Jump to content

Moto Zajednica

Savet za kupovinu sportske gume za supersport motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 184 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: FAZER 1000 ZAUVEK...

Pa jeste upravu si, dok ne probash vishe razlichitih setova nishta. Vozio sam bt 03 i guma je ludilo, samo shto se troshi isto tako.Dunlop probao vishe puta imao i sportsmart i nisam bio nimalo zadovoljan.Ja trenutno imam michelim pilot power 2ct, i za sada nemam zamerki. E sad sve zavisi od toga shta ti treba, kakav si tip vozacha, da li peglash pravac ili krivine, koliko para si spreman da izdvojish, sve ima svoje. 0takoje.gif

dunlop sportsmart promenjene na 10000 km i ponovo montirane nove a kako drzi na fazer 1000 baci pogled :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-Bezanija-Bologna
  • Motocikl: Ducati 944 000012....i od neki dan jedan Ducati ST4s

Metzeler RENNSPORT K...!idealan spoj svakodnevnice i jako sportske voznje,bila staza ili dobar planinski put.oprasta mnoge gluposti,narocito prednja...jos kad bi je prodavali ovde...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Lekino Brdo Beograd
  • Motocikl: kawasaki ninja 636 2006

Ako ti treba za ulicu i ja glasam za metzeler ili corsu, ako je staza ili si u mogucnosti da menjas cesce gume uzmi Dunlop ali nadji dobru i proverenu kombinaciju jer masa ljudi uvozi neke plasticne dunlop gume i moze da bude zajebano... ja vozim sa dunlop sportmax gp m/s ali cesto moram da ih menjam jer se dosta brzo trose... ali nema da pusti :) pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Ma bez razmisljanja samo Metzeler sportec M3 ili M5 ako oces da se otvoris :)

To sto se potrosi brzo neka meksa guma jbg, bolje da se potrosi brze nego da ti se potrosi kaciga i dekla i kolena laktovi po asfaltu.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 71 postova
  • Lokacija: Beograd, Dusanovac
  • Motocikl: Kawasaki ZX 10R 2006

2ct prednju sam imao. odlicno je drzala, cak i vlaznom. pozadi mi bio qualifier, kad se zagreje dobar je, al treba malo vremena. dok je hladan baca kao blesav..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 90 postova
  • Lokacija: Beograd - Cerak
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R

Ja se malo raspitivao i gledao sta ima i koji su uslovi i u tom trazenju ubodem Sportec M5 komplet sa popustom i gratis montaza jedne gume... izaslo bas povoljno...

e sad, ja nisam nesto merodavan jer vozim "normalno" a i motor je skoro kupljen pa ne mogu da uporedim sa drugim gumama ali motor se ponasa vrhunski, bas sam extra zadovoljan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Yamaha mt 09 Tracer,Suzuki SV 650 N,Piaggio Liberty 125

Metzeler Sportec M3, vozim celu sezonu, presao 4000 sa njom, odlicno drzi, brzo se ugreje... nije se potrosila.....

Svaka preporuka......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Mislim da je Dunlop Qualifier najjeftiniji, par oko 200€.

 

Ima i jeftinija, Pirelli Diablo.............ne zna se koja je gora........ustvari zna se, sve kontinetalke.........

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova

metzeler racetek k3 odlicna guma.Na motorima sam imao bridgeston,dunlop,pirelli,metzeler,mischelin,continental.Uglavnom sport touring gume i cisto sportske.Moje licno iskustvo od onoga sto sam probao Pirelli i Metzeler mi odgovaraju,nekako jedino sa njima ne razmizljam o tome da li ce da mi prokliza motor,mogu da stvorim savrsen osecaj sta se dogadja ispod mene i gde im je granica prijanjanja.Dunlop sam vozio Qualifire onaj prvi,i ta guma mi je ogadila dunlop zauvek.Sada imam na motoru continental roadattack i bukvalno nije upotrebljiva po gradu kada pada kisa, svaka zebra je borba za zivot.Van zebre i belih linija nije losa,ali ovo je ubi.Pirelli diablo

najobicniji sam i po suvom i po kisi vozio pun gas i garantujem da je dobra guma ,zadnju sam potrosio za manje od 4000 km,ali svaki je bio uzivanje.Sledeci set ce biti sportsmart iako ne volim dunlop,ili pirelli diablo rosso 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 203 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4tx

Svaka guma je dobra ili losa na svoj nacin i zato nemojte mesati babe i zabe.Tvrdja guma duze traje a meksa bolje drzi,dublja i gusta sara je bolja na mokrom a redja na suvom kolovozu...Zato treba izabrati gumu iskljucivo prema stilu i uslovima voznje jer univerzalna guma NE postoji.Sto se mene licno tice ja 90% vozim po suvom putu kao i vecina vas,osim kada me negde sustigne kisa pa prema tome i biram gume za suvu voznju.Vozio sam i sport i hipersport gume pa evo i neka moja zapazanja.

Najvecu kilometrazu sam napravio sa Dunlopom Sportsmart (preko 10000km) na Yamahi R6.Brzo se zagreva i posle nekoliko uzastopnih krivina dozvoljava obaranje do same ivice bez osecaja proklizavanja.Ravnomerno se trosi pa necete imati efekat kockaste gume osim ako ne vozite samo po autoputu.Solidno drzi i na mokrom putu ali sa dozom opreza jer zna da zaplese zadnji kraj prilikom ostrijeg dodavanja gasa na izlazu iz krivine.Odlicna guma za vecinu nas koji volimo ostiju voznju a pritom znamo da nismo na stazi i koji volimo da putujemo i prelazimo vece kilometraze a pritom ne brinemo ako nas uhvati kisa.

Dunlop Quallifier 1 vozena na Hondi 900rr.Po meni je vise putnicka guma nego sportska i dosta slabije drzi od Sportsmarta i nista duze ne traje.Mozda jedino malo bolje drzi na mokrom i to je sve.Nije moj predlog za sportske vozace.

Bridgestone S20 sam stavio polovnu samo iz razloga da je probam takodje na Hondi 900rr ali je bila stara nepunih godinu dana i slobodno mogu reci da na prolece stavljam bas tu gumu.Brzo se greje i drzi temperaturu cak i na duzim pravcima,fantasticno drzi pod punim nagibom kad klizate slajderima po asfaltu i prilikom naglog ispucavanja gasa na izlazu iz krivine u vecini slucajeva dolazi do podizanja prednjeg tocka a ne do proklizavanja.Sva se nabora i bukvalno lepi za podlogu i dozvoljava onoliko ostru voznju koliko to dozvoljava podloga ispod nje.Lose drzi na mokrom i umascenom asfaltu i na pesackim prelazima preko farbe pa zato oprez.Jedina mana je 1500km sa 2mm dubokom sarom pa mislim da nova nece preci vise od 4-5000 i to ako se pristedi sa gasom.

Metzeler M3 sam kratko vozio i uporedio bi je sa Sportsmartom i verujem da je podjednako dobra ali nebi da sudim na osnovu 500km.Ja bi ipak pre uzeo Sportsmart...

Metzeler K3 je nesto sasvim drugacije i mislim da je guma vise namenjena za stazu nego za put.Nisam probao zadnju jer sam imao rasparan set ali prednja je bukvalno kao zvaka.Prilikom spustanja motora posle voznje na zadnji tocak,guma ostavi 2m crne linije na asfaltu,podigne dim i bukvalno se na momenat istopi jer zam video tragove gume na blatobranu kao da je neko prsnuo bitumenom po njemu.Neverovatno.Prilikom naglih kocenja lako podize motor na prednji tocak bez proklizavanja a sto se krivina tice i da ne pominjem,bukvalno nigde mi nije popustila.Verujem da je i zadnja istih karakteristika i da bez problema moze da se koristi na stazi kada se zahtevaju street legal gume.

Toliko o onome sto sam ja vozio pa mozda nekom i pomogne u izboru.Inace ne vozim na stazi i nisam profi vozac ali volim ostru voznju i naleganje u krivinama naravno sa dozom lufta i ne po svaku cenu.

Pozz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Novi sad
  • Motocikl: Gsx r1000 l1

Gume birajte po stilu i nacinu vase voznje.tj za uslove u kojima najvise vozite motor.ako cesto putujete i vozite na auto putu glupo je uzeti dunlop gp racer d211 jer on tu nema svoju svrhu.ali ako vozite po stazi ili extremnije po ulici ta guma je pravi izbor.samo morate voditi racuna o pritisku u njima.kako kad za sta.isto tako ako volite malo putovati i opet nekad da legnete u krivinu malo ostrije metzeler m7rr je odlicna guma.sve tavisi sta volite i nasoram toga birajte gumu za vas.probao sam dosta guma i u tom smislu imam neko iskustvo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja