Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1878 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Ovo gledam vec mesec dana i narucicu. Svidja mi se ovaj sistem skroz.

Na zapadu se zove Nemo ili cobra ali ovo je potpuno isto.

Satelis jel si ti ovo uzeo, probao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8837 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ..... Honda NC750XD

Njet imam podmazivac lanca, da nemam uzeo bi sigurno.

Kobru ima @Funky, pisao je dal u ovoj il nekoj drugoj temi o tom podmazivacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 887 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Meni je ovo skroz zanimljivo.
Na Transalpu sam imao pravljeni podmazivac i sa njime sam bio skroz zadovoljan.

 

Kad budem menjao lanac na Caponordu kupicu i ovo

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4641 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Već vidim decu i drugare kako mi vrte, odšrafljuju i zašrafljuju tu mali teglicu sa uljem. ostajem ipak na Bardahl spreju :vlajko:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Cobra Nemo 2 se zove sistem, vidim da su kinezi iskopirali, vizuelno deluje isto ne znam da li radi kao i original.

Ja sam moj uzeo u Louis-u sa popustom je izasao oko 60 eur, koristim ga oko dve godine, sto se mene tice radi perfektno.

 

Jedina obaveza je setiti se da se okrene cantra na svakih 300-500 km za 90 stepeni, ukoliko se vozi po kisi onda ista kilometraza ali za 180 stepeni, sistem ispusta tacnu kolicinu ulja, nikada mi zadnji tocak nije bio zapraljan i umascen. Ja vodim evidenciju na koliko je podmazan prema bord computer-u koji resetujem posle svakog podmazivanja (imam Trip1 i Trip2).

 

Koristim ulje kao sto je napisano 80w 90 moze se koristiti i Scootoil ali sam pisao mail proizvodjacu i on mi je odgovorio da su najbolji rezultati postignuti koriscenjem ovog ulja koje su i naveli i da savetuju koriscenje istog, ali da naravno moze i da se sipa Scootoil ako bas zelim. Ja to nisam probavao, sipam kako je napisano u uputstvu i vozam se :)

 

Cantrica je dovoljna za nekih 2000km voznje i podmazivanja, ne mogu tvrditi koliko je tacno moguce vozati bez dopune ali okvirno je meni toliko izdrzala. Ako se vozi po kisi, naravno ova cifra se smanjuje naravno. Ulje ima svuda da se kupi jer kao sto sam napisao moze bilo koje te gradacije tako da na putu nema brige oko toga.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
58 minutes ago, milos-v said:

Na kom principu radi? Kako zna kad je motor ugasen da prestane da curi ,a kad da pocne?

Na principu sabijanja klipa koji se unutra nalazi, ulje se ispusta na lanac preko cevcice, kada vozis, okrenes za 90 stepeni čantru i ulje pocne da izlazi na lanac u narednih 3 min. Kolicina ulja je proracunata od strane proizvodjaca i nakon 3 min prestaje podmazivanje. Ukoliko pokrenes podmazivanje i moras da stanes negde, da ne bi dzabe curelo ulje, vratis u suprotnom smeru čantricu i prestaje ulje da izlazi na lanac.

 

Kompletno manuelno-mehanicko resenje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Proizvod naseg pionira @Arakis mi fercera vec 4 godine na VFR-u nikad zakao nije. Podesavanje vremena otvorenosti ventila po zelji. Pauze u predefinisanim vremenima 45sek + 15 sek svaki sledeci :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)
2 hours ago, milos-v said:

Sam odredjuje koliko puta kapne za tih 3min? 

Znaci ako sam dobro razumeo,curi kad ga ti aktiviras,a ako ga ne diras ni ne curi?

Tako je, ima meru koju "istisne" u tom trenutku i ono pocinje da kaplje, nakon 3-5min zavrsava se podmazivanje i vise ulje ne kaplje.

Dokle ga ne diras, ulje ne curi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1878 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt
On 2/18/2019 at 11:36 AM, Funky said:

Cobra Nemo 2 se zove sistem, vidim da su kinezi iskopirali, vizuelno deluje isto ne znam da li radi kao i original.

Ja sam moj uzeo u Louis-u sa popustom je izasao oko 60 eur, koristim ga oko dve godine, sto se mene tice radi perfektno.

 

Jedina obaveza je setiti se da se okrene cantra na svakih 300-500 km za 90 stepeni, ukoliko se vozi po kisi onda ista kilometraza ali za 180 stepeni, sistem ispusta tacnu kolicinu ulja, nikada mi zadnji tocak nije bio zapraljan i umascen. Ja vodim evidenciju na koliko je podmazan prema bord computer-u koji resetujem posle svakog podmazivanja (imam Trip1 i Trip2).

 

Koristim ulje kao sto je napisano 80w 90 moze se koristiti i Scootoil ali sam pisao mail proizvodjacu i on mi je odgovorio da su najbolji rezultati postignuti koriscenjem ovog ulja koje su i naveli i da savetuju koriscenje istog, ali da naravno moze i da se sipa Scootoil ako bas zelim. Ja to nisam probavao, sipam kako je napisano u uputstvu i vozam se :)

 

Cantrica je dovoljna za nekih 2000km voznje i podmazivanja, ne mogu tvrditi koliko je tacno moguce vozati bez dopune ali okvirno je meni toliko izdrzala. Ako se vozi po kisi, naravno ova cifra se smanjuje naravno. Ulje ima svuda da se kupi jer kao sto sam napisao moze bilo koje te gradacije tako da na putu nema brige oko toga.

Pri kojoj brzini je najbolje pustiti podmazivanje da ne leti odmah na  felnu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vazlan(Zlatko), 369 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Aprilia SR50R,Honda Africa twin 1000L

Evo ako neko pravi podmazivac.Ja sam narucio i trebalo mi je malo vremena da isprogramiram ali radi fantasticno(na stolu).ako stignem sutra ce biti podesavanje na motoru pa javljam utiske.Da,i jos je potrebna kutijica u koju ce se ugraditi jer nije waterproof varijanta.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Da li neko ovde kod nas pravi, prodaje i ugrađuje homemade podmazivače lanaca, da su provereno dobri a da ne kostaju kao bubreg (kao ovi fabricki scottoiler, prooiler itd).
Ako moze neki kontakt, hvala.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1172 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Obrat'se cika Rajku ili ti Arakisu.
Negde pročitah da je pravio podmazivac ali sam mislio da je kao i većina hobista pravio samo sebi.
Kontaktiraću ga, hvala za info.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250 S

@Funky Zasto si se odlucio bas za ovaj uredjaj za podmazivanje? Sada ajde jos imamo iskustva koje smo culi od tebe ali verujem da si ti medju prvima na forumu koji je ugradio nesto tako pa otkud bas to? 

U luisu koliko vidim ista cena za Nemo Cobra 2 i Scottoiler Louis Edition, oba imaju istu zapreminu ulja koja inicijalno moze da stane tako da ne govorimo o drugim varijantama Scottoilera. Nekad je jedan na popustu nekad drugi ali pocetna cena je za oba uredjaja oko 100 evra.

Na aliexpresu najjeftinije sto sam naso kopiju Cobre je 30 evra (verujem da je isto kao kod originala s obizrom da je ceo sistem mehanicki ne znam sta moze da se pokvari ili bude losije odradjeno od originala) sto opet dodje kao neke nase domace kopije Scottoilera.

Koje si ti prednosti video kod njega u odnosu na Scottoiler?

Po meni je veca mana jer moram da mislim kada cu da zavrnem klip da krene da podmazuje dok kod ovog drugog ne razmisljas o tome vec radi stalno. Cobra samo jednostavnija za montazu mada i to se montira jednom i ne mislis posle na to sem dolivanja ulja.

Razmisljam ja da ugradim neki automatski podmazivac i ne mogu da se odlucim koji od ova dva. Citam neke recenzije ali podjednako pozitivnih i negativnih komentara imaju oba.

Ako bi vec kupovao Cobru uzeo bih sa alija jer je mnogo jeftinije a smatram da isto radi a ako vec kupujem original deluje mi da bi pre za iste pare uzeo Scottoiler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Cobru sam uzeo iz jednog prostog razloga a to je sto kod mene ne moze da se ugradi Scottoiler Louis Edition jer radi na principu vakuma i na zvanicnom Scottoiler sajtu stoji da nije podrzan za moj model motora. Druga opcija je bila da uzmem Scottoiler Elektricni koji je bio tada oko 320 eur za moju masinu. Mislim da je apsurdno davati toliki novac za taj sistem, pa sam se iz tog razloga odlucio za Cobru. Ne znam koja je sada cena ja kada sam je kupio bila je 80 eur i imao sam neki vaucer na 20 eur pa me je na kraju izasla 60 eur sto je stvarno bilo dzabe.

 

Ako imas mogucnost da ugradis vakumski Scott svakako je bolje resenje jer ne razmisljas kada trebas da podmazujes lanac i sve radi automatski. S obzirom da sam ja morao da ugradim Cobru, samim tim sam i morao da se naviknem na disciplinu u smislu okretanja i podmazivanja lanca. To sam lako resio jer imam na motoru TRIP A i B koji mi meri kilometrazu. Jedan od ta dva resetujem kada sipam gorivo drugi kada podmazem lanac, na taj nacin u svakom trenutku mogu da vidim kada je podmazan i ako sam presao odredjenu kilometrazu i vreme je za novo podmazivanje, samo okrenem krug i lanac se podmazuje. Zahteva malo discipline ali kada se covek uhoda nije neki problem. S druge strane sistem je kompletno mehanicki i nema sta da se pokvari eto to bi mu bila neka prednost u odnosu na Scottoiler.

Ako se vozi po suvom vremenu, okrece se za 90 stepeni čantrica, ako se vozi po kiši za 180. Ulje ima svuda da se kupi pa to nije neki problem kada se putuje. 

 

Video sam da neki kazu da dosta baca po felni ulje, meni se to do sada nije desilo, moguce da to ima veze sa pozicijom kapaljke, jer sam se ja strikno drzao uputstva i konsultovao sa cika Rajkom koji mi je dao predglog kako da je postavim. I stvarno nikada mi nije zamazo felnu a lanac je uvek bio podmazan. Takodje nije neophodno imati duplu kapaljku da bi lanac bio podmazan s obe strane, to sam vise puta proverio i lanac je uvek sa obe strane bio podmazan kako treba.

Lanac je za sada presao oko 10.000km sa Cobrom i u perfektnom je stanju ali ce vreme pokazati koliko ce izdrzati. Prethodni lanac s kojim je motor dosao iz fabrike je jedva izdrzao 14.000km pritom sam ga na svakih 3-4000km dotezao, ovaj nisam ni jednom dotegao za proteklih 10000km. 

 

Sto se tice kineske verzije nisam je do sada video niti cuo da je neko ima, jedina slaba karika u ovom sistemu gde kinezi mogu da zakazu je ako su stavili lose gumice koje se nalaze u posudi pa zbog toga ulje pocne da curi. Sve ostalo je mehanika i funkcionise na principu sabijanja ulja.

 

Sve u svemu ako imas mogucnost za Scott vakumski, stavi njega i ne razmisljaj, ako imas novca i mogucnosti da stavis elektricni svakako je odlicna sprava i opet ne razmisljas. Ja sam morao da gledam neku mehanicku varijantu i ova mi se najvise svidela, mora malo da se navikne covek ali radi posao odlicno. I svakako je moja preporuka ugraditi bilo koju vrstu podmazivaca jer je razlika u veku trajanja lanca ogromna.

 

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6685 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Logika, imamo zaptiven lanac koji je iznutra fabrički podmazan. Što znači da, ako je zaptiven, onda nikakva druga mast ne može da prodre unutra pa je besmisleno...

 

U čemu je zapravo fora? Održati zaptivke što duže u optimalnoj kondiciji da ne ispucaju i deformišu se. Treba im nekakav zaštitni premaz i vlaga. Mislim da je SAE 80W90 sasvim odgovarajuće za tu namenu. Druga stvar koju možda treba uzeti u obzir je toplota. Da li se podmazan lanac bolje hladi i oslobađa toplote?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja