Jump to content

Moto Zajednica

CDI za transalpa 91.

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Honda-Transalp

Juče mi je riknuo prednji CDI za transalpa 1991, gde i za koje pare bih mogao da ga nabavim ?

Naravno, može i polovan.

 

Pomagajte!

Hvala......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja sam na svom Transalpu otvarao i "prelemljivao" oba CDI-a. Uglavnom do prekida u radu dolazi zato što "popuste" lemne tačke na nekim komponentama na pločici. Postupak nije složen niti komplikovan i može lako da se "odradi".

Da si u svom profilu naveo i odakle si, moguće da bi ti se neko (iz tvog "atara"), ponudio da pomogne. Ovako ... .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Prvo treba naravno SVE kontakte prelemiti,a ne samo kod utikaca.

Ako nece ni posle,onda treba videti visokonaponski pretvarac,i integralac za regulaciju ugla pretpaljenja.

Ako nisu kontakti u pitanju onda najcesce bude pretvarac.Sta god da je,moze se popraviti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

I samo jos nesto da naglasim: Otvaranje CDI-a je vrlo pipav i precizan posao, vidjao sam nekoliko otvaranja CDI-a pajserom :) sa lomljenjem komponenti unutra :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

joska user_popup.png

Postavljeno Danas, 11:06 AM

 

Prvo treba naravno SVE kontakte prelemiti,a ne samo kod utikaca.

Ako nece ni posle,onda treba videti visokonaponski pretvarac,i integralac za regulaciju ugla pretpaljenja.

Ako nisu kontakti u pitanju onda najcesce bude pretvarac.Sta god da je,moze se popraviti.

Upravo tako! Javio se čovek koji je verovatno "najmerodavniji" po ovom (i sličnim) pitanjima, pa shodno tome treba postupiti po tom "uputstvu".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Honda-Transalp

Moram da priznam prijatno sam se iznenadio posle svih vaših komentara i još jednom bih vam svima izrazio svoju zahvalnost na ovako brzoj i nesebičnoj

pomoći. Što se tiče one Žikine opaske o lokaciji bolje je da je ne spominjem, ha, ha, ha. Šalim se, između dve barikade skoknem do garaže odmerim TA pa nazad.

Možda sam vas malo zbunio sa onim "barikadama" ali u pitanju je K.Mitrovica i naša svakodnevnica, a sada mi malo pojasnite kako da odlepim gumenu foliju i priđem

"lemovima" a da ne oštetim ploču. Usput, jutros sam na blef izmenjao CDI-ove i gle čuda "kresnuo" je kao mina, što nedvosmisleno potvrđuje vašu dijagnozu. Samo se plašim da će mi se ovo desiti usled vožnje kad mi bude najlepše tako da ću ovaj "preventivni" zahvat prelemljivanjem morati da odradim vrlo brzo. Čekam savet kako da najbezbolnije odradim.

 

Pozdrav

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

garuda, pogledaj ove stranice:

http://www.thumpertalk.com/topic/881740-xrl650lnx250650transalp-cdi-repair/

 

da bi prelemio, mora se kadica u kojoj je cdi zatopljen otvoriti sa suprotne strane , rasecanjem dnasa linka , znači ne kopaš gumu sa strane konektora.

iako ovaj drčni batica sa linka otvara kutiju cirkularčetom, mnogo BEZBEDNIJE ti je da plastiku sečeš starim vrhom lemilice tako što u nekoliko prolaza otopiš kanal. kada se podigne "poklopac", nemoj orati kao ovaj lik šrafcigerom, koristi nešto mekše, tipa čačkalice ili ražnjić-štapića, tako nećeš oštetiti štampu i delove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1847 postova
  • Lokacija: Beograd

uzgred, pošto ti cdi nije do sada otvaran, biće da je dovoljno da otvoriš/uradiš samo zonu konektora.

posle je lako da otvoriš ostatak ako ustreba.

u garažu sa ovim :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Posalji ga nekom kurirskom sluzbom na Moto Laboratoriju, uradicemo besplatnu popravku u najkracem roku 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Ja sam ih do sada pootvarao da ni sam vise ne znam koliko ih je bilo.Jos ni jednom nisam nasao hladan lem na utikacu,nego uvek ili na

tiristorima,ili na kondenzatorima.

Znam da se po internetu svuda spominju ti famozni konektori,ali ja ipak jos nisam imao takav slucaj..

Guja ti je dao odlican savet za otvaranje!Poslusaj ga,kada skines poklopac,videces i zasto :)

Sa strane stampe(iliti lemnih tacaka) se nalazi dosta smd elemenata.Posebno ima jedan tranzistor koji

ljudi znaju da odlome,a da ni ne primete.Dok se skida ona crna guma,ili plastika,sta li je...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Honda-Transalp

Drugari,

 

Još jednom puno hvala na ovako iscrpnom objašnjenju uz drugarski pozdrav nadam se da se vidimo u K.M. za Vidovdan ako bog da.

 

Garuda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja