Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ma meni je skoro i jasno zašto je prestao sa radovima, ali mi nikako nije jasno zašto je prestao da se oglašava (odgovara) u svojoj temi?

:neznam:

 

:Mina:

 

Пребацујем тему у Word, стигао сам до 25. стране.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pored onoooliko fotki, nema šanse da je zaboravio.;)

 

Eeee,godine cine svoje! :zvizduk: Ni on se vise ne seca zasto je sta slikao! :lol:

 

Зајебавате стар народ!? :zbunjen::lol: :lol: :lol:

Остарићете и ви једном...:Mina::zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Jel' planiraš da izdaš knjigu? :stabre:

 

Materijala svakako ima.

 

Evo, ja ne pamtim kad sam zadnji put bio u biblioteci, ali za ovakvu, slikovitu, siguran sam da bi se mnogi uclanili....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Odgovaraju li delovi od gs550, ako odgovaraju, imas u ovom momentu par glava i bregastih na ebay.

 

На жалост не, јер су клипови на 550 у пречнику 56мм а на 500 су 53мм и у томе је проблем, нема добрих делова.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Srecko,jer mora airbrush sa donjim spremnikom za farbu ili moze i sa gornjim.Imam jedan ruski sa gornjim spremnikom pa bi sa njim da peskarim ako moze!Ajde objasni to malo bolje ako si radio sa tim vec,sigurno ima jos ljudi na forumu koje ovo interesuje! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Неки кажу овако а неки онако...

 

На нету сам налазио коментаре много људи да нису задовољни са доњим спремником јер кажу да не вуче равномерно средство за пескарење (песак или стакло, све једно). Такође већина одговара од тог посла јер кажу, то траје бесконачно јер је дизна превише мала. Сви до једног саветују набавку мало озбиљније опреме. То је и главни разлог што још нисам користио своју опрему. Можда ћу и продати компресор за исту цену коју сам га платио (150€) па ако има заинтересованих... Иначе за аирбраш је одличан!!!

 

Овакву опрему користе за пескарење само ако нешто треба нда изгледа ка аирбраш а у ствари је урађено пескарењем, значи, баш прецизно!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

To je tacno,ali ja na ovom ruskom imam dizne od 0,5 do 1,2mm.Nisam nikad probao da peskarim sa njim ali probacu sa sodom cisto da vidim kako radi! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

To je tacno,ali ja na ovom ruskom imam dizne od 0,5 do 1,2mm.Nisam nikad probao da peskarim sa njim ali probacu sa sodom cisto da vidim kako radi! :takoje:

 

За соду ће ти требати онај спремник који одваја нечистоће из компримованог ваздуха (влагу поготово). Ја сам направио пиштољ за сода-бластинг али ми се врло брзо овлажи сода и залепи на излазу из пиштоља. Пробај па јави како је прошло јер и мене интересује. Иначе први минут ради опасно добро, претвара старо у ново а прљаво у чисто, док се не овлажи...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ako mislis na filter,imam dva ispred pistolja.Jedan sa regulacijom pritiska i drugi sinter koji odvaja necistocu i vlagu!Mislim da je to dovoljno za sodu ili...? :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Kragujevac,Serbia
  • Motocikl: Trenutno nemam,ali se nadam da će biti jednog dana.

Ne znam mnogo o peskarenju,jer ga ne koristim.Znam malo,onako informativno,kako to funkcionise.Ali za tu vlagu u sodi,zar ne bi mogao da se koristi silikagel,za skupljanje vlage? To je onaj prah koji se koristi u kesicama,koje se stavljaju u patike. Ili da se u ceo uredjaj ubaci neki grejac,preko koga bi isla soda,pa da vlaga ispari. Pozdrav. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Види овако, влага није у соди!!!

Кад се ваздух (у комресору) сабије под великим притиском, рецимо 8 Бар-а, као споредни продукт сабијања се јави вода - влага у посуди компресора. Верујем да си имао прилике да видиш да на резервоару за ваздух постоји вентил са доње стране. Е тај вентил служи да се с'времена на време испусти влага напоље. И кад се то уради то ипак није довољно да ваздух буде стварно сув и потребан је филтер на излазу из резервоара а пре црева који одваја влагу. Тај филтер на мом компресору не постоји и зато имам проблем са влажењем соде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ne izbacuje se vlaga Srecko iz boce kompresora nego voda koja je nastala upravo kako si objasnio.A drugo,imas da kupis pripremnu grupu ili filtere za taj kompresor,posto se koristi za airbrush.takodje imas i za airbrush da kupis sinterovani filter za vazduh koji ide direktno na airbrush preko brze spojnice!Ja sam to kupio za moj airbrush zato znam.Cak i taj mali filter ima ventil za ispustanje vode na sebi!Pozdrav! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ево како ради мој пиштољ за соду:

 

 

Лепо се види осовина лептира са опругама како је одлично очишћена а то сам пробао и нисам снимао. Кад сам почео снимати било је добро али већ на 22 - 25 секунди је приметан слабији учинак чишћења. При крају се види како се већ влажна сода лепи на карбуратор. Такође је приметна влажна сода на поду.

 

Значи, морам набавити филтер...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Filter kod nas mozes da kupis za oko 30 evra!Mislim da je Viliger u pitanju i solidno radi!I to sa posudom za ulje za pneumatske alate. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Uredjaj za odstranjivanje vlage iz komprimovanog vazduha(ili ti ga majstorski susac vazduha) kosta od nekoliko stotina eura polovan pa do par hijadarki eura za novi sve u zavisnosti od protoka vazduha sto veci protok veca i cena.Nije ista stvar odstraniti vlagu iz vazduha i odstraniti vodu iz kompresorske boce.Srecko cini mi se odlicno zna o cemu pricam,vlazan vazduh je veliki problem i nije ga lako jeftino resiti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Pa ovo sto sam mu predlozio je najjeftinije resenje.On nema nijedan filter koliko vidim,tako da mislim da ce mu to resiti problem jer ipak ovo nije profesionalni kompresor i pistolj za peskarenje pa ne treba ni preterivati sa nekim profi filterima i susacima vazduha,zar ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Slazem se bolje ista nego nista ,sto kaze nas narod kad nema kise i grad je dobar.Problem sa sodom je sto je jako hidroskopna,sa peskom je vec lakse.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja