Jump to content

Moto Zajednica

Planina Tara, savet oko rute?

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Yamaha FZ6R '09

Ehej drugari, resih i ja malo da se provozam ove sezone, pa odabrah Taru, bice mi tamo neko drustvance...pa bih bio zahvalan ako je neko isao da mi pomogne malo oko rute koja je pogodnija za skuter (Piaggio Beverly 250). Koliko sam nasao u putopisima uglavnom su bajkeri isli na endurama tamo, pa ne bih bas zeleo da se dovatim nekog polu asfaltiranog puta i siprazja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 725 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Strom 650

Ma samo vozi, nećeš da pogrešiš sa koje god strane da kreneš. Na samoj Tari oprez, ima mnogo peska, šljunka, rizle itd po putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Ja sam pre nekih par nedelja obišao krug sa Beverly-jem, Bašta-Tara-Šljivovica-Mitrovac-Perućac-Bašta i kao što reče Niksloter ima rizle na nekim mestima pa povedi računa. Moja preporuka je da skokneš do Jezera u Zaovinama, nije mnogo udaljeno od ove moje "rute"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 91 postova
  • Lokacija: uzice
  • Motocikl: honda vfr vtec

od omorike prema mitrovcu i zaovinama moze da bude dosta zemlje i granja na putu jer gore se ljudi dosta bave secom sume pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Pozdrav svima.

 

U šestom mjesecu bi iz Slovenije krenili na turo uz Drinu in malo Durmitorja. Pa kamo bolje nego da vas pitam za informacije.

Kako več rečeno krenemo iz Slovenije i prvu noč bi prespavali u etno selu Stanišiči kod Bijeline. Od tu bi krenili uz reku Drinu na dole prema Crnoj Gori.

Na mapi se vidi prilčna trasa našeg puto po Bosni, Srbiji i Crna Gora.

 

Trasa puta

 

A sad pitanje : Možete mi reči šta je interesantno vidjeti ičega NE smjemo promašiti da ne bi vidjeli uz put. Intersira nas : Manasitri , Muzej, etno selo, lepa priroda i naravno odlična hrana.

 

Hvala na pomoč.

 

L.p.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Ajde da pocnemo ovako pa ce jos ljudi da utrci sa savetima i korekcijama:

 

od Bjeljine nastavite ka Banji KOviljaci koja je lepa za prosetati i polizati neki sladoled (bili dobri na kugle, sad su dobri frikom), odatle bi bilo lepo otici do Ljubovije i u blizini posetiti manastir Soko Grad, posto se spustate uz prelepu Drinu usput imate mnoga lepa etno sela gde mozete kvalitetno i jeftino da prezalogajite "drinska ruza", "vrh polje", "suncana dolina" i mnogia druga... usput vam je i Zvornicko jezero koje savetujem da zaobidjete jer nema nista zanimljivo za videti. Od Ljubovije se spustate ka Bajinoj Basti koja je super mali gradic i opet cooliranje uz sladoled.

Nastavljate ka Kremni ( oni tamo su proroci pa vec znaju da cete vi naleteti u nekom trenutku, iako vi to jos ne znate :lol: ) i usput pazite na mnogo rizle da nebi bilo :moto2: , naravno spustate se ka Mokroj Gori gde preporucujem prenociste i obilazak "drvengrada" i prelepe nadaleko cuvene "sardanske osmice" uz dorucak ispod vodopada na istoj.

Odatle se nastavlja ka Zabljaku stim sto ce taj putopis da preuzme neki drugi raspolozeni pisac, od mene toliko :zdravo:

 

a od vas ocekujemo da se javite pred put pa mozda neko pozeli sa vama...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Slabo ti ja poznajem te puteve i putiće ali znam da kada se već ide na mokru goru greh bi bilo zaobići jedno malo selo koje se zove Mačkat i gde je po tradiciji najbolja jagnjetina u tom delu Srbije ,ko je isao zna o cemu pričam :-))

mada mislim da ovaj gospodin u postu iznad mene takodje dosta dobro poznaje te drumske kafane :nanana:

i ako ljudi dolaze iz Slovenije mislim da bi bio red da ih negde sacekamo i ugostimo kao treba i dolikuje ....

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Docekamo u Lozani, ispratimo do Mačkata, ako ima tamo nešto da se glocne ima ako nema šta da se radi i tako :zvizduk: ...

Čak i uštedimo na pisanju onoliko, a malo se i provozamo :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 632 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: vozicu SW-T 600 abs

Dočekamo u Lozani, provozamo se Drinom do Mačkata (ako ima nešto tamo da se glocne može, ako nema pravac Užice u "blue moon" na lepinju sa sve i kućici... :zvizduk:

 

Uštedimo na pisanju, a i ubijemo koji kilometar :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Dočekamo u Lozani, provozamo se Drinom do Mačkata (ako ima nešto tamo da se glocne može, ako nema pravac Užice u "blue moon" na lepinju sa sve i kućici... :zvizduk:

 

Uštedimo na pisanju, a i ubijemo koji kilometar :neznam:

 

Kad,kad,kad???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Slovenija
  • Motocikl: Bmw r 1200 rt

Ajde da pocnemo ovako pa ce jos ljudi da utrci sa savetima i korekcijama:

 

od Bjeljine nastavite ka Banji KOviljaci koja je lepa za prosetati i polizati neki sladoled (bili dobri na kugle, sad su dobri frikom), odatle bi bilo lepo otici do Ljubovije i u blizini posetiti manastir Soko Grad, posto se spustate uz prelepu Drinu usput imate mnoga lepa etno sela gde mozete kvalitetno i jeftino da prezalogajite "drinska ruza", "vrh polje", "suncana dolina" i mnogia druga... usput vam je i Zvornicko jezero koje savetujem da zaobidjete jer nema nista zanimljivo za videti. Od Ljubovije se spustate ka Bajinoj Basti koja je super mali gradic i opet cooliranje uz sladoled.

Nastavljate ka Kremni ( oni tamo su proroci pa vec znaju da cete vi naleteti u nekom trenutku, iako vi to jos ne znate :lol: ) i usput pazite na mnogo rizle da nebi bilo :moto2: , naravno spustate se ka Mokroj Gori gde preporucujem prenociste i obilazak "drvengrada" i prelepe nadaleko cuvene "sardanske osmice" uz dorucak ispod vodopada na istoj.

Odatle se nastavlja ka Zabljaku stim sto ce taj putopis da preuzme neki drugi raspolozeni pisac, od mene toliko :zdravo:

 

a od vas ocekujemo da se javite pred put pa mozda neko pozeli sa vama...

 

Hvala tebi i ostalim na informacijama.

 

Potpuno si pogodil šta se nam sviđa i interesira. Lepe informacije - priroda ( vodopadi ) , kultura ( manastiri , etno sela ) i normalno, dobra HRANA :ooo:

 

Mi iz Slovenije krenemo prema Bosni u petak popodne 21.06, u okolini Bihača bi i prespavali. U okolini Bijelne ( etno selo Stanišiči ) bi moral stič u subotu 22.06 na večer. Panaromska vožnja i spoznavanje ljepote krajeva i stanovnika uz Drinu bi se vršilo u nedelju 23.06 i ponedeljak 24.06. Od tu dalje opet u Bosnu i preko Goražda pravac prema Plevlji u Crnoj Gori . Panaroma po Durmitoru vršila bi se dva dana a onda po Jadaranskoj magistrali pravac prema domu.

 

Maxi pozdrav

 

www.maxiscooter.si

 

Prilažem par slika iz posjete Bosne prošle godine

 

1slika :Željava : zapuštena aero baza

2 slika : Bihač - restoran Mlin uz reku Una

3 slika . no coment

4 slika vodopod Kravice

5 slika Međugorje

6 slika porušeni most na Neretvi - Jabalnica

7 slika Baščaršija - Sarajevo

8 slika Bosanske piramide - Visoko

9 slika Mlinci - Jajce

10 slika Vodopad Jajce

11 slika Banja Luka

12 slika slika u sliki - Banja Luka

13 slika Kozara

14 slika Bosanski Novi

15 i 16 slika Kostelski buk

17 slika Slunj

18 slika prema domu

post-27546-0-76670300-1358879742_thumb.jpg

post-27546-0-25885500-1358879974_thumb.jpg

post-27546-0-16426000-1358880133_thumb.jpg

post-27546-0-82009300-1358880309_thumb.jpg

post-27546-0-62273300-1358880454_thumb.jpg

post-27546-0-42101000-1358880633_thumb.jpg

post-27546-0-71382900-1358880799_thumb.jpg

post-27546-0-29453600-1358880907_thumb.jpg

post-27546-0-37576700-1358880968_thumb.jpg

post-27546-0-97409700-1358881076_thumb.jpg

post-27546-0-16712500-1358881148_thumb.jpg

post-27546-0-59329600-1358881220_thumb.jpg

post-27546-0-81931400-1358881321_thumb.jpg

post-27546-0-53283500-1358881356_thumb.jpg

post-27546-0-41429300-1358881407_thumb.jpg

post-27546-0-36110500-1358881536_thumb.jpg

post-27546-0-21772000-1358881604_thumb.jpg

post-27546-0-70542600-1358882023_thumb.jpg

post-27546-0-69566400-1358882194_thumb.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja