Jump to content

Moto Zajednica

Suva planina

Recommended Posts

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Sa koje su strane slikane ove zadnje slike . Sa strane Nisa ili sa druge strane . Kad kazem sa strane nisa to mislim da dolazak do suve planine od Niske banje ili sa druge strane . Sa druge strane nisam bio a cuo sam da je i tamo prelepo . Moze li se odande do vrha ili samo sa one Niske tj. sevverne .

 

Ne rai mi google earth da postavim sliku da ti objasnim na sta mislim ali valjda si me razumeo :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Drazo slike su sa juzne tj.istocne strane dakle sa suprotne strane gledajuci od Niske Banje,google maps je proradio pa mozes da otvoris onaj link sto sam postavio u pretposlednjem postu i sve ce ti biti jasno.Do Trema se moze sa ove strane-kada se dodje do onog vidikovca sto sam opisao ide se samim grebenom nekih 6-7km po mojoj proceni ali peske.Ja licno nisam isao do samog vrha(imam u planu) ali sam cuo da su ljudi isli.Mozda bi neki enduro manijak i mogao da proba sa nekin full cros laganim motorom ali cisto sumnjam.Po onome sto sam ja video teren je jako surov cisto ostro stenje,cak kad bi covek i masina izdrzali mislim da bi gume otisle u froncle vrlo brzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Bas super sad znam od prilike kko izleda sa druge strane . Zato smo mi i planirali da idemo sa severne strane tj.oni su isli bez mene onm stazicom koja je gorela i gde ima dosta palih drveca . Mislim da si upoznat sa tom stazom . Tamo se moze ali je dosta rizicno i ne daj boze ako se slicajno okliznes nanize moto moze samo helikopterom da se izvuce odande . Meni je bas zao sto nisam poso sa njima tog dana ali nadam se da cu da pokupim slike uskoro od njega pa da okacim odvde .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Cek druze sad gledam link sto si postavio . Zasto si pokusavao odande da ides . Mozda se ne raumemo . Mi smo isli od Bojanine vode pa smo isli skroz okolo i vozili se oko planine . Ti jesi sa juzne strane gledano sa Nisa ali ima sta tj.uspon i sa stvarne juzne strane Suve planine tj. od Gadzin han i Donji dusnik . tu se makada zavrsava bas poprilicno na planini i pesaka moze a mozda i motorim ali bas je zeznuto . Oni su isli znaci ssa one strane gde pise bojanine vode . Tu na pocetku gde se zavrsava asfalt pa nekih mozda 500 m ima onaj izvor i stazica gde pise Trem . E tom stazom su isli . Ja sam bio tamo gde si ti postavio i teoretske ssanse nema . Jedino pu pu da se polomi neka noga i ruka od onih stena .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Stekao si pogresan utisak da sam ja pokusao da idem do Trema,otac mi je iz sela Donja Koritnica pa cesto idem tamo-to je razlog mog vozikanja po toj strani planine,volim da skoknem do Smrdana i Sljivovackog visa da bacim pogled kad god to mogu0takoje.gif Znam da je najbrzi put do trema od Bojaninih Voda ili Celija tj. Gornjeg Dusnika ali tamo na zalost jos nisam bio.Kada sam pre tri godine dok sam vozio CTX-a pitao drugara iz Nisa koji cesto ide na Trem biciklom preko Bojaninih voda da li ja motorom mogu do gore,rekao mi je da nema sanse pa sam zato i odustao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1012 postova
  • Lokacija: Soko Banja
  • Motocikl: Transalp `1998 & Transalp 1999

Pogresno sam se izrazio nisam namerno . Nego sta znaju ti biciklisti kkoliko smo mi ludi :zvizduk: . Moze sigurno da se ode motorom ali je i suvise extremno znaci na misice pa cepaj .

Kad budemo dolazili sledeci put pustam ti pp pa da se vidimo negde ako si tamo . Sigurno znas bolje taj deo za voznju nego mi koliko mozemo da vidimo iz googleearth-a ili slicnog .

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

HSMF slike koje je postavio su sa ‚‚pitomije'' strane planine, slikane sa severo-istočne stane od Bele Palanke. Tu i postoji kakav-takav makadamski put kojim se izlazi na Rakoš i Tri lokve najistočnije vrhove planine, odakle hodom treba oko 5h do Trema.

.

Dražini kompanjoni su išli preko Studene i Bojaninih voda, spavali u planinarskom domu i koristili najpitomiju (pešačku) stazu za osvajanje vrha. Problem na koji su naišli je vrlo čest na toj stazi, a ogleda se u mnoštvu palog drveća. Planinari svake godine gaze uspon sa Bojaninih voda zadnje nedelje u februaru pa deo staze i očiste od palih stabala, ali je problem sa onim stablima koji ostanu ispod snega pa na proleće prave problem kada se sneg povuče.

.

Uspon motorima sa južne strane preko Gadzinog Hana i Dušnika nemoguć skroz do vrha-postoji deo na polovini puta od 100m gde bukvalno motori moraju da se nose na ledja.

.

Trenutno u izradi je put iz sela Mali Krčimir isto u pitanju južna stana, trasira se buldožerima širine je 5-6metara i ide se na varijantu da se običnim kolima može pristupiti planini, ostalo je još 200m deonice koja mora da se minira da bi moglo kolima da se ide, ali je i sada peške moguće (vrlo verovatno i motorom), izlazi se na gorepomenuti Rakoš odakle bi vencem u pravcu istok-zapad moglo da se dodje do vrha.

 

Inače sama planina i osvajanje vrha Trem spada u teške planinarske staze po gradaciji planinarskih odrganizacja a celu transverzalu preko Suve planine koriste planinari kada se spremaju za Fruškogorski maraton. Bitno je napomenuti da iako postoje desetak vrela u podnožju planine ne postoje izvori vode na samoj planini osim: nešto posle Bojaninih voda postoji jedna česma (Jalov Pažar) i izvor postoji na Rakošu te se mora razmišljati i o vodi ukoliko se neko odlući za ovaj podvig

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 68 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XT 600 kurbla bre!

Bio sad za praznike na Suvoj i pronasao precicu da se zaobidje onaj los deo puta koji smo pominjali.Dakle od prve oznake ne idete levo nego desno i ubrzo izbijate na livadu Veliko_Konjsko_001.jpg

how to screen captureMalo Konjsko koja izgleda ovako.Idite levom ivicom livade i videcete put,vozite tim putem i izbijate na proplanak gde ce te uociti ovo karakteristicno drvo.Veliko_Konjsko_018.jpg

kostenlos bilder hochladenLevo uz to drvo idu kolotrazi koji su jedva vidljivi ali ipak vidljivi-pratite ih i prikazace vam se ova slikaVeliko_Konjsko_013.jpg

how to take screenshots Odatle vidik puca na celu udolinu Veliko Konjsko i tacno se vidi kako put vodi na suprotno brdo i pri samom kraju sume sece jedan put pod pravim uglom,na tom ukrstanju idete levo i izbijate na kolski put kod druge oznake odatle naravno desno i to je to.Mala napomena,taj deo puta od ukrstanja do kolskog puta nema nikakvih kolotraga vec samo otiske konjskih kopita ali se jasno vidi da je put jer je usecen u brdo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Probijen je put ka planini iy sela Mali Krčimir, još uvek nije u opticaju za putničke automobile (ima i takvih entuzijasta) ali dzipovima i motorima se može ka prevoju i vencu planine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 380 postova
  • Lokacija: Zvezdara
  • Motocikl: KTM 1090 Adv R

Probijen je put ka planini iy sela Mali Krčimir, još uvek nije u opticaju za putničke automobile (ima i takvih entuzijasta) ali dzipovima i motorima se može ka prevoju i vencu planine

 

Imaš neki track log ili bar koordinate mesta odakle kreće staza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Samo da potvrdim informaciju. Probijen je put ka vrhu Suve planine iz sela Mali Krčimir te je sada moguće vozilom preći sa jedne na drugu stranu planine tj iz Zaplanja na Belopalanačku stranu i obrnuto, što su prošlog vikenda i učinili učesnici 4x4 karavana džipova Via millitaris

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

kolko bi moglo to da se predje sa tvojim motorom, ja imam Supershadow pa se razmisljam da probam ako je dobar makadam

Nisu mi tu aparat da nabacim koju fotku ili video-moj matori je slikao i po njegovoj priči lagano ide jugić tu, za dzpove nema problema a na turi koju su vozili pratila ih je yamaha xt u stopu, obzirom da je makadam solidnog kvaliteta pretpostavlajm da bi se i klasičnim motorom moglo gore, jedino je pitanje hladjenja vazdušare obzirm da se ne može baš puno jurcati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Honda transalp 650, KTM 450

Samo da va javim da je nas tim iz Sokobanje osvojio vrh suve planine motorima . Ukoliko to mogu da se nazovu motori , u stvari jedn i moze . U pitanju je kinez orion onaj od 125 ccm modifikovan sa zadnjom gumom od motokultivatora ( vidjali ste ga po forumima ) i jos jedan kinez od 175 ccm koje ubacen u rama od Derbi.... i da vam kazem ide kao bleav . Nazalost imao sam problema sa moji KTM-om i nisam krenuo sa njima .

 

Stvari stoje ovako . Dosli su putem od NIske banje pa skretanje desno ( neznam sad tacno kako se zove mesto ) i onda asfaltom sve dokle je moglo . Posli su od onog doma gde su prespavali tj.kampovali . Krenuli su oko 7 ujutru ali su se zajebali i zaboravili vodu . Popeli su se pored one cesmice pa pravo prema vrhu ( mislim da ce da se nedje vec neko da kaze koja je to cesma i koji je put ) . Usledio je onaj deo gde je gorela planina i dosta stabala palo na putu . Tu su se namucili katastrofa . Uz nedostatka vode jedan se vracao pesice na izvor da zahvati vodu . Proveli su jedno 3 sata da prebace motore preko svakog stabla . Da se to nalazi na nekom ravnom mestu pa da se preskoci ali ovako dole je ambis i ko bi se igrao . Znas da kada su izasli iz te sume gore na onaj goli deo bili su toliko malaksali da su jedva dosli do vrha . Tu su se videli sa nekim planinarima i zajedno se slikali . Nazalost ja slike nemam a ima prijatelj i danas , sutra , nikako da mi da da postavim neku da vidite .

Znaci zakljucak . Na vrh se moze i hard enduro motorima + jedna motorna testera da se presecu ona debla . Inace nikako jer je stvarno opasno .

Slike cu da postavim cim se negde nadjemo da mi prebaci na komp .

Mogli bi da se nadjemo nekad i dogovorimo neki uspon . Ja imam jednu malu testeru koju bi mogo da ponesem u ranac ili na motoru pa da secemo ako hocete . Ja sam za a iako ima nekog neka se javi pa da probamo .

 

Pozdav !!!!!

 

Pratim i čekam neku dobru vožnju,ako organizujete opet tako neku avanturu dolazim 100 %

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja