Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 pomoc hitno

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5601 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pretpostavljam da si otklonio problem sa paljenjem skutera. Osnovni je red da kad zatražiš pomoć na Forumu, otvoriš posebnu temu o svom problemu (mada postoji tema o X9) i 10-tak forumaša se potrudi da ti pomogne, da posle otklanjanja problema obavestiš ljude da si problem otklonio i opišeš šta je bio uzrok a šta je rešenje. To može mnogo da pomogne drugim forumašima...

 

...a ovo što ti sija na displeju znači da treba resetovati servisni interval. Možeš ti menjati ulje svaka dva dana, motor to ne zna ako ne restartuješ servisni interval.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Burgman 400

Potrazi relej pored akumulatora, uglavnom on crkne i izbaci uzvicnik na tabli. To je relej alnasera i zato nece da upali. Nije nesto skup, a resava problem1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kada x9 upali uzvicnik na tabli, to znaci (bar je kod mene tako) da nesto sa kocnicom nije uredu, kod mene je problem bilo svetlo kocnice, kada sam vracao akumulator nisam vratio dzek nazad i nije radilo...taj kvar mi je prikazan kao uzvicnik na tabli...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

pozdrav ljudi. zasto mi treperi na displeju oil i servise,sta to zanci?

ulje sam menjao skoro i nivo je ok,ne znam zasto bi moglo....jer mu treba neki restart?

 

 

Na x9 je namesteno obavestavanje vlasnika nakon odredjene kilometraze, pa tako oil treperi na svakih 2000 milja (oko 3000km), a service na svakih 4000 ili 6000 milja, ne znam tacno. Oil treperi samo da te podseti da treba da prekontrolises nivo ulja nakon te kilometraze i ako je dobar nivo, samo resetujes motor. Service kad se ukljuci znaci da je doslo vreme da menjas ulje i filtere, pa opet to resetujes i tako u krug. To sam pre neki dan citao na forumu za moj x9 sa leaderovom 180ccm masinom, tako da ako oni grese, gresim i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

Zameniti ulje na 3000KM...

pozdrav ljudi. zasto mi treperi na displeju oil i servise,sta to zanci?

ulje sam menjao skoro i nivo je ok,ne znam zasto bi moglo....jer mu treba neki restart?

 

 

Na x9 je namesteno obavestavanje vlasnika nakon odredjene kilometraze, pa tako oil treperi na svakih 2000 milja (oko 3000km), a service na svakih 4000 ili 6000 milja, ne znam tacno. Oil treperi samo da te podseti da treba da prekontrolises nivo ulja nakon te kilometraze i ako je dobar nivo, samo resetujes motor. Service kad se ukljuci znaci da je doslo vreme da menjas ulje i filtere, pa opet to resetujes i tako u krug. To sam pre neki dan citao na forumu za moj x9 sa leaderovom 180ccm masinom, tako da ako oni grese, gresim i ja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1559 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600

Zameniti ulje na 3000KM...

 

100% sam siguran da nije isto za 250 sa hondinim agregatom i 180 leaderovim, a mislim da kad zatreperi servis tad menjas i ulje i filter, jer nema svrhe zameniti ulje a istovremeno ne zameniti i filter ulja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd, Vinca
  • Motocikl: yamaha FZ6 fazer

@milomir22 na 250cc (Honda) ne postoji filter ulja. Zajebancije na displeju su samo informativnog karaktera, kada ti dosadi skines masku i ponistis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9

Znam da dizem temu iz mrtvih, ali bolje no da otvaram novu.

 

Naime problem je sledeci, zveknuo mi je relej anlasera na mom x9 (a82 ccm), i nisam NIGDE uspeo da pronadjem drugi. Zvao sam i PGS ali kod njih em sto je prilicno skup za jednu tako glupavu stvarcicu (1700 dinara, iskreno za takvu stvarcicu mislim da je prilicno skupo), em sto ga nema na stanju. Pa ukoliko neko zna nekog ko zna nekog, ko opet zna nekoga, a da taj neko zna gde mogu naci isti, bio bih zahvalan da tu informaciju podeli samnom, da mogu da upalim s

prokleti skuter, jer prodjose mi sigurno 10 lepih dana bez metra voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Mile (Motoklinika) najverovatnije ima rele anlasera ili vidi u Bellamoto, trebalo bi i oni da imaju (samo naglasi da ti treba polovan), takodje i Biker House ima univerzalan automat ali tu se mora malo grumfovati sa instalacijom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio X9

Kele, zackoljica je u tome sto nema nigde tih sa sirokim pinovima, bar ja nisam uspeo da nadjem.

 

Satelis, legendo, Motoklinika mi na kraj pameti nije pala, a nosim njihov ram tablice, i OCI MI ISKOPA, a njih zvao nisam. Hvala puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

motor  je piagio x9-amalfi,dali neko mozda zna koliko ulja se sipa u prednji amortizer:stabre:.rasturio sam oba amortizera i u jednom je bilo 95mil.ulja a u drugom 80mil.>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: beograd-rakovica
  • Motocikl: suzuki burgman 400

dali mozda neko moze da mi da link gde mogu da pogledam MANUAL za x9 180-amalfi.ili gde da skinem manual,gde god sam probao traze da platim.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja