Jump to content

Moto Zajednica

Suva planina

Recommended Posts

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Zvuči savršeno za ovu moju :moto3:

 

 

Mašina ko mašina može svašta.. al Al felne ne :jee:

 

Mečku sam rodio dok sam našao ko će da mi ispravi iskrivljenu felnu posle bjb-relija.. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Honda transalp 650, KTM 450

Opaaaa!!! Ovo mi izgleda super.

Prve sedmice maja treba da se odrzi moto kros trka u Leskovcu i idemo da se vozikamo i bodrimo naseg Zekana, pa je ovo prilika da se popenjemo na Suvu planinu.

Posto idemo na vikend voznju petak-nedelja i planiramo da malo kruzimo Cacak-Krusevac-Soko Banja-Knjazevac-Svrljig-Bela Palanka-Babusnica-Leskovac. Mogli bi da nocimo na Staroj Planini.

Neka preporuka i kontakt za smestaj na planini???

Da napomenem svi vozimo koze pa je nebitno da li je prilaz asvalt ili makadam.

Hvala unapred1zdravo.gif

 

Alo narode pa niste svratili u Svrljig na najbolji roštilj na svetu! A ako vi put opet nanese javi te se,biće i pića i ića! muzicari.gif A i vožnja obavezna 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Honda transalp 650, KTM 450

E pa ovo nije putopis nego pitanje.:zvizduk:

Dakle, da li neko zna kojim putem se može motorom na Suvu planinu, koji su to putevi, kako do vrha, postoji li neki put sa južne strane prema vrhu, koja je najbolja marš ruta, šta treba videti, mogućnosti za prenoćište i slično. Sve u vezi ove prelepe planine je dobrodošlo.

Hvala unapred.

 

Pratim i učestvujem 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Zvuči savršeno za ovu moju :moto3:

 

 

Mašina ko mašina može svašta.. al Al felne ne :jee:

 

Mečku sam rodio dok sam našao ko će da mi ispravi iskrivljenu felnu posle bjb-relija.. :jee:

 

Kako reče jedan naš premudri bradonja - Zadovoljstvo nema cenu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Bela Palanka
  • Motocikl: Yamaha XT 600 2KF

bas mi drago da ima i ove teme ovde, ja sam ostavio dve, tri gume gore u pokusaju da odem i stignem do trema nekako i bar negde da vidim trem, veoma je tesko,imamo jednog ortaka koji zna put do gore, znao ga je pre neku godinu, ali posto sada sve redje idu ljudi po sumama, msilim da je tesko naci taj put a i zbog ovogodisnje vegetacije, ovde u mom kraju je katastrofa... put iz divljane, pa prema malom konjsko pa se odvoji za pasarelo, e tu negde krece taj put, pa se malo vraca na juznu stranu pa se obilazi okolo,(jer je prepuno stena, evo jedne fotke dole, ko nadje motor na slici svaka mu cast :takoje: ), pa se malo silazi prema laskovcu, pa malo odozdo preko zaplanja, pa se vraca gore, jer u tom spicu je toliko stena i vrtaca da to nigde u zivotu nisam video takav predeo, motor se gusi po kamenju, kamenje ostro, a gusta trava, nisko rastinje, ali gusto, kada se pogleda teren na prvi pogled izgleda lako, ali nikad kraja...kada saznam za taj put javicu odma sa tacnim pozicijama, nadam se da ce biti uskoro, jer nisam znao da postoji ova tema... pa mozda i organizujemo neku voznju iz Bele Palanke

post-21760-0-27542800-1376931490_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Polako se sklapaju kockice da se napravi jedna tura na ovoj planini, u susret je izašla i turisticka organizacija opštine G Han, možda i Safari klub iz Niša uzme učešće u organizaciji , smeštaj i klopu za desetak-20 ljudi je već sada moguće organizovati i u privatnoj reziji (za one koji nisu za opciju kampovanja) jedini ograničavajući faktor je sezona na izmaku, ali eto zanimljive destinacije za 2014tu, pa ako se sve lepo pokaze-da napravimo jednu tradicionalnu vikend turu kao što već postoje na drugim lokacijama

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Supershadow 250

na oko kilometar iznad Malog Krchimira, na slici se ne vidi da je prasina dubine do 20cm, fina kao pesak i bogacena kamenjem, tu negde sam i pao.

10y47ia.jpg

 

oko 800 metara od pocetka prevoja, ucinilo mi se da je jedino zaravnjeno mesto sa zemljanom podlogom pa sam zato stao.

inace je taj deo o kojem se pricalo da je trasiran nedavno. podloga je sva od ostrih komada stena, cini mi se da je prosek 5-10cm u precniku razbacanog kamenja. gore na prevoju je jos gore, kamenje postaje vece. uglavnom mora da se "vozi" sa obe noge na stazi

2e4vknm.jpg

 

u suprotnom pravcu, bilo je sunce u objektiv pa ne izgleda bas verno i lepo kao na licu mesta. svejedno je pogled dobar, to u desnom uglu sto se presijava su plastenici oko Leskovca, vidi se i ceo Jastrebac, Kukavica, itd.

28ip0lt.jpg

 

bas oko Rakosh cesme je nedavno podignuta koliba, troje lokalaca iz Krcimira su tamo manje vise stalno jer imaju krecanu i nesto stoke okolo.

Od kolibe pa do Bezista treba da ima oko 11km spusta, mozda sam vozio nekih 25%, ostalo spustanje pod kocnice, ali je definitivno bolji put nego do Rakosha sa Zaplanjske strane

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Još jedan enduraš u najavi, kao i ja tera ono što ima :moto3:

Na takvu prašinu od 20cm sam i ja jednom pao, pobegao prednji na nizbrdici u krivini i samo sam se prevrnuo kao kornjača. Bilo posle muke da se uspravi Honda, beži nizbrdo kako je pipneš :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Za nekih 10 dana planiram da krenem sa Vlasinskog jezera, da predjem preko Suve Planine na drugu stranu do Svrljiga. Pa bih molio ako neko zna da mi nabroji jos par mesta osim ovog Malog Krcmira kako bi napravio track log u Google Earth.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja