Jump to content

Moto Zajednica

Oboren decko u Leskovcu

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Danas sam saznao da je preksinoc u Leskovcu oboren motociklista.Decko 16 godina na krosu nekom 250 ccm...motor je dobio pre nekoliko dana za rodjenda...Kretao se glavnom ulicom,covek koji mu je isao u susret(skoda felicija) skretao u sporednu i presekao put motociklisti.Na srecu decko je dobro,bio je u Nisu na pregledima i nema posledica(tako sam cuo), nosio je kacigu koja je kako cujem odradila posao...Ujak mog druga ga je udario i klasicno:" nisam ga video,isao je preko 100 km/h, ja sam pogledao i poceo da skrecem on se samo pojavio odnekud i udario me..."

-Pao sa neba verovatno...

 

Brz oporavak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Kupujem kajmak na Zlatiboru. Zena vidi da imam kacigu i pocinje razgovor:

aaa motorista... pre neki dan poginuo jedan.. Mi izlazimo iz kruznog toka 30 a on 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Imali vise informacija ko je taj decko, ostao li je u Nisu ili se vratio u LE? Zna li ga neko?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Motocikl: kymco peoples 50

Drug mi je rekao da je bio u Nisu i da su ga vratili, a posto rece da nema povreda ozbiljnijih ver. je pusten kuci...

 

ludim od tih komentara isao ovoliko isao onoliko...A niko od njih ne zna kako izgleda brzina od 70-80, kada neko prodje pored tebe...Sve je to 150-200...Valjda motor ne moze ispod toga da ide... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Bogu hvala da je momak dobro, ali... ko mu je kupovao za rodjendan motor za koji ne moze da ima vozacku dozvolu (250ccm)?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Bogu hvala da je momak dobro, ali... ko mu je kupovao za rodjendan motor za koji ne moze da ima vozacku dozvolu (250ccm)?

 

Taman sam i ja hteo to da kažem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Pazite se tih leskovcana sa felicijama i u Beogradu.Meni se juce na medakovicu covek ukljuci iz sporedne ulice na 10m ispred mene (skoda felicija LE tablice) ,jedva sam uspeo da zakocim na 5 cm od njegovih vrata. pitam ga dal je normalan sta to radi on nesto odmahne glavom i ode kao da nista nije bilo.Medjutim stane na obliznjem semaforu ja otrcim do njega, krenem da mu sutiram auto on da gas da bezi, zakuca se u auto ispred njega i polupa farove ja pomislim e sad je dovoljno kaznjen i okrenem se i odem .... mislim da ce ovaj od sad dobro da gleda i propusta motore. Inace se maksimalno trudim da kuliram takve stvari i predvidjam situacije ali ovo juce je bilo isto kao da je izvadio pistolj i pucao na mene...gledamo se u oci i on izlece ispred mene, bar da je rekao izvini ili tako nesto kad sam stao,a kocio sam toliko da se zadnji tocak podigao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pazite se tih leskovcana sa felicijama i u Beogradu.Meni se juce na medakovicu covek ukljuci iz sporedne ulice na 10m ispred mene (skoda felicija LE tablice) ,jedva sam uspeo da zakocim na 5 cm od njegovih vrata. pitam ga dal je normalan sta to radi on nesto odmahne glavom i ode kao da nista nije bilo.Medjutim stane na obliznjem semaforu ja otrcim do njega, krenem da mu sutiram auto on da gas da bezi, zakuca se u auto ispred njega i polupa farove ja pomislim e sad je dovoljno kaznjen i okrenem se i odem .... mislim da ce ovaj od sad dobro da gleda i propusta motore. Inace se maksimalno trudim da kuliram takve stvari i predvidjam situacije ali ovo juce je bilo isto kao da je izvadio pistolj i pucao na mene...gledamo se u oci i on izlece ispred mene, bar da je rekao izvini ili tako nesto kad sam stao,a kocio sam toliko da se zadnji tocak podigao.

 

Ne kazem da ja ne bih tako nesto slicno uradio u trenutku afekta posto je neko pokusao da me ubije, ali mislim da je tvoje sutiranje njegovih kola i posle njegov udes nece da njega ucini da ce od sad dobro da gleda i propusta motore, vec mislim da si od njega napravio neprijatelja motociklista koji nece da nas propusta kada ne mora i koji ce probati da nam se osveti kad bude mogao. :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Pazite se tih leskovcana sa felicijama i u Beogradu.Meni se juce na medakovicu covek ukljuci iz sporedne ulice na 10m ispred mene (skoda felicija LE tablice) ,jedva sam uspeo da zakocim na 5 cm od njegovih vrata. pitam ga dal je normalan sta to radi on nesto odmahne glavom i ode kao da nista nije bilo.Medjutim stane na obliznjem semaforu ja otrcim do njega, krenem da mu sutiram auto on da gas da bezi, zakuca se u auto ispred njega i polupa farove ja pomislim e sad je dovoljno kaznjen i okrenem se i odem .... mislim da ce ovaj od sad dobro da gleda i propusta motore. Inace se maksimalno trudim da kuliram takve stvari i predvidjam situacije ali ovo juce je bilo isto kao da je izvadio pistolj i pucao na mene...gledamo se u oci i on izlece ispred mene, bar da je rekao izvini ili tako nesto kad sam stao,a kocio sam toliko da se zadnji tocak podigao.

 

Da li je ta felicija LE table, bele boje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

Sve ja to razumem ali kome da se zalimo , kome prijaviti takve vozace....na primer pre mesec dana na pravcu od semafora za resnik pa prema avali ide kolona od 5 automobila meni u susret i covek sa slep sluzbom krece da ih obilazi ja stizem do njega idem ka liniji i on odlazi malo levo i pravi mi prolaz izmedju njega i automobila koje pretice ,i jel to sad normalno? kome prijaviti takve vozace-ubice?....neko manje iskusan bi se mozda nesto spetljao i udario u njega ili auto i posle bi opet bilo motorista isao 200...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 297 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: Vfr 750

*milossmtt

"Da li je ta felicija LE table, bele boje?"

 

uh! pao mi je mrak na oci,boje se uopste ne secam ...to je bilo malo iznad one okretnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Kao izvorni Leskovcanin, moram vam priznati da mnogo radje vozim po Bg guzvama nego u rodnom mi gradu...

Sta da vam kazem kada u Leskovcu, vozim jednosmernom ulicom, i na racvanju, sa drugom jednosmernom ulicom, iz kontra smera izlece policajac!!! i sece me...

Dole se ne vozi ni po kakvim propisima. Ljudi idu ulicom, ne znaju sta je pesacki, polukruzno se vrsi bilo gde, a kad ne moze iz jedna, onda se na sred ulice manevrise vise puta napred - nazad.

 

Nadam se da se kolega oporavio. I cim pre u auto skolu "Zika" posto oni jedini po propisima vrse obuku za motocikl. Pa nek zameni 250 sa 125 kuba.

 

P.S. izvinjavam se ako sam prekrsio neko pravilo pominjuci ime auto skole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 366 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Nema :,-(

Dejane nema to veze odakle si dokle god si iz Srbije mi nemamo OSNOVNU SAOBRAĆAJNU KULTURU ja kao rođeni Novosađanin u proseku vozim motor 30min dnevno u Novom Sadu sto ti je ravno bar 2 sečenja tipa "nisam te video". >:(

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Festina lente!, 260 postova
  • Lokacija: Beograd - Košutnjak
  • Motocikl: SUZUKI DL 1000 V-Strom

ludim od tih komentara isao ovoliko isao onoliko...A niko od njih ne zna kako izgleda brzina od 70-80, kada neko prodje pored tebe...Sve je to 150-200...Valjda motor ne moze ispod toga da ide... :)

 

Svi ludimo od toga, ali činjenica je da je motocikl mnoooogo manji od drugih vozila i kad ideš 80, ljudima se čini da letiš.... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Dejan je sasvim u pravu, voznja ovde se ravnja izmedju rodea i destruction derby. Ne treba samo se paziti vozaca, vec sta ostavljaju iza njih kada se izlupaju. Raskrsnice u gradu su prepune slomljenog stakla, parceta plastike... Ne zna se ko ima prednost, auto se ostavi na sred ulicu kako bi se otislo da se uplati tiket u kladionici, pesaci iskacu vam pred branik, samo gledaju kako da vas izguraju sa put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • VKV skupljač puževa, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRABAKULA

Ja sam više za onu narodnu "počisti prvo svoje dvorište, pa onda gledaj tudje"! Mi Srbi, a naročito Beogradjani, vozimo veoma agresivno! Čim neko vozi sporije, odnosno po propisu, tretiramo ga kao početnika i idiota! Iz te agresivnosti se radja i bahatost i nepoštovanje ostalih u saobraćaju, a samim tim i prema samim sebima! To važi za sve učesnike u saobraćaju, čak i pešake. Koliko puta ste vozili iza nekoga ko se kreće tačno koliko je i ograničenje brzine? Izdržite nekoliko sekundi i onda tražite priliku da ga obidjete uz obaveznu pomisao "papan", a pri tome neretko vi njega ili nekoga drugog "isečete". Koliko puta sam i ja sam vozio cik-cak izmedju automobila po ulici, preticao preko pune i vozio mnogo više od ograničenja... Vidim da to radi 90% motocilkista! Zašto vam onda smeta kada to uradi neko sa kolima?

 

Naučio sam da smirim tu agresiju u sebi počnem da vodim računa o svima oko sebe! Vozim mnogo opuštenije i manje mi se dogadja da me neko "iseče", ili bilo kako ugrozi! Uvek, ali uvek uključujem žmigavac i čim primetim motor u retrovizoru, gledam da ga propustim! Uvek mi se zahvale mahanjem rukom...

 

Nema veze koliko brzo voziš i šta voziš, već kako voziš! Samo ostaje pitanje šta ćeš ti na motoru sa 16 godina u sobraćaju i ko ti je to dozvolio... Pa, svi smo pljuvali stari zakon i "samoobuku"! Zar smo tako brzo zaboravili sve one koji su se sa "L" tablicama na RR-ovima i ostalim "zverima" od 1000 ccm i 150 ks vozikali pored nas, a mnogi od njih nisu više sa nama? Kako je moguće da u ovoj temi svi pljuju vozača automobila, a pri tom se niko ne pita onu mnogo važniju stvar? Dečko ima samo 16 i već je "dovoljno veliki" za 250 i da se sam vozika po ulici!

 

Sadačnji zakon je baš bez veze, zar ne? Predlažem da se svi založimo za ukidanje svih zakona o bezbednosti u saobraćaju i dozvolimo slobodu pojedinačnih mišljenja da je neko dovoljno zreo! Ukinimo obuku i polaganje vozačkih ispita, jer mi svi znamo da vozimo mnogo bolje nego što mogu da nas nauče po auto školama!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Pazite se tih leskovcana sa felicijama i u Beogradu.Meni se juce na medakovicu covek ukljuci iz sporedne ulice na 10m ispred mene (skoda felicija LE tablice) ,jedva sam uspeo da zakocim na 5 cm od njegovih vrata. pitam ga dal je normalan sta to radi on nesto odmahne glavom i ode kao da nista nije bilo.Medjutim stane na obliznjem semaforu ja otrcim do njega, krenem da mu sutiram auto on da gas da bezi, zakuca se u auto ispred njega i polupa farove ja pomislim e sad je dovoljno kaznjen i okrenem se i odem .... mislim da ce ovaj od sad dobro da gleda i propusta motore. Inace se maksimalno trudim da kuliram takve stvari i predvidjam situacije ali ovo juce je bilo isto kao da je izvadio pistolj i pucao na mene...gledamo se u oci i on izlece ispred mene, bar da je rekao izvini ili tako nesto kad sam stao,a kocio sam toliko da se zadnji tocak podigao.

 

Haha, do jaja :D Ma bre, i treba tako, pa nek' posle ne propušta motocikliste i nek' se pravi pametan pa će još i batine dobiti. Al' šta bih dao da sam gledao taj prizor :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Da ne otvaram novu temu.

 

Danas oko 12h je kolega na Suzuki plave-bele boje (mislim GSXR1000 ili 750) pao kod muzej. Nisam zeleo da stanem, jer je policajac uzimao izjavu od njega. Koliko sam video, uzrok pada je blokiranje zadnjeg tocka usled naglog kocenja, a zatim se klizao jedno dobrih 4m. Kolega je dobro, na motoru nema nekih ostecenja, a po meni je verovatno neki pesak pretrcao tu, jer osim policijske Aprilije i vozila saobracajne patrole nije bilo nijednog vozila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

stefane, pročitao sam nekoliko tvojih postova i tek sad vidim da si iz Leskovac, bre ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja