Jump to content

Moto Zajednica

popravka abs plastike

Recommended Posts

  • U prolazu, 29 postova

Abs plastika se vari abs elektrodama i to je jedini siguran nacin da se pukotine ne plastici poprave,sve ostalo je budzenje.Ja se radim varenje svih vrsta plastike na motorima,ako ti treba zovi,resicu ti problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Najbolja varijanta je parce ABS-a, lemilica, duvaljka i varenje. Cak je i dobro utopiti neceg unutra da "armira" pukotinu. Ja koristim municiju od heftalice. 

Ne znam koja vrsta plastike je plexiglass. Znam da ga drugar lepi nekom hemijom kojoj uvek zaboravim ime. Nije aceton. Valda je to ono sto moze da uspava kad se stavi na krpicu, pa udahne :D Uglavnom, on u to razmuti piljevinu od pleksija i dobije se gusta tecnost. Sa time namaze spoj i saceka da ona hemudza ispari. Posle toga pleksi puca pored, a nece tamo gde je lepljen. Ukoliko ta hemudza rastvara ABS, onda se moze uraditi isto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering
1 minute ago, NoX2SR said:

Najbolja varijanta je parce ABS-a, lemilica, duvaljka i varenje. Cak je i dobro utopiti neceg unutra da "armira" pukotinu. Ja koristim municiju od heftalice. 

Ne znam koja vrsta plastike je plexiglass. Znam da ga drugar lepi nekom hemijom kojoj uvek zaboravim ime. Nije aceton. Valda je to ono sto moze da uspava kad se stavi na krpicu, pa udahne :D Uglavnom, on u to razmuti piljevinu od pleksija i dobije se gusta tecnost. Sa time namaze spoj i saceka da ona hemudza ispari. Posle toga pleksi puca pored, a nece tamo gde je lepljen. Ukoliko ta hemudza rastvara ABS, onda se moze uraditi isto. 

U linku iznad je opisano kako je covek to radio sa acetonim i abs plastikom. Otopi je u acetonu dok ne napravi smesu i onda maze sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Gledao sam da se providne plastike resavaju providnim epoxy-jem. Ako nesto pomaze.. Posle se smirgla, pa polira i na snimcima je bilo neprimetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2729 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Abs se rastapa u acetonu. (Naucih to uz 3D printer) ali nisam pokusavao da lepim plastike, nego sam pravio sloj na ploci stampaca da se model bolje zalepi... ko je stampao zna kakva je patnja zadrzati element na plocinza vreme stampe, jer ABS ima visoku temperaturnu dilataciju za razliku od PLA plastike. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 353 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio Free (sa dusom zmaja), Yamaha XVS 650 Drag Star

Cime lepis dva modela od PLA? Od acetona, PLA mi samo pobeli. ABS nisam koristio na stampacu. Kada sam ih lepio sa epoxy-jem, pojavljivale su se pukotine na ferbi duz spoja. 
Jel si probao onaj Intesa lak za kosu? Od kako prskam staklo sa tim, model jedva odlepim posle stampe. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja