Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
On 20.6.2012. at 20:47, Sr3ck0 je napisao:

Понудим ја тих 400€ и постанем власник једног вероватно проблематичног мотора због кога ће ме болети глава, али тога тада нисам још био свестан!!!

Da citiram deo  prvog posta, da se ne zaboravi! :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Srecna nova godina svima! Sve najbolje!!!

17 hours ago, pronto said:

Auspuh je u pitanju?!

Ja sve na pameti imam neko kućište...

Onda džaba lepljenje. Mislim ima i za to preparat...al' da ga veže smrtno.

Nego, ova ideja sa brezonima je super...ali da ih nadješ adekvatne, da nisu celom dužinom narezani, već da je na tom delu koji nije zavijen pun presek. Za stezanje preko uz običnu podlošku možeš da staviš i samosiguravajuće matice. Ima ih i sa proširenjem na nalegajućoj površini, kao da je već podloška ispod.

Naravno ne one sa najlonskom "kočnicom", već kompletno od metala. Ima ih u raznim varijantama.

Izgledaju elegantno i rade posao...s' tim da iz njih brezon ne viri više od par milimetara. Em je ružno, em može da uhvati koroziju i onda zajebancija da se odviju matice.

Aj i ja da kazem koju pametnu :D Ovo deluje kao prilicno dobro resenje. A taj deo navoja sto viri se moze zastititi maticom zatvorenom sa jedne strane. Tako nesto planiram i ja da odradim kad dodje do toga. 

 

A sto se tice farbanja rama. Slozio bi se sa kolegom koji je rekao da je bilo jos samo par srafova da se skine i ram bi bio kompletno go. Bukvalno dan posla da se to sve skine i vrati. A ako ovako detaljno radis na masini, sto ne bi uradio i to kako treba? 

I ja sam krenuo pre par meseci sa mislju da samo "zamazem" malo zadnje vile, pa sam skapirao da je ram rdjav na sve strane. Cak i ako negde boja deluje ok, ispod je bila rdja. Za 9000 sam dobio peskiranje i plastificiranje. Mislim da je to vecno. To sto se zafarba, prvi kamencic ce da odvali, a ovu plastiku sam jedva skalpelom gulio sa delova gde nije trebala da bude.

Uzdravlje, 
Nemanja 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Данас сам вратио све на своје место. При томе сам мало бацио поглед на инсталацију делова уклоњених за фарбање.

Пазите сад:

 

IMG-20190103-100026.jpg

 

IMG-20190103-100218.jpg

 

IMG-20190103-100041.jpg

 

IMG-20190103-100345.jpg

 

IMG-20190103-100459.jpg

 

Очигледано је да су жице сечене... Како што се види, неке су настављане другом бојом а неке боју на боју рекао бих оригиналним жицама па ми није баш најјасније што су уопште и биле сечене... :zbunjen: 

Али бар су имали два кликера да их залетују...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Има ли неко некакву идеју одакле је ова жица:

 

IMG-20190103-145243.jpg

 

IMG-20190103-145249.jpg

 

Кад сам купио мотор била је ту и дуго је  била на том месту причвршћена јер је оставила отисак на гумици.

 

Превише је кратка да било где стигне:

 

IMG-20190103-145301.jpg

 

IMG-20190103-145310.jpg

 

осим можда на масу (минус пол) акомулатора који би био овде:

 

IMG-20190103-145348.jpg

 

ако то има смисла?

 

Очигледно жица од масе...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Mozda neki dodatni uredjaj? Lici kao masa koja ide na aku. Neki rele za svetlo, sirena dodatna... akonimas shemu i nema je na njoj, ukloni. A zice su mozda nastavljane jer je izolacija pukla, a mozda drugi korman pa falilo, ima 100 varijacija na temu. Shema i lepo upratis, zaletujes kako treba, termo buziri i ne mislis o tome narednih 30 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ova žica je verovatno masa. Ponekad ljudi u cilju održavanja motora - prefarbaju neki deo rama ( zbog oguljenosti ili korozije ), pa posle kad vrate ono što su skidali zbog farbanja - nemaju masu, pa da ne bi opet sve skidali i gulili - sprovedu masu dodatnim kablom. Može i tebi to da se desi zbog ovog zafarbavanja rama . 

  Što se tiče brezona za auspuh, ima još jedno rešenje, a to je napraviti brezone na dve mere - na primer: Ako ti je brezon sa navojem M6, i ako ima mesta i zdravog materijala u glavi motora, onda u glavi urežeš navoj M8, a daš metalostrugaru da ti napravi brezone koji će sa jedne strane biti navoj M8, a telo brezona 6 mm i navoj na drugoj strani M6.  Možda ima i da se kupe fabrički tako urađeni . 

   

NK101.90-500x500.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Da se ja pitam, ja bih sklonio tu zicu. :D 
Masa mora da ide na kuciste motora. Tako je i na kolima. Kabel od "-" akumulatora je zasrafljen nekad na anlaser, a nekad negde oko kartera. Inace mozes imati problema sa radom motora. Nece raditi svecice kako treba.  
Ovaj kabel je tanak za bilo kakvu masu, osim ako je tu bio neki dodatni uredjaj, alarm ili sta vec. 

 

9 hours ago, abarth_maniac said:

Shema i lepo upratis, zaletujes kako treba, termo buziri i ne mislis o tome narednih 30 godina.

i upravo kao sto je kolega rekao. Treba te sve kablove pregledati. Ko zna kakvog jos kurslusa ima :D 

 

 

Kako nista Zivota? Ovo samo sto se nije upalilo. :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

I ja sam prvo pomislio da je od mase, ali nekako mi je tanko delovao pa me je to zbunilo.

 

Inace, jedini ispravan metod je da nadjes (ako je vec nemas) semu od tvog motora i celu instalaciju pretreses i slozis kako treba po semi. Uz to kriticno pregledas ceo snop kablova i zamenis sta treba. Verujem da je to jedna glavobolja vise trenutno ali kasnije ces biti jako srecan sto si to napravio kako valja. Pogotovu ako motor planiras da ostavis kod sebe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star
14 hours ago, Sr3ck0 said:

 

IMG-20190103-100041.jpg

I ova leva stopica samo sto nije otpala. Jos malo cimanja i nema je. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
Pre 10 sati, drumskalisica je napisao:

Ova žica je verovatno masa. Ponekad ljudi u cilju održavanja motora - prefarbaju neki deo rama ( zbog oguljenosti ili korozije ), pa posle kad vrate ono što su skidali zbog farbanja - nemaju masu, pa da ne bi opet sve skidali i gulili - sprovedu masu dodatnim kablom. Može i tebi to da se desi zbog ovog zafarbavanja rama . 

  Što se tiče brezona za auspuh, ima još jedno rešenje, a to je napraviti brezone na dve mere - na primer: Ako ti je brezon sa navojem M6, i ako ima mesta i zdravog materijala u glavi motora, onda u glavi urežeš navoj M8, a daš metalostrugaru da ti napravi brezone koji će sa jedne strane biti navoj M8, a telo brezona 6 mm i navoj na drugoj strani M6.  Možda ima i da se kupe fabrički tako urađeni . 

   

NK101.90-500x500.jpg

Врло је могуће...

За брезоне знам да постоје овакви. Немци чак имају за њих посебно име ал не могу да се сетим да ме убијеш сад...  ДХЛ ми јавио да ми сутра стиже пакет али не знам да ли ми стижу фине урезнице или HeliCoil. 

Видећу сутра али највероватније ће навој бити поправље са њим (HC)

 

Pre 4 sati, NoX2SR je napisao:

Masa mora da ide na kuciste motora. Tako je i na kolima. Kabel od "-" akumulatora je zasrafljen nekad na anlaser, a nekad negde oko kartera. Inace mozes imati problema sa radom motora. Nece raditi svecice kako treba.  
 

i upravo kao sto je kolega rekao. Treba te sve kablove pregledati. Ko zna kakvog jos kurslusa ima :D 

Маса са мотора се на овом мотору шрафи на минус клему релеја анласера. То је један дебео црни кабал дебљи од ове жичице бар три пута (мало тањи од цигаре) А пошто је мотор скинут не може тренутно да се види.

 

20121119-160248.jpg

 

То је ова жица са гуменим "поклопцем" да се тако изразим...

 

IMG_3231.jpg

 

Ево где се шрафи.

 

Pre 3 sati, Savan je napisao:

I ja sam prvo pomislio da je od mase, ali nekako mi je tanko delovao pa me je to zbunilo.

 

Inace, jedini ispravan metod je da nadjes (ako je vec nemas) semu od tvog motora i celu instalaciju pretreses i slozis kako treba po semi. Uz to kriticno pregledas ceo snop kablova i zamenis sta treba. Verujem da je to jedna glavobolja vise trenutno ali kasnije ces biti jako srecan sto si to napravio kako valja. Pogotovu ako motor planiras da ostavis kod sebe.

То јесте од масе и оригинална је. Потпуно је иста као и још пар потпуно једнаких које се све негде на маси.

 

За шему ћу се потрудити и биће урађено.

 

pre 41 minuta, NoX2SR je napisao:

I ova leva stopica samo sto nije otpala. Jos malo cimanja i nema je. 

хахах Па, отпала је само нисам сликао... :neznam: :lol2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L
pre 18 minuta, Sr3ck0 je napisao:

Маса са мотора се на овом мотору шрафи на минус клему релеја анласера. То је један дебео црни кабал дебљи од ове жичице бар три пута (мало тањи од цигаре) А пошто је мотор скинут не може тренутно да се види.

 

20121119-160248.jpg

 

То је ова жица са гуменим "поклопцем" да се тако изразим...

 

IMG_3231.jpg

 

Ево где се шрафи.

 

То јесте од масе и оригинална је. Потпуно је иста као и још пар потпуно једнаких које се све негде на маси.

 

Извињавам се јер сам вам дао погрешну информацију... :grr:

 

Жица са слике ЈЕСТЕ са анласера и зато се качи на његов релеј...

 

Али ова жица десно која виси је маса мотора а она која излази из анласера је та која се шрафи на релеј:

 

IMG-4968.jpg

 

Овде се боље види:

 

IMG-4227.jpg

 

а била је прочвршћена овде:

 

IMG-4216.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

На предзадњој слици се види о она жица за коју сам вас питао у задњем посту, она за масу... Одувек је била ту. Тако сам купио мотор...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Moguce da anlaser dobija masu preko kucista, a plus da ide na relej. Relej je zakacen na masu i tu ne treba neka bas debela zica, a "okida" ga signal sa prekidaca (+). 
 

24 minutes ago, Sr3ck0 said:

 

IMG-4216.jpg

Sve ce to biti ok ukoliko se na taj sraf, gde se kaci masa sa motora, zakaci i kabel koji ide na minus od akumulatora. I to ti je dobro jer znas da imas jedan sraf sa kog mozes sigurno izvuci kvalitetnu masu. Zato je neko mozda i vukao odatle taj mali kabel za neki uredjaj. Tako da je mali visak delova :D 

 

A sto sam pricao za peskarenje i plastificiranje rama. Vidis da, gde god da pogledas, bode oci po koja tackica rdje. Zreo je za peskarenje. :)
 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Ima dobar fazon za testiranje kablova da li su u prekidu. Svakako vizualno treba sve dobro pregledati. Da slucajno negde nije pukla izolacija i to sanirati. Da li menjanjem kabela ili sa termo buzirom. 
Unimer sa pipalicama, ako mogu da se zaglave u dzeksne ili sa malim krokodilkama. Zakaci se kabel sa obe strane i unimer prebaci na "pistanje". Onda protresti kabel i slusati pistanje. Ono mora da bude konstantno. Ako prekine, kabel je u problemu. 

Tako ja pregledam kablove ako sumljam da su u prekidu.

Posle tretmana svih kablova,  pocnes i sam da pistis kao unimer :D 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Стигле урезнице и нарезнице синоћ:

 

IMG-20190106-133102.jpg

 

После првог одушевљења данас хладан туш кад сам мало детаљније погледао. Јако лоша завршна обрада једног тако прецизног алата да је то невероватно...

 

IMG-20190106-133201.jpg

 

IMG-20190106-133232.jpg

 

IMG-20190106-133405.jpg

 

IMG-20190106-133541.jpg

 

IMG-20190106-133645.jpg

 

На крупнијем навоју се још боље види:

 

IMG-20190106-133752.jpg

 

IMG-20190106-133806.jpg

 

Надам се да ћу некако прочистити навоје... На урезницама ће ми бити мало лакше јер ћу једну у другу (има 1. и 2. завршна урезница) и то ће како -тако бити ок. Али како и шта са нарезницама?! Лепо се види на сликама где је проблем...

 

Пазите сад ово:

 

IMG-20190106-133705.jpg

 

Нарезнице имају само овај један зарез и један шраф који је држи у лежишту. Да ли је то довољно? Нисам баш сигуран. Нема као што је то уобичајено 3 под углом од 120° али изгледа да ипак важи она народна:

 

"Колико пара толико и музике"

 

али ја тренутно за бољу музику нисам имао па како буде...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2817 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Obicno i jedan imaju, nema potrbe za vise, samo vise posla oko njih. Ja bar nisam vidjeo te sa tri

Послато са Redmi 4X уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Захтев за враћање производа послат продавцу и Ebay-у.

Треба да добијем одговор од продавца до 10.01. а ако не онда ће бити умешан Ebay...

Срање...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6297 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Baš..

Kako i ti sam reče jedan takav, precizan alat, apsolutno ne bi trebalo tako da izgleda. Umesto da pomogne, napravio bi dodatne probleme.

Velika većina navoja na motociklima su standardni, M5x0.8,M6x1 i M8x1.25...i za početak će biti dovoljno da uzmeš tih par komada u boljem kvalitetu.

Gledam ovaj set ( već sam vidjao nešto slično na štandovima vašarskih prodavaca) ima tu stvari, koje i da valjaju...ne bi ih sigurno upotrebio nikada.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

To sam i ja pomislio. Uzmi koje ti trebaju tih par ali uzmi kvalitetne i na komad. Platices ih po 10-15€ komad ali ćeš imati stvar koja je doživotna.

A taj ceo kofercic si platio verovatno koliko i tih par koštaju tako da nije iznenadjujuce da nije bas kvalitet. Ali opet i takav sličan set može nekad da odradi posao kući iako je težak overkill toliki set za par navoja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dovoljan je i taj jedan zarez za obradu, nemoj da se bojis, ja sa tim jednim zarezom rezem navoje na masini gde su opterecenja veca ali i konstantna, nikad nije pustilo

 

 

Ovaj komplet ureznica i nareznica je MOZDA lep ali samo u izlogu, vrati to ako je moguce, radim sa tim alatom i ovo je apsolutno neprihvatljivo - veruj mi ne zajebavam te, kao prvo sto je taj alat mekan, amaterski, veoma grub, pitanje je da li bi uspeo da sa tim urezes navoj na novom materijalu i na sta bi to licilo

Tebi treba tri ureznice i tri nareznice , M6-M8-M10 , nista vise. Moj ti je savet da kupis masinske ureznice ali ne sa ravnim delom rezanja nego sa zavojnicom, telo im je duze pa si komotniji, po pravilu nemoze biti losa zbog nacina ostrenja i na kraju tako je naostrena da sama sebe cisti i izbacuje opiljke napolje pri radu. Ove sa ravnom ostricom imaju sklonost da se zaguse a ti radis aluminijum tako daaaaa .....

Aluminijum dok obradjujes , alat malo nakvasi faminom

u prilogu saljem sliku ureznice koju ti toplo preporucujem, kad zavrsis posao eto ako treba otkupicu je da ti ne stoji bacena

Masinski-ureznik-M8x1-HSSE-Emuge-LEVI_slika_O_75160645.jpg

  • Hvala 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Мир божји, Христос се роди!!!

Желим свима срећан Божић, Много здравља и весеља! 

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja