Jump to content

Moto Zajednica

Podmazivac lanca

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Лорде, какве је била?

 

Ја моју направио од штапа и канапа, тачније од игле из апотеке за 4дин, и ппрешла је већ сигурно 300км на мотору, јер је само импровизационо била монтирана да видим оче ли држати.

И никако се нисам наканио и оно горе да поспајам и пустим у промет.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ima ovde slike. Ovo kako sam ja napravio je odlično za drumsku vožnju ali sam ja zašao u blato i tu polomio jednu a posle puškom otkinuo drugu kapilaru :lol:

Znači, treba mi sistem isporučivanja ulja na lanac koji ne mogu da ubijem nikako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja imam neku blesavu ideju da napravim PROST SELJACKI PRIMITIVAN nacin podmazivanja bez elektro ventila , slavina, bilo kakvih kontrolera i senzora - ZNACI NISTA , NIKAKVO ODRZAVANJE I ZAMLACIVANJE. Sipas ulje i zaboravis - ali prvo treba da ga napravim eksperimentalno.

Ideja mi je da ulje do lancanika dodje sa obe strane ali putem pamuka odnosno pamucne pertle okrugle koja ce biti unutar nekog silikonskog ili cak bakarnog creva.

Pamucna pertla ce sama po sebi umocena u ulje uvek imati tendenciju da se kvasi uljem i da nadomesti izgubljeno i tako ce se vrsiti podmazivanje. Ovaj nacin podmazivanja je primenjen za podmazivanje kliznih staza alatnih masina - e sad razlika je u tome sto te masine cesto nemaju veliku brzinu kretanja ali traze da su konstantno mokre od ulja. U ovoj nameni se koristi SAE30 verovatno da bi lakse islo kroz pertlu. Rezervoar za ulje ce biti veoma blizu lancanika i bice koriscena epruveta od koje se duvaju plasticne flase, imam ih nekoliko velicina. Stajace pod uglom , ne velikim i bice na MAX. 10cm od lancanika.

 

Razmisljam, probacu pa cu znati da li to drzi vodu, ali eto, cilj mi je da napravim ultra jeftin i pouzdan , maintenance free uredjaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Само једна опаска - без електровентила који ће да затвара добијаш да ће уље нон стоп цурити, значи и кад је паркиран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Pa stavi vakuum ventil kao ja. Moj sistem radi odlično ali sam izlomio kapalice, njih sam loše smislio, suviše su osetljive za off-road upotrebu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Само једна опаска - без електровентила који ће да затвара добијаш да ће уље нон стоп цурити, значи и кад је паркиран.

Upravo tako,Svaler. Probao sam to davno da pravim i odustao zato sto stalno kaplje. cak sam i razna ulja (gustine) probao

Lorde, samo da nadjem sliku kapalice koju sam pravio. Ako ti odgovara napravicu jednu i za tebe.

post-1600-0-90096000-1456866325.jpg

post-1600-0-85217800-1456866332.jpg

post-1600-0-02128100-1456866341.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја сам капалицу направио од игле из апотеке, држи код мене већ неких 700тињак км, али то што кажеш,не знам како би се теби показала на off-road вожњама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ja sam jednu izlomio u kolotrazima do osovine a drugu sam otkinuo kad sam prao motor. Znači treba mi nešto jako robusno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ok , ajd ako neko zna princip rada TUTORO podmazivaca, to je jedan takodje maintenance free uredjaj za podmazivanje.

Kako radi taj "Inertia actuated automatic oiler" ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja sam jednu izlomio u kolotrazima do osovine a drugu sam otkinuo kad sam prao motor. Znači treba mi nešto jako robusno.

Lorde, treba ti kapalica od plasticne cevcice kao sto ide, recimo, na wd sprej...te cevcice su savitljive, a nisu krte pa ce se prilikom nekog blatarenja sqmo saviti i posle vratiti u prirodan polozaj. Ja sam imao takvu kapalicu na Teneri i savrseno je radila posao. Ako stavis neku krutu metalnu kapalicu postoji mogucnost da se savije prilikom voznje po nekim kolotrazima i da ti uleti u lancanik...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Темишвар
  • Motocikl: Yamaha XJ600 S 1998 г.

Postoji i sistem Motorbriiz koji izgleda jednostavan. Ne znam koliko je praktican pri kracim voznjama.

 

Sent from my HTC One using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12233 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Uh...pomenuti je baš zauzet ovih dana ali biće slobodniji uskoro ;) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ја се нисам ни похвалио да сам коначно склепао подмазивач, наместио кап на 2 минуте и 3 секунде. Није испало баш педантно, али ради посао. Ланац лепо подмазан по средини, по ролницама, не баца по фелни.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Мислим да није, чешће да је бацао би и на фелну. Мада, ово је још у фази тестирања, биће ту сигурно плус-минус подешавања. За сад доста да сам се наканио да склепам само да ради и само да је подмазан. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Zavisi i od veličine kapi, tj. prečnika cevčice. Na mojem Scottoiler-u ide na 60s i ne baca na felnu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e

interval zavisi od podloge i vremenskih uslova. Asfalt, makadam, prasina, kisa...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

ja stavio @Arakis mazalicu na moju hondu... treba stelovanja ali odradjuje posao po veoma pristupacnoj ceni :)

Daj neku sliku te mazalice. A može i ta cifra da se napiše?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja