Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Pozdrav BMW majstorima i vozacima. Sve je lepo opisano za alat sto mi se jako svidja a i mnogo mi se svidja sto BMW boxer trosi 5L tako da obozavam ga..... Pozdrav momci

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Metzeler Tourance EXP su vrhh za BMW GS modele ali su se dobro pokazelae i Mischelin Anakee 2. Sto se tice odrzavanja motora nije zahtevan imam ih par komada i jbg BMW je BMW....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05
On 12.6.2012. at 8:04, đunta je napisao:

I obavezno moraš da imaš reducirni konektor za utičnicu 12v.

Gde ovo ima da se kupi ? 

 

:oda2: Vaskrsavam temu od  pre 8 god :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
On 28.11.2020. at 23:03, srbac je napisao:
On 12.6.2012. at 8:04, đunta je napisao:

I obavezno moraš da imaš reducirni konektor za utičnicu 12v.

Gde ovo ima da se kupi ? 

 

:oda2: Vaskrsavam temu od  pre 8 god :zdravo:

 

Kupljeno u Polo-u, onda ga nije bilo u Luisu, kao ni svih ovih 8 proteklih godina, a kolko sam letimično pogledao trenutno aktuelnu ponudu pre postovanja, nema ga ni sada, baram ga ja nisam našao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Pozdrav ljudi,

 

Da se kao novopečeni vlasnik 1150gs-a priključim temi.

Mada tema odavno ćuti (da to protumačimo kao dobro, nikom ništa ne treba :) ), ali evo malo o tome otkud ja na gvozdenom BMWu.

 

Imao sam dugo TA600 za koji ću uvek imati reči hvale. Taj motor ću voleti zauvek. Posle teške dileme šta uzeti ponovo posle pauze od par godina (bila dilema TA650 ili AT 750), na skretanje pažnje od strane moga dobrog druga Roberta koji sada živi u Britaniji, počinjem razmišljati o 1150GS.

 

"Ali ajde samo razmisli,to su sve bicikle za taj motor" kaže on,veliki zaljubljenik u "boxer" i BMW motore. One malo starije.

Vidi stvarno,reko' , ovo stvarno moćno izgleda. 

Ajoj pa to je (zamalo) onaj motor što su ona dvojica na Diskaveriju na njemu išli... Onaj glumac i onaj drugi,a ja se ložio kako ću do ovih godina u kojima sam danas to već uraditi dvaput.

Tad sam vozio APN6,dok mi je ETZ251 bio nedostižan san.

Video sam na Adi Ciganliji pre par godina jedan siv, malo mu se čudio i produžio dalje.

 

I kreće čitanje do besvesti. A motor sve lepši i lepši.

 

Oni kažu neuništiv,ovi kažu kvarljiv,jedni tvrde najbolji-drugi da nije ni blizu. Na stranim forumima bezbroj fotografija cajgera sa 200.000+ milja na satu, isto toliko i tema "Aj nid help 1150gs".

 

Oči su mi ispale čitajući, dok majstor Đuntine reči sa foruma odzvanjaju "samo da ga srpska ruka nije dirala" , "samo da nije srbovan" :D :D . Nemam mnogo godina ali znam ja nas i naša posla. Verujem čoveku.

 

Kaže na jednom mestu,parafraziraću, da je to motor prost kao krug.

Ja u sebi pomislim "Eto! To je to! Najprostija pouzdana mašina!"

 

A onda 'ladan tuš u sledećoj rečenici : .... Ali ajde ga nacrtaj slobodnom rukom...

 

Zovem Robertovog oca,staru kuku, vozio Gucije,imao je i BMW R65. Sada vozi BMW R1100S. 

Prezadovoljan,veruje nemačkom motociklu više nego sebi. 

 

Ništa,rešim sledeće: ili uvoz ili naš sa servisnom istorijom.

I onda,kako se u životu sve nekako samo namesti, namesti mi se i motor koji sam na kraju kupio.

 

Saznao sam iz oglasa za jedan koji je na prodaju a koji se nalazi blizu Užica.

Na slikama se ne vidi ništa,odmah sam shvatio da ga je fotografisao neko ko je bliži mojim roditeljima nego meni po godinama.

Kilometraža u odnosu na sve iz oglasa, poveća.

Opis štur (dobar motor,nove gume, registrovan).

116.000 km na satu.

I dok sam bio na odmoru kod svojih,vozeći moje matore,sestru i sestrinog klinca na selo, svratim tako sa pola svoga plemena da bacim oko. 

Odmah se ispostavi da imamo gomilu zajedničkih poznanika i prijatelja. Čak je i majka prodavčeve supruge radila 20 godina zajedno sa mojom majkom u firmi. Čovek 56 godina, dvometraš, sa taze operisanom kičmom i lošim kolenom. Mora da vozi nešto lakše.

 

Motor kupio on lično u Švajcarskoj,od fizičkog lica - prvog vlasnika sa malo preko 100.000 na satu. 

Održavan u servisu Aliverti Ag,sa servisnom knjižicom.

Na 97.000 km je urađen nekakav servis sa jako puno stavki, moraću da sednem za Google translate da raskrstim šta je sve rađeno pošto je na nemačkom.

U Srbiji je održavan kod majstora (i majstor vozi BMW-ove) koji je meni održavao Transalpa koji me je poslužio fenomenalno, tako da sam lako proverio da je čovek uradio tri servisa na po 5.000 km u Srbiji. I da je od poslednjeg servisa motor prešao malo, tj. da ne moram da radim servis odmah. Da se nisam preselio za Beograd, siguran sam da bi mi i danas on održavao motor.

Dakle verujem da sam kupio iskrenu mašinu,u smislu da niko ne želi da me prevari i uvali mi totalno đubre. Imena ljudi ne pominjem jer ne želim negativne konotacije ukoliko se desi da motor počne da me maltretira, ipak je to mašina 22 godine stara. 

2001. Godište, sa običnim ABS-om koji radi.

 

Prvi utisak je da je motor june jedno ogromno. Kad se u'vatiš za ručke,imaš osećaj da treba da ispališ torpedo,a ne da voziš motor.

Laik sam : zvuk mašine mi deluje fino, ne mogu da razaznam nikakve zvuke koji mi liče neprirodno. 

Dodajem malo gas u mestu,motor me vuče na desnu stranu. Šta koji k...da da, bokser, shvatam odmah.

Da premotamo film,posle nekoliko dana dolazim sa avansom u iznosu od 100% dogovorene cene, sedam na motor, prelazim tridesetak kilometara i odluka je pala.IMG_20230904_234200.thumb.jpg.600841a0b25861cf30208d69e510478f.jpg

 

 

Promenio član ironhorse
Zarad boljeg razumevanja konteksta
  • Sviđa mi se 15

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Prešao sam blizu 500 km za ovih nekoliko dana : 

10ak km makadama po brdovitoj zapadnoj Srbiji - frkica. bilo je, što kažu nišlije "lele lele lele".

 

50ak grad i predgrađe - ovde sam shvatio ono što po stranim forumima često kažu za ovaj motor - "agricultural". Vožnja po Beogradu (Prva,druga,vrati u prvu,druga,treća,vrati brzo u drugu,prva) mi nije prefinjena kako sam vozio drugovu T7 npr. U početku sam cimao mnogo, sada dosta manje. Nisam zadovoljan,radiće se na tehnici još.Još uvek se gotovo da i ne provlačim nigde. Sa druge strane, kad treba izvesti luping da se naglo izbegne rupa,motor je veoma agilan.

 

Stotinjak kilometara autoputa,i ostalo magistrala i lokalni putevi - tu je ovaj motor apsolutni car, u odnosu na ono sa čim ja imam da uporedim. Ide kao raketa,stabilan kao voz.

 

Sinoć sam krenuo iz Progara za Boljevce nekim lokalnim putem koji se ubrzo pretvorio u traktorski put koji prolazi između njiva,sav u rupama i udubljenjima. Žena i ja, bez ikakvih problema desetak kilometara zemljanog puta. Sve prvom brzinom,ali motor ne oseća ništa tamo gde bi Transalp skakao kao koza.

 

Počeo sam da pratim potrošnju, i kombinacija vožnje auto put-grad-magistrala,i maaalko makadama ;) ,malo samo ja malo sa suvozačem i sve vreme sa tri kofera: za 305 km sam potrošio 19 litara benzina.

 

Ulje merim kako ste me ovde i naučili, posle vožnje na ćopavu pa posle 15ak minuta na centralnu. Pa kad se oladi gledam. Ulje je bilo između pola i vrha, a sad posle 500 km je na pola prozorčeta. To se negde poklapa sa onim što mi je bivši vlasnik rekao, da mu troši 150-200 g/1000km.

Vožnja je bila umerena,možda sam samo u ponekim obilascima ošrafio gas "momački", tako da bi verovatno potrošnja eksponencijalno rasla kad bi se motor žežio kako vidim da može da se žeži - što se neće baš dešavati.

Videćemo na dalje kako će se pokazati.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1150GS

Jako lepo opisan proces donosenja odluke kao i proces kupovine. 
Motor ti je bas lep, narooocito sa tim kontrast boja sedistem. 
 

I ja gledam GS 1100/1150 ali me deda Dane savetuje da uzmem 1100 zbog nekih boljih mehanickih resenja koliko sam razumeo. 1150 mi je uzivo lepsi. 
 

Mogu li se ovde pobrojati razlike (plus/minus za/protiv) na relaciji 1100-1150?

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.

Najveći plus 1150 napram 1100 je 6a brzina. Na 100km/h voziš sa cca. 3000 okretaja kad na 1100 si na 4000.

Inače su vrlo slični ali  1150 nije novi motor nego dobro poboljšania verzija 1100.

Ima i veći hladnjak ulja, koji je kod vazdušno hlađenih motora važan kod sporije vožnje. Treba paziti, jer ovi motori dok se ne miču se ne hlade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.
On 7. 9. 2023. at 14:23, ironhorse je napisao:

Počeo sam da pratim potrošnju, i kombinacija vožnje auto put-grad-magistrala,i maaalko makadama ;) ,malo samo ja malo sa suvozačem i sve vreme sa tri kofera: za 305 km sam potrošio 19 litara benzina.

Ja uvek sa 3 kofera (nikad jih ne skidam) i u dvoje, a potrošnja oko 5,2-5,4. Motor najljepše radi izneđu 2500 i 3500 oktretaja, gde je izraženiji momenat motora onda malo padne i opet popne prema 5000 okretaja. Preko 4000 vrlo rijetko, samo za koje preticanje inače sa do 3500 možeš biti jako brz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, ftp je napisao:

Najveći plus 1150 napram 1100 je 6a brzina. Na 100km/h voziš sa cca. 3000 okretaja kad na 1100 si na 4000.

Inače su vrlo slični ali  1150 nije novi motor nego dobro poboljšania verzija 1100.

Ima i veći hladnjak ulja, koji je kod vazdušno hlađenih motora važan kod sporije vožnje. Treba paziti, jer ovi motori dok se ne miču se ne hlade.

Već sam više puta naveo da je 1150gs unapređena verzija 1100 (i u tehničkom smislu, a posebno u dizajnu). Po meni savršen motor.

Inače, što se razlike u obrtajima tiče 1100gs razvija 100km/h pri 3350 obrtaja, a na 4000 razvija tačno 120km/h.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Motocikl: BMW R 1150 GS, i BMW R 1250 GS Adv.
pre 12 minuta, zika56 je napisao:

Inače, što se razlike u obrtajima tiče 1100gs razvija 100km/h pri 3350 obrtaja, a na 4000 razvija tačno 120km/h.

Može biti. 1100gs nisam nikad vozio ali sa 1100RT, pa sam mislio da ima isti prenos, pa zapravo nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 9 sati, Ćomi- je napisao:

Jako lepo opisan proces donosenja odluke kao i proces kupovine. 
Motor ti je bas lep, narooocito sa tim kontrast boja sedistem. 
 

I ja gledam GS 1100/1150 ali me deda Dane savetuje da uzmem 1100 zbog nekih boljih mehanickih resenja koliko sam razumeo. 1150 mi je uzivo lepsi. 
 

Mogu li se ovde pobrojati razlike (plus/minus za/protiv) na relaciji 1100-1150?

 

 

Hvala.

Mada uživo ima nekih estetskih mana koje mi iduckaju na...živac.

Ali dobro, poradiće se na tome.

 

Nisam kompetentan još uvek da ti kažem bilo šta osim da sam i dalje, na blizu 1000 km, veoma zadovoljan. 

 

Meni lično 1100 ima neoprostivo ružan prednji kraj sa onim farom od Lade Rive. 

Touratech nudi svašta nešto interesantno,a to košta bezobrazno mnogo.

Pojma nemam koliko bi petljanja to iziskivalo, ali čini mi se da bi sa nekim okruglim farom i malo kraćim kljunom taj motor izgledao baš zgodno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da se umešam, 6. brzina je za auto put, ispod 100kmh nije za voženje, motor neće da vuče kako treba i lomi kvačilo i menjač, retko koji R1150 da nema već načetu spojničku osovinu, zbog toga se ne vozi na niskim obrtajima u višem prenosu i ne dodaje naglo gas. Hidraulično kvačilo nije ništa mekše nego mehaničko, a samo može da pravi problem, redovno se preskače zamena tečnosti i zato strada, kvar nije baš toliko jeftin. Modeli R1150 sa servo kočnicom su problematični, ima tema na forumu, GSA verzija je prilično teška i ne diže se lako, jedina mana R1100 GSa je izgled, ima na forumu kako sam ja pokušao da to malo popravim. Modelu sa 4 svećice stradaju bobine na svećicama, koštaju fino.

 

R1150 GS se smatrao jednim od najlepših motora, onim filmom je BMW ostvario neviđen uspeh koji i danas ima, ali se ne bih složio da je to unapređen R1100. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS

Pozdrav ljudi,

 

Prvo da se ogradim:ne znam da li ima slična tema,nisam je našao. 

 

Ne znam da li treba da pišem na temi "uradi sam" ili ovde gde smo svi sa istim motorima.

 

Tako da, ako nije pravo mesto za ovo pitanje,praštajte.

 

Polako gledam šta bih mogao da uradim sam na motoru kad dođe zima,pa imam dva pitanja ako je neko imao takva posla.

Tiče se zamene rukohvata, dakle one gume ispod koje su grejači ručki.

 

Prvo pitanje je,ako neko zna, koja je razlika i ima li je između ručki sa Ali Expressa od maksimum 7 dolara i onih iz "Evrope" od 28+ evra?

Na slikama (norrrmalno) izgledaju identično,kao i originalne. 

 

Drugo,na dosta stranih foruma sam našao sledeći recept: pažljivo se "oderu" stare ručke bez da se ošteti deo ispod, eventualno malo zagreju nove ručke i podmazane sa WD40 (??) navuku. Ljudi tvrde da stoji kao novo.

 

Baš prosto zvuči,ali pošto znam sebe,dajte neki savet da ne zajebem.

 

Prvo ovaj WD mi nije baš logičan da to neće da napravi više štete nego koristi. 

 

Fala unapred.

Promenio član ironhorse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački
Pre 3 sati, ironhorse je napisao:

Prvo da se ogradim:ne znam da li ima slična tema,nisam je našao. 

 

Mislim da nema, u BMW poglavlju sigurno ne. Inače gotovo da nema egzaktnih teme i tutorijala, čak se ni stare teme nešto ne dopunjju, barem što se tiče BMWa, prešlo se na nekoliko Viber grupa i na Fejs.

 

Ovde ima Ariete navlaka, koje su provereno odlične, mislim da nisu baš skupe, a sigurna kupovina.

 

WD 40 je sredstvo projektovano za prvu pomoć, posle nekog vremena od više meseci, polimerizuje i tad povlači vlagu. Ispod navlake su žice grejača i mora se biti vrlo pažljiv pri skidanju. Vazduhom iz kompresora može da se razdvoji guma, medicinskim špricem i vodom, a može se polako raseći od sredine kormana i polako rastezati i zasecati i tako razdvajati od folije grejača, bude malo negde i podlepljeno.

Za nameštanje, zagreje se guma i kao uvrće i gura, trebalo bi da tako uspe. Ako ne, uzme se lak za kosu i namaže, tako se podmaže i kad se osuši, bude zalepljeno. Ako se gume okreću na suvo, kao da su šire, parče papirne lepljive trake poduž. I, odmakni desnu par milimetara od kočionog cilindra, tad će kačiti u tegić, dodaj mu podlošku ili dve i tako pomeri ka napolju, navlaka hoće da se razvuče i pomeri ka unutra, dok se ne stablizuje, pa joj se tako da prostor i da posle nekog vremena ne mora da se koriguje, a tad to ide teško jer se u međuvremenu prilepi sama.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
Pre 13 sati, đunta je napisao:

 

Mislim da nema, u BMW poglavlju sigurno ne. Inače gotovo da nema egzaktnih teme i tutorijala, čak se ni stare teme nešto ne dopunjju, barem što se tiče BMWa, prešlo se na nekoliko Viber grupa i na Fejs.

 

Ovde ima Ariete navlaka, koje su provereno odlične, mislim da nisu baš skupe, a sigurna kupovina.

 

WD 40 je sredstvo projektovano za prvu pomoć, posle nekog vremena od više meseci, polimerizuje i tad povlači vlagu. Ispod navlake su žice grejača i mora se biti vrlo pažljiv pri skidanju. Vazduhom iz kompresora može da se razdvoji guma, medicinskim špricem i vodom, a može se polako raseći od sredine kormana i polako rastezati i zasecati i tako razdvajati od folije grejača, bude malo negde i podlepljeno.

Za nameštanje, zagreje se guma i kao uvrće i gura, trebalo bi da tako uspe. Ako ne, uzme se lak za kosu i namaže, tako se podmaže i kad se osuši, bude zalepljeno. Ako se gume okreću na suvo, kao da su šire, parče papirne lepljive trake poduž. I, odmakni desnu par milimetara od kočionog cilindra, tad će kačiti u tegić, dodaj mu podlošku ili dve i tako pomeri ka napolju, navlaka hoće da se razvuče i pomeri ka unutra, dok se ne stablizuje, pa joj se tako da prostor i da posle nekog vremena ne mora da se koriguje, a tad to ide teško jer se u međuvremenu prilepi sama.

Zahvaljujem Vam na ovome. Kao i za svaki tekst koji ste na ovom forumu ostavili, trebalo je toliko vremena i truda da bi sutra neko mogao doći do informacije.

Objaviću šta sam i kako izveo, kad dođe na red.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
17 hours ago, ironhorse said:

Pozdrav ljudi,

 

Prvo da se ogradim:ne znam da li ima slična tema,nisam je našao. 

 

Ne znam da li treba da pišem na temi "uradi sam" ili ovde gde smo svi sa istim motorima.

 

Tako da, ako nije pravo mesto za ovo pitanje,praštajte.

 

Polako gledam šta bih mogao da uradim sam na motoru kad dođe zima,pa imam dva pitanja ako je neko imao takva posla.

Tiče se zamene rukohvata, dakle one gume ispod koje su grejači ručki.

 

Prvo pitanje je,ako neko zna, koja je razlika i ima li je između ručki sa Ali Expressa od maksimum 7 dolara i onih iz "Evrope" od 28+ evra?

Na slikama (norrrmalno) izgledaju identično,kao i originalne. 

 

Drugo,na dosta stranih foruma sam našao sledeći recept: pažljivo se "oderu" stare ručke bez da se ošteti deo ispod, eventualno malo zagreju nove ručke i podmazane sa WD40 (??) navuku. Ljudi tvrde da stoji kao novo.

 

Baš prosto zvuči,ali pošto znam sebe,dajte neki savet da ne zajebem.

 

Prvo ovaj WD mi nije baš logičan da to neće da napravi više štete nego koristi. 

 

Fala unapred.

Za naše motore ide Ariete 01690 serija.

 

 

ARIETE-BMW-GRIPS-01690.jpg

 

 

Ako imaš grejače ručki, onda ide:

Gume ručke Ariete 01690/F/24 125 mm otvorene fi 26mm BMW sa grejačima

2.380, za članove BJB-a 2.140 din.

 

WWW.ARIETE.COM

Ariete Similar to OEM BMW Grips 01690: grips similar to the original parts of the BMW motorcycles and adaptable to all handlebars!

 

 

A zamena nije nikakva mudrost:

 

 

 

Jedino što sam ja sekao od dole na gore, da slučajno ne bih isekao žicu od grejača.

 

Par kapi WD-a je bilo dovoljno. Ne treba natapati. Nema potrebe. Tanak film, tek, tek...

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 207 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R1150GS
pre 12 minuta, markone je napisao:

Za naše motore ide Ariete 01690 serija.

 

 

ARIETE-BMW-GRIPS-01690.jpg

 

 

Ako imaš grejače ručki, onda ide:

Gume ručke Ariete 01690/F/24 125 mm otvorene fi 26mm BMW sa grejačima

2.380, za članove BJB-a 2.140 din.

 

WWW.ARIETE.COM

Ariete Similar to OEM BMW Grips 01690: grips similar to the original parts of the BMW motorcycles and adaptable to all handlebars!

 

 

A zamena nije nikakva mudrost:

 

 

 

Jedino što sam ja sekao od dole na gore, da slučajno ne bih isekao žicu od grejača.

 

Par kapi WD-a je bilo dovoljno. Ne treba natapati. Nema potrebe. Tanak film, tek, tek...

Odlično. Neću se onda ništa smarati sa stranim sajtovima kad već ima ovde a povoljno je.

Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!
8 hours ago, ironhorse said:

Odlično. Neću se onda ništa smarati sa stranim sajtovima kad već ima ovde a povoljno je.

Hvala.

Tu sam kada odlučiš. Javi se. :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja