Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kreni nekim redom, za pocetak proveri osigurace (kontakti znaju da nagore) pa ako su svi dobri predji na merenje punjenja akumulatora (ler - pod gasom - sa i bez opterecenja potrosaca).

 

Ako punjenje nije dobro, sledeca stanica ti je provera reglera i namotaja (u vecini slucaja bude do reglera, nekad instalacija na samom izlazu iz dekle, retko namotaj).

Ako je dobro punjenje, sledeca stanica ti je merenje potrosnje struje u fazi mirovanja, mozda ti nesto crpi aku dok je ugasen, proveri i to.

 

Srecno pa javi sta si uradio........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Bio kod majstora jutros, provjerio je punjenje, i sa novim akumulatorom, ne puni struju bas najbolje. Sumnja na alaser ili regler. Nadam se da je ovo prvo, da ne bih morao placati regler koji nije bas jeftin :) nakon detaljnijeg pregleda, javice mi sta je tacno.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Prespoj akumulator preko kablova i prespoj anlaser na samom automatu i tako ces znati da li je ili nije do anlasera problem, jer se zna desiti da lose vergla i ako je anlaser, automat, akumulator ispravan.

 

Ako je ipak do reglera, pojuri polovan od Honde SW400 ili 600 isti su, mnogo bolji i duplo jeftiniji od novog fabrickog.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ja sam za jedan Bev500 uzeo Joskin regler i radi sve kako treba. Duplo jeftinije, a oni afrikanci kojima to crkava svaki cas se kunu u Joskin regler

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Dobro vece momci,u pitanju je Nexus 500cc 2004 god.Kada upali broj obrtaja je 1600 ali posle krace voznje skoci na 2600 obrtaja i tako ostane.

Da li neko zna sta moze biti?

nexus1.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: Yamaha Majesty 400

Pozdrav prijatelju. Imao sam Yamahu majesty 400 ccm , Imao sam slican problem na Yamahi.Samo sto moja nekada niie htijela ni upaliti. Bio mi je broblem u elektronskom regulatoru smjese na anjspric sistemu ,tj takozvanom ( karburatoru) mala "pecurkica" na koju dolaze dva kablica .Kada sam je skinuo i ostavim je prikljucenu na instalaciju ona je imala ulogu kretanja ili klizanja ka dole i gore .Ja sam pustanjem kontakta ganjao vise polozaja njenog kretanja, i svaki put je vratim u anjspric sistem da vidim kako ce se ponasati motor prilikom paljenja i rada na leru.Svaki put je bilo razlicito. Ili preveliki obrtaji kao kod tebe ili nece da upali ,posto ostane u zatvorenom ili isturenom polozaju pa ne da ubrizgavanje smese.Uspio sam pronaci neku zlatnu sredinu ,tako reci da ujutru nisam imao cok , ali sa mrvicom gasa nije bilo problema u hladnom startu , motor je konstantno radio na 950 obrtaja od prilike . Normalno isao .Kada sam vidio da je tako najbolje ostavio sam je u tom polozaju ali nisam vratio instalaciju i dzek na nju .Jer sam zbog nje imao sumlju pumpe goriva ,provjere dizne a to me sve kostalo mnogo novca. Tako da mi startanje hladnog motora nije smetalo sa "mrvicom gasa" .To je moj bio problem .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Hvala druze na savetu,svaki savet i iskustvo dobro dodje .Ja sam primetio krajem prosle sezone ali sa vremena na vreme da podigne ler gas kada je recimo spic u saobracaju/ vracanje sa posla,sporija voznja i provlacenje medjutim sada upali tako na leru sa 1600 obrtaja i brzo ode na 2600 i ostane kao zakucan na 2600 .Ne dize temperaturu motora.Hvala jos jednom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 581 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Ako je problem u step motorcicu koji regulise ler gas onda postoji sansa da se on ocisti i da to sve proradi. Ako nije do njega onda moze da bude da vuce fals vazduh negde sto opet zahteva da se skuter malo rasturi da bi se doslo do bitnih tacaka za proveru. Takodje reset parametara na  P.A.D.S dijagnostici i sama dijagnostika moze da pomogne oko tog problema. Postoji sansa i da je lanac istegnut ako je motor presao dosta km. Ako treba neka usluga javi se. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt

Sve ovo zvuci bas logicno,majstor Sima koji mi odrzava Vespu mi je rekao za motoric ler gasa da moze biti pa ce ga ocistiti..ako budem imao potrebe za daljim traganjem bicu slobodan da ti se javim,hvala veliko na savetima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt
On 3/5/2019 at 10:21 PM, Majesty 250DX said:

Nema na cemu, sa srecom da ga resite !

 

Vozim Vespu (resenje)..salim se majtor je uzeo tek jutros.Javicu naravno sta je bilo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara
  • Motocikl: vespa px200,,vstrom 650 xt
On 3/11/2019 at 5:32 PM, sinisa66 said:

 

Reseno,klapna gasa zaprljana masna ...vratio se odmah na svojih 1600 RPM. Hvala drugari  na savetima

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Vule, koliko si najvise km presao u danu i koliko ti je bila udobna? Moze li da posluzi za 500 km u danu matorcu a da ne ostanem ukocen :) imam beverli ali mi polozaj sjedenja ne odgovara, bole ledja i dupe posle 150 - 200 km. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5600 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Tesko ce ti Nexus biti udoniji od Beverly-ja... To je vise sportski nastrojen maxi. Dosta je agresivan polozaj sedenja, pogotovo ako si visok 180+

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs
Vule, koliko si najvise km presao u danu i koliko ti je bila udobna? Moze li da posluzi za 500 km u danu matorcu a da ne ostanem ukocen  imam beverli ali mi polozaj sjedenja ne odgovara, bole ledja i dupe posle 150 - 200 km. 
Pazi druze 500 km u danu je zahtevna km i za mnogo udobnije maxije a kamo li za Beverly i Nexus koji su prilicno neudobni za duza putovanja zbog svog ogranicenog polozaja nogu. Tako da ako mislis ozbiljno da putujes Nexus zaboravi slobodno....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Planiram da se sa stroma prebacim trajno na maxi skuter. Znam da je polozaj na nexusa nagnut napred sto je dobro za kicmu, ali ako vi mladji sugerisete da nije to to, onda ostajem na mjenjac jer sa stromom 500 km ide bez problema, a vise ne zelim. Hvala na sugestijama

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

U danu tacno 692km, voznjica Dunavskom magistralom sa Rumunske strane i nazad a pre toga oko 500 i km do H. Novog preko Bosne, nije bolelo nista sem ruku. Verovatno kod kocenja sva tezina ide na korman a ti se odgurujes rukama. Inace sediste je bilo dosta mekano i udobno dok na Apriliji srv je mnoogo tvrdje i trne guzica vec na 300km! Pomerio sam na sedistu naslon ka suvozacu i lepo nalegne trtica. Slazem se da se sedi na nexusu sportski i agresivno ali mozes noge drzati i napred sto sam ja retko radio! Dosta i zavisi od stila voznje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

znaci vazi kao i za svaki drugi motor....sjednes probas, odvozis par stotina km i ne filozofiras mnogo :). Hvala na utiscima Vule :takoje: dao si mi poprilicno optimizma 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Ma Vule zeza nije mogao da ustane iz kreveta 3 dana posle tih 500km nego nece da prizna . Nego kolega sto si zapeo za Nexus, postoji li jos neka opcija osim njega ili?

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja