Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хвала Лале, и ја се искрено надам да то неће бити случај код мене... И ја предпостављам да је проблем у струји јер су карбуратори сервисирани и ниво бензина је подешен. Ако не ради цилиндар то може бити само зато што нема варнице јер гориво већ добија. Зашто је нема то ћу тек да истражим.

 

Наравно, прво ћу проверити вентиле. Хвала! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Na mom motoru su iste gume,ali su dizne za broj manje na drugom i trecem cilindru....sto mu dodje opet isto kao kod tebe.Doduse nemam problema sa ventilima posto su samostelujuci.Uglavnom imas problem sa prvim i drugim cilindrom bilo struja ili gorivo.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Nema sanse da motor lepo radi na dva cilindra, nego upotrebi alat koji si sebi kupio za rodjendan da bi svaki cilindar dobijao istu kolicinu goriva, sodo-bikarboniraj svecice :-) ili stavi nove pa probaj ponovo. Sto se tice guma na usisu, po pogledaj u manualu tj katalogu, ove dve spoljne su mi sumnjive.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Nema sanse da motor lepo radi na dva cilindra, nego upotrebi alat koji si sebi kupio za rodjendan da bi svaki cilindar dobijao istu kolicinu goriva, sodo-bikarboniraj svecice :-) ili stavi nove pa probaj ponovo. Sto se tice guma na usisu, po pogledaj u manualu tj katalogu, ove dve spoljne su mi sumnjive.

 

Pojasni ovo, nama neukima, o čemu se tu radi (i kako)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Nema sanse da motor lepo radi na dva cilindra, nego upotrebi alat koji si sebi kupio za rodjendan da bi svaki cilindar dobijao istu kolicinu goriva, sodo-bikarboniraj svecice :-) ili stavi nove pa probaj ponovo. Sto se tice guma na usisu, po pogledaj u manualu tj katalogu, ove dve spoljne su mi sumnjive.

 

Pa druze ako su mu dve grane hladne onda radi na ostala dva cilindra.Logicno, zar ne?E sad da li je struja ili gorivo u pitanju to mozemo samo da nagadjamo...

 

 

Ako mislis da upotrebi vakummetre,oni ne sluze da nastelujes da svaki cilindar dobija istu kolicinu goriva vec potrebnu kolicinu,to jest da sinhronizujes rad agregata ili narodski karburatora.Ali to je zavrsni deo kad prorade svi cilindri kako treba.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Данас сам се мало играо са свећицама.

 

Први цилиндар:

 

1_Prvi_cilindar.jpg

 

Други цилиндар:

 

2_Drugi_cilindar.jpg

 

Трећи цилиндар:

 

3_Treci_cilindar.jpg

 

Четврти цилиндар:

 

4_Cetvrti_cilindar.jpg

 

Све свећице су очишћене челичном четком и брусним папиром (диоде) и свима је подешен зазор од 0,70, мада су све биле у прописаној толеранцији 0.60 - 0.80мм, како каже књига.

 

После тога се лепо види варница,

 

на првом и другом цилиндру:

 

20131104_144606.jpg

 

и на трећем и четвртом цилиндру:

 

20131104_144748.jpg

 

 

gratis bilder

 

Први цилиндар је прорадио :jee3::jee4: и звук је био много здравији него на снимку. Одмах после паљења сам се спустио доле и додирнуо издувне гране. На првом, трећем и четвртом цилиндру су већ после 10-ак секунди биле вруће да се нису могле ни пипнути, а други цилиндар ништа, 'ладан, тј. што рече Митар мало се греје од суседних цилиндара...:grr:.

 

Ставио сам му свећице од GS 450L за које знам да су добре али тај други опет неће...

Ставио сам му другу капу, рекох, можда његова не држи добро... Опет исто.

Кажу мајстори, ако сам добро пазио на часу, да се може десити да свећица извађена на блок ради али да у вакууму, тј. под притиском у цилиндру неће.

Зато сам му променио свећице и то тако што сам му свећицу са четвртог цилиндра који ради ставио на други а ону са другог на четврти цилиндар. И опет други хладан а четврти врео... Значи да свећица ради и да има варницу. Извадио сам свећицу и упалио мотор. Ради он на три клипа само тако. Друга свећица на блоку баца јаку варницу... :zbunjen:

 

Логично се намеће да нема горива. Где сам то могао да погрешим са карбураторима?! Сви су исто урађени - сервисирани, подешен им је ниво горива. Шта још може да им се уради, осим синхронизације, али је за њу још рано.

 

Понестаје ми идеја... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Nema sanse da motor lepo radi na dva cilindra, nego upotrebi alat koji si sebi kupio za rodjendan da bi svaki cilindar dobijao istu kolicinu goriva, sodo-bikarboniraj svecice :-) ili stavi nove pa probaj ponovo. Sto se tice guma na usisu, po pogledaj u manualu tj katalogu, ove dve spoljne su mi sumnjive.

 

Pojasni ovo, nama neukima, o čemu se tu radi (i kako)?

 

Pogledaj prethodnu stranicu :-) video klip, gde Srecko sodom uklanja rdju i ostalo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Da ti ne valja struja na tom drugom cilindru imao bi svecicu kao prvi svu zauljenu i masnu ili nema goriva u tom cilindru ili nesto sa kompresijom dok verglas zapusi otvor svecice prstom ako primetis razliku izmedju cilindara proveri ventile ( sto rece lijan) mozda negde ima fals vazduh pa ne dobija goriva iako je karb u redu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Јесте, вентиле нисам проверавао зато што ми колега није донео шпијуне а ја немам те фине. Ако ми донесе сутра одмах ћу то урадити.

 

Купио сам и апарат за мерење компресије. Има ли нека мајсторска "квака" при мерењу компресије?

 

Обратићу пажњу на фалш ваздух... Хвала на савету! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Za merenje kompresije malo zagrejes motor iskljucis paljenje na kil-sviccu i drzis gas do daske ( ne zezam se , zbog otvorenih leptira karbova) slaba kompresija ti je 6 - 7 ispod 6 nece da radi

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

I pre verglanja poskidaš sve svećice ( da olakšaš anlaseru ). Pazi posle da ne pomešaš kablove .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Преконтролисао сам вентиле данас. Са моје лаичке тачке гледишта, испод поклопца вентила је све у добром стању. Уље као ново а брегови без превише трагова коришћења после 47000км (не 37000км како сам раније написао).

 

20131105_133054.jpg

 

20131105_133141.jpg

 

20131105_133212.jpg

 

Резултат:

 

Први цилиндар издувни вентил: 0,04мм

Други цилиндар издувни вентил: 0,06мм

Трећи цилиндар издувни вентил: 0,04мм

Четврти цилиндар издувни вентил: 0,04мм листић не може да уђе

 

Први цилиндар усисни вентил: 0,04мм листић не може да уђе

Другицилиндар усисни вентил: 0,05мм уђе на једвите јаде а 0,04 лабав

Трећи цилиндар усисни вентил: 0,04мм не може да уђе

Четврти цилиндар усисни вентил: 0,06мм мало лававији а 0,07мм не може да уђе

 

Други цилиндар је у реду с'обзиром да је толеранција за обадва вентила 0,03 - 0,08мм (каже књига) али остали скоро па катастрофа јер три вентила нисам могао да измерим јер 0,03мм не постоји на финим листићима за подешавање из Луиса.

 

И кад сам хтео да дотегнем поклопац вентила онако, реда ради са два унакрсна шрафа, код четвртог клипа завијем без проблема а овај код првог без да сам уопште стегао извуче навоје... 1hmm.gif

 

20131105_141540.jpg

 

Баш сам се изнервирао тада... Мореееее, има све ово да отерам у онај красни, побацам у П.М. и има да одем на Јамајку!!! И на крају има да купим ово !!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pa sto ne das nekom majstoru da ti sredi motor,opet ce da te kosta ko Svetog Petra kajgana.... :jok:

 

У Бечу?! Знаш ли ти колико је овде радни сат?! То би ме тек коштало као Светог Петра кајгана!!! Стари мотори се овде исплате само ако их сам средиш.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma doteraj ovamo motor i neka ga sredi Bokilic ili ko vec po tvom izboru i teraj.To ce mnogo manje da te kosta nego sve sto si do sada kupio od alata i instrumenata,zivce da ne racunam.Taj zavrtanj sto je iscupao lozu mozes da sredis sa onim setom,slicno opruzi koja se umetne u rupu i zavrne se zavrtanj.Ne znam kako se zove,to mi je drug dao jednom za kola za svecicu i vrsi posao.Mislim da znas o cemu je rec i video sam u Louisu da imaju,raspitaj se...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

Ljudi pustite coveka da opravlja svoje motore kako zna i ume ne odgovarajte ga od cackanja, budzenja, popravljanja jer mu to sjajno ide. Dajte podrsku, savet, ideju ako to umete i znate u suprotnom nestace jedna od retko dobrih tema ovog foruma.

Srecko nastavi i razvali (dobro si krenuo) pa nek ide zivot.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Ta opruga koju m.mitar spominje zove se helicol i najbolje je za popravku navoja al pre toga vidis da je sraf uhvatio vrlo malo , moguce da je greskom stavljen kraci nego sto treba , proveri da li u rupi ima jos loze pa ako je ostalo pola nadji odgovarajuci sraf i paaazljivo stegni , ako ne ili helicol ili da se prereze na prvi veci , verovatno m-7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 755 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

Zaboravih nesto za proveru kompresije , ako neki cilindar imabas manju komp. od drugih , ima stos da saznas zbog cega. Kad izmeris svakako zapises vrednost onda u taj cilindar uspeš kašičicu motornog ulja pa izmeris ponovo. Ako se vrednost poveca onda je dihtovanje klipa u cilindru , karike , a ako ne ili je do ventila ( pregoreo izduvni recimo ) ili je neko ozbiljno ostecenje cilindra ili je samo crkao dihtung glave. Vidi pa pisi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ma lepo je da se prati tema a da drugi finansiraju....Samo sam mu predlozio jeftinije resenje oko motora,a posle neka ga picani koliko hoce!Nadam se Srecko da nisi pogresno shvatio moj predlog,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Beograd

Iskreno, ja mislim da je Srećko hteo da kupi gotov motor, on bi to već uradio

Meni se više čini da je od onih koji vole ka čačkaju, a osećaj voziti motor koji si sam skroz sredio je nenadjebiv.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12759 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Prvo sam, juče, počeo da čitam ovu temu, pa sam, kad sam naleteo na link, skrenuo na onu temu a onda sam se popodne vratio da završim originalnu...

 

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!

 

Ne zna čovek šta da misli, žao mi što arči pare a zavidim mu što se provodi ko blesav... stvari mogu da izgledaju i ovako i onako ali za 20 godina kad se ovog bude setio krenuće mu suze radosnice.

 

Da sumiramo:

 

a. Katana ostaje u komadu.

b. GS čeka delove.

c. II cilindar na Katani ne radi. Struja na oko ipravna, karburatori servisirani i naštelovani - uzrok misteriozan...

 

 

Ovo sam navojem je stvarno sitnica, rešiće se. Imam laički predosećaj da je situacija sa cilindrom br.2 neka lako rešiva i jeftina glupost.

 

 

p.s. Mislio sa da možda montiraš neku kameru na čelo kao one lampe i da snimaš sve što radiš da se ne bi drndao sa pranjem ruku, uzimanjem aparata, slikanjem, vraćanjem aparata... Po nešto po nekad slikaš a ostalo zabeležiš video snimkom (usput snima i zvuk, možemo da čujemo diapazon psovki koje koristiš) pa kad ti zatreba za sklapanje pustiš film sa sve aduio upustvima koja sebi šalješ iz prošlosti.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 483 postova
  • Lokacija: Smed. palanka
  • Motocikl: HONDA CB 750 boul d"or, free-style

Nemoj Srecko da si na kraj srca, svima nama se nekada desi tako nesto, okrenes se malo, napunis baterije i idemo dalje kao da nista nije bilo. Sto se tice ovog srafa savetujem da odmah prorezes na M7 i ne moras ga busiti jer za M7 se busi burgijom 5,6mm, a on ima toliko i kasnije mozes uraditi "helicoil"ako budes hteo.Moras i poklopac razbusiti sedmicom. "helicoli ti ne savetujem da radis sam, Rupa je slepa, a popravke nema! Sto se tog 2. klipa tice izmeri kompresiju, ako je u servis limitu(po manualu) Onda skidaj karbove, posto struja definitivno nije. Zatvaraj grla rukom i verglaj(ne skidaj svecice), ako nema razlike u depresiji(snazi usisavanja) rasturas 2. karb i skini drugo grlo i proveri kako dihtuje na glavu, ili da nije guma pocepana. Pre svega ovoga probaj jos jedan fazon, uzmi neki celik(kljuc recimo) i ostro lupaj po drugom karbu. Mozda je pri servisiranju iglica zalepila i ne pusta gorivo u lonce, a mozes i radi provere da odvijes srafce na dnu lonceta, ako krene gorivo onda ponovo servis tog karba. Jos nesto I Suzuki Bandit ide kod majstora i moze da se pokvari, nego glavu gore i napred! Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@to crank

 

Хвала ти друже на подршци која ми много значи. Драго ми је да ти је ова моја успорена, или силом прилика успавана, тема привукла пажњу и успела да те толико заокупи да је целу прелисташ.

 

Мало ми тренутно понестало мотивације али недам се ја... Ипак се окреће...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@mikamoto

 

Хвала ти друже на саветима. Увек ми је драго да те "чујем" и унапред се радујем твојим саветима и надам се помоћи. Наравно да ћу те послушати!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Z900 2020

Procitah sve ovo u jednom cugu i druze, skidam kapu na ulozenom trudu i pre svega zivcima. Imas alat i uslove za rad pa polako, bez nervoze.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja