Jump to content

Moto Zajednica

Lanac bregaste i spaner za GPZ 500s

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Kawasaki GPZ 500s

Posto je vec dugo vremena poceo da mi se cuje lanac bregaste na Gpz 500s 1989god, dali neko zna kolika je cena i gde mogu da se nabave lanac i spaner.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Ovo je spaner za prvu generaciju i preporuka je da se stavi onaj sa druge generacije, jer prvi ne radi posao bas najbolje, mozda se bas zato i kod tebe cuje lanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav, u pitanju je Kawasaki Gpz 500r 1986, i odjednom u voznji mi se počelo nesto lupkati kad idem preko 100, od 0-80 radi lepo, od 0do 3000-3500 obrtaja se ne cuje nista kad predje preko onda se počinje čuti dali je isti problem kao sa ovim predhodnim motorom ? Da mi se cuje lanac bregaste? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

GPZ 500S i GPZ 500R si dva potpuno razlicita motora,
Neverujem da je lanac bregaste u pitanju, jer bi se cuo i na leru i na manjim obrtjima, brzina kretanja nema veze s tim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Pozdrav drugari,sada kada je hladno čuje se zveckanje u mašini,rekao bih da je lanac bregaste se malo istegao,e sad kad se motor zagrije nema tih problema bar se ne čuje kao kad je hladan.Zanima me da mi ne ko kaze ko se bolje razumije u te mašine Jeli potrebno to odmah promjeniti da ne napravi neku havariju.Kilometraza na motoru je približno 30000km,ako nije sat vracan.Malo sam se kod majstora raspitao u vezi zamjene lanca kaže sam lanac 60e,i ruke 100e kao mora ventile stolova ti,dakle nije bas jeftina investicija sada pred zimu,a negdje kažu da bi bilo dobro ujedno i spaner zamjeniti znaci sve kad se sabere ide to preko 250e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
43 minutes ago, Zoxtriceps said:

Pozdrav drugari,sada kada je hladno čuje se zveckanje u mašini,rekao bih da je lanac bregaste se malo istegao,e sad kad se motor zagrije nema tih problema bar se ne čuje kao kad je hladan.Zanima me da mi ne ko kaze ko se bolje razumije u te mašine Jeli potrebno to odmah promjeniti da ne napravi neku havariju.Kilometraza na motoru je približno 30000km,ako nije sat vracan.Malo sam se kod majstora raspitao u vezi zamjene lanca kaže sam lanac 60e,i ruke 100e kao mora ventile stolova ti,dakle nije bas jeftina investicija sada pred zimu,a negdje kažu da bi bilo dobro ujedno i spaner zamjeniti znaci sve kad se sabere ide to preko 250e.

Da moze biti lanac bregaste tj. verovatno jeste. Oko 80e kosta.

Postavi sliku motora ako imas :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Moras da znas odakle je zvuk..ima tu tri lanca jedan pogoni korpu, jedan je lanac frajlaufa i lanac bregaste...Nije lako utvrditi zvuk 100% tacno pogotovo kod tog motora...potrudi se da ti lociraju zvuk a lanac bregaste se proveri svakako ako proveravas zazor ventila i stelujes...

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Stavljam danas slike i video,a mogu li skinuti ono deklo na lijevoj strani čisto onako na oko da pogledam da nema nekih odlomljenih dijelova.Nisam nikad skidao to deklo da nemaju neke opruge da iskoce, vidim da na njemu imaju neka dva velika zazora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4392 postova
On 10/21/2022 at 10:32 AM, Zoxtriceps said:

Stavljam danas slike i video,a mogu li skinuti ono deklo na lijevoj strani čisto onako na oko da pogledam da nema nekih odlomljenih dijelova.Nisam nikad skidao to deklo da nemaju neke opruge da iskoce, vidim da na njemu imaju neka dva velika zazora.

Jesi uspeo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kakva zazora?deklu namotaja?Tu imas dva cepa jedan za proveru tajminga a donji da oristupis srafu kolko se secam

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 21 postova

Evo koja slika motora,ma neću ništa raditi ,odvesti ću majstoru na početku sezone neka provjeri, jer ima tu 3 lanca možda i nije od bregaste,danas sam ga vozao dobro se zagrijao i nije ništa zvezkalo.lp

20221022_092546.jpg

20221022_092606.jpg

20221022_092554.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Teraj motor kod majstora preko zime da ga sredi, tada majstori imaju najviše vremena da se posvete motoru i popravkama. Neka ga lepo pretrese i miran si u sezoni.
Ako treba da se čeka neki deo, bolje čekati zimi da ne gubiš vreme u sezoni.
Pred sezonu se svi povampire da popravljaju, napravi se gužva.
A i majstoru bude drago što ga se neko setio preko zime, pa te i leti ubaci preko reda ako zatreba.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja