Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: KLE, GS500E, JAWA 350

Moram i ja da pretresem moju masinu, troskari ulje i dimi pomalo ali pali na zub. Fantastican motorcic. Mislio sam da ga prodam jer ga godinama ne vozim (imam noviju masinu) ali nemam srca. Sredicu ga onako meraklijski za svoju dusu - farbanja, poliranje, nove gume, pretresanje masine....Ova tema mi je dala dodatanu motivaciju i zelju da ulozim u mog vrsnjaka. Ovaj primerak je iz 1982.godine. Evo neki foto...

post-9866-0-30542700-1364955278_thumb.jpg

post-9866-0-32787600-1364955371_thumb.jpg

post-9866-0-57527400-1364955504_thumb.jpg

post-9866-0-71341700-1364955597_thumb.jpg

post-9866-0-07557400-1364955769_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

@batakrca

 

Posto je to tvoj motor vec duze vreme, kako sam kazes, onda znas u sta ulazes i u kakvom je on stanju. Po slikama bih rekao da ima da se poradi na njemu ali mnogo manje nego na mom motoru. Mislim da se neces pokajati. Motorce ekstra! :takoje:

 

Drago mi je da ti je moja tema dala podstrek da sredis svoj motor koji to svakako zasluzuje. Neka i potraje ali kad ga sredis... :ooo:

Ja trenutno malo lutam zbog delova i tema je malo zapostavljena :neznam: ali nije zaboravljena. :aha:

 

Eh da, bio sam kod majstor-Bokilica na kafi pri polasku za Austriju. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 76 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Tricikl

Sto se bakcete sa susacima i sa sodom?Ja peskarim 30 god sa dunavcem prosejanim,nekad pokupim pa ponovo sa istim peskarim.Suvi led se pravi na svakom suzenju gde prolazi vazduh pod pritiskom.Odvij iglicu ventila na naduvanoj gumi od kola izlece suvi led ili vlazi zavisi od spoljasnje temoerature i pritiska a u gumi nema kompresor.Vazno je da imas pistolj za peskarenje da je protok vazduha odgovarajuci tvom kompresora.Na pistolju ima stelujuca dizna kojom stelujes protok peska.Mozes da peskaris fino kaeburator tako da ga ne ostetis a mozes i felnu pozdrav,ako vas interesuje jos nesto pisite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Sto se bakcete sa susacima i sa sodom?Ja peskarim 30 god sa dunavcem prosejanim,nekad pokupim pa ponovo sa istim peskarim...Vazno je da imas pistolj za peskarenje da je protok vazduha odgovarajuci tvom kompresora.Na pistolju ima stelujuca dizna kojom stelujes protok peska.Mozes da peskaris fino kaeburator tako da ga ne ostetis a mozes i felnu pozdrav,ako vas interesuje jos nesto pisite.

 

Hvala Majstor-Zorane, ako nešto ustreba pitaću. :takoje:

 

Срећко, је л' ти то спремаш нову тему звану Суза ГН?

 

Ma ne, bio sam da se upoznam sa čovekom i da popričamo malo. A što kuva dobru kafu...:ooo:::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Srecko,sta ti treba od Bokilica pa mu toliko hvalis kafu? :P

 

Од мајстора таквог калибра увек треба "нешто".

Е сад, то што сам ја пио добру кафу коју је он лично скувао, пааа проценио човек (надам се са разлогом) да ја вредим да се он деранжира кувањем исте.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Пошто за овај мотор недостају тренутно неки делови и док се исти не нађу нема даљег посла.

 

Међутим, другу епизоду ове сапунице можете погледати ако кликнете овде: Suzuki GS 450L

 

a овде до скорог виђења... :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Стигла друга глава:

 

20130516_174319.jpg

 

али нема разлога за радост јер није иста 1hmm.gif

 

20130516_180520.jpg

 

оргинална глава:

 

IMG_4872.jpg

photo hosting software

 

Нема шраф између 2. и 3. цилиндра а то је већ проблем, тј. питање је да ли се то може без проблема стегнути?

 

Потрага се наставља... А толико сам се радовао док сам чекао испоруку...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Зато бар брегасте изгледају као нове, ако су исте... Оргинална глава је код Бокилића па не могу упоредити тенутно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

А наварити, обрадити и избушити? То бар не би требало ба буде проблем, ако су све мере исте... :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

А наварити, обрадити и избушити? То бар не би требало ба буде проблем, ако су све мере исте... :stabre:

 

Па не знам... Морао бих да питам Бокилића. То би морао да буде мајстор екстра класе.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

99,99% da nema apsolutno nikakve veze. Pogledaj, to je mali šraf, sigurno se steže i silom koja je značajno manja od "glavnih" šrafova. Ako su majstori projektovali ovu glavu bez tog šrafa, 100% ne može da se uvije, pošto su sve ostale tačke iste. Pakuj to!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

'Фала Богу имамо варилаца светске класе.

 

Својевремено, пре 30-ак лета, је један чика-чика из Бежаније извесном Бабури заварио гомилу откинутих делова и наварио исто тако много недостајућег на блок RD350. Дотични Бабура је с њом побеђивао више пута у првенству тадашње нам отаџбине.

 

С обзиром на технолошки напредак који нас је све снашао у међувремену, не видим проблем.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Cika Dule, na zalost sa tehnoloskim napredkom paralelno ide i sve veci nedostatak domisljatosti, pa je dobrih majstora sve manje, a sklapaca delova sve vise..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 493 postova
  • Lokacija: NL / Bgd
  • Motocikl: Honda Vision

Нема шраф између 2. и 3. цилиндра

 

Koliko vidim postoje 4 srafa izmedju 2 i 3-og :-)

 

Taj mali nece da pravi problem, ako sve drugo naleze kako treba, da li se glave poklapaju po broju (part number)?

Moguce da je ova novija menja postojecu, opet pogledaj po broju.

 

Sta si uradio za klipove/karike/cilinde je li to provereno, premereno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Никако не могу да нађем каталог резервних делова са бројевима. Ако неко има каталог резервних делова био бих ВЕОМА захвалан за исти.

Имам само сервис мануал.

Клипови су у средини толеранције за стандард али ми 4. цилиндар бежи на 1. специјалу тако да ће морати други клипови и карике (0,5мм већи) и разбушивање цилиндара.

 

Ја сам мислио на тај мали (6мм на крају отвора за ланац) који недостаје.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Нема овог проклетог модела (GS500EX - 1981.) нигде!!!:gaa: :gaa: :gaa:

 

Kaд се човек роди без среће а зове се Срећко ништа горе нема!!! :besan: Каква иронија и игра судбине... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Де, де... немој да мрачиш.

 

Мени се чини да су у Сузукију у једном тренутку схватили да код тог "бунара" за ланац може да се догоди да цурне уље, па додали "јупицу" да може да се шрафићем додатно стисне та секција и осигура од евентуалног цуркања.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Био сам у радионици да проверим и премерим главу. На жалост, потврдиле су се моје сумље да глава ипак не може са се намести. Може али би то захевало велике преправке.

 

Још једном је вера у људе и њихово знање постала узрок нервирања и бацања пара (а после неко каже дај мотор на пробу!? Ма ништа без пара!!!!)

 

Ево шта се десило:

 

Нађем ја ову главу на е-Бај-у и пошаљем господину инжењеру маил и лепо га питам да ли глава паше на мој мотор пошто је ова од 550. И он каже не може. Гледам ја на сликама, осим малог шрафа од 6мм, све је исто. Ево како је продавац описао главу:

 

Цитат са е-Бај-а:

 

"Gebrauchter Zylinderkopf mit Nockenwellen, kompl. wie abgebildet, für die alten GS 550 Modelle .!!! Es gibt zwei verschiedene Köpfe. Hier handelt es sich um einen S-5 Kopf ( siehe Kennzeichnung unten im Kopf) für Modelle mit Unterdruckvergaser. Der Zylinderkopf wurde vom Vorbesitzer aufbereitet und neu lackiert. Normal gebrauchter Zustand. Nocken einwandfrei. Alle Gewinde in Ordnung."

 

У преводу:

 

" Половна глава мотора са брегастим осовинама, комплетна, као на сликама за старије ГС 550 моделе. Постоје две различите вресте глава. Овде се ради о једној S-5 глави (ознака одоздо) за моделе са вакуумским карбуратором. Главу је бивши власник очистио и офарбао. У нормално употребљивом стању. Брегасте осовине одличне. Сви навоји у реду."

 

Верујући му на реч нисам више проверавао величину усисног канала јер је навео да је то глава за вакуумске карбураторе, а то су ови:

 

IMG_4410.jpg

 

Мене је пре свега занимала доња страна на коју долази дихтунг због тог шрафа. Пуче ми данас да премерим и усис, а имао сам шта и да видим... Глава је за шибер или потезне карбураторе:

 

20130518_121635.jpg

 

Ово су димензије за вакуумске карбураторе (Mikuni BS 32 SS):

 

20130518_111600_Kopie.jpg

 

20130518_120956.jpg

 

20130518_121120.jpg

 

Очигледано је да глава и гуме не пашу:

 

20130518_121229.jpg

и те димензије је требало ова глава да има јер је "инжењер" тако навео у опису (али то не умањује мој кретенизам -читај- веру у људе), а у ствари добио сам главу са овим димензијама за Mikuni VM 22:

 

20130518_111600.jpg

 

20130518_121919.jpg

 

20130518_121946.jpg

 

Далеко је ово од истог али Шваба изгледа не зна разлику:

 

20130518_121835.jpg

 

Гуме од VM 22 одговарају перфектно:

 

20130518_121528.jpg

 

Ево и главе са тим, за њу предвиђеним карбураторима:

 

20130518_122607.jpg

 

За кретена је ово исто!?

 

20130518_121758.jpg

 

20130518_122633.jpg

 

Са доње стране уопште није ништа толико критично. Ставио сам стари дихтунг да упоредим:

 

20130518_123228.jpg

 

и једина разлика је ова рупа:

 

20130518_123254.jpg

 

све остало је у стоту исто!!!

 

Ако би ставио ову главу и ове карбураторе, то повлачи и преправку. Морао бих да купим друге гуме између карбуратора и главе (које сам већ нове купио) као и између карбова и аир бокса (које сам такође купио). Морао би да мењам и аир бокс јер није исти а питање је да ли би морао да мењам и филтер за ваздух, морао бих да сервисирам друге карбраторе и да купим делове за њих (а и то сам већ урадио)... итд.. идр...

 

И кад ја кажем да су Германи кретени, ви ми не верујете!?

 

Шта сад ја да радим!!!!??? :gaa: :gaa: :gaa: :gaa: :gaa:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Kaд се човек роди без среће а зове се Срећко ништа горе нема!!! :besan::gaa:Каква иронија и игра судбине... 1hmm.gif:gaa::gaa:

 

Да ли вам је сад јасан овај мој пост?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa jedino da te tešim sa ovim : Dobro si prošao, mogao si kupiti možda i radilicu, klipove, i ko zna šta još ( bila bi šteta mnogo veća ) . Sad jedino da i ti tu glavu okačiš na E-bay pa da povratiš novce . :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Хвала Лале, у праву си, увек има горе. Вероватно ће и завршити он лајн...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja