Jump to content

Moto Zajednica

Danas umalo da usmrtim dete

Recommended Posts

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

Ok, vozili vi po propisu ili ne neka nesreca u sekundi moze da se desi, ali na neverovatnu srecu ja sam je izbegao!!!

 

Ako znate raskrsnicu kod novog Metro-a na Vidikovcu gde su postavili i semafore... Kretao sam se u pravcu ka gradu, iza kolone automobila na kojoj sam bio poslednji, oko 60km/h koliko je i propisano. Pred pesackim je stajala neka osoba, majka sa malim detetom i drzala ga za levu ruku, cekali su da se upali zeleno za pesake, ocigledno je majka cekala samo da prodje kolona jer joj se toliko zurilo u Metro da je krenula da prelazi pesacki cim je prosla kolona automobila, tako da sam se bukvalno oduzeo u sekundi, zena me nije ni primetila tek sto sam stisnuo sirenu iz sve snage, i uspeo nekako pola metra da skrenem u levo, i da ih izbegnem, sreca pa su me ugledali i da su stali u mestu, jer tih pola metra je znacilo jer je dete ostalo zivo!

 

Zelim da svi vozaci drze oci otvorene i da predvide situaciju ako treba, jer ce koliko toliko da sacuva zivot, vas a i tudji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Uh dobro se zavrsilo. Nemam reci da opisem kada vidim da roditelji vode decu kroz crveno i pretrcavaju van pesackog, posle kada su deca sama urade to isto jer su videli da tako roditelji rade i misle da tako treba... lepo ih uce nema sta... ne mogu da ne opsujem...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ma ti si bahato jurcao i umalo da ubiješ dete koje je majka lepo povela preko ulice na crveno ne gledajući nigde i ne misleći ništa. Sram te bilo, bahati motorašu!

 

dobro je prošlo a kokoš će nažalost kad tad napraviti istu glupost. Ne brini. Ali pošto grom ne udara dvared u isto drvo, neko drugi će najebati. E treba paziti da niko od nas ne bude taj "drugi".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2842 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Vrhunac je majka (ako to može da se tako nazove), koja pretrčava auto-put kod Franša, jedno dete nosi u naručju, drugo vuče za ručicu. Vreme, oko 14h. Gužva, ludnica.

 

Da sam neka vlas' decu bih joj oduzeo, nju kastrirao i pola života bi provela na prinudnom radu.

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Mišo, i ti si bahat i kršiš joj prava. Baš si nazadnih shvatanja. Izađi iz kamenog doba diktatora i uđi u otvoren svet sloboda i prava. Misim, stvarno :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • The Doctor, 1108 postova
  • Lokacija: Kačarevo
  • Motocikl: BMW K1200 GT, Yamaha FZS 1000 Fazer, BMW K1, R1

Kroz grad polako jerbo ima ludaka kolko oćeš. Sve je to poludelo i ništa ne gleda. Sve i da nisi kriv, i da te sud oslobodi, nosiš nekog na duši ceo život. Daleko bilo. Kad god idete kroz grad setite se ove priče. :dexterr::goodluck:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Dobro je da se završilo bez tragedije.Kao što je neko napisao ponoviće to kokoška sigurno.Moramo se paziti.Hvala Bogu imao si sreće!Drago mi je zbog tebe i naravno zbog nevinog deteta koje je moglo da strada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Nekad jednostavno ne vredi nikakva opreznost. Meni je između kola na semaforu izletela cigančica direktno na točak. Nije ni gledala napred nego u stranu i istrčala je između kola pravo na mene. Toliko je bila mala, visoka je negde do visine haube kola, da je nisam video dok nije izletela na metar ispred mene. Išao sam 20tak na sat i uspeo da skrenem u stranu tako da je praktično ona udarila mene u nogu a ne ja nju :staa:. Od straha je odmah pobegla a ja nisam mogao da se smirim pola dana. Šta bi bilo da sam išao brže ne smem ni da pomislim :zbunjen:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

priča bi imala srećan kraj da si stao, ugasio motor, zaustavio saobraćaj i na tenanU joj nalupao šamare. (ne salim se)

 

:boze:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

Nekad jednostavno ne vredi nikakva opreznost. Meni je između kola na semaforu izletela cigančica direktno na točak. Nije ni gledala napred nego u stranu i istrčala je između kola pravo na mene. Toliko je bila mala, visoka je negde do visine haube kola, da je nisam video dok nije izletela na metar ispred mene. Išao sam 20tak na sat i uspeo da skrenem u stranu tako da je praktično ona udarila mene u nogu a ne ja nju :staa:. Od straha je odmah pobegla a ja nisam mogao da se smirim pola dana. Šta bi bilo da sam išao brže ne smem ni da pomislim :zbunjen:.

 

Joj ta deca...Mnogo se plasim da mi se ne desi da pokupim neko cigance. Em su svi sitni ko mrvice, em se kao stenad lutalice vrzmaju po ulici. Kao da nisu svesni da nesto moze da ih zgazi, setaju se izmedju traka, istrcavaju, sede na ivicnjaku...Svaki put kad ih vidim pomislim da ce neko vrlo brzo da ih ponese na dusi i molim boga da to ne budem ja ili neko od mojih bliznjih.

A mame sto se tice...da zna covek da nece biti tuzen pa da podeli par vaspitnih svaki put kad ih vidi da rade tako nesto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Belgrade, Lipovica
  • Motocikl: '03 Honda CBR600rr

Hteo sam da stanem, ali od soka nisam znao sta da radim. Gledao sam pozadi i video da se covek iz kola raspravlja sa njom. Znaci srce mi je lupalo strasno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 811 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Nisi svestan koliko je sve dobro proslo na svu srecu.

 

Joj ta deca...Mnogo se plasim da mi se ne desi da pokupim neko cigance. Em su svi sitni ko mrvice, em se kao stenad lutalice vrzmaju po ulici. Kao da nisu svesni da nesto moze da ih zgazi, setaju se izmedju traka, istrcavaju,

 

Ja sam cuo da nekada i namerno istrcavaju, valjda da bi naplatili neki dinar :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bajkerka u pokusaju :D, 102 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: vrlo ozbiljan crveno-beli zvrk

E pa citala sam nesto o tome samo ne znam u kojoj temi... Sta sve rade sa tom decom, ne bi me iznenadilo ni da je namerno.

Ja sam konkretno mislila na ekipicu u Jurija Gagarina kod buvljaka i gore kod Piramide. Koliko sam skontala oni tu prose i rade sve ono sto bi radili kuci. Cak smo pre neki dan prosli pored dvoje dece od nekih 6-7 godina koja su tu na trotoaru farbala kosu u plavo, a isti ti su bebu presvlacili nedavno na ostrvcetu... no da ne davim o tome sta oni sve tu rade, poenta je da se na kolovozu ponasaju kao u parku i ne fermaju ni 2% to sto vozila prolaze okolo.

Mozda malo para usi kad se kaze ali oni se ponasaju identicno kao psi lutalice-samo sto ne laju na vozila, sve druge odlike imaju.. Tako da imajte u vidu da je pod velikim znakom pitanja da li ce se skloniti ili nece. Nemojte od njih ocekivati reakciju kao sto biste od ostalih pesaka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

priča bi imala srećan kraj da si stao, ugasio motor, zaustavio saobraćaj i na tenanU joj nalupao šamare. (ne salim se)

Moj drugar je bio prisutan u ovakvoj situaciji, u Pančevu kod Hermesa. Čovek sa detetom kod semafora, crveno svetlo za pešake, i kreće on da prelazi a nailazi lik sa kolima. Ukoči on nekako, stane ispred njih, izađe iz kola, vrati ovo dvoje na semafor, i sačeka da se upali zeleno za pešake. Kad se upalilo, uhvati dete za ruku, prevede ga, razvali ćaletu šamarčinu i vrati se u kola. Ljudi okolo nisu mogli da veruju šta se dešava, ali cenim da je tata naučio lekciju kako se dete prevodi preko ulice... :takoje:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 811 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Mozda malo para usi kad se kaze ali oni se ponasaju identicno kao psi lutalice-samo sto ne laju na vozila, sve druge odlike imaju..

 

Nein mein Fuhrer, es klingt wirklich gut :D :D :D

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Quid Quid latine dictum est altum viditur!, 949 postova
  • Lokacija: vrsac / bgd bezanija
  • Motocikl: KTM 1190 ADV, Yamaha R1 RN22 Big Bang

samo sto psi lutalice lepse mirisu i manje smetaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja