Jump to content

Moto Zajednica

Baotian rocky problem???

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova

pozz,imam baotiana rocky-ja 50,dvotaktni,presao 1100 km i kad se motor zagrije ima losije ubrzanje nego kad je hladan,ili kad se hladi 20 min 10-15 min onda opet ubrzava ok.ima moj komsija isti motor ali njegov stalno isto ubrzava.otprilike su isto presli,mozete li mi pomoci ikako,hvala unaprijed!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova

odma na cilindar posle kaisa, a? :)

 

 

 

 

pogledaj kais, pa varijator, pa kvacilo, pa filter za vazduh, pa svecicu, pa karb... pa tek onda cilindar mada po meni nema potreba da ga rasklapas i da gledas cilindar, nije do njega, ima kompresiju, vuce...

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

i jos nesto...kad kazes da pogledam karburator,jel mislis da je prljav ili trebn namjestiti smjesi ili tako nesto..,,,,

 

MOZE LI OVO IMATI VEZE(kad motor oslonim na zadju nogari i kad okrecem tocak nesto malo zakoci odnosno bude tezi za okretati i onda normalno..pa tako stalno)!!!

hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Nije nemoguce da su itrosene,nekvalitetni delovi,primer gume kao plasticne(na vecini kineskih motora),brat(istovremeno) posle 1000km radio generalnu,na oko 2500 izgoreo izduvni ventil,ali kao sto su ti rekli u prethodnim postovima,skidaj dekli i redom,meri sirinu kaisa,rolnice i to redom 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 640 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: etz 150 ,Yamaha xs 250

Pa odmah posle kaisa(remenica i ostalih elemenata prenosa ) ide bas klip,karike,cilindar kad su ovakvi simptomi u pitanju.Karburator,filter,svecica i ostale stvari nemaju veze sa tim da li skuter vuce ili ne vuce kad je zagrejan ili mozda hladan.Cesto se desava da strada termo grupa sa 1000-2000km predjenih, posto jako malo mladih vozaca skutera praktikuje pravilnu razradu istih.Jako je bitno nauciti kako funkcionisu pojedini delovi i sklopovi masine i cemu sluze na osnovu toga puno je lakse i kostatovati kvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

da vam jos bolje docaram..kad je ugrijan dam pun gas na startu povuce odlicno onda izmedju 20 i 30 km/h malo skroz malo sporije ubrzava a poslije 30-35 opet vuce ko lud. ima moj komsija isti motor isto predjenih km i njemu stalno isto ide..eeeh sad vas pitam da li ima veze ono sto malo koci tocak da se okrece kad je ugasen??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Pa proveri da ti nije previse zategnuta zadnja kocnica,jer pretpostavljam da imas dobos,ali onda ne bi bilo samo kad je zagrejan motor nego stalno,a onda dalje trazi krivca u prenosu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

izmeri sirinu,a na njemu bi trebalo da pise koja je fabricka sirina,zavisi koliko se pojeo i u kakvom je stanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

da malo bolje objasnim .. danas sam ga vozio par kilometara i ostavim ga da se ohladi(odlicno se ponasao).kad sa ga poslije opet upalio ni krenuti nije mogao,na leru je radio fino ali na bila kakvom gasu(malom ili velikom)trokira i nece da povuce, ono kao tr trrr tr trrrrtr trr . popet sam ga ostavio pa malo posle opet da ga upalim i radi normalno sve.odem na krug i pocne malo trokiratiu opet u voznji na malom gasi samo. da 45 km/h, posle ka uhvati brzinu do 70 ne trokira nista. sad ja sumnjam na karburator da je prljav ,ali neznam opet da cujem vas malo.....hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

A jel si probao bilo sta da uradis od ovoga sto smo ti predlozili? Cemu samo pitanja ako nista ne pokusavas i ne trudis se da resis.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova

pozdrav drugovi. imam novi problem.kad je hladan motor nesto zvecka iz dekla kad krecem i poslije zvecka kad oduzmem gas a kad ponovo dam gas ne zvecka , a kad se ugrije ista stvar samo sto manje zvecka kad krecem. na brzini izmedju 40-50 to zveckanje prelzi u neko sistanje - zuljanje neznam kako da vam opisem zvuk.hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja