Jump to content

Moto Zajednica

Tomos FUNSPORT'R 45

Tomosaki za svaki dan  

8 članova je glasalo

  1. 1. Koji motorić uzeti za ženu / po vašem mišljenju

    • par godina star Tomos FUNSPORT'R 45
      1
    • više godina star, proveren, jeftiniji tomos automatic
      1
    • neki drugi scoot u sličnom cenovnom rangu (do 500€)
      5
    • ...ma nek ide busom :)
      1


Recommended Posts

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Dobro veče dobri ljudi :zdravo:

 

Zanima me da li neko ima iskustva sa ovim tomosovim modelom iz naslova teme?

 

Ženi se svideo, a ovo vreme pakleno ju je nateralo da razmišlja u "našem" pravcu,

a meni je u suštini dopizdelo da je vozikam tamo-vamo (prvenstveno mislim na posao i sa istog) a i bilo bi lepo imati jednog prdavca u kući koji malo troši.

 

E sad, ja sam krenuo u moto svet davno sa tomosovim automatikom, pretpostavljam (i nadam se) da je ovo nešto slično, ali me ipak zanima konkretno ovaj model.

 

Koristila bi ga prventstveno na odlaske na posao (5-6km "otvorenog" puta, i oko 7-8km gradske vožnje)

 

Ovo su mu neke tehničke karakteristike, ali knjiga je knjiga, a dupe na sedištu i šrafciger i ključ 13 u ruci su druga priča.

 

Kategorija: Sport

Radna zapremina (cm3): 49

Snaga: 1,7 KW

Karakteristike:

Tip motora: 2-taktni

Hlađenje motora: Vazdušno

Startovanje: Mehaničko ("Kick")

Transmisija: Automatski menjač sa dve brzine

Rezervoar: 3,5 litra

Prednja kočnica : 105mm doboš

Zadnja kočnica: 105mm doboš

Prednji pneumatik: 2,5-16"

Zadnji pneumatik: 2,5-16"

Dužina: - 1695 mm

Visina sedišta : - 800 mm

Boje: Bela, Plava, Narandžasta, Srebrna,Crna

Težina: 55 kg

Potrošnja: 1,8l / 100km

 

FunSport01.jpg

 

Ako neko ima iskustva sa konkretnim modelom bio bi mu zahvalan da napiše koji red o svojim utiscima :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ne znam detalje, ali Tomos je bio u stecaju i kupili su ga kinezi. Njihovu gamu sam gledao na sajmu i na oko mogu reci da im je pola game kinesko i da ono sto rade pod starim imenom izgleda dosta klimavo, nekvalitetno i da tu apsolutno slabo ima veze sa onim starim Tomosima koji su nasi matorci vozili i dan danas voze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Hvala Alekre, dobar info. Znam da ništa više ne prave kao nekad.

 

Još neko?

 

Bar da ga je provozao/video/čuo kako radi. Ajmo scooteristi.. Da ne pripada ovo na neki drugi podforum?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Па то је моторче које се појавило са "Колибријем". Мислим да има ознаку А-5. Ако нису попустили са квалитетом какав је био пре сецесије, за оно што ти треба, мислим да би радио пос'о. За ово остало - браварију, немам појма каквог је квалитета. Мада, мислим да и данас постоји "Аутоматик" са таквим мотором, па би ти то дошло као "играње на сигурну карту"..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Па то је моторче које се појавило са "Колибријем". Мислим да има ознаку А-5. Ако нису попустили са квалитетом какав је био пре сецесије, за оно што ти треба, мислим да би радио пос'о. За ово остало - браварију, немам појма каквог је квалитета. Мада, мислим да и данас постоји "Аутоматик" са таквим мотором, па би ти то дошло као "играње на сигурну карту"..

 

Jeste tako, man from the very heart of southern Banat - lepo izgleda (aj dobro stvar ukusa) taj funsport,

znam da je "zoljica" kako smo je zvali mi kao klinci, igranje na sigurnu kartu i možda je kvalitetnije odrađena,

ali ne verujem da je ovo baš toliki krš? ili jeste? Šta tu uostalom može da se shebe? Meni izgleda to sve vrlo jednostavne izrade.

 

Sećam se automatika, staviš dve svećice i ključ ispod sedišta, bočicu ulja i možeš na kraj sveta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6321 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Па то је моторче које се појавило са "Колибријем". Мислим да има ознаку А-5. Ако нису попустили са квалитетом какав је био пре сецесије, за оно што ти треба, мислим да би радио пос'о. За ово остало - браварију, немам појма каквог је квалитета. Мада, мислим да и данас постоји "Аутоматик" са таквим мотором, па би ти то дошло као "играње на сигурну карту"..

Jeste ovo je Tomosov A5 agregat. Sad...ko ga i kako radi to zaista ne znam. Znam da je pocetkom ovog veka u Nemackoj mogao da se kupi Tomosov pobratim pod imenom Buffalo Califone i za njega se prica da je pravljen...verovali ili ne...u Holandiji.

Isto tako, postojao je i model sa istim imenom ali marke Neckermann i to je bila "ustrojena" verzija za nemacko trziste...one njihove cuvene "Mofa" verzije. Tesko bi i niz Balkansku pojurio 30 km/h.

Ja mnogo volim mopede, pa mi je ovo mnogo bolji izbor od bilo kog kineskog skutera. Neka je i ovaj kinez, al' bar za ovo ima resenja kako da se napravi da ide. Kako god da se zove u njemu je Tomosova dusa, a to ovde ljudi poznaju. Cak i oni kojima popravka motocikala nije prvenstveno zanimanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ima majka od jednog mog drugara. Ja bih rekao da je ona zadovoljna. Vozi ga vec 3 godine bez bilo kakvih intervencija

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HTTP 404 page not found, 87 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: suzuki freewind xf650

Hvala svima na odgovorima. Tomos koji smo hteli je i tako prodat, pa smo našli piaggio free-ja u dosta dobrom stanju.

Dobro prošli. Žena zadovoljna.

 

Može zatvaranje teme

 

POzzz!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja