Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Grčkoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Ima li ko preporuku ili kontakt za smeštaj na Halkidikiju, ili bilo gde drugde na kontinentalnom delu grčke. Hitno je! Ostrva ove godine otpadaju, a ovo što sam uspeo da do sada iskopam na netu je bezobrazno skupo! jbt, ispada da je tasos preko ;nikane; najjeftinija varijanta....

 

Rešen problem. Ove godine Neos Marmaras :) Uplatio smeštaj na paradise beach-u preko Paradiso club-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Ajmo POMOC prijatelja.

 

Situacija je sledeca,pre par dana sam poceo da razmisljam da odemo na more(supruga,klinac 3god i ja)

 

E sad,neznamo mnogo,ali ono sto znamo je sledece:

 

- nismo nikad isli

- idemo autom

- iznajmili bi apartman sto blize plazi(koja ima dosta plicaka)

- ostali bi 10-ak dana (manje-vise)

- najvaznije,da je mesto sto mirnije i da nema haosa,ludila,diskoteka,klubova itd,vec da odmor bude stvarno odmor

- moramo da se vratimo do septembra,a isli bi posle 10.08

 

 

Kakva je situacija oko papirologije,auto se nevodi na moje ime,imam zeleni karton.Planiram da uradim ovlascenje na svoje ime,ALI me zanima da li mora i medjunarodno ovlascenje i medjunarodna vozacka?

 

Ajd neko ko ima info iz prve ruke,gde sta kako,hvala :Mina: :Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Ja sam sada stigao sa lefkade e sada ima par mesta gde se moze odsesti na lefkadi po meni najlepse mesto je Agios Nikitas malo mesto celo pretvoreno u pesacku zonu , sa plazom a ako ides kolima moze obici jos dosta prelepih plaza.inace cela lefkada kao ostrvo je dosta mirna. Ni jedna plaza nije pretrpana turistima.A sto se kola tice tu ti ne mogu pomoci. Isao sam busom

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

@ miksamgm

 

Prvo treba ti zeleni karton za prolazak kroz Makedoniju, i medjunarodno ovlascenje. 1500din AMSS

Imas brdo lepih i mirnih mesta ali sve zavisi od tvog budzeta. Ako imas vise para definitivno neko ostrvo. Nikako glavni grad neke regije ili ostrva tu je uvek ludnica. Prvo se odluci za regiju pa onda za mesto. Sto ti rece covek Lefkada je prelepa ali malo skuplja nego ona standardna mesta gde ljudi idu od soluna pa nizbrdo. I dalje. 1100km. Dok je solun oko 750km. Moja ti je preporuka Nea Kalikratija. Samo oko 70km od Soluna. Mirno, dolaze grci na odmor tu. Nije ni skupo. Plaza su obicno sitan sljunak fino je za klince, nije preteran plicak kao u Egiptu ali je ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

TREBA -

međunarodna vozačka dozvola 2,000 din,

zeleni karton - već imaš,

ovlašćenje za upravljanje vozilom koje vadiš u AMSS - mislim da ti treba pasoš za ovo.

Najbolje okreni info centar AMSS ili svrati do njih i sve ti lepo objasne - ove 3 stvari ti trebaju 100% :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

TREBA -

međunarodna vozačka dozvola 2,000 din,

zeleni karton - već imaš,

ovlašćenje za upravljanje vozilom koje vadiš u AMSS - mislim da ti treba pasoš za ovo.

Najbolje okreni info centar AMSS ili svrati do njih i sve ti lepo objasne - ove 3 stvari ti trebaju 100% :zdravo:

e vezano za ovlascenje

 

jel bolje da napravim samo "medjunarodno ovlascenje za upravljanje vozilom" i da posle to isto koristim i po srbiji

 

ili da napravim klasicno "ovlascenje za upravljenje vozilom" pa onda sa tim ovlascenjem da napravim medjunarodno??

 

jer tako sam procitao na sajtu amss,da se medjunarodno vadi uz prisustvo vlasnika licno,a moze i ovlasceno lice sa ovlascenjem overenim u sudu ili opstini?

 

sta li je bolje od ova dva?da ne placam jednu stvar 2 puta?

 

jedino sto neznam da li posle ovo medjunarodno mogu da iskoristim da otudjim,prevedem,registrujem...kao i sa obicnim ovlascenjem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

ili vodis u amss vlasnika i imas samo medjunarodno ovlascenje ili ti on uradi u opstini pa sa tim sam ides u amss. svako ima svoju namenu i samo za nju se koristi.

 

a sto se tice mirnog mesta za odmor pogledaj sta sam napisao u predhodnom postu.

Za ove sto hoce u uranopolis, ja se ovde smaram vec 1o dana, nema nista posebno sto bih pohvalio. Na par metara od ulaska u vodu pocinje trava, plaze jesu uredne i lepe ali travuljinu ne volim. Nocni zivot -1, cene u radnjama sacuvaj boze, sreca u mega market na 15 km gde su cene kao u srbiji, ima par taverni sa hranom kojom nisam odusevljen. Dobra prica je ostrvo prekoputa, amuljani ili nesto slicno, moze trajektom 1o eura je jedan pravac za kola, ja sam za 6o eura iznajmio camac na ceo dan pa sam se extra proveo. Plaze su kao na havaima. Uglavnom su ovde porodice sa malom decom, u slucaju da ih nemaju gospodja je u blazenom stanju, video sam jednu dobru ribu sa nekim namrstenim rusom i to je sve.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2493 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za putovanje u inostranstvo moraš da imaš ovo iz AMSS, doduše meni je za CG pre 3god. prošlo ovo "OBIČNO" overeno u sudu, ali za Grčku moraš izvaditi u AMSS tj povedi vlasnika sa sobom,ponesi svoj pasoš a da li važi i u Srbiji pitaj ove u AMSS a ako važi rešio si problem jednim udarcem. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Meni tu medjunarodnu dozvolu nikada niko nije trazio. A ove godine, vrhunac. Prosao sam granice sa autom koji se ne vodi na mene i sa dvogodisnjim detetetom u kolima a kojem nisam otac. A nikakav papir nisam dao na uvid. Samo pasose i saobracajnu. Znaci ludilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 974 postova
  • Lokacija: Dembelija

Naravno da ti medjunarodno ovlascenje ne vazi u Srbiji i obrnuto. Moras da vadis oba svako za svoju namenu. Kao sto ti ne vazi medjunarodna vozacka u Srbiji i kao sto ti putno zdravstveno ili zeleni karton ne vaze niti trebaju u Srbiji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja