Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400, Atlantic 500 ili nešto drugo ?

Recommended Posts

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Hoću mojoj verenici da kupim skuter uz napomenu da bio joj to bio prvi motor...

 

Ne bih da se zajebavam 50ccm pa 125ccm pa 250ccm.

 

Već oću odmah da joj kupim PRAVI skuter, ja se lomim izmedju ova dva al me Atlantic malo brine jer je poprilično veči od Bugija...

 

 

Može li par saveta ? :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 4333 postova
  • Lokacija: Voždovac
  • Motocikl: Honda X-ADV 750

Prvi savet je da ne juris odmah na 500cm3, pogotovo sto je zensko u pitanju (pretesko i prejako za NJU).

Mislim da je bolje za pocetak da to bude nesto do 250cm3.

Mada mislim da je i to previse za pocetak.

Kako hoces.

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Zephyr 750

Ja sam uzeo Bugija pre mesec dana i sit se navozah..mada mislim da je i to veliko za nju (170 kg)i bezpotrebno.Bolje tako nesto,250 ili 125 ccm

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

slazem se sa Alexom, ipak ti skuteri imaju od 180 do 230kg......treba to drzati.....

druga stvar, je to za sta ce joj koristiti...ako je prevashodno za grad, uzmi joj 250cc...sve ostalo je bacanje para na registraciju, gorivo.....razlika u brzini je minorna....

koliko ti je visoka devojka??....ja imam 191 pa dohvatam pod na atlanticu....a ako ona ima 170, nece moci da dohvati pod....to onda znaci da jedinu apriliju koju mozes da kupis je atlantic sprint.....

bolje da malo odvedes devojku pa da ona pogleda iste....mi imamo neku voznju uskoro, pa ce na licu mesta biti 5-6 modela maxi scootera...dovedi je neka pogleda koji joj se svidja.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Slazem se sa svim gore navedenim.

Ja pre neki dan sela na Burgmana i NISAM uspela da ga dignem sa copave! :D

Nije da sam se preterano trudila, al` kad sam videla da iz trece nece, rekoh samo - lep ti je motor i to je to! :D

 

Dalje, moje misljenje je da je bolje da joj ti kupis neki motor u sm fazonu ili neku lepu Vespu nego neki od ovih maksi skutera - osim ako nemas nameru i ti da vozis taj skuter.

A, evo i zasto.

Prvo, kupujes njoj, znaci da ona ima da vozi a ne da se natovarite i vozite vas dvoje, a verujem da ce njoj biti isto pretezak. Ok, znam da se kaze da je lako cim ga pomeris iz mesta, da je lako za manevrisanje, ali ne bih se ja bas sad vodila time - prvi joj je motor.

Dalje, nesto sa visim tezistem (ili nesto manjih gabarita) je ipak lakse za ucenje voznje i za pocetak.

 

Naravno, izbor je na njoj, al` na tebi je da joj kazes sve opcije. ;)

 

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

Да и ја нешто изјавим за тај дневник! :orden:

 

Алекса и Зека су углавном све рекли, немој се заваравати, они су чак крупнији људи од моје маленкости, па су свесни колико је некад тешко маневрисати Атлантиком - Класик. Атлантик Спринт је можда боља варијанта. За Бургмана не знам, нисам никад "терао" али уопштено је 400 или 500 сантиметара кубних превише за почетника. Купи јој скутер од 250 кубика, то је оптимално за град и околину. Као што рече Зека, биће вожњи ових дана, доћете и погледате разне моделе, пробате шта јој одговара па се бациш у потражњу.

 

Румба

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6811 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Yep, slazem se sa kolegama gore. Maxi skuteri su ozbiljne sprave i ne treba ga poimati sa skuterima tipa 50, 125 i sl. gradske spravice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

johane druze, ako ne planirate zajedno da vozite duze ture, kupi joj za ovu sezonu nesto poput leonarda 150 da se navikava. Burgman je malo nezgodan, nisko sediste, veliko medjuosovinsko rastojanje i mali tockovi, a poprilicno snage! Ako pak planirate zajedno da se vozite kupi joj beverlija 250 a kad se navikne nek predje na beverlija 500!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Hvala na savetima !!!

 

Mislio sam da je iznenadim, al prc Milojko..

Ipak ona treba da proba, pogleda, prepipa....

 

Za sad je maximum 250 ccm

Burgman 250 ima 170 kg, a 400 ima oko 205 što nije neka razlika pa sam mislio, šta sam mislio ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Ja sam ti danas rekao da si u pravu za karburator.

 

Oćem da dobijem još oni medenjaci, baš si srce.

 

Johane izvini što ti off-ujem temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Ja sam ti danas rekao da si u pravu za karburator.

 

Oćem da dobijem još oni medenjaci, baš si srce.

 

`Oces, nego kako - znas da sam slaba na komplimente svojih mehanicarskih, a i kulinarskih sposobnosti! :jee:

 

A, ne ofujes ti Johanu temu, samo mu objasnjavas da sam ja u pravu! :moto3:

 

Johane, izvini sto ti spominjemo medenjake u temi, al` sustina je - za dragu nista tesko i gabaritno. Bolje nesto manje a zvrkasto! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malo Zlo, 753 postova
  • Lokacija: BGD

Uuuu, umem i to! :D

 

Elem, da ne bude totalni oftopik, ne znam da l` si video po gradu tu SYM Mio (ima i 50 i 100) ili Fiddle (mislim da je 125). Izgledaju skroz retro, skoro k`o Vespa.

Kooool`ko su lepi - ja bi` to vozila, da sam u fazonu skutera! :)

 

A, ako vec neces 50 ccm, gledaj ovaj od 125 - mozda je zanimljiva kupovina. ;)

 

Ili, lepi neki Beverli.

 

Opet, sve ti pisem iz zenskog ugla - pa, ako ipak resis da je iznenadis! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1489 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA

Nmj da se igras sa burgmanom od 400 cc i atlanticom ako je niska motor ima samo da je prevrne, ja sam imao x9 500 koji je imao preko 200 kg i moj brat je imao ,, muke `` da ga drzi -.-' i to sto je visok 195 -.-' a po meni je bugi teze da se zadrzi.... Dobar izbor bi za nju bio beverly ako bas hoces 500 on je dosta laksi da se odrzi a i verovatno joj nebi predstavio problem da ga drzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

...

Burgman 250 ima 170 kg, a 400 ima oko 205 što nije neka razlika pa sam mislio, šta sam mislio ...

 

To je po mojoj matematici citavih 35 Kg.

Ja sam naucio svojevremeno da 20 Kg razlike predstavlja razliku nebo-zemlja, pa ti vidi...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Da i ja uzmem ucesca... :)

 

Burgman 250 i Burgman 400 su malte ne isti! Mislim, osim razlike u kubikazi, gabariti su im isti, tako da bih ja, i ako je 250ccm-a, Bugija zaobiso.

 

Mozda bi joj neka Yamaha Majesy odgovarala. :stabre: Dobra i proverena masina, a gabariti zanimljivi - malo je veca od Beverlia, a manja od, recimo, X9. Atlantik je ogroman. Mislim da je to,uz Silver Wing, najveci skuter i iskreno, ne znam kako bih i ja izasao na kraj s njim.

 

U principu, ako planira samo po gradu da se voza, posao zavrsava i 150ccm-a(sto dodatno siri izbor),bez ikakvih problema. Godinu dana sam vozio tu kubikazu, jos kineza koji je slabiji od svoje brendirane brace, znam o cemu pricam! :) Opet, ako hoce da se voza i van grada, 250ccm-a, bez razmisljanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 112 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MBK Skyliner 250

Pa Jovice samo da napomenem, pošto smo baš pričali usmeno pre par dana u vezi ovoga... nisi napisao u prvom postu ono što si meni rekao a vrlo važno, a to je da si planirao da zajedno idete na duže ture tako da bih ja izostavio sve do 400ccm ali, da joj održiš poštenu obuku tj bez zavrtanja gasa u uletanja u krivine, (kao ti s tvojom bembarom :P )

Sad me neko podseti gore... majsty 400 bih jao veoma uzeo u obzir :aha:

Poz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

dajte ljudi meni je trebalo godinu i nesto dana da se oslobidim pri obaranju motora u krivini i da procenim kad i koliko mogu i kojom brzinom! Ako zena nije vozila nikakav skuter prvu krivinu koju bude pogresno procenila ima da se uspanici i eto belaja! Nemojte se igrati sa takvim stvarima! Prvo 150ccm da stekne neko iskustvo i rutinu pa onda tek preko 250ccm! Za putovanja ima vremena, ova sezona ce brzo da prodje a sledece vec krstarite svako na svom konju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 786 postova
  • Lokacija: Kovin

Ima dosta dobrih saveta ali razmotrite opciju Aprilie Leonardo 250 ili 300 ccm...istih su gabarita i 150,250 i 300 tako da....ako vec treba za duza putovanja onda za pocetak je moja preporuka neki od navedenih lea...znaci 250 ili 300ccm.

"Prednost" ako moze tako da se nazove u odnosu na ostale skutere tih kubikaza je to sto je dosta manji i ne treba ni visina ni neka preterana snaga da bi se on drzao i da bi se sa njime manevrisalo!

Ja jesam fizicki "malo jaci" od vecine bajkera u smislu kilaze ali sam sa njim baratao kao sa biciklom.

Druge gledam kako barataju sa njim i stvarno je laganica!

 

Tako da moj glas ide za Leonarda!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2489 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Po meni ako ona nema nekog velikog iskustva ili ga nema uopšte za nju će biti lutrija da sedne na veći skuter i vozi se sa njim pa i onaj od 250-300cc.Ja bih išao postepeno i to od max 150cc pa kad savlada osnovne stvari to prodati i kupiti nešto jače ali po meni to nešto jače ne jače od 250-300cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Hvala vam svima na odgovorima ! :takoje:

 

Ipak moram studiozno s njom da popričan na tu temu, da ne bude sela, pala i nikad više na motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Nego.....da li je i cIJena faktor ili je samo stvar ukusa/želje?

 

Stvar ukusa i želje... Što ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja