Jump to content

Moto Zajednica

glasanje - svetlo

  

67 članova je glasalo

  1. 1. glasanje



Recommended Posts

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

tesna pobeda! goshke 22: duxill 20 :)

 

čestitke za šoljicu :care:

 

 

 

 

a sad ono što smo svi čekali - šta je na fotki br.1? :Mina:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

tesna pobeda! goshke 22: duxill 20 :)

 

čestitke za šoljicu :care:

 

 

 

 

a sad ono što smo svi čekali - šta je na fotki br.1? :Mina:

 

 

 

Rudarska karbidna lampa, šta ću, volim stare neupotrebljive stvari...

Karbidna%2520lampa.JPG

 

CANON S2IS

Exp 1/8s

f/3.5 manual

ISO 400

Auto white balance

...iz ruke

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Jeeee moja prva pobeda na foto-takmicenjima :D Hvala svima koji su glasali za moju fotku :zdravo: Inace, ako nekog zanima, evo kako je nastala :lol:

 

28052012039.jpg

 

 

I mene zanima sta je na prvoj fotki :D

 

Inace ja sam glasao za No.3, bas mi je legla, cudno mi sto nije bilo vise glasova :) A za hranu nisam hteo da glasam iz principa, ja mrtav gladan a ona stavlja tu neke djakonije da balavim po kompu ccc :lol: :lol: :lol: Salim se, sve fotke su odlicne :)

 

EDIT:

@ Duxil-bas si se trudio, otprilike si napravio isti broj fotki kao ja :lol:

 

Dodacu i ja exif za moju fotku, ako nekog zanima:

 

Model - Canon EOS DIGITAL REBEL XT

ExposureTime - 1/80 seconds

FNumber - 1.80

ExposureProgram - Manual control

ISOSpeedRatings - 100

DateTimeOriginal - 2012:05:28 18:24:52

ShutterSpeedValue - 1/80 seconds

ApertureValue - F 1.80

MeteringMode - Spot

Flash - Flash not fired, compulsory flash mode

FocalLength - 50 mm

ExposureMode - Manual

White Balance - Auto

 

EDIT 2:

 

Olja je povukla fotku sa fejsa, pa je osetno smanjen kvalitet iste :) Evo u malo boljem izadanju :)

 

7310906046_92f10e4d95_c.jpg

IMG_6093-3 by Slobodan Gosic, on Flickr

 

Nadam se da nisam smorio :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

goshke,cestitam na pobedi! Ja sam takodje glasao za broj 4. Fotka je reprezentativna i dopadljiva na prvi pogled i tako sam se i odlucio da joj dam glas,bez mnogo premisljanja. :takoje:

 

duxill,tebi takodje cestitam kao izgleda jedinom koji je u potpunosti odgovorio na postavljeni zadatak u ovom krugu uz apsolutno postovanje prethodne lekcije.Fotka deluje ozbiljno,kao neka naucno-dokumentarna i mislim da je apsolutno svaki glas zasluzila.Cini mi se da hvatas zalet i zahuktavas se za pravo takmicenje koje je najavljeno za kraj godine. :zdravo:

 

maski,takodje cestitke i tebi,sve je lepo aranzirano i ukusno.Omlet je lepo isprzen ni ziv ni prepecen,malo kecapa za umak,mladi sir,stisnjena sunka i na kraju kiseli krastavci. :Bokilic:

 

moja je trojka.Snimio sam najbolje sto sam mogao u periodu za izradu fotki.Stare fotke nisam hteo da saljem jer za sada je nadmetanje u duhu radionice i tako ce sto se mene tice ostati i u buduce.

 

pozz za sve,vidimo se u narednom krugu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 228 postova
  • Lokacija: Beograd

Jeeee moja prva pobeda na foto-takmicenjima :D Hvala svima koji su glasali za moju fotku :zdravo: Inace, ako nekog zanima, evo kako je nastala :lol:

 

28052012039.jpg

 

 

I mene zanima sta je na prvoj fotki :D

 

Inace ja sam glasao za No.3, bas mi je legla, cudno mi sto nije bilo vise glasova :) A za hranu nisam hteo da glasam iz principa, ja mrtav gladan a ona stavlja tu neke djakonije da balavim po kompu ccc :lol: :lol: :lol: Salim se, sve fotke su odlicne :)

kako da nas ne zanima,pozeljno je da svako ko privuce paznju glasaca kaze rec-dve o svojoj fotki,sad je sve jasno kao dan.Sada ti dugujem i izvinjenje jer sam u prethodnom postu duxill-a oznacio kao jedinog koji je apsolutno ispunio zadatak a iz ove fotke se vidi da si to i ti.Zanimljiv je kontrast izmedju ovog stapa i kanapa pomocu kojeg si snimio fotku i njenog glamuroznog konacnog izgleda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 586 postova
  • Lokacija: Bgd
  • Motocikl: ADV T☆34

@ben10,

hvala, trudio sam se da ispoštujem zadatak, ali to jako kilavo ide kada praviš priručno osvetljenje. Koristio sam dve lampe za bočno svetlo i reflektujuća podloga mi je bila alu folija, koja je žeće lomila svetlo i pravila senke kao duvanski dim. Jedino što me opredelilo da pošaljem fotku, bila je refleksija koja je osvetlila tanjir gorionika, pa sam uvideo poentu ove vežbe.

 

E, sad, nešto uopšteno. Malo dobre volje i dosta reklame na statusima i za tri dana 61 glas, da je takmičenje duže potrajalo, to bi verovatnou zadnjih dve godine bio rekord po broju glasača.

 

Zahvaljujem urednici na trudu i svima onima koji iskreno "vise" na ovom podforumu. Budući da je i vlasnik sajta glasao, verovatno smo uspeli da povećamo vrednost akcija na foto-moto tržištu.

 

:zdravo::zdravo::zdravo:

 

 

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

goške&duxill, svaka čast! :care: ovo što ste vi uradili odvaja fotografiju od snap shot-a i od serijskog pucača pravi fotografa. trud koji je uložen u ova dva snimka vidi se iz aviona.

 

you want a good photo? work for it!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Čestitke pobedniku!

 

Prva fotografija, previsoki ISO i preveliki šum zbog visoke osetljivosti, što ne sme da se desi kod snimanja u kontrolisanim uslovima, naročito kada je tema svetlo - na fotografiji se vidi da nedostaje dosta svetla! Vidim da je snimano na ISO400, što je maksimalna vrednost za aparat kojim je slikano - drugim rečima neupotrebljivo...

 

Druga fotografija, malo nespretan krop i po mom mišljenju, trebalo je koristiti manji otvor blende da bi se dobila veća dubinska oštrina. Da se neki komad hrane ističe po nečemu (vizuelno ili psihološki) pa da bude fokus na njemu a ostalo neoštro, bilo bi upečatljivije...

 

Treća fotografija, interesantna igra svetla i senki, gde je samo svetlo subjekat na fotografiji. Neki bi rekli da nije svetlo nego senke ali i kad su senke u pitanju ja smatram da je to igra svetla! Dobra je fotografija ali mislim da bi bila bolja ukoliko bi se smanjio haos i u kadru se našle samo tri uspravne linije. Nisam siguran ali mislim da bi tako fotografija bolje radila. Ovako je previše haotična, pogled mi luta po celom kadru pokušavajući da nađe POI i da shvati šta je na slici... Kad sam već kod toga, šta je na slici? Odakle senke?

 

Četvrta fotografija, nemam nikakve zamerke! Možda bih ja nešto drugačije aranžirao ali to nikako nije zamerka! Vidi se da je dosta truda i razmišljanja uloženo u realizaciju. Odlična ideja i još bolja realizacija!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku
trebalo je koristiti manji otvor blende da bi se dobila veća dubinska oštrina. Da se neki komad hrane ističe po nečemu (vizuelno ili psihološki) pa da bude fokus na njemu a ostalo neoštro

 

 

 

 

to ne bi radilo. manji otvor blende = veća dubinska oštrina NotEqual.GIFfokus na detalj a ostalo blur

 

 

 

 

meni je dosadan plitak dof na hrani. kao da hrana mora samo tako da se fotka. mislim se da sledeći put radim focus stacking ....

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: Yamaha XT 600 E 3TB

Hvala Strujo :D Za prvu fotku se slazem, zanimljiv predmet, ali mene je odbila kolicina suma <_<

 

Kod Oljine fotke mi smeta to sto ima je pola fotografije zamuceno, pogotovo sto je ta polovina donja. Trebalo je jos privrnuti blendu (da bude manji dof), a fokus da bude negde na donjoj trecini fotke :) Ideja za stacking nije losa ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja