Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo da se i ja prijavim sa mojim podmazivacem lanca.Pre nekoliko postova postavio sam link sa Alija na kome se nalazi komandna elektronika za podmazivac koji sam napravio.Danas je bilo prvo testiranje,nekoh 70 km.Zadovoljan postignutim.podesavanje je jednu sekundu drzi otvoren ventil i tako se ponavlja svakih 90 sekundi.

https://ibb.co/fQ8WJ4z
https://ibb.co/NtVwHV1
https://ibb.co/QCxZ0N8
https://ibb.co/mcSXr31
https://ibb.co/VmPDnbQ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo ako ne moze da otvori slike iz predhodnog posta Ponavlam ih:

WP-20190420-14-46-37-Pro.jpg WP-20190420-14-46-49-Pro.jpg WP-20190420-14-46-59-Pro.jpg WP-20190420-14-47-23-Pro.jpg WP-20190420-14-51-33-Pro.jpg

@milos-v ventil koji sam koristio za pustanje ulja je od auta(Peugeot 307 1,6 16v).To je takozvani EVAP ventil koji sluzi da vrati deo sakupljenog goriva u tzv.skupljacu benzinskih isparenja.Taj ventil imaju uglavnom svi moderniji benzinci  ali neki ga imaju kao poseban deo a neki u sastavu "posude".Malih je dimenzija,mali je potrosac struje samim time se i ne greje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff
On 19.4.2019. at 20:44, Biker-Boy je napisao:

Meni se svidja ta Motul pasta, i kad je potrosis sipas unutra neko gusto ulje i cepas dalje s njom :)

Super je. Jednu tubu sam potrošio za celu prošlu sezonu (14.500km) Iznenadio sam se koliko dugo je izdržala. Mazao sam lanac u proseku na 500-600km. Možda sam čak i previše stavljao. 

 

Jedino što se ta četka skroz deformisala, pa nije baš zgodno da se sipa gusto ulje npr. 

 

Uglavnom preporuka za Motul pastu. Malo pakovanje i staje ispod sedišta, što mi je baš odgovaralo na višednevnim turama. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Kineska Cobra ne radi kako treba, ne kupujte.

U stvari radi, ali nikada ne zaustavi protok skroz, ulje pre ili kasnije iscuri bez obzira u kojem je polozaju.
Dobio sam i rezervnu gumicu i ventil ali isti slucaj.

Za sad ga koristim samo kad krenem na put, napunim ulje i on podmaze lanac...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mozda da se doda jos jedan ventil koji ce zatvarati protok ulja cim se ugasi motor? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

To moze.

 

Meni bi vrsio posao neki obican ventil na kome bi moga da zatvorim protok skroz da ne iscuri ulje kad ostavim motor.

 

Nesto kao onaj akvarijumski sto sam imao na Transalpu samo sto je ovde dosta tanje crevce ne znam gde bi mogao da nadjem tako nesto.

 

ako neko ima ideju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ili da uzmes od Arakisa elektronski pomdazivac. Mala kutijica kontrolise elektro ventil i do kapalice samo ide crevo. nema ventila za akvarijum ili bilo sta slicnog.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

PaPaja video sam negde da se lako resava taj tvoj problem sa tim kinezima ali ne mogu da se setim sad. Trazio sam i na yt da ostavim link ali ne nadjoh sad. Valjda se samo izolir traka zalepi negde. Jbg ako nadjem stavicu ovde link.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
On 5/16/2019 at 9:05 AM, PaPaja said:

Kineska Cobra ne radi kako treba, ne kupujte.

U stvari radi, ali nikada ne zaustavi protok skroz, ulje pre ili kasnije iscuri bez obzira u kojem je polozaju.
Dobio sam i rezervnu gumicu i ventil ali isti slucaj.

Za sad ga koristim samo kad krenem na put, napunim ulje i on podmaze lanac...

Jeste proslo dosta vremena od poslednjeg pisanja u ovoj temi ali samo da podelim i moje iskustvo.

Ja sam narucio za burazera i mene po jednog kineza kopiju Nemo2, kod njega sve radi kako treba, isli smo i na put i sve je bilo ok. Moja kapalica nije radila od momenta kad sam je instalirao, odma je propisalo svo ulje a posle par dana nije hteo unutrasnji cilindar da se pomera kad se odvrce/zavrce tako da je potpuno neupotrebljivo. Mozda neko ko se vise razume moze to da popravlja i da se igra sa time ali ja nisam imao vremena da se bakcem sa tim. Dakle uspesnost moje transakcije je 50% :)

Za ponovno narucivanje nisam siguran da bi opet uzimao jer ako mi opet ne bude radilo, malo jos i mogao sam i original da kupim.. Dakle poenta je da moze da radi, al i ne mora :jee:

Inace reklamacija mi nije uspela jer sam pisao par puta i potpuno su me izignorisali.. Moja greska je sto sam potvrdio da je sve ok pre nego sto sam ja instalirao na moj motor..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

ja scott imam jedno 6 god... motore menjam redovno , ali i njega redovno skidam pre prodaje .. nekoliko montiranja i demontiranja ...sljaka kao prvog dana ....

 

mislim da cu sa ovim motorom da ga prodam jer je montiranje bilo pravi pakao , ali ovaj bajk cu da vozim dugo jer sam se zaljubio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
35 minutes ago, bocca_bastard said:

koliko si platio?

mislim da je bilo oko 32$ po komadu

 

Ali opet kazem, ima njih kojima sve sljaka kako treba.. 90° okrenes svakih otp 400 km a ako hoces da prodje vise ulja i da "operes" lanac, okrenes za 180°..

 

Inace ja sam od ulja na prethodnom motoru (koji je imao ugradjenu cika Rajkovu neverovatnu kapalicu ;)) koristio Testerol ulje, otp je 300 dinara litar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
18 hours ago, Borzegi said:

Jeste proslo dosta vremena od poslednjeg pisanja u ovoj temi ali samo da podelim i moje iskustvo.

Ja sam narucio za burazera i mene po jednog kineza kopiju Nemo2, kod njega sve radi kako treba, isli smo i na put i sve je bilo ok. Moja kapalica nije radila od momenta kad sam je instalirao, odma je propisalo svo ulje a posle par dana nije hteo unutrasnji cilindar da se pomera kad se odvrce/zavrce tako da je potpuno neupotrebljivo. Mozda neko ko se vise razume moze to da popravlja i da se igra sa time ali ja nisam imao vremena da se bakcem sa tim. Dakle uspesnost moje transakcije je 50% :)

Za ponovno narucivanje nisam siguran da bi opet uzimao jer ako mi opet ne bude radilo, malo jos i mogao sam i original da kupim.. Dakle poenta je da moze da radi, al i ne mora :jee:

Inace reklamacija mi nije uspela jer sam pisao par puta i potpuno su me izignorisali.. Moja greska je sto sam potvrdio da je sve ok pre nego sto sam ja instalirao na moj motor..

Evo da napisem i ovde da bi rado pogledao taj primerak radi eventualne popravke. Imas pp od mene.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..
Evo da napisem i ovde da bi rado pogledao taj primerak radi eventualne popravke. Imas pp od mene.
Ziv bio, imas i ti pp od mene

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 14 postova
  • Lokacija: Totovo Selo,Severna Vojvodina
  • Motocikl: Honda Dominator 500

Pozdrav!Evo bas sam sad pogledao jedan video sa youtuba gde jedan motociklist iz madjarske prica o jednoj home made podmazivacu lanca,evo kako je to tamo reseno:ulje se drzi u malom plasticnom tanku koji je originalno za ladu nivu za kociono tecnost,njemu je to ispod sedista ali moze bilo gde da se montira na motoru poenta je da samo da bude sto vislje.Od njega ide obicna providna cev za benzin do jednog elektromagnetnog ventila koji se originalno ugradjuje kod automobila kojima se ugradjuje autogas i koji sluzi za otvaranje i zatvaranje toka benzina u zavisnosti od toga dali auto ide na gas ili na benzin,navodno se moze nabaviti u servisima za ugradnju autogasa po ceni od valjda 10 evra.Elektricni deo tog elektroventila je tako povezan da dobija struju (i otvara se) kad se upali motor.Od tog elektroventila suzavaju cev,navodno se to lako moze izvesti sa kompletima (setovima) za infuziju koji se navodno moze nabaviti u apotekama..i sa takvom tanjim cevom koji u tim kompletima ide dalje sve do prednjeg zupcanika lanca gde se na jedan home made drzacu fiksiran spric igla od 0,45mm (tako je napravljen drzac da kraj igle je na cca 2 cm  nagore od lanaca i negde oko min 15 cm nazad od prednjeg zupcanika) i taj cevcic je spojen sa iglom...Autor obraca paznju da se uzme iskljucivo ova igla jer uopste nije svejedno precnik..probano sa iglom 0,5 mm ali to previse propusta ulje,inace to su obicne igle za jednokratnu upotrebu...E sad autor tvrdi da njemu je to vec duze vreme na motoru i nije on prvi koji ovako ugradio vec vise njih motociklista i navodno jako dobro sluzi.Ovaj "uredjaj" kod njega ide dobro sa uljem 80w-90 ,probano je i sa testerolom,ali ne moze...inace valjda ova kolicina ulja iz ovog malog tanka od 1 decilitra dovoljan je za oko 5000 km.Ostavicu link ali kao sto rekoh autor je iz madjarske i prica na madjarskom,sorry.....Pa ako neko hoce isprobati,neka izvoli,pozdrav... https://www.youtube.com/watch?v=aq2GCvASQI4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 500 postova
  • Motocikl: R 1250 GS ADV
On 12.1.2020. at 19:12, zszoltan je napisao:

Pozdrav!Evo bas sam sad pogledao jedan video sa youtuba gde jedan motociklist iz madjarske prica o jednoj home made podmazivacu lanca,evo kako je to tamo reseno:ulje se drzi u malom plasticnom tanku koji je originalno za ladu nivu za kociono tecnost,njemu je to ispod sedista ali moze bilo gde da se montira na motoru poenta je da samo da bude sto vislje.Od njega ide obicna providna cev za benzin do jednog elektromagnetnog ventila koji se originalno ugradjuje kod automobila kojima se ugradjuje autogas i koji sluzi za otvaranje i zatvaranje toka benzina u zavisnosti od toga dali auto ide na gas ili na benzin,navodno se moze nabaviti u servisima za ugradnju autogasa po ceni od valjda 10 evra.Elektricni deo tog elektroventila je tako povezan da dobija struju (i otvara se) kad se upali motor.Od tog elektroventila suzavaju cev,navodno se to lako moze izvesti sa kompletima (setovima) za infuziju koji se navodno moze nabaviti u apotekama..i sa takvom tanjim cevom koji u tim kompletima ide dalje sve do prednjeg zupcanika lanca gde se na jedan home made drzacu fiksiran spric igla od 0,45mm (tako je napravljen drzac da kraj igle je na cca 2 cm  nagore od lanaca i negde oko min 15 cm nazad od prednjeg zupcanika) i taj cevcic je spojen sa iglom...Autor obraca paznju da se uzme iskljucivo ova igla jer uopste nije svejedno precnik..probano sa iglom 0,5 mm ali to previse propusta ulje,inace to su obicne igle za jednokratnu upotrebu...E sad autor tvrdi da njemu je to vec duze vreme na motoru i nije on prvi koji ovako ugradio vec vise njih motociklista i navodno jako dobro sluzi.Ovaj "uredjaj" kod njega ide dobro sa uljem 80w-90 ,probano je i sa testerolom,ali ne moze...inace valjda ova kolicina ulja iz ovog malog tanka od 1 decilitra dovoljan je za oko 5000 km.Ostavicu link ali kao sto rekoh autor je iz madjarske i prica na madjarskom,sorry.....Pa ako neko hoce isprobati,neka izvoli,pozdrav... https://www.youtube.com/watch?v=aq2GCvASQI4

 

Kolega kad se uključuješ u neku raspravu, pa bar prelistaj temu, ovo što si sve ovde posatavio imaš detaljno opisano na prvu stranu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Da osvezim temu, koristim vec 4-5 godina podmazivac ala Arakis, boca od lade, elektroventil, ventil za regulaciju i jednu kapalicu. Na transalpu radi ekstra posao

Posto sam kupio sada i VStrom do proleca hoću da ga pocastim ovim home made podmazivacem. Ali i ovog puta sam kao i uvek resio da zakomlikujem bez potrebe. Resio sam da protok regulisem tajmerom umesto slavnom. Tajmer bi otvarao i zatvarao elektro ventil

Bilo je ovde i ranije priče o tome, pravili su ljudi elektroniku, ali sada je došlo vreme da je kinezi prave za par dolara. Porucio sam jedan sa Ali ekpresa. Nadam se da cu uspeti da ga isprogramiram bez uputstva pa cu napraviti recenziju. Ako ne budem uspeo ventil je kupljen i bice montiran. Jedino sto sam siguran je da sprej necu koristiti 

 

IMG_20200118_171751.jpg

Screenshot_2020-01-21-23-04-57-111_com.alibaba.aliexpresshd.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Обрати пажњу, обзиром да то чудо кошта 2е да се од вибрација не распадне, запали или нешто горе.....
Обзиром да сам имао лоше искуство са сличним....

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2592 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS
Otvoris, sve izlepis silikonom i sve u redu. 
Где си бре Аракисе кућо.....
Сећаш ли се оног аларма што се распао.... О томе причам.
Шта је боље, тајмер или славина?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja