Jump to content

Moto Zajednica

R 1100/1150 GS kutak

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Da se pohvalim... i čuknem u drvo... 400km :) Bez greške :lol:

 

Polako razmišljam o gumama. Ove na motoru su iz 2007 i 2008. Nije hitno, ali da planiram na vreme...

 

Šta preporučujete od guma za naša sokoćala?

 

1. Kada cena ne bi bila od presudne važnosti.

2. Kada se uzme u obzir odnos put/teren 90/10.

3. Kada se uzme u obzir odnos dvoje na motoru/jedan na motoru 60/40.

4. Naši uslovi temperature.

5. Kvalitet puteva Srbija/ostalo 70/30.

 

Gde ih kupiti? U zemlji ili se provozati do nekih nam suseda?

 

Michelin, Continental, Bridgestone, Hidenau, Pirelli...?

 

Sitnice...

 

Pričao sam sa jednim momkom iz Leskovca koji sticajem okolnosti živi u NS. Vozi 1150GS ADV-a 2004. Stanuje blizu mene i često svrati u radnju pa razmenjujemo iskustva dok ne pogledamo na sat :zvizduk: Definitivno je "naš". A kako se interesuje za tehničke detalje i šta sve zna o nekim sitnicama, liči mi na Lalajka ;)

 

E sad, iz priče je i mene zainteresovao da se potrudim da nabavimo neke alatke za naše ljubimce, pa ako imate informacije, svaki iz svoje okoline gde/kako nabaviti i pošto pls napišite:

 

1. Alat za odvrtanje filtera za ulje

2. Kašike za lako skidanje i vraćanje gume

3. KN filteri za i protiv (cena)

 

Šta još preporučujete da treba imati da bi samostalno održavao GS-a osim alata koji se dobije uz njega? Hoklica, punjač akumulatora, kompresor za vazduh, ... :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Gume Michelin Anakee 2, ako novac nije problem. Ako jeste, Haidenau K76.

 

1. MAS Company, imas i u NS, 1100 dinara, ili Louis

2. Louis, imas i na buvljacima kod nas

3. Imas firmu u NS, prodaje KN: http://www.deltad.rs/v3/

(vlasnici 1100GS, KN za vas: http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=BM-0400, 55e)

 

Dodaj na ovo kao obavezno (po mom misljenju) set za krpljenje tubeless guma, Louis, 15e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Što se tiče guma, post 31 http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/77880-koje-gume-uzeti/page__st__20

 

Ključ za filter kod nas kad ima kad nema, znači Luis. Montirače za gume imaš u http://shop.motobike...-i/cat_322.html uzmeš prvi komplet od 3 mala. Takođe tu uzmeš 2 seta štitnika felne pri montaži. I nije loše špan traka kao ispomoć da nalegne bok gume pri montaži a koja može da posluži i za prtljag, šlep...Takođe ventil kapica ili mali odvijač za iglu ventila.

 

Ako nemaš u originalnom alatu, nabavi skidač kabla svećice i ekstra uzan ključ za odvijanje svećica.

 

Naravno, mali kompresor. Punjač sa AGM modom i dobar aku jer ABS neće da se aktivira ispod 12,6 volti.

 

Hm, KN filter. Po mom saznanju ima veću propusnost vazduha što bi značilo i više rizika za prašinu. Našao sam negde neku Australijsku ili NZ firmu koja izrađuje pravi uljni filter al ne znam gde mi je link.

 

I, da izradiš dodatne rukohvate za suvozača ko što sam ja meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Odlične su i Metzeler Tourance. Imam ih već 10000 km. Mislim da u obzir dolaze jošsamo Anakee.

Od alatki će ti trebati mali plastični ključ- otvarač za skidanje bobine. Može i bez njega, ali je sa njim elegantnije.

Za dodatnu opremu nikako ne savetujem Touratech. Može ozbiljno da se oboli.

Da li neko od kolega ima ideju gde u evropi kupiti Cycle Pump kompresor? U ovom momentu mi je komplikovano da ga naručujem iz USA.

 

Edit: đunta me pretekao. Ja kuckam sa telefona pa sam spor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

merni lističi za štelovanje ventila 0,15 i 0,30....moment ključ (ili kilo ključ) sa rasponom od 8-60 Nm.....dobri inbus ključevi i dobri obični ključevi.

K&N ti se isplati, ako praviš kilometražu....razlike u radu motora (osim da bolje "diše" mašina ) nema....

Za gume ....preporučujem Metzeler TOURANCE EXP, puno duže traju od običnih Tourance guma (ja je imam več 18.000 kilometara na motoru i bila bi još za jedno 3-5.000 kilometara....superiorna guma u svim pogledima, pogotovu po kiši)

inače ja nisam nigde našao taj tanki cevasti ključ za svečice....svi su bili predebeli.....uzmeš dugačku gedoru 16, odneseš srugaru da je stanji , pa onda kod nekog da ti zavari gore kratki nastavak za gedoru....ključ za svečice za sva vremena.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Force ima tanak al malo predugačak ključ za sveće, 10€. I torex ključevi. Sad radim motor, generalno sve odrađujem sa malom garniturom gedora Force.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Citam sve ove postove i dosao sam do jednog zakljucka:

u Srbiji nema ni jednog jedinog majstora za BMW motorcikle, cim vam treba toliki alat! :nanana:

Ja inace, za mog TDM-a nemam ni rezervni osigurac - ne treba mi !!! :nanana: :nanana: :nanana:

:lol: :lol: :lol::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Hihihi, sreca moja da vise nema minusa :nanana:

:lol: :lol: :lol:

Obicno nemam naviku da zezam jednu marku, ali ovde mi bilo smesno sta se vas 100 javilo sa savetima za alat, a ja stvarno nisam do sada imao potrebe ni osigurac da promenim :aha: pa nisam mogao da odolim... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ako pogledaš naše preporuke, sve se svodi na specifični pribor koji se dobije u fabričkom paketu al se zagubi, skidalica kabla, kluč za svećice, ...a sve ostalo je vezano za opštu potrebu, kompresor, pumpa,punjač, znači ni izdaleka se ne radi ni o čem drugom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ako pogledaš naše preporuke, sve se svodi na specifični pribor koji se dobije u fabričkom paketu al se zagubi, skidalica kabla, kluč za svećice, ...a sve ostalo je vezano za opštu potrebu, kompresor, pumpa,punjač, znači ni izdaleka se ne radi ni o čem drugom.

 

 

ma pusti, neka uživa......vozi čovek motor, pa to ti je....;)

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svratio...., 343 postova
  • Lokacija: Beograd-Dorcol
  • Motocikl: Imam

Hihihi, sreca moja da vise nema minusa :nanana:

:lol: :lol: :lol:

Obicno nemam naviku da zezam jednu marku, ali ovde mi bilo smesno sta se vas 100 javilo sa savetima za alat, a ja stvarno nisam do sada imao potrebe ni osigurac da promenim :aha: pa nisam mogao da odolim... :D

 

Znaci da ne odrzavas motor. Preporuka kada budes prodavao NE KUPOVATI :lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

@ Djunta, BMW, opustite se, malo se salim...

@Vasqez: pa i ne odrzavam ga... ...to rade za mene laboranti i Bokilic... :nanana: MAJSTORCINE (u pozitivnom smislu) !!! :takoje:

@svi: ma znam da je opste, nego mi bilo smesno kolika navala predloga za potreban alat :neznam::lol:

 

Sad malo ozbiljno: iako ne volim bokser koncepciju motora, cenim kod BMW-a sto je motor starog kova - mozes i sam da nesto procackas, popravis. Kod ovih novih, kao i kod novih kola - sta god se desi moras pravo u servis gde mora da bude zaposlen bar jedan nuklearni fizicar...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

ma opušteno druže.....naravno da se šalimo.

Laboranti ne da su samo majstorčine, več i LJUDINE.....

 

a to za alat...to ga tek tako kupujemo, jer i mi imamo dušu i hočemo osetiti taj osečaj kada nešto podešavaš na svom motoru....:D ....moramo da se uklopimo među motoriste,nema druge....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naravno da sve ne treba smatrati preozbiljno. Ni ja nikad nisam voleo, čak okreto glavu kad vidim boxer, dok nisam seo i obrnuo đir i to je ono što nas povezuje, solidariše i grupaši, iako sam po opredljenju nezavistan duh. Otuda veliko priskakanje na svaki mig nekog od Bembarića.

 

Markone nema nešto afiniteta da sam čačka oko motora a svi mi spremni ko da će da radi generalku, a pošto će mu trebati puno vremena do dođe dotle,

 

post-6989-0-99533200-1339544067_thumb.jpg *

 

naučićemo ga svemu.

 

Meni je motor trenutno u seciranju i sve odrađujem malom Force kompletom koji inače još od skutera stalno nosim u koferu. Za tekuće održavanje osim tog kompleta potreban je imbus mislim 14 i pomerljivi ključ do 34 za fino podešavanje aksijalnog hoda zadnjeg dela kardana, i dve garniture špijuna za istovremeno podešavanje 2 ventila. I zanimljivo je da ceo motor nema elastičnu podlošku, ili ravna ili slab Loktajt, što znači da se smatra da neće dolaziti do čestog odvijanja/zavianja šrafova.

 

BMW je školska mehanika i ko ima elementarno znanje, al pravo, ne priučeno, sve može sam da uradi. Ajd, generalna ili menjač naravno traže naprednije znanje al i tu je sve vrlo logično prosto.

 

* milja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Djunta, sede li ti na motor ove godine? Ako nastavis tako u garazi prebacice bavarci fabriku na Miljakovac :zvizduk:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Djunta, sede li ti na motor ove godine? Ako nastavis tako u garazi prebacice bavarci fabriku na Miljakovac :zvizduk:

 

Da, al na tuđi.:moto3:. Biće gotov još dan,dva. Palo farbanje i sad kad pakujem nazad ajd da upicanim sve naokolo, ne mogu da gledam da negde ima oksidiso šraf, ogreban ram...biće ko od I Vlasnika malte ne. I naravno, studiram ga i učim mu se jer kad jednom prođem neki sklop onda mi to za neki sledeći put znatno olakša. I sad kolko tolko znam stanje i eventualne slabunjavosti tako da u budućoj eksploataciji načelno znam šta mi valja činiti blagovremeno.

 

Ono što je ne izvodljivo uraditi sam je žbicanje točkova pa pošto ni BMW zvanično ih ne servisira, možda bude pogončić na Milji.:BMW2:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ko ono, 3M za BMW auta, extra potpis znači nešto. Šalu na stranu, sve kod nas se jako loše inače održava i servisira i jednostavno mora da se pregleda starina da bi se bilo sigurno za vožnju. Recimo, prednje i zadnje kočiono ulje različite boje i odma sve dole, rasklopi sklopi uz temeljno pranje i podmazivanje. I teško da će biti za prodaju jer ne vidim da bi mi išta drugo bilo optimalnije sve ukupno uzevši u obzir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

BMW-ovci imam jedan kvarčić na GS-u. U pitanju je ona crvena polugica za gašenje motora. Jednostavno mi je polomljena (otkinuta). E sad zna li neko od vas gdje mogu da je nabavim i da li se uopšte ona može sama zamijeniti? Mislim da bi pasala od svake sereije R1100-1150.

Na motoru sve OK radi, stim da ga sada nemogu gasiti na taj prekidač, već moram na ključ...

:'( :'( :'( >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2582 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Gotovo uvek motor gasim kljucem tako da mi je ta opcija potpuno nebotrebna. Kakva su iskustva ostalih?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja na ključ ili ćopavu. Taj prekidač je kao panik i po nekim mišljenjima ga ne treba koristiti za svakodnevno gašenje što je verovatno i ispravno, da ne bi crko pa posle ne radi kad ustreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Modriča Republika Srpska
  • Motocikl: BMW R1150GS

U suštini i ja uvijek gasim na ključ, čak ni neznam kad mi je ovo polomljeno. Ali evo kad sam skontao da je polomljeno, nešto mi smeta (fali). Iz praktični razloga mi uopšte ne treba, ali bi volio da to popravim. Pa ako neko zna kako da nabavim ovo neka piše...

:BMW2: :BMW2: :BMW2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Gotovo uvek motor gasim kljucem tako da mi je ta opcija potpuno nebotrebna. Kakva su iskustva ostalih?

 

Lepo ti covek kaze. Taj prekidac sluzi za nedaj Boze, da ne objasnjavam situacije pupupu daleko bilo.Posebno da se kupi nema, nego komplet, i mislim da ima Djeri iz GM-ca oko 50 evra.Moj savet da se neigras sa tim nego sto pre sredi da neprodjes kao ja pre desetak godina. Vozim kroz Valjevo {sva sreca polako} dam malo gasa zbog semofora kad ono truc ugasi se motor.Zamisli da je kod obilazenja. Sta se desilo, rikno taj prekidac jer je pukao granicnik, kako ni danas neznam.E od tada palim i gasim samo sa kljucem.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja