Jump to content

Moto Zajednica

Izbor komunikatora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 412 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Suzuki V_Strom DL 1000

Resio da pazarim ali ne mogu da se resim koji od ova 2 da odaberem. Pa da cujem tudja iskustva sta je bolji izbor?

 

1:

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/komunikator---2-kacige-oglas-153/

 

2:

http://www.moto-berza.com/moto-oglasi/moto-komunikator-snizenje-oglas-5995/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bandolerosi, 634 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda ST 1100

Ovi komunikatori koje navodiš su možda funkcionalni za vozače skutera u gradskoj vožnji i pri brzinama do 60/70 kmh. Pri većim brzinama na otvorenom ne čuje se što od vetra što od buke samog motora, pogotovo suvozač tebe neće čuti.

 

Bar je naše iskustvo takvo.   

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Trstenik
  • Motocikl: cbr900rr-xl1000v varadero

Licno mislim da su oba pbicno djubre tj neupotrebljivi...ja imam ovaj drugi model od 16€,upotrebio ga samo jednom-tj probao i sad negde u nekoj fioci skuplja prasinu.Kao sto ti je gore receno mogu i ja da ti ponovim:ako vozis skuter onda ok a ako nevonda ne pije vodu ta prica!

 

 

---

I am here: http://tapatalk.com/map.php?ckvmjc

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Imam ja, neki od ovih i koristio sam ga sa suprugom na reliju. Cuju se, u zavisnosti od kacige, do oko 80km/h. Ukoliko je u pitanju neko malo duze putovanje, gde nema stalno skini-stavi kacigu, nije lose.

 

Sledeci "nivo" je bezicna/blutut tehnologija, koja je minimum 10 puta skuplja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

Moje iskustvo je sasvim ok za ovaj br.2, imam ga vec duze vreme i radi bez problema, i pored bucnog auspuha suvozac i ja se mozemo cuti i na vecim brzinama. Mislim da ti veliku ulogu igra kaciga, ako je ona bucna - i sa mnogo kvalitetnijim (ali i skupljim) uredjajima neces biti zadovoljan. Ovako, za te pare sasvim dobar uredjaj, zvuk je cist i ja sam zadovoljan... :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit (ex Kawa ER5)

Imam i ja br. 2. Mislim da je upotrebljiv na putovanjima. Doduse nisam vozio brze od 115 km/h. Imam osecaj da da se slabije cuje kada se pojaca do kraja jer pocinje da susti. Najbolje ga je pojacati na oko 35-45%, tada mi se cini da radi najbolje. Za te pare je ok.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

A jel imao neko iskustva sa ovime?

Nije bas skupo kao oni dobri kompleti sa Louis-a ali nije ni jeftino ako nece raditi posao...

 

http://www.amazon.com/gp/product/B006HVKB0K/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&m=A3S5WAYW32V20O

http://www.amazon.com/gp/product/B001SUZNGW/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&m=ANLLZ8ZWDIDA5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

To je zapravo ovo http://www.aliexpress.com/product-gs/332289782-500M-Bluetooth-Intercom-for-Motorcycle-Helmet-The-cheapest-in-aliexpress-wholesalers.html inače već neko vreme se razmišljam da li da naručim. Preko jednog člana foruma ispadne u najgorem slučaju sa njegovim troškovima, ako obračunaju porez i carinu za dva komada oko 100 dolara. E sad, nisam siguran kako to radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Jedno pitanjce :stabre:

 

Jel se ova slušalica "budži" na kacigu ili se kaciga natuče preko sluške u uvetu?

 

5995--moto-komunikator-2.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 33 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR F2

Jedno pitanjce :stabre:

 

Jel se ova slušalica "budži" na kacigu ili se kaciga natuče preko sluške u uvetu?

 

 

 

Ja licno nisam nista "budzio", samo namestim dobro slusku u uvo i stavim kacigu preko nje, moze dobro da stoji i tako. Mada citao sam negde na forumu da se moze nabudziti i u samu kacigu, ispod postave da se nista ne busi, ali ne znam o tome puno... Uglavnom, sluska ide sa unutrasnje strane kacige, nista se ne budzi spolja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 402 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda VFR800F

Koliko vidim ima i u Mađarskoj da se nabavi taj isti komunikator, tako da kontam da je ok, čim ga oni prodaju. I još sam našao neke pozitivne komentare. A sviđa mi se što se može umrežiti valjda do 3 uređaja i mobilni, znači vozač, suvozač i mobilni ili dva motora.

Pri dnu ima test, ne razumem mađarski, ali dovoljno je da me ubede da nabavim ovo. :)http://neomobil.hu/helmet-communicator-bluetoothintercom-atbeszelo-kozponti-egyseg-motorosoknak-extrem-sportokhoz-p-1500.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa

prvi proban neki dan pri 90 se chuje skroz ok, nije kao na 50 ali nije nerazumljivo... drugi chu tek da probam, pishe u oglasu da je najbolji ako je verovati, javljam utiske.

da dodam u 3chi jack kad zabodem telefon slushke su kao hands free, tj radi odlichno, josh chu da probam da stavim brondi fx100 u taj jack da vidim dal i to mozhe.

i josh da dodam da uredjaj ima neki eliminator shuma i to radi za sve pare...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Skoro sam uzeo ovu Lampa verziju komunikatora i mogu vam reci da za te pare koliko kosta odlicno radi posao :) Probao sam pri razlicitim brzinama i kao sto je FJCharlie napisao do 90 se cuje skroz ok, cak i ako suvozac nosi Jet kacigu. Probali smo uredjaj sa dve full face kacige i bolje se cuje u svakom slucaju u odnosu kad se koristi jet kaciga. Takodje ukoliko koristite jet kacigu treba da postavite mikrofon odma iza vizira kako vetar ne bi previse pravio šumove. Odlicna stvar za po gradu a moze se koristiti i za neke kraće relacije van grada :) Posto se uglavnom vozam po gradu, meni savrseno radi posao :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja