Jump to content

Moto Zajednica

Letovanje u Grčkoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Pozdrav ljudi, ovog leta planiram da idem na more u Grčku. Išao bih kolima. Pošto relativno slabo poznajem grčko primorje, potrebne su mi preporuke i saveti gde ići. Najviše me interesuje kontinentalni deo, po mogućnosti, deo gde letuju naši ljudi tj.gde se razume srpski jezik.

 

Što se tiče smeštaja, nije bitno da li hotel ili apartmani, bitno je samo da ima obezbeđen parking prostor za auto

 

Ako neko ima neki predlog, iskustvo, kontakt u grčkoj, slike itd, pišite i šaljite.

 

Unapred hvala ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Kako se kreću cene smeštaja? (Sobe, apartmani, hotel) Znam da je sigurno preširok spektar cena, ali interesuju me okviri nekih normalnih cena

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: šerpa plav, penzionerski

Iskustava od prošle godine:

 

Sitonija, Sarti. Aranžman smo uplatili u Martu, nekih 60E po osobi u post sezoni, druga polovina Septembra (100E po osobi ove godine u Leptokariji, takodje u Septembru, preko NS Travela) uz sopstveni prevoz. Drugari koji su letovali na Sitoniji su bili na zapadnoj strani Neos Marmaras i imali samo reči hvale - hoteli, apartmani, bazeni, kokteli... Istu priču smo čuli i od onih koji su letovali na Kasandri - Hhanioti, Pefkohori...

 

Sarti je neeeeeeešto drugačiji. Turizam, kao privredna grana je otkriven nedavno, mestašce je OK, sa mnogo taverni, prodavnica suvenira, kineskih mamaipara, nekoliko lokala sa free wifi uz konzumaciju i dugom plažom, koja je ka otvorenom moru (naspram Atosa) i talasi su neminovnost. Svi su puni priča o divnim plažama, nekih 20 i kusur. Slučajno se zaboravi napomenuti da je do dve-tri prilaz asfaltni i da su one privatne. Na njima nismo bili, ali se posle par km offroada stiže i do lepih uvala, hipi kolonija, taverni na samoj obali sa sve suncobranima, koktelima i ležajkama. Putokazi za dotične plaže pretežno ne postoje, ako ne računaš 3 nacrtane pomorandže na kontejneru za đubre - putokaz za Orange beach, sprejom naškrabana strelica na putu za Kalamitsi Beach. Par dana sam se oporavljo od činjenice da u studiju ne dobijaš peškir - u nekima i dobiješ. Engleski natucaju, za mađarski, poljski imaju zaposlene.

 

Najbolji izvor informacija za Sitoniju je www.sitonijanadlanu.com.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 278 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp XL 650

Jel se isplati otići na slepo i na licu mesta tražiti smeštaj, pošto ne mogu da se vežem za tačan datum zbog posla?

 

Ja ne idem nikad preko agencija, a ni na slepo. Odem na booking.com i tu nadjem sta mi odgovara.

 

A i lepo sve vidiš - postave ljudi slike apartmana, dvorišta, terase ... ima parking-nema parking ... ima wifi - nema wifi ... sve ono šta te interesuje :takoje:

 

Do sada nisam imao neprijatnih iskustava.

Ne mogu te posavetovati gde na kontinentu, pošto ja biram ostrva - nekako se tamo psihički više odmorim (imam trip kao da sam na drugom kontinentu, cirka 10.000 km daleko od svakodnevnice - iako sam samo par km od obale :lol: - nije bitno kakav je trip, bitno je da mene "radi" :lol:).

 

Inače, moj brat uvek preporučuje ljudima Stavros, Nea Vrasna, Asprovalta ... pogledaj ta mesta na bookingu, možda ti iskoči nešto interesantno.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: SUBOTICA
  • Motocikl: Ferdinand

U predsezoni i post sezoni jeftinija varijanta je ići preko agencija. U samoj sezoni je jeftinije lično na licu mesta uzeti smeštaj. Prosta logika u sezoni ako već nemaju obezbeđeno ko će biti u sobi onda daj šta daš.

Zavisi i šta očekuješ od letovanja i šta teba da imaš za jedno letovanje. Po mogućnosti traži smeštaj što bliže plaži jer npr na Sartiju nemaš ni jedan javni wc, o tuševima da i ne govorimo. Iz priče sa ostalima nešto nisam došla do zaključka da i u drugim mestima ima.

Ponesi i dobru navigaciju jer su putokazi na engleskom već na samom skretanju te stoga i ponekad skoro neupotrebljivi sem da konstatuješ da si promašio put.

Putarina se ne naplaćuje ali niko i ne održava puteve. Na Sitoniji na pojedinim mestima žbunje je domaćin na povećem delu asfalta.

 

Ne mogu da kažem da smo imali neprijatna iskustva ali sam definitivno očekivala mnogo više od Grčke.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Bio sam na Kasandri pre neku godinu, a prosle na Sitoniji.

Kasandra je citava nagomilana turistickim mestima, sve je prepuno ljudi, gungula...

Sitonija je potpuno divlja, gomila divljih i poludivljih plaza (tipa ima bar i par suncobrana sa lezaljkama), najcesce se do plaza dolazi makadamom, na poluostrvu su samo dva veca mesta (Sarti i Neos Marmaras) i nekoliko malih (tipa 2-3 ulice).

Meni je vise legla Sitonija jer nije unistena hordama turista. Plaza ima mnogo vise nego sto ima gradica, pa ne mogu ni da budu zakrcene. Tacno je da nema tuseva nigde, ali je voda toliko cista da mi nisu nedostajali ni u jednom trenutku. Prilicno je kamperski orijentisana. Ima mnogo fenomenalnih kampova (svi izlaze na plaze), ali i divlje kampovanje je toliko popularno da to nisam video nigde drugo.

Poenta boravka na Sitoniji je bas u istrazivanju svih tih uvalica na kojima je kristalno more, i maksimalno nekoliko ljudi.

Moja omiljena plaza je Kriaritzi. Do nje se dolazi kroz pravi pravcati lavirint.

 

PS.fotke su u full rezoluciji

post-1793-0-17305700-1339953816_thumb.jpg

post-1793-0-81228500-1339954014_thumb.jpg

post-1793-0-70115900-1339954065_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Moja iskustva sa Tasosa su odlična. A sve informacije imaš ovde http://nikana.gr/. Mi smo bili u vili Rena Lena, u Potosu.

 

Preko ovog sajta sam nasao smestaj na Tasosu. Krecem 1. jula Od 1-10 jula mi ispada 100e po osobi u 4 krevetnom apartmanu. Vila Franceska u Potosu. Zeljko ajd na Tasos.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Moja iskustva sa Tasosa su odlična. A sve informacije imaš ovde http://nikana.gr/. Mi smo bili u vili Rena Lena, u Potosu.

 

Preko ovog sajta sam nasao smestaj na Tasosu. Krecem 1. jula Od 1-10 jula mi ispada 100e po osobi u 4 krevetnom apartmanu. Vila Franceska u Potosu. Zeljko ajd na Tasos.

 

Odlučili smo, definitivno Tasos! Hvala svima na savetima.

 

Ivane, ako se setiš, raspitaj mi se tamo za smeštaj od ~ 25.07 do 10.08! i javi kakva je situacija, jer ćemo najverovatnije ići na slepo... ne smem unapred da rezervišem zbog posla. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Nisi pogresio. Ja sam godinama tamo letovao i Tasos mi je najlepse mesto na koje mozes da odes u severnoj Grckoj.

 

Ja cu mozda motorom da odem oko 1. jula na par dana. Bice mi cale i keva tamo pa cisto da se provozam...bilo bi na par dana samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 398 postova
  • Lokacija: Bački Petrovac
  • Motocikl: Honda Transalp 600V

Nisi pogresio. Ja sam godinama tamo letovao i Tasos mi je najlepse mesto na koje mozes da odes u severnoj Grckoj.

 

Ja cu mozda motorom da odem oko 1. jula na par dana. Bice mi cale i keva tamo pa cisto da se provozam...bilo bi na par dana samo.

 

Kakve su plaže, jel pesak? Koja je temperatura i dubina mora tamo?

 

Kako stoje sa srpskim jezikom na tasosu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

 

Odlučili smo, definitivno Tasos! Hvala svima na savetima.

 

Ivane, ako se setiš, raspitaj mi se tamo za smeštaj od ~ 25.07 do 10.08! i javi kakva je situacija, jer ćemo najverovatnije ići na slepo... ne smem unapred da rezervišem zbog posla. :zdravo:

 

Tasos je takođe prelep. Ja sam bio u Skali Sotiras.

U principu sva mesta su ok osim Limenasa i Potosa jer je tamo prevelika gužva i za moj ukus...paradajz turizam :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Nisi pogresio. Ja sam godinama tamo letovao i Tasos mi je najlepse mesto na koje mozes da odes u severnoj Grckoj.

 

Ja cu mozda motorom da odem oko 1. jula na par dana. Bice mi cale i keva tamo pa cisto da se provozam...bilo bi na par dana samo.

 

Kakve su plaže, jel pesak? Koja je temperatura i dubina mora tamo?

 

Kako stoje sa srpskim jezikom na tasosu?

\

 

Evo ti da citas i gledas slike. Na ovom sajtu ima sve o Tasosu.

 

http://nikana.gr/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=81&Itemid=246〈=sr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Tasos je za penzionere..:P

 

Takođe su hevi Paralia i slično..

 

E dalje i dublje je druga priča..

 

Nego, ta Sitonija primamljivo zvuči :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblaj Khan, 3245 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: motor, da

Zakintos prava stvar.

 

Nikad u Grčku nisam otišao sa unapred pronadjenim smeštajem...a uvek sam bio prezadovoljan istim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

@ Zeljko

 

Ja sam isao na Psili Amos plazu koja je oko 4-5 km udaljena od Potosa. I tamo je lep pesak i Tirkizna boja mora. Ima i mnogo lep bar na plazi(ja sam samo tu i sedeo...nisam isao pod lezaljke).

 

Vidi ovako,ne mozes od Tasosa da ocekujes ne-znam-kakvo-ludilo. Ali za mene je najlepsa lokacija u severnoj Grckoj. Sigurno da ne moze da se nosi sa ostrvima juznije(koja su preskupa). Sto se tice zapadne obale(Zakintos,Lefkada i sl.),prednost Tasosa je sto nema talasa toliko. More je mirno tako da ako volis da plivas,bolji je izbor.

 

Srpski...pa sta znam. Ima natpisa na srpskom i neki razumeju(prodavci brze hrane). Mozda situacija nije kao u Paraliji ali se,po tim pitanju,drasticno promenila od vremena kada sam ja tamo isao prvi put(pre 15-ak godina).

 

Tasos je dobar i zato sto je ostrvo malo pa moze da se lepo obidje za 10-ak dana koliko traje prosecan odmor. Ja ga nisam previse obilazio jer ne podnosim vrucinu tako da sam na letovanju maximalno pasivan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja