljetnje guzve. Dovoljno je sto je HONDA :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Vozio sam Nexus 250 i isao do Grčke sa njim. U cugu sam prešao do Bitolja za 8h. I kao što je neko rekao, zavisi od stila vožnje. Meni uopšte nije smetalo ništa. Udobnost vrh. Do duše ja imam uvrnute stilove kada sam na njemu, a baš na tom putu sam otkrio još jedan smešan ali vrhunski. Da ne kažem da sam u 48L koferu, zatim prtljažniku i jednom malom rancu sve potrpao, pa sam imao stvari i higijene za 2 nedelje odmora. A inače na putu za Šabac, prijatelj mi je tražio da se menjamo do tamo sa novom Yamahom X-MAX... Nije mogao sa devojkom da se namesti, što sam se kasnije u toj vožnji uverio i sam. Jednostavno nisam naišao na udobniji maxi skuter, a da pored udobnosti ima agilnosti i neki sportski namćorasti stav koji može samo da vas oduševi.
Taj isti je predat prijatelju na prodaju gde čeka sledećeg vlasnika...2698de4ddd29f934c6be64ebf8e84ea4.jpg

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dal menjao celu liniju ili samo čunak l. sondu moraš imati na predviđeno mesto.

Nećeš imati problema sa radom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Alexa nam je uvek bio neposredan, ovo je njegov nacin da ti pozeli dobrodoslicu. Generalno, u pravu je. Napises par reci o sebi, potrazis temu o svom modelu, predstavis problem i neko ce se vec javiti ako moze da pomogne (citaj: Satelis)

 

Spojicu ovu temu koju si otvorio sa postojecom o Nexus 500 modelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 6 sati, Ren@to je napisao:

Pozdrav. Jel mi neko moze pomoc u vezi nexusa 500 kada dode na 90stupnjeva  nece mi se vise upalit dok se ne ohladi. Unaprijed hvala

Poz i dobrodosao!

Ovako na prvu, mirise da imas problem sa pumpom goriva. Jesi li merio pritisak iste kojim slucajem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Prelep nexus. Ja sam se pre x godina lomila da li da kupim nexusa ili x maxa, uzela ovog drugog i nikad nisam prezalila sto ne uzeh crvenka kao sto je tvoj. Srecno i mnogo km da predjes sa njim. I mahni kad se sretnemo na putu :jee1:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
On 8/26/2020 at 9:05 AM, Nolanka said:

Prelep nexus. Ja sam se pre x godina lomila da li da kupim nexusa ili x maxa, uzela ovog drugog i nikad nisam prezalila sto ne uzeh crvenka kao sto je tvoj. Srecno i mnogo km da predjes sa njim. I mahni kad se sretnemo na putu :jee1:

Ljudi trebaju mi retrovizori sa migavcima za nexusa 500 ima li to negde da se pojuri ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Ljudi mala pomoc oko nexusa 500 ?

Pocelo je da me zeza dugme za paljenje barem" mislim "da je dugme ,dam kontakt drzim prednju kocnicu pritisnem dugme nece ni da zavergla,pa probam da ga pritiskam da mi sklizne prsta sa njega onako malo brze i npr upali iz 5-6puta.

Odakle da krenem ,sta prvo da gledam ,neki savet ???

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja