Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ja stavljam ove obicne akvarijumske ventile za stelovanje protoka i nikad do sad nikakav problem sa njima. Kako moze plastika da se istopi od ulja :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1793 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Pojavili su se u prodaji neki uzasno losi ti akvarijumski ventili. Od tri koja sam kupio dva su pukla nakon jednog ciklusa zavrtanja i odvrtanja, srecom pre nego sto su montirani na motor. Treci radi kako treba, lako se odvrce/zavrce, vec 1200km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Novi Beograd, Blok 45
  • Motocikl: Yamaha xt125x

Vuce, ja bih narucio ako moze. Prvo cu u ponedeljak da probam telefonom da se sporazumem sa njima, a ako ne uspem onda cu te zamoliti za uslugu :)

 

Dogovoreno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

Ja stavljam ove obicne akvarijumske ventile za stelovanje protoka i nikad do sad nikakav problem sa njima. Kako moze plastika da se istopi od ulja :)

nije se istopio bukvalno al ga je ulje naglizlo dobrano, jer ta plastika nije predvidjena za ulje- koje je agresivno. u pitanju je onaj mali zeleni ventil.

 

momci uzechu i ja jedan, tako da kad krenete u shoping imajte me na umu ;)

crevo 6mm unutrashnji 8 spoljashni prechnik.

jel to u novom sadu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

e mozda je u pitanju boja, ja sam uvek kupovao i ugradjivao plave :) Trenutni koji mi je na motoru je montiran pre 3 godine, sljaka i dalje kao nov. Na normalnu plastiku ulje ne utice (amabalaza za ulje je od plastike), verovatno si naleteo na neki skart od plastike koja je pretopljena 20ti put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

e mozda je u pitanju boja, ja sam uvek kupovao i ugradjivao plave :) Trenutni koji mi je na motoru je montiran pre 3 godine, sljaka i dalje kao nov. Na normalnu plastiku ulje ne utice (amabalaza za ulje je od plastike), verovatno si naleteo na neki skart od plastike koja je pretopljena 20ti put.

ma ovaj je krshina totalna, chim ga uzmesh u ruke izvalish koliko je plastika ochajna. ima kao iglicu koju uvrchesh i navoj je plastichan, pola sata potopljen u ulju sav smeksha i navoj se pojede...

 

a za ovaj fancu sam prochitao negde na forumu se neko zhalio da ima neke rupice pa ne mozhe da se zavrne do kraja...

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/33957-ugradnja-podmazivaca-lanca/page__st__380__p__1147934#entry1147934

 

tako da bi trebalo obratiti pazhnju i na to. idem sad do pijace da vidim ima li neki ventilchich za mene..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 389 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

to za taj ventil sam i ja procitao ali opet sam ga kupio i probao da duvam kroz njega i nije propustao vazduh ne vidim zasto bi onda propustao ulje,mozda je bas kod tog ventila neka fabricka greska

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

to za taj ventil sam i ja procitao ali opet sam ga kupio i probao da duvam kroz njega i nije propustao vazduh ne vidim zasto bi onda propustao ulje,mozda je bas kod tog ventila neka fabricka greska

 

vrlo moguche, shto se mene tiche ja uzimam jedan, osh na pp podatke? i molim te kad budesh kupovao zatvori ga i duni da budem siguran :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XXX, 464 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 GS

Ajde bas kada stavite taj pneumatski ventil javite da li radi kako treba, mozda je stvarno na mom bila neka greska (mada ga necu ponovo kupovati) :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

U temama o podmazivacima lanaca ima dosta detalja oko gradnje ali se majstori retko jave da napisu utiske posle odredjenog vremena, a to je svima nama koji smo hteli da pravimo svoj podmazivac trebalo. Evo mog utiska nakon 500km.

 

+ Lanac je mnooogo cistiji nego posle 500km sa sprejom

+ Jako malo zaprljana felna

+ Ulja je potroseno neprimetno malo. Ovim tempom bice za bar 5000km ako ne i vise od jednog sipanja.

+ Gumice vlazne sa obe strane

+ sve stabilno i na mestu

+ roleri se vrte lagano na najmanji dodir. Ni jedan ne glavi. Lanac savitljiv kao nikad

 

- skupi se dosta ulja oko prednjeg lancanika

- ulje kapne sa lanca kad upaljen motor stoji u mestu (povezati ventil na prekidace kvacila i Neutral prekidac)

- primetna razlika u zaprljanosti i podmazanosti leve i desne strane. Moze ovako, ali planiram dvostranu kapalicu

- potrbno je povecati protok kada je hladnije. Osetno sporije izlazi ulje.

 

Ukupan utisak jako dobar i dalje. Ne kajem se sto sam ulozio trud i preporucujem maksimalno svima. Za nekoliko dana krecem na malo duzi put, pa cu videti kako ce da se pokaze u "realnim" uslovima pa cu ponovo da vas smaram utiscima :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

jel mozhe objashnjenje kako ga spajash na svetla recimo? znachi kad upalish svetla palish i ventil...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Самарићанин, 794 postova
  • Lokacija: тамо где Дунав љуби небо
  • Motocikl: коњусина с педес' коњића

Napraviste nauku, ima klincu da uzmem flasicu, sipam sae 90, okrenem cuclu iznad lanca i zalepim flasicu izolirom za amortizer... ))))

:lol: :lol: :lol:

'Aj' nemoj da si na kraj srca. Pusti nas da se lepo igramo i da posle budemo zadovoljni rezultatima. :takoje::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 635 postova
  • Lokacija: Beograd / Smederevo
  • Motocikl: Suzuki DL650

U temama o podmazivacima lanaca ima dosta detalja oko gradnje ali se majstori retko jave da napisu utiske posle odredjenog vremena, a to je svima nama koji smo hteli da pravimo svoj podmazivac trebalo...

 

u pravu si kolega skroz, mea culpa

 

ja sam mnogo vremena proveo citajuci svaku temu o podmazivacima, pa sam na kraju, uveren u svoje tehnicke vestine, odlucio da to sam skarabudzim napravim.

 

elem, da ne smaram mnogo, evo nakon nekih 10k km ok sam zadovoljan. nije to onako kako bih voleo, ali s obzirom da sam sam sve pravio...

 

najvise mi smeta sto ne mogu precizno da nastelujem protok ulja, tako da je motor uvek prepoznatljiv po flekama od ulja po celoj zadnjoj strani, koferu, tablici...

 

ali zato se vise ne akam sa sprejem, lanac operem mnogo redje, jer duze ostane u dobrom stanju i tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

PapaStalin zasto ne pokusas sa onim slavinima za akvarijum i mislim da nema potreba da ti je to non stop otvoreno. Recimo otvoris i vozis 10 km da se podmaze a zatim zatvoris sledecih 100 km, narocito ako vozis po dobrom putu, mislim da je to sasvim dovoljno da uvek bude podmazan...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Poenta sa automatskim podmazivacima je da se zaboravi na podmazivanje lanca. Ako treba svakih 100 km da se otvara/zatvara slavina, onda sve to gubi smisao :) Ako je akvarijumska slavinica lepo nastelovana, motor i felna ce biti suvi, a lanac ce biti podmazan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Jel ugradjivao neko homemade podmazivac na FZ6...

Ne znam gde sakriti ventil...pod sedistem je bolesno toplo.....a jos se i on sam greje...kako li ce to podneti... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1040 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.

Malopre sam dosao sa bubanj potoka i kupio neki elektromagnetni ventil koji na sebi umesto on/off klapnice ima slavinicu kojom se odredjuje protok...

Zanima me da li neko od vas zna.....da li sam kupio pogresan ventil ili je to ipak taj koji koristite za podmazivace?

post-4506-0-95314500-1341055635_thumb.jpg post-4506-0-76238100-1341055664_thumb.jpg

 

Da napomenem da je cena ovog ventila 650 din...

 

A kupio sam i crevce...30 din/M

post-4506-0-00177200-1341055759_thumb.jpg

I kanticu za ulje...300 din..

post-4506-0-22597100-1341055805_thumb.jpg post-4506-0-64892400-1341055822_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Imam isti takav sa slavinicom LOVATO elektroventil. Radi za sve pare! Pazi samo kad povezujes, na njemu je oznaceno tacno + i - gde je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja