Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X9 250/500ie

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Nema na čemu, forum tome služi. Puno korisnih stvari ćeš naći za svoj tip skutera, ako budeš imao želje i interesovanja. Iako ne vozim taj krš, sa zadovoljstvom sam je isčitao.

Pozz

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Sad videh da ćeš ipak više čitati Turing kategoriju :-)
Dobar izbor.

Srećna potraga

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

E da, čisto da znaš, pretraga često mnogo bolje funkcioniše preko kompa nego preko Tapatalk-a. Ovaj drugi ima mnoge manjkavosti što se podešavanja pretrage tiče i neće uvek prikazati sve.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 122 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda varadero 1000

Pa na googlu stoji naslov teme al nikako nije htelo da je ucita. Zato sam i otvorio novu inace ne bih smarao. Hvala na savetima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Pozdrav svima.

Malo sam lutao po forumu ali mislim da sam sada na pravom mestu:jee1:

1.   Vozim x9 500ccm evolution. Imam problem sa daljinskim otvaranjem sedista. Poskidao sam sve prednje plastike i jedva dosao do centrale (napred-desno -gore). Skinuo sam dzek i primetio jedan los kontakt terminal 6 (korodirao).Naprskao sam kontakt sprej ali opet ne radi.Proverio sam osigurace. Pokusavao sam i sa ponovnim programiranjem (uzemljenje pa "on" (3s) pa "off" ali nista . Da li je neko imao istih problema. Kako da proverim da li centrala radi pa onda dalje da trazim problem ?

Da napomenem ceo ovaj deo je zasticen debelim slojem plastike i ne mogu da doprem do ploce i zalemim taj kontakt . 

2.   Kada sam sve rasturio napred razmisljam da stavim prekidac za oborena i poziciona svetla kao i to da istovremeno rade i oboreno i dugo svetlo (kao na starijim modelima).Kako to da uradim i koji releji mi trebaju. Moze li to u sopstvenoj reziji ili mora strucna pomoc ?

Hvala na savetima i pomoci ☺

20190509_142845.jpg

20190511_122212.jpg

20190511_122152.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Cackaj cackaj.... iscackaces sebi 150-200eur na keca.

To sto drzis u ruci nije centrala otvaranja sedista vec imobilajzer.

 

Po slikama, rekao bi da je motor relativno skoro imao muku sa paljenjem tj kodom kljuca, vidi se nova izolir traka preko kablova, ostecen imobilajzer.

 

Sto se svetlosne grupe tice, ne znam zasto bi prespajao da ti oba fara rade istovremeno (?), bespotrebno opterecujes regler i voznja po mraku nikako nece prijati onima koji ti dolaze u susret. Ima da ih ubijas dugim svetlom koje neces moci da iskljucis.

 

Moj ti je savet, da se manes corava posla da ne bi napravio stetu.... blizu si.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Sa strujom je najbolje da si apsolutni duduk da ne razlikuješ plus od minusa ili da si električar. Sve između je katastrofa u najavi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: T max 530

Situacija je sledeca posle popravke x9 250cc hondin agregat greskom stavljen pogresno akumulator. Zamenjen osigurac na releju alnasera glavni 30a pali bez problema prespajanjem na automatu. Medjutim na prekidac nece kada se stisne kocnica pali lampu od blokade kao da je soustena copava ili pritisnut crveni prekidac. Sve ostalo radi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 31.3.2019. at 19:48, Kele101 je napisao:

Drugari

Sredio sam skuter sad za sezonu i poslednje sto sam radio je karb. I naravno kad se skida iscuri malo antifriza na ona mala creva sto se na njega kace. Dosuo sam koliko je falilo upalio i sacekao da se upali ventilator. I danas je pala prva voznja. Sad mi kazaljka od temperature stoji na 2 kvadrata pre crvenog. A pre je bila na pola. Da nije mozda ostalo vazduha u sistemu i gde bih to mogao da izluftiram.

Ne diraj nista, sve je Ok sa temperaturom.

 

Pre 1 sat, dragi2222ue je napisao:

Situacija je sledeca posle popravke x9 250cc hondin agregat greskom stavljen pogresno akumulator. Zamenjen osigurac na releju alnasera glavni 30a pali bez problema prespajanjem na automatu. Medjutim na prekidac nece kada se stisne kocnica pali lampu od blokade kao da je soustena copava ili pritisnut crveni prekidac. Sve ostalo radi

Kad stisnes kocnicu ne verujem da ti pali blokadu na tabli, pre bi rekao da ti pali znak da ti stop svetlo ne radi (crveni kruk sa X unutra).

 

Proveri dal dolazi napajanje (pobuda spulne) do automata anlasera i znaces dal ti je problem u njemu ili u instalaciji, ili prekidacu kocnice, ili taster starta, ili prekidac cope.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Uzice
  • Motocikl: T max 530
On 18.5.2019. at 17:51, Satelis je napisao:

Ne diraj nista, sve je Ok sa temperaturom.

 

Kad stisnes kocnicu ne verujem da ti pali blokadu na tabli, pre bi rekao da ti pali znak da ti stop svetlo ne radi (crveni kruk sa X unutra).

 

Proveri dal dolazi napajanje (pobuda spulne) do automata anlasera i znaces dal ti je problem u njemu ili u instalaciji, ili prekidacu kocnice, ili taster starta, ili prekidac cope.

Pali bas blokadu. Zamenjen automat alnasera proban drugi motorni racunar isto se desava. E sad moje pitanje da li je crko bord(posto u njemu ima isto racunar) ili je instalacija negde u spoju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Zdravo svima, imam problem sa startivanjem...

Npr. To se ne desava bas uvek ali cesto, na kratkim relacijama nekad i na duzim sauh ne vrati odmah(mislim da je sauh) motor vergla ali ne daje znake da ce da upali, ostavim ga ja tako pola sata i odem opet do njega da upalim i on iz prve upali kao da nista nije bilo...

Mozda se desi majstorski receno i da presisa...

I ovo isto da napomenem na displeju mi pise belt (kais) i onda posle 2,3minuta rada motora nestane.

Hvala na svakom odg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Igrala se deca pa premestila :-)

Isplati se biti uporan. Nadam se da je problem rešen.

Послато са MI MAX 3 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 182 postova
  • Lokacija: Bac
  • Motocikl: Piaggio X9 180, SV650S

 

 

 

 

On 24.5.2019. at 0:29, srbenda je napisao:

Zapeo mi ja za oko jedan X9 iz 2001godine ali 185cc....kakav je taj agregat kakav se pokazao ??

 

Vozim takav model. Dosta je trom- 19ks, a tezak motor, i potrosnja mu je 4-5l kao i 500tki. 

Ako ste dvoje na motoru zaboravi preticanje.

Kocnice su odlicne, za servis ide 1,2 L ulja sa filterom. 

 

Dobar za neki lokal, mada sam ja isao i na ture do 400 km u danu sa sve saputnikom, ali polako pa kad stignes.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova

Pozdrav drustvo.

Imam x9 5 godina.

Odlican moped nemam zamerke.

Muci me muka sa zmigavcima.

Zmigaju i levo i desno kad pomeris prekidac,ali kad hoces da iskljucis zmigavce mrka kapa.

Sad i kad upalim svetla stalno mi stoji da je desni migavac upaljen,ne trepka stoji i stalno gori.

Majsor kaze da je automat,nikako da ga nadjemo na x9 motoru.Migavci su povezani sa tablom...Zna li neko gde je automat ,ili kako da resim muku?

Da probao sam drugi prekidac,nije do prekidaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Automat ti je u tabli na kormanu a to sto te zeza..... je najver zbog vode/vlage u istoj, stara i ne izleciva boljka. 

Ako uspes da popravis super, ako ne.... daleko ti je bolje da prepravite instalaciju i izvadite na vanjski automat da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

E jbg Dordje malko me mnogo pitas, ne mogu ni ja sve toliko pamtiti. Kad skines, rasturis sve ce ti se samo kazti :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja