Jump to content

Moto Zajednica

Ne baca svecica varnicu Help Honda Nsr 125

Recommended Posts

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Co svima!Imam problem: Tokom voznje motor pocne da trokira (kao da baca svaku drugu varnicu svecice) i odjedanput stane, svecica mi nije bacala varnicu i kada sam stavio novu svecicu ona isto ne baca varnicu.Ne mogu da ga upalim ali kada odstoji malo duze ponovo uplai i radi 10-15 min normalno i onda ponovo pocne...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

koje ti je godiste motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nesto te elektronika zeza,mozda je pikap ili komutator,mene je zezao pikap cim se zagreje ugasi se i mrtav je dok se ne ohladi

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4258 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

nesto te elektronika zeza,mozda je pikap ili komutator,mene je zezao pikap cim se zagreje ugasi se i mrtav je dok se ne ohladi

 

 

to je pre nego bobina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Danas mi je ortak pogledao i kaze da je mozda taj komutator...Ne zanm gde da ga nabavim.Kako se to tacno zove,u sredu idem do nemacke pa cu da kupim tamo, Miki sta pise kod tebe na tom delu? kod mene je sve zardjalo ne mogu nista da procitam...To je onaj gvozdeni deo ispod rezervoara jel tako (ona kockica)???

 

Miki da li mozda znas koji ti je CDI?Meni pise C696 ali mi obrtaji idu 12200o/min...

 

Hvala

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

CDI ti se nalazi ispod sedista izmedju kutije za alat i stop svetla... To ti je crna gumena kutija, moze da ima oznaku CI639, i to je onda ustrojena verzija, a ako ti pise CI626 onda je to top speed.... Ako imas CI639 a oces da kupis CI626 onda se mora promenuti raspored zica.... O tome cemo kasnije.....

Reci mi koje ti je god motor, i ako budes kupovao u Svabiji proveri mi koliko kosta RC Unit TV124, a koliko RC Unit TV78....

 

P.S.: Ja imam CDI CI639 koji je prepravljen da motor ide do 13500rpm, ali to nije preporucljivo jer oce da izgori regler od prevelike struje.... Licno iskustvo...  8)

Pozz

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ovo moze biti bas sve,od cdi-a,bobine,pickupa i visokonaponskog generatora....

Nesto slicno sam imao na hondi (enduro 600 kubika),taj se palio kad je hladan,i dok ga ne ugasis,radi,ali posle

dok se ne ohladi nece da pali.

Problem je bio visokonaponski namotaj u generatoru.Merio sam kad je hladan i kad je vruc,razlika je bila skoro 300 ohma.

I znaci kad je vruc,nije mogao da puni kondenzator u cdi-u.

Da se proveri,trebas naci taj izvod iz generatora,obicno je kao samostalan izvod,sa jednim izvodom.

Treba spojiti u seriju jednu diodu 1N4007 i blok kondenzator od 1 mikrofarad/400 volti,izvod namotaja na anodu od diode,izvod kondenzatora na masu,

zaverglati i meriti napon na kondenzatoru.Treba da je najmanje 250volti.PAZNJA!!!Ako ne znate da baratate sa strujom,onda bolje nemojte,

jer je ovo opasno visok napon,i moze strasno da udari.I obavezno ispraznite kondenzator tako sto cete mu kratko spojiti izvode posle merenja.

Pickup se proverava osciloskopom,kao sto je Miki vec rekao.

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni ispod sedista pishe isto CI639,ali mi ide 12200rpm a ispod rezervoara tv 124 ali se taj komp istopio,takav je jos od kad sam kupio motor.Motor je 1997 godiste,kupio sam ga sa Polini kitom.Provericu ti cene, ionako moram sebi da kupim...Jel ja trebam da uzmem tv 78 da bi otvaro do kraja rc ventil ??? Cuo sam da ako mi se ne bude otvarao rc do kraja da ce mi se pregrejavati cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Da bi isao bolje uzmi TV78, nije samo da se skroz otvara vec je ceo grafik drugaciji... da ti ne objasnjavam TV78 je bolji, a CI639 je ustrojena verzija, ako imas para uzmi CI626, ako ne recu ti kako da prepravis postojeci!

Ako bi isto uzeo TV78 mislim da i tu treba da se menja raspored zica..... Videcemo kad kupis, sta treba da se radi....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 185 postova
  • Lokacija: Novi beograd
  • Motocikl: XL 1000 V

Proveri dugme za gasenje da ne probija na masu na CDI igitoru bi to trebalo da bude crno bela zica najcesce odvojena od dzeka probaj da je otkacis pa es videti dali ce zezati POZRAV :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Proveri dugme za gasenje da ne probija na masu na CDI igitoru bi to trebalo da bude crno bela zica najcesce odvojena od dzeka probaj da je otkacis pa es videti dali ce zezati POZRAV :)

 

Mislim da je ovde u pitanju zeleno-crna zica koliko se secm, tacno odvojena odd dzeka....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 227 postova
  • Lokacija: Zrenjanin

Co svima!Imam problem: Tokom voznje motor pocne da trokira (kao da baca svaku drugu varnicu svecice) i odjedanput stane, svecica mi nije bacala varnicu i kada sam stavio novu svecicu ona isto ne baca varnicu.Ne mogu da ga upalim ali kada odstoji malo duze ponovo uplai i radi 10-15 min normalno i onda ponovo pocne...

 

 

covek kaze da ima problema sa svecicom....imao sam slican problem na apriliji rs125,jednostavno kad mu zabijem gas,pocne da ''trokira''tj.nemoze da spoji...problem mi je bio u svecic,tj.u njenoj ja mislim toplotnoj vrednosti,ne razumem se u svecice,ali probao sam par njih,i isto.dok nisam kupi ngk 10 mislim da je bila ta oznaka,i samo ta je radila kako treba....znaci do svecice mi je bio problem.sa novom je lepio ko blesav...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije svecica 100 posto,koristim iridiumsku svecicu i lepo mi radi sa njom, Miki nisma nashao nishta od elektronike dodushe sam obishao samo dva otpada motora...Znam da oni namotaji sa radilice i magnet polovni  koshtaju oko 30-40 evra...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Znaci kvar moze biti od CDI-a, bobine, pap do obicne zice koja nema dobar kontakt....

Cujemo se u petak, brat je najverovatnije slobodan u subotu.........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja