Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 pomoc hitno

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova

sinoc mi u toku voznje pri brzini od nekih 90-100 samo odjednom izgubio gas i ugasio se. e sad,mene verglanje koje sada pravi mnogo podseca na verglanje kakvo je kad se spusti copava ili kad se pritisne ono crveno dugme za off,maltene isto vergla jer kad verglam dok je spustena nozica i podignem je,cini mi se da nema razlike....goriva ima,svecica nova.... sta moze da bude,imia li neko neku ideju?? cini mi se da se onaj mali filtercic goriva,ona gornji,ne puni ni dok vergla ni inace,ali msm da to nije problemjer vergla isto kao sa npr. copavom.... iz rezervoara izlazi gorivo kad se skine crevo ali mi pada na pamet da mozda i pumpa zeza.... pomagajte ! pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

kako motor moze da ti vergla ako pritisnes crveno dugme ili spustis copavu? meni kad spustim copu ili odmah gasi motor i nema sanse da verglam, isto se desava i sa crvenim prekidacem...proveri da li baca varnicu, da li se oseca gorivo dok verglas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

ne oseca se gorivo..

 

a vergla mi u prazno dok su mi spustena copava i crveno dug. i tipa vergla ja dignem nogicu i on samo sastavi i upali..

 

kako za varnicu,skinem i samo priblim da bih kao video??

 

i,ate li jos neku ideju??

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bi smeo da vergla nikako dok je spuštena bočna nogara ili prekidač stoji na off, tada bi trebalo samo da je upaljeno crveno svetlo (na tabli sa X), jel tako kod tebe?

 

Meni sve ovo deluje kao neki neobičan električni kvar, kao da je do table (borda)... Možda da proveriš kontakte džeka ispod table? Naravno, moguće je da je nešto drugo. :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

prekidac copave bi trebao da mi bude na samoj copavoj??

 

cekaj nole,kod tebe dok je spustena copava se nista ne cuje,bas nista?

 

meni je oduvek ovako bilo,znaci vergla ali u prazno....

 

nije ni do table izgleda....

 

a meni isto vergla kad je spustena copava i kad nije.....

 

Nole,sta je tebi onda crklo kad si imao problem jer nije hteo da upali a ti si ga verglao dok nije crko akumulator?? tj. istrosio se....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne bi smeo apsolutno ništa da radi (nikakvo verglanje, kao da nije na kontaktu) izuzev što svetli crveno, kao na ovoj sličici:

 

dsc1282m.jpg

 

Kako ja razmišljam, ti imaš dva kvara - jedan je što možeš da verglaš dok je jedan od ovih prekidača (bočna i kill switch) na blokadi, a drugi kvar je aktuelan, ne možeš da pokreneš agregat. Da li su povezani ili ne, pojma nemam :neznam:

 

Moj kvar je bio specifičan, simptomi su što ne mogu da upalim makinu uz klik iz anlasera. Potpuno nasumično se javljao, nevezano da li je makina topla ili hladna, nekad upali posle minut, nekada nije hteo po pola sata. Ispostavilo se da je anlaser neispravan, kontakti su se potrošili i u zavisnosti od toga gde legne, imao je kontakt ili ne. Čini mi se da je tvoj problem drugačiji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

meni je oduvek tako,svetli to crveno ali i vergla,do duse u prazno.... nisam znao da ne treba tako...gledam na copavoj onaj puzic sto stoji,sto ga iskljucuje kad se spusti (okrene puzic),koji je to osigurac ili sta vec,kako to da prekontrolisem?

imajte u vidu da mi se motor ugasio za vreme voznje,sta je moglo da se drmne,otkaci ili sta vec pa da motor zeza??

i bitno,sta ja sada da radim sa njim kad je polu rasturen u garazi,ne mogu da ga odvezem do majstora itd... sta raditi,jer ima neko ko zna ovaj motor u dusu i da bi za neko pice,has ili pak novac dosao,majstor ili obican gradjanin,ja cu da radim ako treba samo da me neko navodi ili ta vec,sta da radim sad... ima li neko neki savet sta jos da pogledam ili opet koga da zovem za savet,sta god,pomagajte....

 

nole,onaj mali zuti filter goriva,onaj gornji,mi je prazan i prilikom verglanja mi se cini da se ne puni,da li to mozda ima veze,da li je to do pumpe ili??

 

 

hvala ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Moguce da ti je od vibracija spala kapica sa svecice, meni se to desilo dok sam prelazio rampu i ko budala sam gurao motor 3 km ... Na kraju kad sam proverio ona se olabavila proveri mora da je to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

xex,nije to brate,to sam prvo ja msm pogledao :D

 

znaci vergla kao kad je spustena copava,isto,sve nesto msm da ima veze sa copavom ili onim off dugmetom..

 

ja ne znam sta da radim sa njim sada....ne znam sta da gledam,gde da gledam,mogu da ga rasturim celog,ali bojim se da ni tada ne saznam sta je,a sve osecam da je neki kablic,nek glupost....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Nemam pojma šta bi radio na tvom mestu, ali evo banalne logike - da agregat startuje, potrebne su tri stvari: gorivo, vazduh i varnica. Proveri (opisali su momci u postovima iznad) imaš li varnicu.

 

Ako je ima, proveri da li dobijaš gorivo. Nisam ovo radio ranije, ali pretpostavljam da možeš da skineš crevo sa dovodom goriva u karburator, i da vidiš da li ga baca. Ako ne, problem je sa dovodom ili verovatnije sa pumpom - pogledaj joj kontakte...

 

Glupo pitanje - nisi možda ostao bez goriva? :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

kad mi se ugasio pesacio sam iduci po gorivo,to sa sam prvo uradio misleci da mi laze mozda kazaljka,ali nije...

 

svecica baca varnice uredno....

 

gde da prverim kontakte od pumpe za gorivo,na samoj pumpi? a pumpa je ona budza sto se nalazi ispod leve noge(stopala) ?

 

dzony,mislis na filtere za gorivo jer da?

 

treba da proverim da li dobija i vazduh,to sam zaboravio...

 

imate li jos ideja??

 

hvala vam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

update:

 

znaci ima goriva,baca varnicu,filteri su novi,pumpa za gorivo radi.....

 

cak sam probao da otkacim dzek za copavu i dzek iz onog crvenog dugmeta,ali i dalje nece,cak i pod kombinacijama naizmenicno,i dalje nece....

 

moze li mi neko od vas reci raspored osiguraca kakav tteba da bude,koje amperaze i koji na kom mestu??

 

kako da proverim da li karburator vuce vazduh,kako to da izvedem,koje crevo?

 

mnogo mi je hitno da ga namestim jer sam sa njim trebao za novi sad u ponedeljak da prebacujem auto na svoje ime,ako ga ne namestim sve propada a uzeo sam sl dan da bih to zavrsio,posle mi ga nece dati...do ko zna kad....koga da zovem da dodje u pomoc,sta da gledam jos?

 

ima li neki majstor terenac :D ?

 

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

osiguraci ti stoje ispod sedista pored svetla i u pregradi gde se otvara sediste i rezervoar, videces sa leve strane...vadi svaki od njih i proveri da li su ispravni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

cak sam probao da otkacim dzek za copavu i dzek iz onog crvenog dugmeta,ali i dalje nece,cak i pod kombinacijama naizmenicno,i dalje nece....

 

Pitanje je da li ih treba samo otkačiti, ili prespojiti žice kad ga otkačiš - zavisi da li se prekidač otvara ili zatvara kad ga stisneš.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

E JA sma jednom imao problem za 500tkom Motor nikako da upali , i kada sam mu otvorio akumulator samo sam malo pomerio kleme mada je to meni bio prob sa strujom da ti n isu mozda ipak sipali pogresno gorivo ?!?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

CEH,kako da to proverim??

 

Ma samo dodaj jos kombinacija kad proveravas, spojene zice ili otvorene zice na jednom prekidacu, puta isto to na drugom.

 

Stvar je u tome sto kad ti dignes copavu, zavisno od toga kako je projektovano, mozes ili da iskljucis ili da ukljucis prekidac, da se tako izrazim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova

ne ne,nista voda :D bio je u garazi,izasao sam i posle mi se to desilo......

 

evo,sad mi je ceo rasturen u garazi ali nemam resenje jos uvek,ne znam sta da radim,ni jedan majstor nece da dodje a motor nemam kako da prevezem a i iskreno ne vozi mi se kod masjstora prvo jer nemam pouzdanog a pogotovo sto je ovo neka zica,neka sitnica u problemu a osecam da bi mi majstor javio "ne bi verovao sta je crklo",sve u fazonu...i odrao me ....bruka,pocinjem da ludim.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja